عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده بخریم یا چسبدار رولی؟

به‌طورکلی عایق‌ها به‌منظور جلوگیری از سرما و گرما و همچنین رطوبت ساخته شده‌اند. امروزه به‌منظور صرفه‌جویی در انرژی از این محصولات در صنعت ساختمان‌سازی بسیار استفاده می‌شود.یکی از عایق‌های جدید و پرکاربرد عایق الاستومری با روکش آلومینیومی است که در فضاهای بیرونی ساختمان بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. این محصول یک عایق فوم سلول بسته است که در عایق‌بندی مخازن و کانال  هوا (گرد و چهارگوش) ، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و لوله‌ای سردوگرم مورداستفاده قرار می‌گیرند.اگر سؤال شما این است که دقیقاً عایق الاستومری با روکش آلومینیومی در کجا کاربرد دارد؟ با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید تا به مزایای استفاده از این عایق و کاربردهایش پی ببرید.

عایق الاستومری چیست؟

سلول بسته از دهه 1950 در ایالات متحده در دسترس بوده است. اساساً، عایق الاستومری سلول بسته یک لاستیک مصنوعی است که در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای موجود است.

خرید عایق الاستومری با روکش آلومینیومی:

خرید عایق الاستومری حرارتی، توجه به حفظ انرژی و کاهش هدررفت آن، استفاده از عایق‌ها را نسبت به سالیان قبل بسیار بیشتر کرده است. امروزه انواع مختلفی از این محصولات در بازار وجود دارد که هرکدام کارایی خاص خودش را دارد.جدیدترین نوع عایق‌ها هستند که به انواع مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند. این عایق‌ها در مقابل گردوخاک، آلودگی‌های محیطی، بخار و رطوبت آب بسیار مقاوم هستند اما در میان آنها عایق الاستومری با روکش آلومینیومی مقاومت بیشتری در برابر تغییرات جوی دارد .

به همین علت اگر برای قسمت‌های خارجی ساختمان خود که در معرض سرما و گرمای شدید هستند نیاز به عایق خوبی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا دراسرع‌وقت سفارش‌هایتان را ارسال کنند.قیمت عایق الاستومری با روکش آلومینیوم با توجه به عوامل مختلفی متغیر است. اینکه فویل آن نخ دار باشد یا نباشد؛ متراژ آن و یا قطر آن چقدر است؟تمامی موارد بالا از جمله مطالبی هستند که در افزایش و یا کاهش قیمت عایق الاستومری با روکش آلومینیوم تاثیر دارند. خرید این کالا از تولیدی ها و کارگاه های انجام خدمات فویل می تواند با مبالغ مناسبی انجام گیرد. مشتریان جهت استعلام قیمت عایق الاستومری با روکش آلومینیوم می توانند با کارشناسان فروش شرکت ما تماس بگیرند.

انواع عایق‌ های الاستومری:

عایق‌های الاستومری به دو شکل لوله‌ای و رولی ساخته می‌شوند و هرکدام کاربردهای گوناگونی دارند.کاربردهای عایق الاستومری لوله‌ ای  بیشتر در لوله‌ها و اتصالات ساختمان است تا از یخ‌زدن این لوله‌ها در فصول سرد جلوگیری کند. علاوه بر این عایق‌ها از کاهش دما و گرما نیز ممانعت می‌کند و همچنین لوله‌ها را از زنگ‌زدگی نیز حفظ می‌کند.عایق الاستومری لوله‌ای به انواع ساده، روکش آلومینیوم پروتکت بلک و سیلوری تقسیم‌بندی می‌شود.شکل این نوع عایق شبیه یک سلول بسته است و مهم‌ترین ویژگی آن نصب آسان در قسمت‌های مختلف ساختمان است. این نوع عایق‌ها دارای ضخامت‌های مختلفی هستند که مقاومت بالایی دارند و به‌راحتی پاره نمی‌شوند.از انواع عایق الاستومری رولی می‌توان به رولی ساده، پشت چسب‌دار، روکش آلومینیوم، پشت چسب‌دار با روکش آلومینیوم و پروتکت بلک اشاره کرد.

Should we buy elastomeric insulation with a simple aluminum coating or roll adhesive?

موارد استفاده از عایق الاستومری:

عایق الاستومری برای کاربردهای زیر در قسمت‌های داخلی و خارجی ساختمان مناسب است:

  • عایق لوله HVAC
  • عایق لوله VRF
  • عایق لوله و تجهیزات آب سردوگرم
  • عایق لوله برودتی (تا 297- درجه فارنهایت)
  • کانال کولر
  • کاهش آلودگی صوتی در لوله‌ها و کانال‌ها

عایق الاستومری ساختمان:

عایق الاستومری ساختمان به عایق‌هایی گفته می‌شود که برای قسمت‌های مختلف ساختمان برای جلوگیری از هدررفت گرما و حرارت استفاده می‌شوند.همچنین در کانال کولر و سیستم‌های برودتی نیز به علت حفظ دمای آب‌وهوا کاربرد زیادی دارد.از این نوع عایق‌ها که برخی از آنها روکش آلومینیومی دارند برای حفظ قطعاتی در ساختمان که در فضای بیرونی قرار دارند استفاده می‌کنند زیرا نسبت به بقیه مدل‌ها عمر طولانی‌تری دارد.

عایق الاستومری با روکش آلومینیومی:

باتوجه‌به اینکه عایق الاستومری در همه قسمت‌های ساختمان چه از نظر داخل و چه از نظر خارج کاربرد دارد اما برای حفظ این عایق‌ها در محیط خارج از سازه بهتر است از عایق الاستومری با روکش آلومینیوم استفاده شود.از این نوع عایق در لوله‌کشی آب و گاز که در معرض تابش شدید نور خورشید هستند استفاده می‌شود. ضخامت عایق لوله‌ای با روکش آلومینیوم دارای ضخامت 130-170-230 و 400 میکرون است.

مزایای استفاده از عایق با روکش آلومینیومی:

اگر بخواهیم مزایای استفاده از عایق الاستومری با روکش آلومینیومی را بگوییم باید به تفاوت‌های اصلی این عایق با بقیه مدل‌ها اشاره کنیم که مهم‌ترین تفاوت‌های آن به شرح زیر است:

عمر مفید و طولانی عایق الاستومری:

ازآنجایی‌که بقیه عایق‌ها خاصیت کشسانی دارند در زمان نصب باید به میزان انبساط و انقباض توجه زیادی شود، درصورتی‌که عایق الاستومری با روکش آلومینیومی در برابر این تغییرات مقاوم است و به‌راحتی خراب یا پاره نمی‌شود.

مقاوم در برابر رطوبت و وزش باد:

در نصب عایق الاستومری بدون روکش باید به میزان رطوبت  و وزش باد در محیط بسیار توجه کرد درحالی‌که استفاده از عایق با روکش آلومینیومی در فضای مرطوب و در معرض مستقیم برف، باران و وزش باد بسیار مقاوم است.

مقاومت بالا در برابر نور خورشید (اشعه؟):

عایق‌های الاستومری معمولی مقاومت چندانی در برابر نور خورشید یا اشعه فرابنفش ندارند اما عایق الاستومری با روکش آلومینیومی می‌تواند مقاومت بالایی  در برابر نور از خود نشان بدهد.

کاربردهای عایق الاستومری با روکش آلومینیومی:

عایق الاستومری رول روکش آلومینیوم از فایبرگلاس بافته شده از الیاف مرغوب ساخته شده است که یک طرف آن توسط ورق نازک آلومینیوم پوشیده شده است.به علت ورق آلومینیومی به‌کاررفته در این نوع عایق، ضریب توان حرارتی بالایی دارد و جهت عایق‌کاری در لوله و تأسیساتی مانند آب و گاز، سقف ساختمان، دیوارهای خارجی و کف ساختمان که در معرض حرارت زیاد قرار دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرند.

دلایل استفاده از عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیومی:

به‌طورکلی در بازار دو نوع عایق الاستومری به‌صورت لوله‌ای و رولی وجود دارد که مدل رولی آن در دو نوع روکش آلومینیومی و بدون روکش ساخته می‌شود.مدل عایق روکش‌دار می‌تواند میزان مصرف انرژی را در فضاهای خارج از ساختمان که در معرض تغییرات شرایط جوی هستند، در فصل‌های سرد بین 35 تا 45 درصد کاهش دهد.ازآنجایی‌که کاهش اتلاف انرژی از مهم‌ترین دلایل استفاده از عایق الاستومری با روکش آلومینیومی است، پس در قسمت‌های بیرونی ساختمان  حتماً باید از این عایق استفاده کنیم .

کاربرد عایق الاستومری با روکش آلومینیوم نخ دار

به منظور بالا بردن مقاومت و طول عمر عایق الاستومری، استفاده از روکش آلومینیوم نخ دار توصیه می شود. همانطور که آگاه هستید، بهره گیری از فویل می تواند تا 10 برابر مقاومت محصول را در برابر گرما و نور خورشید، سرمای شدید و بارندگی افزایش دهد. در برخی نقاط کشور دمای هوا بسیار گرم و یا سرد می باشد، در اینگونه مکان ها بهترین کالا جهت عایقکاری کانال های کولر و یا لوله های بیرونی استفاده از عایق الاستومری با روکش آلومینیوم نخ دار است.

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم

امروزه برای اینکه لوله های آب سرد و گرم دچار یخ زدگی نشوند؛ از محصول عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم استفاده می کنند. ضخامت و نوع این کالا با توجه به سردسیر بودن و گرمسیر بودن یک شهر انتخاب می شود. عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم کالایی فوق العاده کاربردی و جدید جهت جلوگیری از اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی است. این محصول در قطرهای گوناگون و بسیار زیادی تولید و عرضه می گردد. در انبار خود تمامی مدل های و اندازه های آن را موجود دارد.

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم برای موتورخانه

می توان به جرات بیان نمود بهترین کالا جهت عایقکاری موتورخانه ها، عایق الاستومری با روکش آلومینیوم می باشد. بسیاری از کارفرمایان نگران پوسیدگی محصول هستند، اما با بهره گیری از این وسیله می توان تمام محیط را به بهترین شکل ممکن مجهز نمود. عایق الاستومری با روکش آلومینیوم با دانسیته ی بالایی که دارد و فویل استفاده شده در سطح خود، دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر سرما و گرما می باشد.

عایق روکش دار

عایق روکش دار نام دیگر محصول فوم الاستومری با فویل آلومینیوم می باشد. برخی از افراد فنی و کارفرمایان این کالا را به این نام صدا می زنند. البته عایق روکش دار می تواند از جنس الاستومر و یا پشم شیشه و سنگ باشد. این فویل در نوع های 130 میکرون، 170 میکرون و 230 میکرون تولید می گردد که هر کدام از آن ها مقاومتشان با دیگری متفاوت است.

عایق حرارتی خودرو با روکش آلومینیوم

یکی از کالاهایی که مورد نیاز افراد طبیعت گرد می باشد؛ عایق حرارتی خودرو با روکش آلومینیوم است. این کالا بسیار عالی مانع ورود سرما و گرما و صدا به درون اتاق ماشین ها می شود. عایق الاستومری با روکش آلومینیوم در اکثر مواقع مورد استفاده ی اشخاص آفرود باز قرار می گیرد. همچنین به دلیل مجهز بودن این کالا به فویل، مقاومت آن در برابر سرما و گرمای شدید و نور خورشید افزایش می یابد.

کاربرد عایق حرارتی خودرو با روکش آلومینیوم

حالا که با محصول عایق الاستومری روکش آلومینیومی آشنا شدیم؛ بهتر است کاربرد آن برای ماشین ها را نیز بدانیم. این کالا در صنعت خودروسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. عایق حرارتی خودرو با روکش آلومینیوم در اغلب موارد به منظور عایق شدن موتورهای درون کاپوت نصب می شود، تا گرمای حاصل شده از موتور به درون کابین و سر نشینان نفوذ نکند. اما از این کالا برای درب های خودرو، کف و… نیز می توان بهره برد.

خرید اینترنتی عایق الاستومری با روکش آلومینیوم

افراد زیادی بخاطر عایقکاری ساختمان های خود و یا خودروها، اقدام به خرید اینترنتی عایق الاستومری با روکش آلومینیوم می نمایند. این کالا با هدف ممانعت از نفوذ سرما و گرمای شدید به داخل یک محیط و کاهش اتلاف انرژی به کار می رود. یک آپشن خوبی که عایق الاستومری با روکش آلومینیومی دارد؛سبب افزایش قدرت و ماندگاری زیاد فوم می گردد.

عایق الاستومری با روکش آلومینیومی 170 میکرون چیست؟

در این بخش از دما می خواهیم شما را با یکی از محصولات مقاوم و با طول عمر بالا را برایتان معرفی کنیم. کالای عایق الاستومری با روکش آلومینیومی 170 میکرون وسیله ای است که برای عایقکاری محیط های بسیار گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت آن با توجه به متریال خاص و زمان صرف شده برای تولید نسبت به سایر نوع ها اندکی بیشتر است.

عایق الاستومری چگونه روکش آلومینیوم دار می شود؟

شاید برایتان سوال باشد، عایق الاستومری در ابتدا به صورت خام تولید می گردد. پخش کننده های این کالا پس از اینکه از کشورهای دیگر همچون ترکیه این محصول را وارد ایران نمودند، چسب دار و در مرحله ی بعدی با توجه به نیاز و سفارش مشتریان روکش آلومینیوم هم بر رویشان اعمال می کنند.

دکمه بازگشت به بالا