علی نصیریان : مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند

تلویزیون |سفر |سفره

به گزارش تکنونامه لرستان ، پیشکسوتان سینما و تلویزیون در آئین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر استان که در سالن اجتماعات شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد گفت : خیلی خوشحال و خرسندم که فرصتی پیش آمد تا به دیدار مردم لرستان و هنرمندان این منطقه بیایم چراکه اینجا و بسیاری دیگر از سرزمین‌های ایران سرشار از فرهنگ، هنر، رسوم و آواها و نواهاست که با گوشت و پوست و خون همه ما آمیخته شده و در آن نفوذ کرده است.

وی بیان کرد: هنرمندان افرادی هستند که عمرشان را برای فرهنگ و هنر می‌گذارند و دنبال مسائل حاشیه‌ای نیستند و ذاتا برای خلاقیت زاده شده‌اند.

نصیریان با بیان اینکه هنر، خلاقیت و آفرینش است، افزود: آفرینش مخصوص خداست و آفریدن چیزی که هر کس نمی‌تواند و همه را به اعجاب واداشته؛ کار هنرمندان است.

این پیشکسوت هنر سینما، بازیگری را هنری عنوان کرد که برای آن باید مطالعه و بازدید میدانی داشت و افزود: بازیگر باید نقش را تجسم و ترسیم کند و با تمرکز زیاد کاری کند که مخاطب او را باور کند و کاری باورپذیر را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند و نباید آنان را فراموش کرد، افزود: اقدام صندوق اعتباری هنر برای تقدیر از هنرمندان ارزشمند و شایسته است و جای تقدیر دارد.

نصیریان ادامه داد: با عوامل این صندوق در سفرهای زیادی همراه بودم و در مناطقی که انسان‌های شریفی دارد حضور یافته‌ام و امروز نیز خرسندم که در خدمت شما هستم.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا