علم و تکنولوژی

فعالیت ۱۲۰ مددکار حوزه کودک‌آزاری در بیمارستان‌ها

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت، مداخلات موثر در حوزه کودک آزاری رت نقطه عطف خدمات مددکاران به ویژه در اورژانس بیمارستان‌ها خواند و گفت: بالغ بر ۱۲۰ مددکار متخصص در حوزه کودک آزاری در مراکز درمانی و اورژانس‌ها مشغول به کار هستند.

به گزارش تکنونامه، دکتر محمدحسین جوادی در «همایش روز ملی مددکاری اجتماعی» گفت: شناسنامه شغلی مددکاری مهم ترین سند بالادستی مددکاری اجتماعی است و سنجه های اصلی مددکاری اجتماعی در سند اعتباربخشی، موجب ارتقای خدمات در بیمارستان‌ها می‌شود.

وی با اعلام این که شعار امسال مددکاران «آینده مشترک در سایه عدالت اجتماعی» است، افزود: مددکاران اجتماعی کار سختی دارند و پیگیری ارتقای سختی کار مددکاران از امسال در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این که اجرای طرح سوپروایزری مددکاری اجتماعی در برخی از مراکز از نقاط قوت برنامه‌های امسال حوزه مددکاری است، بیان داشت: مداخلات موثر در حوزه کودک آزاری نیز نقطه عطف خدمات مددکاران به ویژه در اورژانس بیمارستان هاست و بالغ بر ۱۲۰ مددکار متخصص در حوزه کودک آزاری در مراکز درمانی و اورژانس ها مشغول به کار هستند.

جوادی اضافه کرد: بیمارستان های بالای ۳۰ هزار پذیرش در سه شیفت مددکار جذب می‌کنند و در راستای حمایت های تخصصی مددکاری، پروژه خودمراقبتی اجتماعی در سال ۱۴۰۲ اجرایی شده است.

وی با تاکید بر این که مددکاران در فرآیندهای تخصصی می توانند مداخله کنند، گفت: توسعه منابع انسانی و تقویت مددکاران در نظام شبکه و مداخلات یکپارچه مددکاری (پروژه سراج) نیز در دست اقدام بوده و در ۲۳ مرکز پایلوت شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با بیان این که پروژه سراج امسال در ۱۰۰ مرکز توسعه می‌یابد و ۲۰۰ مددکار نیز جذب این برنامه می‌شوند، گفت: این پروژه سال آینده در ۴۵۰ مرکز اجرایی می شود. همچنین به کارگیری۶۴ مددکار نیز برای مراکز مشاوره سلامت روان دانشگاه‌ها پیش بینی شده است.

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت در پایان از همکاری اداره مددکاری با صندوق کودکان ملل متحد و  سازمان بهداشت جهانی خبر داد و گفت: پروژه‌های آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی نیز با مشارکت حوزه مددکاری در حال اجراست.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا