سایت ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

شرایط بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳

اقامت دانشجویی در ترکیه: حدود 50 دانشگاه در ترکیه پذیرای دانشجویان بین المللی بورسیه شده هستند و بورسیه دولتی ترکیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در بر می گیرد. پیش از شروع تحصیل در هر یک از این مقاطع یک دوره یک ساله آموزش زبان ترکی برای افرادی که با زبان ترکی آشنا نیستند، برگزار می شود.

افرادی که قصد   یا شرکت در ترکیه بورسلاری را داشته و به زبان ترکی استانبولی تسلط دارند می توانند با ارائه مدرک آزمون تومر بدون گذراندن دوره زبان، تحصیل در رشته مورد نظر خود را شروع کنند. دریافت بورسیه دولتی ترکیه شرایط خاصی دارد که پیش از اقدام به ثبت نام، می بایست آن را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن تمام شرایط ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳، ثبت نام خود را در سایت ثبت نامی انجام دهید. شرایط بورسیه دولتی ترکیه 2023 عبارتند از:

افراد تبعه ترکیه امکان ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ را ندارند.

متقاضیان تحصیل دوره کارشناسی در ترکیه باید معدل دیپلم حداقل 14 را کسب کرده باشند.

متقاضیان تحصیل دوره کارشناسی ارشد و دکتری باید در مقطع قبلی معدل حداقل 15 را کسب کرده باشند.

افرادی که درخواست تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ترکیه را دارند، باید معدل دوره دبیرستان آن ها حداقل 18 باشد.

سن متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی باید کمتر از 21 سال، متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کمتر از 30 سال و متقاضیان دوره دکتری باید کمتر از 35 سال باشد.

متقاضیان می بایست تا قبل از 21 سپتامبر 2023 فارغ التحصیل شوند.

متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در کشور ترکیه، برای اطلاع از شرایط و نحوه ادامه تحصیل خود در ترکیه می توانند مقاله زیر را مطالعه نمایند.

 زمان ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023

اقامت دانشجویی: ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ یا همان ترکیه بورسلاری یک بار در سال و به صورت اینترنتی انجام می شود. برای شرکت در این بورسیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی یوس (YOS) نیست و متقاضیان می توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ برای تمام دانشگاه های ارائه دهنده ، یک بار فرم ثبت نام را در سایت رسمی بورسیه کلی ترکیه به نشانی turkiyeburslari.gov.tr به صورت رایگان تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023 از 20 دی ماه آغاز شده و تا 1 اسفندماه 1401 ادامه دارد.

برای ورود به کلیک کنید.

زمان بندی پذیرش دانشجو از طریق بورسیه دولتی ترکیه معمولا توسط سایت رسمی ترکیه بورسلاری اعلام می شود. بر این اساس جدول زمانبندی بورسیه ترکیه 2023 به شرح زیر است:

تاریخ روند ثبت نام
20 دی 1401 شروع ثبت نام بورسیه تحصیلی ۲۰۲۳ ترکیه
1 اسفند 1401 اتمام ثبت نام بورسیه تحصیلی ۲۰۲۳ ترکیه
فروردین ماه شروع بررسی مدارک ارسالی
اواخر خرداد ماه شروع مصاحبه ها
اوایل اردیبهشت ماه پایان بررسی مدارک
اوایل تیر ماه پایان مصاحبه ها
اردیبهشت ماه شروع اعلام نتایج قبولی
مرداد ماه شروع مراحل اخذ ویزا
شهریور ماه پایان مراحل احذ ویزا
اواخر شهریور ماه ورود دانشجویان پذیرفته شده به ترکیه

ممکن است برای افراد این سوال ایجاد شود که آزمون یوس چیست؟ برای پاسخ به این سوال و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون یوس ترکیه می توانند به مقاله زیر مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳

آماده کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه اهمیت زیادی داشته و کامل بودن این مدارک شانس پذیرفته شدن در ترکیه بورسلاری را بالا می برد. افراد می توانند پس از مطالعه کامل شرایط ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ و ضوابط ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023، در زمان ثبت نام به سایت ثبت نامی مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام بورسلاری ترکیه اقدام نمایند. در ادامه مدارک لازم برای ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ ارائه شده است.

مدارک شناسایی معتبر فرد شامل پاسپورت و کارت شناسایی

کارنامه قبولی کنکور در صورت موجود بودن

مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی

توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری)

مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL ، GRE ، IELTS ، GMAT

عکس رنگی پرسنلی به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

پروپوزال پژوهشی برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری

برای تحصیل در کشور های دیگر شما نیاز به اطلاعات کافی در خصوص شرایط تحصیل در آن کشور دارید. بنابراین می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید و از شرایط تحصیل در ترکیه مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023

برای قضاوت دقیق و انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای اعطای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۳، در زمان ثبت نام اطلاعات کامل داوطلبان درخواست می شود. پس از مراجعه به سایت بورسیه دولتی ترکیه می بایست در سایت حساب کاربری تشکیل داده و مراحل ثبت اطلاعات را یک به یک طی کنند. در ادامه جهت رفاه حال داوطلبان راهنمای تصویری و نحوه ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳ ارائه شده است:

۱به سایت رسمی ترکیه بورسلاری turkiyeburslari.gov.tr مراجعه کرده و با کلیک بر روی گزینه Register یک حساب کاربری بسازند.

۲سپس مجددا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد صفحه شخصی خود شوید. در سمت راست این صفحه لیست بخش هایی که باید برای ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023 تکمیل شوند قرار داده شده است.

۳اولین مرحله ثبت نام، تکمیل اطلاعات فردی است اطلاعاتی مانند کد ملی، وضعیت تاهل، محل تولد و غیره در این قسمت باید وارد شود.

۴در مرحله دوم اطلاعات خانواده داوطلب از جمله نام پدر و مادر، تعداد خواهر و برادر و مجموع درآمد خانوار پرسیده می شود.

۵در مرحله بعدی باید اطلاعات تماس و نشانی محل سکونت خود را وارد کنید.

۶گزینه بعدی سوابق تحصیلی است که می بایست فایل گواهی مقاطع قبل و اطلاعات کامل آن را وارد نمایید.

۷پرسش بعدی در مورد دانش زبان خارجی داوطلب است. زبان مادری، زبان دوم و میزان تسلط به زبان ترکی در این بخش باید وارد شود.

۸سوابق کاری نیز در انتخاب بورسیه کلی دولتی ترکیه اهمیت دارد. در این بخش باید اطلاعات محل کار و CV خود (که از قواعد خاصی پیروی می کند.) را در صورت وجود وارد کنید.

۹در مرحله بعد در صورتی که در آزمون های بین المللی نظیر GMAT، GRE، TOEFL و غیره شرکت کرده اید، گواهی نامه خود را در این قسمت بارگذاری نمایید.

آیا می دانستید که بورسیه های دولتی تنها به کشور ترکیه محدود نمی شود؟ به عنوان مثال دولت روسیه نیز برای داوطلبان بین المللی بورسیه هایی در نظر گرفته که با ثبت نام در سایت مخصوص آن می توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه دولتی روسیه امتحان نمایید.

پس از به پایان رسیدن ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه ۲۰۲۳، اطلاعات داوطلبان واجد شرایط توسط کمیته های متخصص بر اساس مجموعه گسترده ای از معیارها از جمله وضعیت علمی، علایق تحصیلی، اهداف شغلی و غیره بررسی می شود. پس از آن نامزدهای واجد شرایط ترکیه بورسلاری برای مصاحبه اعلام می شوند.

مرحله بعدی شرکت در مصاحبه است که توسط نمایندگان ترکیه در بیش از 100 کشور برگزار می شود. کمیته انتخاب نتایج مصاحبه نامزدهای معرفی شده توسط کمیته های مصاحبه را ارزیابی می کند و در نهایت فهرست پذیرفته شدگان بورس تحصیلی ترکیه اعلام می شود.

افراد می توانند علاوه بر ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023 و شرکت در آن در مورد بورسیه سایر کشورها نظیر کانادا، روسیه، بورسیه تحصیلی دااد و … نیز اطلاعات لازم را به دست آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی دااد مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می شود.

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه 2023 را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی نمایند. همچنین از طریق عضویت در کانال تلگرامی و یا اینستاگرامی دانیار می توانید آخرین اخبار مرتبط با ترکیه بورسلاری را دریافت نمایید.

سوالات متداول

1- ✔️ چه زمانی می توان برای اخذ بورسیه دولتی ترکیه 2023 اقدام کرد؟

✔️ ثبت نام برای دریافت بورسیه دولتی ترکیه معمولا از دی ماه آغاز می شود که تاریخ دقیق آن در متن مقاله موجود است.

2- ✔️ شرایط لازم برای ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه شامل چه مواردی است؟

✔️ برای پذیرش بورسیه دولتی ترکیه شرایطی مانند سن، معدل و زمان فارغ التحصیلی در نظر گرفته می شود که جزئیات دقیق این شرایط را می توانید در متن مقاله مطالعه کنید.

آموزش |بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 |بورسیه فول فاند ترکیه 2023

 

3- از چه طریق می توان برای دریافت ترکیه بورسلاری اقدام کرد؟

✔️ ثبت نام ترکیه بورسلاری در سایت رسمی آن انجام می شود که آدرس این سایت و راهنمای گام به گام و تصویری ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه در متن مقاله ارائه شده است.

دکمه بازگشت به بالا