راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

معمولاً در منازل به خصوص هنگامی که متراژ بنا کم باشد، سرویس بهداشتی کوچک نیاز به طراحی هوشمندانه دارد تا بزرگتر به نظر برسد. به همین علت باید هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی، سرامیک و مواردی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقت زیادی داشت تا کوچک بودن آن به چشم نیاید. هنگام طراحی این محیط باید به بهداشت، زیبایی و آرامش آن توجه داشت و تمام المان‌های به کار رفته در آن را با وسواس بیشتری انتخاب کرد. پس باید روی مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، رنگ و طرح آن‌ها، ، توالت و و… نیز دقت کافی داشت.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

برای این که سرویس بهداشتی از نظر بهداشت و شستشوی آن مشکلی نداشته باشد، معمولاً دیوارها، کف و حتی در برخی مواقع سقف را از سرامیک یا کاشی می‌پوشانند.

این مصالح سطحی صاف و صیقلی دارند و همین امر سبب می‌شود تا تمیز کردن آن‌ها راحت باشد. از طرفی ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی بسیار مهم است و نباید آن را نادیده گرفت؛ زیرا می‌تواند عامل بروز بیماری‌های مختلفی شود.

سرویس بهداشتی جزو بخش‌های پرکاربرد منزل است که باید طراحی آن به خوبی صورت گیرد. در این صورت از نظر سلامت و زیبایی، نیاز ساکنین را برطرف می‌کند.

اولین بخش که هنگام طراحی سرویس بهداشتی اجرا می‌شود، سرامیک و مدل کاشی سرویس بهداشتی است. خطای دید می‌تواند یک محیط کوچک را بزرگ نشان دهد و بالعکس، از این رو باید از خطای دید بهره برد و سرویس‌های بهداشتی کوچک را با طراحی و انتخاب رنگ و مدل سرامیک مناسب، بزرگ‌تر نشان داد.

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک

اگر سری به بازار خرید و فروش کاشی و سرامیک بزنید، تنوع زیادی در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها می‌بینید. قطعاً هر کسی سلیقه خاصی دارد یا بر اساس دکوراسیونی که برای سرویس بهداشتی خود در نظر دارد، به خرید مدل کاشی و سرامیک خاصی نیز گرایش پیدا می‌کند؛ اما باید این بخش را با دقت انتخاب کنید؛ زیرا بخش زیادی از منظره سرویس بهداشتی را به خود اختصاص می‌دهد و می‌توانید به کمک آن، بخش عظیمی از زیبا شدن سرویس بهداشتی را ترتیب دهید.

اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، باید کاشی و سرامیکی را انتخاب کنید که در برگشت و انعکاس نور بهتر عمل کند.

از این رو بهتر است مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، مدل‌های صیقلی باشد. برخی از کاشی‌ها حالتی مات دارند و ممکن است زیبایی خاصی داشته باشند؛ ولی برای فضاهای کوچک مناسب نیست. استفاده از سرویس بهداشتی مات باعث می‌شود تا فضا کوچک‌تر به نظر برسد.

برای سرویس بهداشتی های کوچک علاوه بر کاشی و سرامیک صیقلی، استفاده از و توصیه میشود.

ما در مقاله ای به معرفی در بازار پرداخته ایم و پیشنهاد میکنیم حتما این پست را مطالعه کنید.

طرح کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی، برای هر متراژ و دکوراسیونی، طرح خاصی را پیشنهاد می‌کند.

از این رو سرامیک سرویس بهداشتی کوچک نیز علاوه بر این که باید با دکوراسیون دیگر اجزا هماهنگ باشد، فضا را زیباتر و جادارتر نیز نشان دهد. معمولاً طرح‌هایی با گل برجسته می‌توانند برای فضاهای کوچک مناسب باشند.

این طرح‌ها دیوار را برجسته و سه بعدی نشان می‌دهند و باعث می‌شود تا احساس کنید بزرگ‌تر از حالت عادی خود هستند. طرح‌های چهارخانه مناسب این فضا نیستند و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک بهتر است خط‌های یک‌طرفه و راه‌راه باشد.

این روزها، طرح‌های سه بعدی نیز وجود دارند که بسیار زیبا هستند و می‌توانید طرح‌هایی از طبیعت را برای سرویس بهداشتی انتخاب کنید. این طرح‌ها معمولاً جالب و جذاب هستند. سنگ مشکی یا تیره به علت رنگ شیک، خنثی و زیبایی که دارند جز سنگ های پر طرفدار در بین معماران و طراحان ساختمان به شمار می روند.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک

رنگ تأثیر زیادی در محیط و روحیه ساکنین دارد. سرامیک و کاشی دستشویی رنگ‌های بسیار متنوعی دارند به گونه‌ای که هر رنگی را بخواهید می‌توانید در آن پیدا کنید. بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی، رنگ‌هایی با تن سرد است.

البته در صورتی که فردی پرکار هستید، رنگ‌های گرم به خصوص قرمز، باعث می‌شود تا از ابتدای صبح که وارد سرویس بهداشتی می‌شوید، انرژی بیشتری بگیرید.

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک و رنگ آن نیز باید با حساسیت انتخاب شود. احتمالاً می‌دانید که رنگ‌های تیره، باعث می‌شوند تا فضا کوچک و دلگیر به نظر برسد. پس استفاده از این رنگ‌ها در فضاهای بسته و کوچکی مانند سرویس بهداشتی، توصیه نمی‌شود.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک، رنگ‌های کرم و یخی است. اگر احساس می‌کنید، با این رنگ، فضا سرد و بی‌روح می‌شود، می‌توانید ردیف‌های خاصی از کاشی را با طرح گل‌دار و رنگی بزنید.

اگر رنگ‌های مایل به سفید مانند یخی، کرمی، شیری و غیره را نمی‌پسندید، می‌توانید از صورتی یا آبی کم‌رنگ استفاده کنید. هر چه رنگ روشن‌تر باشد و تن رنگی آن ساده‌تر باشد، محیط بزرگ‌تر و آرام‌تر به نظر می‌رسد. این رنگ‌ها، احساس راحتی و آرامش بیشتری نیز به محیط می‌دهند.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

هنگامی که می‌خواهید سرویس بهداشتی کوچک را طراحی کنید، باید از سرامیک و کاشی رنگ روشن و براق استفاده کنید. راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی در این زمینه به شما کمک شایانی می‌کند تا فضای این محیط را دلگیر و کوچک‌تر نکنید. سرامیک سرویس بهداشتی کوچک را می‌توان طرح دار انتخاب کرد؛ ولی بهتر است طرح ساده‌تر و با رنگی روشن باشد. به مرور زمان روش‌ و مصالح جدیدتری نسبت به ملات سیمان و ماسه برای چسباندن کاشی‌ و سرامیک معرفی شد که از مواد به‌روزتری استفاده می‌ کنند. امروزه استفاده از انواع چسب کاشی بصورت پودر یا خمیر آماده برای چسباندن کاشی بسیار رایج شده است. چسب ‌های کاشی کاری در دو نوع پودری و خمیری در بازار موجود هستند که این نوع چسب ‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت می باشند.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی |بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک |دکوراسیون

کاشی و سرامیک همواره در دسته‌ی محبوب‌ترین محصولات پوشاننده‌ی کف منزل یا محیط‌های عمومی قرار داشته‌اند. به دلیل نگهداری راحت، ظاهر زیبا و تنوع طرح، از کاشی‌ها و سرامیک‌ها در پوشاندن دیوار آشپزخانه، سرویس و بهداشتی و حمام نیز استفاده می‌شود. شاید در هنگام خرید کاشی و سرامیک با مسئله‌ی درجه بندی مواجه شده باشید.

مهمترین عامل در موفقیت خط تولید هبلکس ، کنترل کیفیت است. تضمین کیفیت بالا در روش ساخت بلوک هبلکس، به دلیل اینکه این بلوک ها برای ساختمان‌های بلند و بزرگ استفاده می شوند، بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل، کارخانه های تولید بلوک هبلکس معمولاً دارای سیستم های کنترل کیفیت دقیق هستند که به این منظور طراحی شده‌اند.

 

استفاده از مناسب و از موارد مهمی هستند که در بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی به شدت تاثیر دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا