اقتصادیکسب و کار ایرانی

شش مزیت مهم دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران تنفسی

باز هم آلودگی هوا و کرونا و مشکلات تنفسی بیماران. برای رساندن اکسیژن به بیمار خود چه کارهایی می توانیم بکنیم؟ چه در معرض آلودگی هوا در شهرهای بزرگ باشیم و چه بیماری بستری در منزل داشته باشم، ممکن است از خود پرسیده باشیم که چه راه حلی برای مشکل بیمار ما وجود دارد؟ یکی از این راه حل ها رساندن اکسیژن بیشتر به بیمار است.

آلودگی هوا |آموزش |اجاره دستگاه اکسیژن ساز

چه کسانی نیازمند دستگاه اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن هستند؟

افراد زیادی در زمانی که به بیماری‌های ریوی مانند عفونت شدید ریوی، کرونا، آنفلوانزا و بیماری قلبی تنفسی مثل نارسایی حاد تنفسی  مبتلا می شوند یا حتی در روزهایی که آلودگی هوا زیاد است دچار سرفه می‌شوند در نشانه‌ای با یکدیگر اشتراک دارند. این نشانه، تنگی نفس است که پس از مراجعه به پزشک مشخص می‌شود این افزاد نیازمند استفاده از اکسیژن با خلوص بالاتری هستند.

نیاز متقاضی، به اکسیژن با خلوص بیشتر

برای استفاده از اکسیژن با خلوص بالاتر، نیاز به دستگاه اکسیژن‌ساز یا کپسول اکسیژن داریم تا با میزان بیشتری از اکسیژن که دریافت می شود، میزان اکسیژن خون بیمار بالا برود و از عوارض خطرناک بیماری بکاهد.

آلودگی هوا |آموزش |اجاره دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز چه دستگاهی است؟

دستگاه اکسیژن ساز (Oxygen Concentrator) دستگاهی کمک تنفسی است که برای افرادی که به بیماری های تنفسی و قلبی ریوی مبتلا هستند، اکسیژن با خلوص بالا (بالای ۹۵%) تولید می‌نماید. دستگاه اکسیژن ساز، اکسیژن محیط اطراف را (با خلوص تقریبی ۲۱% است) جذب کرده، از موتور دستگاه عبور داده، به اکسیژن با خلوص ۹۴ % تبدیل می‌کند و از طریق ماسک اکسیژن و یا سوند اکسیژن نازال، به بیماران تنفسی می‌رساند. این نوع از دستگاه اکسیژن ساز خانگی وزنی حدود ۲۲ تا ۲۵ کیلوگرم داشته، مناسب استفاده در منزل است.

شش مزیت استفاده از دستگاه اکسیژن‌ساز نسبت به کپسول اکسیژن برای بیماران تنفسی

  • شارژ: دستگاه اکسیژن ساز نیاز به شارژ کردن ندارد ولی کپسول اکسیژن روزانه و گاهی دوبار در روز نیاز به شارژ کردن دارد.
  • انفجار: دستگاه اکسیژن ساز خطر انفجار ندارد، ولی کپسول اکسیژن احتمال انفجار دارد.
  • مدت استفاده: دستگاه اکسیژن ساز قابلیت استفاده مداوم 24 ساعته دارد، ولی کپسول حداکثر 4 ساعت به بیمار اکسیژن‌رسانی می‌کند.
  • بهداشت: اکسیژنی که از دستگاه اکسیژن ساز خارج می‌شود کاملا بهداشتی است ولی کپسول اینطور نیست.
  • خطرات جانبی: اگر با دست آغشته با روغن و گریس به کپسول اکسیژن دست بزنید سبب انفجار می‌شود، ولی در دستگاه اکسیژن ساز چنین خطراتی نداریم.
  • انقضا: دستگاه اکسیژن ساز منقضی نمی‌شود، ولی کپسول ممکن است بعد از مدتی دیگر شارژ نشود.

آلودگی هوا |آموزش |اجاره دستگاه اکسیژن ساز

آیا خرید دستگاه اکسیژن ساز  برای شما مناسب‌تر است یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز ؟

بسته به نیاز و شرایط بیمار دارد. با ماهی حدود یک و نیم میلیون تومان می‌توان دستگاه اجاره کرد و برای خرید نیز حداقل بیست میلیون تومان هزینه خرید دستگاه در زمان انتشار این مقاله است.

جمع بندی و روش تهیه دستگاه

با توجه به اینکه بیماران تنفسی نیاز مداوم به اکسیژن‌درمانی (اکسیژن‌تراپی) دارند تا میزان اکسیژن خون آنها افت نکند و بتوانند با استفاده از داروهایی که پزشک معالج برای بیمار تجویز کرده، روند درمانی خود را انجام دهند، دستگاه اکسیژن ساز از کپسول اکسیژن بسیار بهتر است.

ما در گروه ماهک مدیکال، با تجربه‌ی ارزشمند پانزده ساله خدمات پرستاری در منزل و راه اندازی آی سی یوی خانگی ، هم در خرید دستگاه اکسیژن ساز و هم  اجاره دستگاه اکسیژن ساز در کنار شما هستیم. در تمام مراحل مشاوره، خرید، نصب، تنظیم و آموزش به شکل 24ساعته آماده‌ی خدمت‌رسانی به شما و عزیزان شما خواهیم بود. کافی است با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۵۸۶۲۰۱۶

دکمه بازگشت به بالا