عمومیکسب و کار ایرانی

راهنمای کامل رفع کدهای خطا لباسشویی مدیا

روش های برطرف کردن ارور E404 ماشین لباسشویی میدیا:

 • مدار برد اصلی ماشین لباسشویی میدیا باید بررسی و تعمیر شود. مشکلات احتمالی ماشین لباسشویی میدیا مشکلات احتمالب ماشین لباسشویی میدیا و روش های حل آنها به شرح زیر می باشد:

1- ماشین لباسشویی نمی تواند راه اندازی شود. روش تعمیر:

 • بررسی کنید که درب محکم بسته شده باشد و امن باشد.
 • مطمئن شوید که پریز برق به درستی وصل شده باشد.
 • مطمئن شوید شیر تغذیه آب باز شده است.
 • مطمئن شوید دکمه شروع/ توقف یا همان دکمه Start / Pause فشار داده شده است.
 • مطمئن شوید دکمه قدرت یا همان “Power” فشار داده شده باشد.
 • سیم ماشین لباسشویی مدیا را برای اتصالات امن بررسی کنید.

2- درب ماشین لباسشویی میدیا نمی تواند باز شود. دلیل احتمالی: حفاظت ایمنی ماشین لباسشویی میدیا درب را بسته و قفل نگه می دارد. روش تعمیر: برق را برای ریست کردن برد کنترلی قطع کنید. 3- گرمایش ماشین لباسشویی مدیا با مشکل روبرو شده است. دلیل احتمالی: NTC آسیب دیده است و لوله گرمایش خراب شده یا آسیب دیده است. روش تعمیر: آیا می توانید به طور معمول شستن لباس، اما می توانید با گرم کردن شستن. سیم کشی و اجزای آن را بررسی کنید.

4- آب نشتی کرده است. دلایل احتمالی: اتصال بین لوله ورودی یا شلنگ خروجی و شیر به ماشین لباسشویی شل شده است. لوله تخلیه ماشین مسدود شده است. روش تعمیر: اتصالات آب در لوله ها را بررسی کنید و محکم کنید. شلنگ خروجی ماشین لباسشویی میدیا را تمیز کنید.

5- آب از پایین دستگاه ماشین لباسشویی میدیا سرازیر می شود. دلیل احتمالی: لوله ورودی به طور محکم وصل نشده است. شلنگ خروجی دارای نشت آب است. راه حل تعمیر: لوله ورودی را تعمیر کنید. شلنگ تخلیه را جایگزین کنید. 6- نشانگر یا صفحه نمایش روشن نمی شود.

دلیل احتمالی: برق قطع شده است و برد کامپیوتری مشکلاتی دارد. سیم کشی به درستی وصل نشده است.  روش تعمیر: بررسی کنید که آیا برق خاموش شده یا قطع شده است. برد کامپیوتری ممکن است معیوب شده باشد. 7- در ماشین لباسشویی میدیا مواد باقی مانده رها شده است. دلیل احتمالی: پودر شستشو و مواد شوینده مرطوب یا نادرست هستند.

روش تعمیر: درام داخلی کاشین ماشین لباسشویی میدیا را تمیز کنید. از مواد شوینده مایع یا مواد شوینده طراحی شده برای ماشین لباسشویی استفاده کنید. 8- لباس های شسته شده تمیز نیستند. دلایل احتمالی: لباس ها خیلی کثیف هستند یا مواد شوینده کافی نیستند. روش تعمیر: برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید. مقدار مناسب مواد شوینده را در داخل جاپودری ماشین لباسشویی میدیا قرار دهید.

چگونه کد آلارم ماشین لباسشویی میدیا را در منزل برطرف کنیم؟

کدهای ارور ماشین لباسشویی میدیا که در برخی مواقع آنها را بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی خود مشاهده می کنید، دارای مفاهیم و معانی مختلفی می باشند. اگر معنای ارور و کدخطای ماشین لباسشویی میدیا خود را پیدا نمایید، به راحتی می توانید در اولین فرصت برای رفع ایراد ماشین لباسشویی میدیا خود اقدام کنید. اما در بسیاری از مواقع مصرف کنندگان معنای کد خطایی که بر روی ماشین لباسشویی ایجاد شده است را نمی دانند.

لیستی که آی پی امداد از کدهای هشدار ماشین لباسشویی میدیا آماده کرده است به شما کمک می کند تا بتوانید در اسرع وقت معنای کد ارور را پیدا کرده و یا خودتان به کمک دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی میدیا به رفع عیب دستگاه خود بپردازید. اگرچه کار عیب یابی ماشین لباسشویی میدیا به نظر کمی ساده می رسد و ممکن است فکر کنید که می توانید آن را انجام دهید، اما همواره به این نکته توجه داشته باشید که کوچکترین اشتباه در زمینه رفع اخطار ماشین لباسشویی میدیا می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در دستگاه شود. نتیجه گیری در مورد ارور ماشین لباسشویی میدیا

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی میدیا را برای شما شرح دهیم. ممکن است شما به اروری برخورد کنید که خودتان به تنهایی قادر به برطرف کردن آن نباشید یا حتی آن ارور در این مقاله موجود نباشد. در این صورت با تعمیرکار مجاز و متخصص لباسشویی تماس بگیرید تا نیروی متخصص در اسرع وقت در منزل شما حاضر شود. توجه: درصورت نیاز به آبسال می‌توانید آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران، از طریق شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

ه دآنچه در این مطلب می خوانید: کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E6 مدیا ارور e6 لباسشویی مدیا در شرایطی بروز می کند که آب داخل مخزن به اندازه استاندارد گرم نشده باشد. دو دلیل مهم برای رخ دادن این ارور وجود دارد که اولین مورد، خرابی المنت می باشد. علاوه براین، خرابی در برد و مدارات آن نیز ممکن است دلیل دیگری برای این شرایط باشد. بررسی برد الکتریکی و اتصالات آن به المنت باید توسط متخصص در انجام شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E10 مدیا

 • آب ساختمان قطع است.
 • شلنگ ورودی به ماشین لباسشویی دچار گرفتگی و انسداد شده است.
 • شیر برقی دچار خرابی شده و باید توسط  تعمیر لباسشویی میدیا در اصفهان تعمیر شود.
 • هیدروستات سطح آب را به اشتباه تشخیص داده و فرمان قطع آن را ارسال کرده است. هیدروستات را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • برد الکتریکی نیز ممکن است در رخ دادن این خطا نقش داشته باشد. برای بررسی برد الکتریکی و مدارات آن نیاز به تجربه افراد حرفه ای در زمینه وجود دارد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E11 و E12 مدیا در شرایطی که آبگیریز بیش از اندازه انجام شود و فرمان قطع آب بدرستی ارسال نشود، ارور e12 و e13 لباسشویی مدیا نمایش داده میشود. خرابی در هیدروستات اولین دلیل برای بروز این خطا می باشد و باید بررسی شود. در صورت سالم بودن هیدروستات، ممکن است اتصال آن با برد قطع شده باشد. از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی مدیا می توان به ارور e21 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده طولانی شدن بیش از اندازه تخلیه است. در این صورت چند مورد زیر را بررسی کنید:

 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید، چون به مرور ممکن است دچار گرفتگی شده باشد.
 • فیلتر تخلیه با گذشت زمان با پرز و نخ و غیره مسدود میشود و بهتر است به صورت دوره ای تمیز و شستشو داده شود.
 • پمپ تخلیه ممکن است دچار اشکال شده باشد. در صورت داشتن تخصص، سیم پیچی پمپ را بررسی و تعمیرات لازم را انجام دهید.
 • برد الکتریکی ممکن است دچار اختلال شده باشد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E30 مدیا بر روی درب ماشین های لباسشویی میکروسوئیچ قرار دارد تا باز و بسته بودن درب را تشخیص دهد. در شرایطی که درب بدرستی قفل نشده باشد ارور E30 لباسشویی مدیا روی پنل ظاهر میشود. در این شرایط ابتدا بررسی کنید که آیا درب قفل است یا خیر؟ اگر درب قفل باشد و هنوز این ارور وجود داشته باشد، میکروسوئیچ و اتصال آن به برد باید بررسی شود.

هیدروستات که سطح آب را اندازه گیری می کند، از قطعات بسیار مهم می باشد و در صورت عملکرد اشتباه ممکن است سر ریز یا آبگیری نادرست بروز کند. خراب بودن هیدروستات با کد خطا E33 نمایش داده میشود و لازم است قطعه تعویض شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E31 مدیا

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی میدیا که خرابی میکروسوئیچ را نشان می دهد، ارور E31 می باشد. ابتدا وضعیت میکروسوئیچ های روی درب را بررسی و از وصل بودن اتصالات آنها با پنل و برد مطمئن شوید. اگر قطعه دچار خرابی شده باشد، باید تعویض شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E34 مدیا

در صورت وجود اتصال و خرابی در ترموستات، ارور E34 نمایش داده میشود. این سنسور وظیفه اندازه گیری دمای آب داخل مخزن را به عهده دارد و در صورت خرابی باید تعویض شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E35 مدیا از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی مدیا که خرابی سنسور دمای آب یا ترموستات را نشان می دهد، کد خطا E35 می باشد. برای رفع ارور باید قطعه تعویض شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E36 مدیا

در شرایطی که آب داخل مخزن گرم نمیشود، ارور E36 لباسشویی مدیا نمایش داده میشود. این ارور نشان دهنده خرابی در المنت می باشد. علاوه براین، ممکن است اتصال المنت با برد قطع شده باشد و فرمان به درستی برای آن صادر نمیشود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E40 و E41 مدیا یکی از مهم ترین کدهای خطا لباسشویی میدیا، E41 و E42 می باشد. این دو ارور خرابی در برد الکتریکی را نشان می دهند. در صورت مواجه شدن با این ارور دستگاه را از برق جدا کنید و با تیم های تماس بگیرید. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E60 مدیا

اگر استارت موتور با اشکال مواجه شده باشد، ارور E60 نمایش داده میشود. در حالت کلی تمام ارورهایی که به خرابی موتور مرتبط می باشند اهمیت زیادی داشته و باید بلافاصله لباسشویی خاموش شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E61 مدیا رفع ارور E61 نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، چون نشان دهنده عدم ارسال سیگنال به برد می باشد. علاوه براین، خرابی در تاخو موتور نیز دلیل دیگری در بروز این کد خطا به شمار می رود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E62 مدیا

خرابی در تاخو موتور با ارور E62 نیز نمایش داده میشود. در این شرایط تاخو موتور سیگنال غیر منتظره ارسال می کند و به همین دلیل ممکن است به دستگاه آسیب های جدی وارد کند. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E63 مدیا کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E70 مدیا اگر دستگاه روشن نمیشود و ارور E70 روی پنل نمایش داده شده است، به معنای خرابی در میکروپاور است.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E80 مدیا ارور E80 لباسشویی مدیا نیز مانند چند مورد خطای اخیر نشان دهنده عدم ارسال سیگنال می باشد. برد الکتریکی و سایر قطعات باید با دقت بررسی شوند. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E81 مدیا

در شرایطی که سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شده باشد، ارور E81 روی پنل نمایش داده خواهد شد. با توجه به اینکه امکان برق گرفتگی وجود دارد، به محض مشاهده این ارور دستگاه را از برق جدا کنید. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E404 مدیا یکی از مهم ترین ارورهای لباسشویی مدیا e404 می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال در مدارات روی برد می باشد و به همین دلیل با تجربه و دقت باید وضعیت آن بررسی شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E92 مدیا در مدل هایی از لباسشویی های مدیا که دارای سنسور تشخیص کثیفی آب هستند، ارور E92 ممکن است بروز کند. این خطا به معنای خرابی در سنسور تشخیص کثیفی آب بوده و باید تعویض شود. کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E3C مدیا

در برخی از مدل های لباسشویی مدیا خرابی در المنت با خطای e3c نمایش داده میشود. المنت و اتصالات آن به برد باید برسری و در صورت نیاز قطعه تعویض شود. ارور e3d لباسشویی مدیا نشان دهنده نوسان جریان برق در دستگاه می باشد. برای رفع خطا ابتدا وضعیت برق منزل را بررسی کنید و بهتر است همیشه لوازم برقی به متصل باشند. بررسی و رفع این ارور باید توسط تعمیرکار انجام شود. عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مدیا

تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعب فعال بوده و آماده اعزام سرویس کار جهت بررسی لوازم برقی خانگی و رفع ارورهای موجود می باشد. این مجموعه از قطعات اصلی استفاده نموده و هزینه تمام خدمات آن بر اساس نرخ های اتحادیه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید. رستی بسته نشود این ارور نمایان می‌شود. علت نمایش این ارور، نوسانات جریان برق است. باید سیم کشی و اتصالات ماشین لباسشویی چک شود. برای جلوگیری از نوسانات جریان برق بهتر است از محافظ استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا