مشاور کودک در اراک

روانشناس کودک کیست؟

کودکان نیز همانند بزرگسالان دارای اختلالاتی از جمله اضطراب، افسردگی  و غم در کودکان، بیش‌فعالی و نقص توجه (ADHD) و … می شوند. روانشناس یا مشاور کودک، می تواند این مشکلات را حل کند.بچه و کودکان  بعضی وقتها نمی دانند که با مشکلات و اختلالات، چگونه روبرو شوند و برخورد کنند، روانشناس و مشاور، در جلسات مشاوره کودک یا مشاوره کودک درمانی، با آنها صحبت می کنند، مشکلات را شناسایی می کنند و نهایتا این مشکلات را حل و درمان می کنند. روانشناس اراک در این زمینه می توانند به شما کمک نمایند.

انواع اختلالات در کودکان

سن بروز اختلالات در کودکان و نوجوانان متفاون و در سنین مختلف با اختلالات روانی زیادی روبرو می شوند. اختلالات روانی که منشاء ایجاد بیشتر آنها ممکن است، طلاق و جدایی والدین، سانحه های ناگهانی، برخوردهای بد اجتماعی و … باشند.ما در اینجا به برخی از مشکلات شایع روانی در بین کودکان می پردازیم. مشکلاتی که بیشتر نیاز به مشاوره کودک دارند.

 • اختلال بیش‌فعالی و نقص توجه (ADHD)
 • اختلال نافرمانی مقابله‌جویانه (ODD)
 • اختلال طیف اوتیسم (َASD)
 • اختلال اضطراب
 • افسردگی
 • اختلال دوقطبی
 • اختلال یادگیری
 • اختلال سلوک (Conduct Disorders)

بهترین روانشناس اراک |بهترین مشاور خانواده در اراک |تاثیر روانشناس نی نی سایت

بهترین مشاور و روانشناس کودک در اراک

بدلیل تخصصی بودن کار،  مشاور و روانشناس کودک در اراک بسیار محدود می باشد. ما در ادامه لیستی از بهترتین روانشناسان کودک اراک را معرفی میکنیم شما می توانید به اطللاعات تماس روانشناس اراک دسترسی پیدا کنید.

نام مرکز مشاوره تلفن تماس آدرس
مرکز مشاوره و روانشناسی شاداب نو 32238010

32213939

اراک، خیابان امام خمینی، نرسیده به چهار راه دکتر حسابی، ساختمان پزشکان مهر
دفتر مشاوره و روانشناسی شهرزاد حسنی 09364245996

08633848

اراک، خیابان امام خمینی، نرسیده به چهار راه دکتر حسابی، ساختمان پزشکان مهر
فاطمه عمرانی 08632238010 خیابان امام خمینی، مرکز شاداب نو
مهری رحمانی 08632231917 خیابان امام خمینی، ساختمان دنا
مرکز مشاوره طاقت 09217350144 اراک خیابان جهانپناه

بعد از چند جلسه، مشاور کودک درمانی میتواند مسائل کودک را حل کند؟

با توجه به نوع مشکل مورد مشاوره کودک مدت زمان جلسات مشاوره کودک متفاوت است. عواملی دیگری از جمله  همکاری کودک و والدین با مشاور و مهارت مشاور نیز در تعداد جلسات تاثیر گذار است. با این حال متوسط مدت زمان جلسات معمولا، مابین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است. لازم است برای دستیابی به نتیجه مطلوب به صورت مرتب در جلسات شرکت کرده و نهایت همکاری را با مشاور داشت

آیا روانشناسان کودک با والدین کار می کنند؟

از آنجایی که کودکان بسیار تحت تأثیر والدین و محیط های خانوادگی خود قرار می گیرند، روانشناسان کودک اغلب علاوه بر فرزندان، با والدین نیز کار می کنند. بسیاری از روانشناسان کودک پس از جلسه با کودک زمانی را به صحبت با والدین اختصاص می دهند. آنها ممکن است با والدین در زمینه مهارت های فرزندپروری و مدیریت رفتار کار کنند، از جمله موارد زیر:

 • نحوه استفاده از ستایش و پاداش
 • چه زمانی باید رفتار را نادیده گرفت و چگونه به طور موثر تایم اوت ها را اجرا کرد
 • نحوه دادن دستورات واضح و تعیین محدودیت
 • چگونه توجه والدین را به سمت افزایش رفتارهای «خوب» و کاهش رفتارهای «بسیار خوب» سوق دهیم
 • نحوه مدیریت پویایی خواهر و برادر

روانشناسان کودک موظف نیستند هر آنچه را که در جلسه درمانی با کودک اتفاق می افتد به والدین بگویند، و درجاتی از حریم خصوصی اغلب برای روند درمانی مهم است. با این وجود، روانشناسان کودک عموماً والدین را در جریان محتوای جلسات کودک قرار می دهند و همیشه موظفند هر گونه مشکل ایمنی را که ممکن است پیش بیاید گزارش دهند. مشاوره کودک و نوجوان می تواند نقش موثری روی اخلاق کودک بگذارد. کودک درمانی با هدف افزایش اعتماد به نفس کودک و کمک به بهبود مهارت های ارتباطی آن ها انجام می شود.

هر کودک در جریان فرایند کودک درمانی، به گونه ای موثر با روش های برقراری ارتباط با همسالان آشنا می شود با مشاوره کودک و نوجوان  می توانید افرادی سالم با تفکر بالا را به جامعه وارد کنید. تحریک رشد سالم و عادی کودک نیز از جمله اهداف مهم جلسات روان درمانی کودک و نوجوان محسوب می شود. هر کودک باید از پشتوانه عاطفی مناسب بهره مند باشد که در جلسات روان درمانی کودک به این مسئله نیز اشاره خواهد شد. بهبود واژگان عاطفی کودک نیز از مهمترین موارد مورد بحث در این جلسات به شمار می رود.

دکمه بازگشت به بالا