عمومی

عملکرد گرمایشی داکت اسپلیت و نحوه عملکرد سیستم چگونه است

داکت اسپلیت از بهترین و رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع برای استفاده در فضاها و محیط های مختلف به شمار می رود. از آنجایی که برخورداری از هوای سالم و پاک، در سلامتی و شادابی افراد بسیار تاثیرگذار است، دستگاه داکت اسپلیت از بهترین گزینه ها در این زمینه می باشد. کارکرد کم صدا، کارایی بالا، قیمت مقرون به صرفه، برخی از مهمترین مزایای این مدل سیستم تهویه مطبوع قلمداد می گردد.

به طور کلی، خرید داکت اسپلیت از بهترین سیستم های تهویه مطبوع برای ایجاد هوای سالم و پاک در فضاهای مختلف به شمار می رود. سرمایش و گرمایش مطلوب، به انضمام تهویه مطبوع کلیه فضاها به صورت همزمان، از نقاط قوت داکت اسپلیت، محسوب می شود. ساختمان اصلی این مدل سیستم تهویه مطبوع از دو بخش مجزا و مستقل کندانسور و هواساز تشکیل می شود. فرآیند تولید و توزیع هوای مطبوع به وسیله اسپلیت ها، از طریق انجام عملیات لوله کشی انجام می گیرد. این دستگاه ها غالبا در سقف کاذب ساختمان نصب و مورد استفاده واقع می شوند.

یکی از بهترین گزینه ها برای تامین گرمایش و سرمایش محیط های بزرگ نظیر فضاهای اداری و ساختمانی، به استفاده از داکت اسپلیت اختصاص پیدا می کند. مصرف پایین برق، در کنار توان و قدرت خنک کنندگی بالا را میتوان از مهمترین مزایای این مدل سیستم تهویه مطبوع برشمرد.

لازم به ذکر است که یک Duct Split را میتوان به جای چندین اسپلیت از نوع دیواری، در فضای مورد نظر استفاده نمود. همچنین، به سبب نصب هواساز یا یونیت داخلی و کندانسور و یونیت خارجی به صورت توکار، در زیبایی و جذابیت محیط، خللی ایجاد نمی شود.

تاسیسات |تهویه مطبوع |خرید داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت و انتخاب بهترین مدل با نیاز شما

داکت اسپلیت اینورتر «Duct Split-Ducted Split» یکی از سیستم های مطبوع کننده هوا و موثرترین گزینه برای کاهش دما و رطوبت بخشی است. جهت خرید داکت اسپلیت که به اسپلیت های خانگی نیز معروف است یک سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشد، که در قسمت سرمایشی در واقع شبیه کولر های گازی عمل می کند. با این تفاوت که در کولر های گازی یونیت های داخلی در روی کار قرار می گیرند ولی یونیت های داخلی داک به صورت توکار و داخل سقف نصب می شود که با لوله کشی و کانال کشی مناسب سبب می شود دمای قسمت های مختلف یک ساختمان تنظیم شود.

در زمان های گذشته تعادل دمای محیط در فصل گرم و سرد بسیار مشکل بود، کم کم با پیدا شدن وسایلی چون بخاری و کولر کمی از این مشکلات رفع گردید اما همچنان چالش هایی وجود داشت. با پیشرفت تکنولوژی متخصصان این حوزه دستگاهی را ساختند که هم عمل گرمایشی و هم سرمایشی را انجام دهد که با خرید داکت اسپلیت در واقع  با یک تیر دو نشان را هدف گرفتن و به علاوه موجب صرفه جویی در مصرف نیز می شود. مانند بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات ، دستگاه های تهویه هوا نیز اغلب به گروه هایی تقسیم می شوند. که با توجه به شرایط مختلفی مانند وضعیت ساختمان مسکونی، تجاری، اداری ، صنعتی ، خانگی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

داکت اسپلیت از سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته، مدرن و پرکاربرد برای توزیع هوای خنک و مطبوع در سازه‌ها و پروژه های مختلف به شمار می رود. متاثر از تغییر و تحولات صورت گرفته در صنعت تهویه مطبوع، در حال حاضر با مدل های متنوع و گوناگونی از سیستم های سرمایش و گرمایشی سروکار داریم. در این میان، اسپلیت کانالی، و کولرهای گازی از جمله تجهیزات سرمایشی پر استفاده و محبوب و پرفروش محسوب می شوند. توزیع هوای خنک، مطبوع و در عین حال سالم، به انضمام کارایی و راندمان بالا و بهینه سازی مصرف انرژی، از مهم ترین دلایل سوق پیدا کردن خریداران به سمت خرید و انتخاب اسپلیت های کانالی یا Duct Split قلمداد می گردد.

ویژگی مشترک سیستم های تهویه هوا یکپارچه بودن آن ها است و معمولا تمامی آن ها دارای یک یونیت داخلی و خارجی است که یونیت داخلی در داخل ساختمان و یونیت خارجی در بیرون از ساختمان قرار می گیرد.

بخش داخلی این سیستم ها بسیار سبک تر و آرام تر است و بسته به طرحی که دارد تقریبا در هر بخشی از فضای ساختمان قرار میگیرد. سیستم های تهویه هوا مدرن مجهز به کنترل از راه دور هستند و معمولا مجهز به تاسیسات پمپ حرارتی یا کویل آب گرم در ماه های فصل سرد زمستان هستند. سیستم های تهویه هوای مدرن همواره دمای محیط را کنترل و تنظیم می کنند که اکثر آنها چند حالت کنترل و تایمر دارند.

حتی در این سیستم ها جهت چرخش دریچه های تخلیه هوا می تواند تنظیم شود و در بخش داخلی همیشه فیلتر هوایی وجود دارد که از کویل در برابر ذرات آلایندگی،گرد و غبار و… محافظت می نماید.

لزوم استفاده از داکت اسپلیت

Duct Split یا کولر گازی چند پنله، از بهترین و کاربردی ترین سیستم های تهویه مطبوع برای انتشار هوای پاک و مطلوب در محیط مورد استفاده تلقی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در دنیای پیشرفته و مدرن حال حاضر، کلیه سیستم های تهویه مطبوع با اعمال و تلفیق تکنولوژی ها و فناوری ها و دانش روز دنیا ساخته و پرداخته می شوند. این امر در تامین سطح رفاه و آسایش افراد بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. به منظور جلب رضایت و آسودگی خاطر مصرف کننده، بسیاری از شرکت های تولیدکننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، مرغوب ترین قطعات و متعلقات فنی را در ساختار دستگاه های تولیدی خود به کار می برند.

میزان ظرفیت داکت اسپلیت واحد های میانی، همکف (m2) واحد های زیر پشت بام (m2)
مدل 18000 0 تا 40 0 تا 25
مدل 24000 0 تا 50 0 تا 30
مدل 30000 0 تا 60 0 تا 40
مدل 36000 0 تا 85 0 تا 60
مدل 48000 0 تا 110 0 تا 75
مدل 60000 0 تا 150 0 تا 100

تاثیر داکت اسپلیت در ایجاد هوای سالم

داکت اسپلیت به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع رایج و متداول، استاندارد لازم برای شرایط ایده آل تنفسی و هوای سالم را در فضای بسته ایجاد می کند. بدون تردید، نقش و اهمیت هوای سالم در ایجاد طراوت و شادابی در افراد را نمیتوان نادیده انگاشت. به منظور تولید و توزیع هوای سالم و پاک، در ورودی هوای سیستم های تهویه مطبوع، غالبا از فیلترهای مختلف استفاده می شود. در پرتو تعبیه فیلتر و انجام فرآیند فیلتراسیون و پاکسازی، کلیه آلودگی ها اعم از ویروس ها، گردوغبار و باکتری های مضر از بین می روند. بنابراین، خرید داکت اسپلیت از بهترین راهکارها برای ایجاد هوای سالم، پاک و خالص در محیط محسوب می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری، نصب سریع و آسان، استفاده از دستگاه های داکت اسپلیت را در دستور کار بسیاری از افراد قرار داده است. همچنین، مکانیزم سرمایش و گرمایش به وسیله این مدل سیستم تهویه مطبوع، از طریق جریان هوای درون یونیت داخلی و مکش هوا صورت می پذیرد. علاوه بر این، راندمان و بازده سرمایشی بالا، قدرت خنک کنندگی مطلوب، کیفیت ساخت مناسب، طراحی کاربردی، قیمت مقرون به صرفه و عملکرد و کارکرد کم صدا، از مهمترین ویژگی های داکت اسپلیت تلقی می گردد.

قطعات و متعلقات به کار رفته در ساختار، نوع و مدل کمپرسور، ظرفیت سرمایش و گرمایش و نوع گاز مبرد، برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت داکت اسپلیت به حساب می آیند.

جهت خرید داکت اسپلیت به سایت تاسیسات دات کام مراجعه نمایید

دکمه بازگشت به بالا