عمومیکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید خانه با پول کم

معاملات قولنامهای چیست؟

در معاملات گاهی پیش می‌آید که خریدار و فروشنده تصمیم می‌گیرند که بصورت توافقی و متعهدانه قراردادی را با هم انعقاد کنند ولی شرایط لازم برای انجام تعهد وجود ندارد. با این حال دو طرف معامله باز هم تمایل دارند که با یکدیگر قراردادی را تنظیم کنند. یکی از این شرایط ممکن است این باشد که خریدار پول کافی برای خرید خانه را نداشته باشد اما با فروشنده توافقی را امضاء می‌کند که تا تاریخی مشخص این مبلغ را پرداخت کند. به اینگونه معاملات مسکن که با توافق خریدار و فروشنده صورت می‌گیرد معاملات قولنامه‌ای می‌گویند. اینجا

در معاملات رسمی و معاملات ملکی این سه مرحله حتماً صورت می‌گیرد:

از طرفی دیگر، اگر بخواهیم از نظر حقوقی بررسی کنیم «قولنامه» اعتبار خاصی ندارد. زمانی که در معاملات خرید و فروش مسکن صحبت از قولنامه می‌شود در‌واقع منظور همان مبایعه نامه است. خانه قولنامه‌ای به ملکی گفته می‌شود که فاقد سند بوده و از طریق خرید و فروش انجام می‌شود. اینجا

برای خواندن توضیحات بیشتر می‌توانید مقاله را بخوانید.

آیا دریافت وام مسکن با قولنامه امکانپذیر است؟

یکی از دغدغه‌های اغلب مردم خرید خانه قولنامه‌ای با است که می‌خواهند خانه دلخواهشان را معامله کنند اما تنها دارای قولنامه بوده و سند دیگری ندارد. برای دریافت تسهیلات بانکی حتماً باید نسخه اصلی سند رسمی موجود باشد. بانک مسکن قولنامه را به رسمیت نمی‌شناسد در صورتی‌ که بسیاری از مردم از قولنامه با عنوان سند رسمی یاد می‌کنند. البته ممکن است برای تشکیل پرونده به منظور دریافت تسهیلات بانکی ارایه قولنامه در کنار نسخه اصلی سند رسمی الزامی باشد و به بانک ارايه شود.

در نهایت به این سؤال می‌رسیم که آیا دریافت وام خانه‌های قولنامه‌ای امکان‌پذیر است؟ در جواب باید بگوییم که به خانه‌ قولنامه‌ای وام مسکن تعلق نمی‌گیرد و سند شما حتماً باید شش دانگ و رسمی بوده و تمام شرایط را برای دریافت وام مسکن داشته باشد.

مشکلات خرید خانه قولنامهای

خرید خانه قولنامه‌ای ممکن است از دو جهت برای خریدار مشکل ایجاد کند:

هر کدام از موارد بالا پیش بیاید به این معناست که فروشنده مال را به غیر فروخته است. این یکی از مزیت‌های سند رسمی است که با گرفتن استعلام و احراز هویت می‌توان از بروز این مشکل پیشگیری کرد. اما در معامله ملک قولنامه‌ای به خاطر نبود سند رسمی امکان بروز این خطر وجود دارد. اما این بدین معنا نیست که دیگر نتوان خرید خانه قولنامه‌ای را نامعتبر دانست و آن را انجام نداد.

در ادامه راهکارهایی برای پیشگیری از کلاهبرداری در خرید و معاملات خانه قولنامه‌ای به شما می‌گوییم.

نکات مهم معامله ملک قولنامهای

قبل از هر چیز باید بدانید که در صورتی که شرایط دو مورد زیر وجود داشته باشد ملک بصورت قولنامه‌ای خرید و فروش می‌شود:

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد بنچاق مقاله را بخوانید.

اگر می‌خواهید خانه قولنامه‌ای بخرید قبل از انجام معامله باید قولنامه‌های ملک را بصورت سلسله مراتبی پیگیری کنید و از فروشنده بخواهید که قولنامه‌های قبلی را در اختیار شما بگذارد.

با انجام این کار می‌توانید خریداران قبلی را شناسایی کرده و در نهایت به سند مادر ملک یا همان بنچاق ملک برسید. با این کار شما می‌توانید استعلام‌هایی که نیاز دارید را روی سند یا همان بنچاق انجام دهید و صحت و اعتبار همه چیز را بررسی کنید.

مواردی که گفته شد به شما کمک می‌کند خرید خانه قولنامه‌ای را با خیال راحت انجام دهید و همانطور که دیدید این از نظر حقوقی برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند اگر که نکات خرید ملک قولنامه‌ای را رعایت کرده باشید.

سند قولنامهای چه تفاوتی با سند شش دانگ دارد؟

سند قولنامه‌ای سندی نیست که رسمیت داشته باشد و در‌ واقع همان سند عادی محسوب می‌شود که توسط اداره ثبت اسناد تنظیم نشده و رسمی نیست. همانطور که گفته شد گرفتن وام با قولنامه امکان‌پذیر نیست چرا که قولنامه از اعتبار کمتری نسبت به سند رسمی و شش دانگ برخوردار است.

یکی از کارهایی که در مورد قولنامه باید صورت بگیرد این است که باید توسط مشاور املاک و مدیریت املاک نوشته شود که این شخص باید سرشناس و دارای اعتبار باشد و از نظر قانونی نیز مشکلی وجود نداشته باشد

منتظر پول بیش‌تر نمانید

خیلی وقت‌ها افراد منتظر می‌مانند تا پول‌شان برای خرید خانه بیش‌تر شود و بتوانند خانه‌ای بهتر بخرند. تجربه ثابت کرده در این مواقع همان سرمایه‌ای هم که داشته‌اند از دستشان رفته است. با توجه به تورم و افزایش مداوم قیمت‌ها این کار ریسک خیلی زیادی دارد. یک‌دفعه می‌بینید خانه‌ای که الان قدرت خریدش را دارید، شش ماه دیگر از پس خریدش برنمی‌آیید. در این مدت ارزش پول‌تان هم کم می‌شود. بنابراین اگر فرصت خرید خانه با کمترین پول برایتان فراهم شده و حداقل پول برای خرید خانه را جور کرده‌اید، هر چه زودتر اقدام به خرید خانه کنید. اشکالی ندارد اگر خانه‌ای با متراژ کم در حومه تهران بخرید. با این کار در بازار مطمئن مسکن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، همچنین صاحب‌خانه شده‌اید و سود می‌کنید. بعدا اگر شرایط فراهم شد می‌توانید خانه را بفروشید و خانه بهتری بخرید.

پول ندارم خونه بخرم نی نی سایت |تجربه های خانه خریدن |تو این گرونی چطور خانه بخریم نی نی سایت

خرید خانه با کمترین پول به کمک وام مسکن

امروزه خرید خانه بدون وام برای اکثر افراد جامعه تقریبا غیرممکن شده است. زمانی که حداقل پول برای خرید خانه را جمع کرده‌اید، با کمک وام می‌توانید صاحب‌خانه شوید. بانک‌ها برنامه‌های مختلفی برای تخصیص وام به متقاضیان دارند. شرایط دریافت هر کدام از انواع وام‌ها را که دارید وام بگیرید و زودتر برای خرید خانه اقدام کنید. میزان قسطی که بانک‌ها تعیین می‌کنند هم معمولا منطقی است و افراد از پس آن برمی‌آیند. در برخی مناطق جنوبی تهران و همچنین حومه تهران با حداقل ۱۰۰ میلیون پول نقد و دریافت وام امکان خرید خانه وجود دارد.

خرید خانه در حومه تهران

طی سال‌های اخیر قیمت خانه افزایش ناگهانی و زیادی داشته است. بنابراین قدرت افراد برای خرید خانه در تهران کم شده است. در این راستا یکی از راه‌حل‌هایی که برای خرید خانه به ذهن افراد می‌رسد خرید خانه با کمترین پول در شهرهای تازه‌تاسیس حومه تهران است. و به دلیل نزدیکی به تهران دو تا از پرطرفدارترین مناطق برای خرید خانه هستند. در این مناطق با مبلغ ۲۵۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون هم می‌توانید صاحب‌خانه شوید. همچنین می‌توانید به عنوان کمک هزینه برای دریافت وام اقدام کنید تا بخش قابل‌توجهی از بودجه تامین شود. در برخی از فازهای شهرهای جدید پردیس و پرند واحدهای مسکن مهر واقع شده‌اند که قیمت نسبتا ارزان و مناسبی دارند. البته در پرند و پردیس خانه‌های ویلایی با امکانات بیش‌تر و طبیعتا قیمت بالاتر هم وجود دارد.

شهرک قائمیه و خرید خانه با کمترین پول

شهرک قائمیه یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای خرید خانه ارزان است. این شهرک خانه‌های زیادی با متراژ کم دارد و با بودجه‌ای در حدود ۳۰۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون می‌توانید آن‌جا خانه بخرید. بخشی از پول خرید خانه را نیز می‌توان از طریق دریافت وام تامین کرد. در ضمن اسلامشهر به تهران نزدیک است و به لحاظ خدمات شهری و امکانات رفاهی در سطح مطلوبی قرار دارد. اگر دانشجو یا شاغل هستید خیالتان راحت باشد که ایستگاه مترو شاهد در این شهرک رفت‌وآمد را برای افراد آسان کرده است.

ارزان‌ترین مناطق تهران برای خرید خانه با کمترین پول

اگر به دنبال خرید خانه با کمترین پول داخل تهران هستید باید سراغ محله‌های جنوب شرق، جنوب غرب و جنوب تهران بروید. این محله‌ها جزو محله‌های ارزان تهران برای خرید خانه هستند. ، ، ، زمزم، جوانمرد قصاب و شکوفه را می‌توان به عنوان ارزان‌ترین محله‌های تهران مثال زد. با بودجه‌ای بین ۴۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون می‌توانید خانه‌هایی با متراژ ۵۰ الی ۶۰ متر در این محله‌ها بخرید. به کمک وام مسکن هم شرایط آسان‌تر می‌شود و سریع‌تر می‌توانید خانه مورد نظرتان را بخرید.

دکمه بازگشت به بالا