عمومیکسب و کار ایرانی

روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت این کشور

اسپورت کانادا چیست؟

پاسپورت کانادا همچون گذرنامه‌ی دیگر کشورها مدرکی است که نشان می‌دهد شخص دارنده آن تابعیت آن کشور را دارا بوده و یکی از شهروندان به شمار می‌رود و می‌تواند با در دست داشتن آن به کشورهای دیگر که سفر به آن‌ها از سوی دولت تایید شده است، سفر نماید. اما گذرنامه کانادا که اکثریت مهاجرین به این کشور در تلاش برای دریافت آن هستند تفاوت فاحشی با پاسپورت برخی از کشورها دارد و آن قدرت و اعتبار این پاسپورت می‌باشد.

امنیت دومینیکا. در دنیا برای ارزیابی ارزش گذرنامه‌ی کشورها، شاخص‌های معینی معروف به “شاخص هنلی” که تعداد کشورهای مجاز برای سفر بدون اخذ ویزا، یکی از اصلی‌ترین معیارهای آن برشمرده می‌شود، تنظیم شده است که بر اساس همان معیارها پاسپورت کشورها رتبه بندی می‌شود. در آخرین رتبه بندی منتشر شده توسط موسسه بریتانیایی هنلی در ابتدای سال۲۰۲۱ میلادی، کشور کانادا به همراه استرالیا ۱۸۵ امتیاز را کسب کرده در رتبه نهم قرار دارد و این نشان‌دهنده‌ی اعتبار و قدرت پاسپورت کانادا است چرا که با داشتن آن می‌توان به ۱۴۰ کشور بدون ویزا سفر کرد.

چگونه پاسپورت کانادا بگیریم؟

بدون در نظر داشتن سن فرد، شخصی که متقاضی دریافت گذرنامه کانادا می‌باشد، باید برای تابعیت و اقامت در کانادا هیچ‌گونه منعی نداشته باشد، یعنی برای دریافت گذرنامه تمامی شرایط و مدارک گفته شده از قبیل دارا بودن مدرکی که ثابت کند شخص قادر به خواندن و نوشتن به یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا (انگلیسی و فرانسه) است، داشتن مدرک و مجوز اقامت به شکل دائم ( پی آر کانادا)، برخورداری از سابقه زندگی در کشور کانادا به عنوان مقیم به مدت سه سال از پنج سال، پرداخت نمودن همه‌ی مالیات‌ها که شامل مالیات بر درآمد نیز می‌باشد را دارا باشد.

در حقیقت شخص پیش از اقدام برای دریافت پاسپورت کانادا لازم است اگر که شهروند کانادا نیست برای اخذ شهروندی کانادا یعنی گرفتن کارت پی آر کانادا اقدام نماید.

برای دریافت پاسپورت کانادا می‌بایست مراحل زیر طی شوند:

فرم درخواست را علاوه بر شخص متقاضی، یک نفر ضامن که می‌تواند از اعضای خانواده باشد و می‌بایست به سن قانونی رسیده باشد، پر کرده و علاوه بر تایید عکس، کپی تمامی مدارک هویتی را تایید نموده و امضا و تاریخ بزند.

همچنین در فرم درخواست پاسپورت لازم است، نام و مشخصات دو نفر معرف (نباید از اعضای خانواده باشند و می‌بایست به سن قانونی رسیده باشند) که حداقل دو سال با فرد آشنایی داشته‌اند قید شده و هویت فرد توسط آن‌ها تایید شود.

مزایای شهروندی کانادا

برخی از مهم‌ترین مزایای شهروندی کانادا به شرح زیر هستند:

به نقل از برخی از مشاغل موجود در کانادا دارای شرایط خاص هستند و علاوه بر دارا بودن تخصص نیازمند برخورداری از حق شهروندی می‌باشند و تنها شهروندان کانادا برای تصدی آن‌ها می‌توانند اقدام نمایند.

این پاسپورت که یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است و با آن می‌توان به بسیاری از کشورها بدون اخذ ویزا سفر نمود، تنها به افرادی اعطا می‌گردد که شهروند کانادا به حساب می‌آیند.

افرادی که شهروند کانادا به شمار می‌آیند دارای ثبات وضعیت هستند به این معنا که آن‌ها از لحاظ زمانی برای حضور در کشور محدودیتی نخواهند داشت و نبودنشان در داخل مرزهای کشور برای مدتی طولانی اقامتشان در کانادا را تهدید نخواهد کرد. همچنین فردی که شهروند شناخته می‌شود اگر که جرمی مرتکب شود حق شهروندی‌اش سلب نخواهد شد.

از میان مهاجران به کانادا علاوه بر افرادی که اقامت موقت دارند، آن‌هایی که اقامتشان دائم است نیز می‌بایست هر پنج سال یک بار (در بهترین شرایط) با صرف هزینه کارت اقامت خود را تمدید نمایند. اما افرادی که سیتیزن یا همان شهروند به شمار می‌روند بدون تمدید کارت یا اقامتی به زندگی روزمره خود مشغول هستند.

در کشور کانادا تنها افرادی که شهروند آن به شمار می‌روند قادر به انجام فعالیت‌های سیاسی نظیر مشارکت در رای دهی و یا نامزد شدن برای کسب یک مقام سیاسی هستند.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کانادایی (سیتیزن شیپ کانادا)

مدارکی که برای اخذ پاسپورت کانادا ضروری هستند عبارتند از:

به نقل از netherlandsandyou.nl  اگر که شخص متقاضی، تغییر نام داده باشد و نام او در دیگر مدارک با مدرکی که ثابت می‌کند شهروند کانادا است تطابق نداشته باشد می‌بایست علاوه بر مدارک اثبات شهروندی، مدارک هویتی دیگری را که منقضی نشده باشند نظیر گواهینامه رانندگی که از سمت مقامات ایالتی یا استانی کانادا صادر گشته و یا مدرکی معادل با آن که از کشوری دیگر دریافت شده، گذرنامه خارجی و کارت شناسایی صادره از سمت مقام‌های ایالتی و استانی به همراه داشته و ارائه نماید.

روشهای اخذ پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا که به تبعیت از برخورداری از شهروندی کانادا امکان دریافت آن وجود دارد از طرق مختلفی قابل دریافت است ولی به طور کلی شیوه‌های مهاجرت به کانادا، اخذ اقامت دائم و در ادامه شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور در شش گروه قرار می‌گیرند که در ادامه هر یک را به شکل مختصر شرح خواهیم داد.

پاسپورت کانادا از طریق کار

پاسپورت کانادا را می‌توان از مسیر اخذ ویزای کار کانادا و یا مهاجرت کاری کانادا دریافت نمود. این مسیر برای افرادی که حرفه‌ای را به شکل تخصصی انجام می‌دهند و از تجربه کاری خوبی برخوردارند، مناسب می‌باشد. آن‌ها طبق توانایی‌هایی که دارند و پیشنهادهای کاری که دریافت نموده‌اند مورد بررسی قرار گرفته و بعد از آن‌که صلاحیت‌ آن‌ها تایید شد و امتیازهای قابل قبولی کسب کردند، موفق به اخذ اقامت دائم می‌گردند. این افراد باید با بررسی روش های مهاجرت به کانادا یکی از برنامه های اسکیل ورکر کانادا را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند. افرادی که از طریق این برنامه های اقامت کانادا موفق به دریافت ویزای کانادا شوند، در بدو ورود به کانادا پس از ارائه مدارک های لازم، جهت دریافت کارت اقامت دائم کانادا ( کارت پی آر PR)، اقدام می کنند. این افراد پس از سه سال زندگی در کانادا، با رعایت قوانین شهروندی کانادا و پرداخت هزینه پاسپورت کانادا، می توانند برای گرفتن پاسپورت کانادا اقدام کنند.

ارزانترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری |اینستاگرام |بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

گرفتن پاسپورت از طریق تحصیل نیز یکی دیگر از راه های دریافت شهروندی کانادا است. افرادی که شرایط برنامه های اقامت کاری کانادا را ندارند، می توانند ابتدا با گرفتن پذیرش تحصیلی کانادا از یکی از دانشگاه های معتبر، جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. این افراد پس از ادامه تحصیل در کانادا، می توانند جهت دریافت ویزای کار پس از تحصیل کانادا PGWP، اقدام کنند. و در نهایت از طریق برنامه های اقامت کانادا که پیش نیاز آنها تحصیل و یا کار در کانادا هست می توانند جهت دریافت کارت پی آر کانادا اقدام کنند. این افراد نیز پس از سه سال زندگی در کانادا با رعایت قوانین شهروندی کانادا، می توانند جهت دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند.

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه‌های کسب تابعیت و به دنبال آن دریافت پاسپورت کشورکانادا سرمایه‌گذاری در این کشور است که بر اساس سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور کانادا تنظیم گشته و برای هر استان قوانین و مقرارات خاص خود را دارا می‌باشد. به طور مثال طبق برنامه سرمایه گذاری استانی کبک، فرد لازم است نشان دهد که دو میلیون دلار سرمایه دارد و از این مبلغ ۶۰ درصد آن را که معادل با یک میلیون و دویست هزار دلار است را به عنوان قرض پنج ساله در اختیار دولت قرار دهد.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن

جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط دریافت پاسپورت کانادا در پیج اینستاگرام موسسه مهاجرتی یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

پاسپورت کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخد تابعیت و پاسپورت از طریق فرزند اگر چه به سبب طولانی بودن پروسه برای والدینی که قصد مهاجرت دارند و اخذ شهروندی کانادا یکی از اهداف آنها است مناسب نیست اما برای فرزند به سبب پیروی دولت کانادا از قاعده خاک (قاعده ای است که بر اساس آن فرد اگر که در خاک کانادا متولد شد بدون در نظر گرفتن ملیت اصلی آن به او تابعیت کانادا تعلق می‌گیرد) بسیار خوب است.

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

از طریق ازدواج نیز می‌توان به شهروندی کانادا و پاسپورت قدرتمند این کشور دسترسی پیدا کرد. در واقع افرادی که تمایل به اخذ تابعیت دارند می‌توانند با یک شهروند کانادایی ازدواج کنند و از آن طریق اقدام نمایند. البته باید متذکر شد که دریافت پاسپورت از این طریق نیازمند دانستن قوانین حقوقی مورد نیاز و آثار ازدواج در کانادا است. از آنجایی که در برخی پرونده ها ازدواج های صوری جهت اخذ اقامت کانادا صورت گرفته است، افیسرهای مهاجرتی با دقت بالایی ویزای ازدواج کانادا را بررسی می کنند. لذا متقاضیان اسپانسرشیپ همسر کانادا، باید مدارک دقیق و رسمی در این خصوص ارائه نمایند.

پاسپورت کانادا برای اشخاص خاص و هنرمند

هنرمندان نیز می‌توانند به سبب تخصص و هنری که دارند از بازیگری گرفته تا نوازندگی و نویسندگی برای شهروندی کانادا و دریافت پاسپورت آن اقدام کنند چرا که به آن‌ها ویزای خود اشتغالی کانادا تعلق خواهد گرفت و آن‌ها می‌توانند به وسیله آن اقامت دائم و در ادامه شهروندی کانادا را کسب کنند. البته آن‌ها علاوه بر این‌که باید فاکتورها و شرایط لازم برای احراز و صلاحیت را داشته باشند می‌بایست امتیاز لازم برای دریافت ویزا را نیز کسب کنند.

پناهندگی در کانادا

از مسیر پناهندگی در کانادا نیز می‌توان به پاسپورت کانادا رسید. اما این راه کمتر توصیه می‌شود چرا که علاوه بر خطرات بسیار پناهندگی ممکن است در ابتدای ورود به کانادا شرایط سختی برای زندگی داشته باشند و نگاه اجتماع نیز به آن‌ها خوب نباشد. آن‌ها سال‌های نخست حق کار و تحصیل نیز نخواهند داشت.

قوانین شهروندی کانادا

دولت کانادا نیز همچون دیگر حکومت‌ها برای شهروندان خویش قوانینی تصویب کرده که می‌بایست به آن‌ها دقت شود. در ادامه به برخی از قوانین شهروندی کانادا پس از اعمال اصلاحیه bill c-6 اشاره خواهیم کرد.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن

جهت تماشای ویدئو های مربوط به شرایط مهاجرت به کانادا و دریافت کارت پی آر و شهروندی و غیره در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه پاسپورت کانادا

هزینه پاسپورت کانادا به نوع پاسپورت انتخابی با مدت زمان اعتبار مشخص بستگی دارد. هزینه پرداختی برای پاسپورت کانادا ویژه بزرگسال (۱۶ سال به بالا) با اعتبار پنج ساله ۱۲۰ دلار کانادا می‌باشد. همچنین برای دریافت این نوع پاسپورت با مدت اعتبار ده سال باید ۱۶۰ دلار کانادا پرداخت شود.

برای گذرنامه کودکان نیز لازم است ۵۷ دلار کانادا هزینه شود.

البته ممکن است علاوه بر هزینه‌های گفته شده لازم باشد مبلغ و هزینه‌ی اضافه‌تری نیز پرداخت گردد.

اعتبار پاسپورت کانادا

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد، گذرنامه کانادا از جمله پاسپورت‌های معتبر و قدرتمند جهان به شمار می‌رود و بر اساس جدیدترین رتبه بندی که در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ میلادی توسط موسسه هنلی بریتانیا منتشر گردید، با ۱۸۵ امتیاز و امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۰ کشور در اقصی نقاط جهان، در رتبه نهم لیست که رتبه نخست آن به کشور آسیایی ژاپن اختصاص داده شده، قرار گرفته است

منبع : en.wikipedia.org

دکمه بازگشت به بالا