عمومیکسب و کار ایرانی

قرص چربی سوز و ضد اشتها

طبیعتا اکثر افراد علاقمند به داشتن اندامی مناسب و خوش فرم هستند خصوصا افرادی که دارای اضافه وزن بوده و دوست دارند به اندام ایده آل خود دست یافته و از تماشای اندام شان لذت ببرند. چه بسا یکی از راه های موثر بر کاهش وزن نیز مصرف قرص چربی سوز قوی در داروخانه زیر نظر دکتر متخصص در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب می باشد. البته این مساله مهم است که قرص چربی سوز مورد نظر اصل بوده و کیفیتی بالا داشته باشد و در زمان مصرف این قرص، استفاده از گن لاغری ترک فراموش نشود تا بتواند تاثیر خوبی بر چربی سوزی و لاغری داشته باشد.

چرا از قرص چربی سوز قوی استفاده می شود؟

طبیعتا می دانیم که قرص چربی سوز قوی همانطور که از نامش مشخص است بسیار تاثیرگذار می باشد و افراد زیادی هم در دنیای امروز به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند. از آنجایی که اولین آیتم برای کاهش وزن چربی سوزی می باشد برخی افراد به جای ورزش کردن از قرص چربی سوز قوی در داروخانه استفاده می کنند چنانچه یکی از بهترین راه ها برای چربی سوزی ورزش کردن می باشد. به همین سبب توصیه می کنیم با مشورت دکتر متخصص از قرص چربی سوز قوی در کنار ورزش کردن استفاده شود تا میزان تاثیر خوبی را مشاهده نمود.

زیرا با مصرف قرص چربی سوز میزان اشتهای افراد کاهش می یابد اما این نیز با کنترل فرد در رژیم غذایی مناسب نباید به حدی باشد که سبب گردد فرد دچار سوء تغذیه گردد. فرد برای بهبود اوضاع میتواند از شکم بند لاغری زنانه استفاده کند تا نتایج بهتری حاصل شود. مکمل های چربی سوز به متابولیسم افراد کمک می کنند و سبب افزایش میزان سوخت و ساز بدن می گردند به همین سبب مصرف قرص چربی سوز قوی در داروخانه با توجه به تایید متخصص برای استفاده متناسب با شرایط جسمانی هر فرد می تواند باعث چربی سوزی گردد.

مزایای مصرف قرص چربی سوز چیست؟

استفاده از مکمل های چربی سوز فوایدی دارند که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.. این نکته حائز اهمیت است زمانی می توانیم قرص چربی سوز قوی را از بهترین مکمل های لاغری بدانیم که این قرص ایمن بوده و سبب به هم خوردن سلامتی افراد نگردد..به همین سبب نیاز است پیش از تهیه حتما جویای ترکیبات هر قرص شده و با تایید دکتر متخصص از قرص در کنار ورزش برای نتیجه بهتر استفاده شود.

قرص چربی سوز به تنظیم شدن غده تیروئید کمک می کند

ترشح هورمون کورتیسول مسدود می گردد

جذب شدن چربی در بدن قطع می شود

و..

علل افزایش اشتها

چنانچه قبلا اشتهای شما طبیعی بوده و اکنون مدتی است که احساس می‌کنید بیش از حد طبیعی اشتها دارید، ممکن است به این دلایل باشد:

  • استرس و اضطراب
  • افسردگی
  • سندرم پیش از قاعدگی
  • مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی
  • بارداری
  • ابتلا به بولیمیا (فرد مقدار زیادی غذا می‌خورد و بعد با ایجاد استفراغ عمدی یا خوردن ملین‌ها سعی می‌کند تا از افزایش وزن خود جلوگیری نماید)
  • پرکاری تیروئید
  • ابتلا به بیماری گریوز ( نوعی بیماری خود ایمن که در آن غده تیروئید بیش از حد هورمون تیروئید تولید می‌کند)
  • افت قند خون
  • ابتلا به دیابت

قرص لاغری چیست؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال رسیدن به کاهش وزن و لاغری روش‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید، حتماً نام قرص لاغری را شنیده‌اید. قرص لاغری یا همان قرص چربی سوز به نوعی دارویی محسوب می‌شود که بر روی میزان اشتها افراد تأثیر‌گذار است. به این ترتیب مصرف قرص لاغری سبب می‌شود تا میل و اشتهای افراد به خوردن غذا کاهش پیدا کند.

همانگونه که می‌دانید کاهش حجم غذای دریافتی سبب می‌شود تا بدن برای تأمین انرژی مورد نیاز برای سوخت و ساز اندام‌های مختلف شروع به چربی سوزی کرده و از این طریق انرژی مورد نیاز را تأمین کند. فرایند توضیح داده شده به درستی نشان‌دهنده این موضع است که مصرف قرص لاغری چگونه می‌تواند سبب کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده ال شود.

در خصوص تأثیر قرص لاغری بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که تمام قرص‌های لاغری موجود در بازار دارای اثر بخشی بالایی نیستند! به جهت اثر بخشی قرص لاغری و همچنین حفظ سلامت خود باید از دارو و قرص‌های لاغری استفاده کنید که دارای تائیدیه از سازمان غذا و دارو باشند. تائیدیه سازمان غذا و دارو نشان‌دهنده این مطلب است که قرص لاغری مورد نظر شما برای سلامت بدن مضر نمی‌باشد. قرص لاغری میل و اشتهای افراد به خوردن غذا را کاهش می‌دهد، اما نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد این است که آیا تمام افراد می‌توانند از قرص لاغری استفاده کنند یا مصرف آن شرایط خاص خود را دارد؟

چه کسانی می‌ توانند قرص لاغری مصرف کنند؟

برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، در وهله اول ورزش اصولی و رژیم غذایی پیشنهاد می‌شود. ورزش بهترین و سالم‌ترین روش برای چربی سوزی و کاهش وزن است. اما در برخی شرایط رژیم غذایی و ورزش برای چربی سوزی و رسیدن افراد به ورزن ایده ال مؤثر نیست. در چنین مواردی پزشک با بررسی شرایط شخص مراجعه‌کننده مصرف قرص لاغری را به وی پیشنهاد می‌دهد.  یکی از این شرایط مواردی است که شاخص توده بدنی شخص بیشتر از 30 باشد. در مواردی که شخص مشکلات پزشکی مرتبط با چاقی نظیر دیابت داشته باشد هم پزشک مصرف قرص لاغری که دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو است را به وی پیشنهاد می‌کند.

مورد توضیح داده شده در مورد اینکه مصرف قرص لاغری تنها باید با نظر پزشک و در شرایط خاص شروع شود، به درستی نشان‌دهنده این نکته است که تحت هیچ شرایطی نباید قرص لاغری را به صورت سرخود مصرف کنید. پزشک قبل از تجویز هر نوع قرص لاغری پرونده پزشکی شخص را بررسی می‌کند و در این صورت سلامت شخص با مصرف قرص لاغری به خطر نمی‌افتد. برخی از افراد هم به تشخیص پزشک مجاز به مصرف قرص لاغری نیستند که از آن جمله می‌توان به زنان باردار و زنان شیرده اشاره کرد.

در خصوص تأثیر قرص لاغری هم تحقیقات زیادی انجام شده که نتایج این تحقیقات نشان‌دهنده مؤثر بودن قرص لاغری در زمینه چربی سوزی است. به طور متوسط می‌توان گفت مصرف قرص لاغری که دارای استاندارد‌های لازم از طرف سازمان غذا و دارو است به مدت 12 هفته می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر روی کاهش وزن و لاغری داشته باشد. توجه داشته باشید که تأثیر‌گذاری قرص لاغری در صورتی است که همراه با تغییر سبک زندگی باشد.

انواع قرص لاغری:

قرص‌های لاغری موجود در بازار دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها با وجود شباهت عملکرد با یکدیگر تفاوت‌هایی هم دارند. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص انواع قرص لاغری و تأثیرات هر یکی از آن‌ها می‌پردازیم.

قرص لاغری چربی سوز: این نوع از قرص‌های لاغری همانگونه که از نام آن‌ها پیدا است، بر روی چربی سوزی مؤثر هستند. در خصوص نحوه تأثیر‌گذاری این نوع قرص لاغری لازم به توضیح است که در طی روند هضم طبیعی مواد غذایی در سیستم گوارش مواد غذایی خورده شده در روده کوچک توسط بدن جذب می‌شوند. در این مرحله نقش قرص‌های لاغری چربی سوز نمایان می‌شود و این قرص‌ها با تأثیر‌گذاری بر روی سیستم گوارش از جذب شدن چربی توسط روده جلوگیری می‌کنند.

توجه داشته باشید که برخی از ویتأمین‌ها محلول در چربی هستند و در نتیجه عدم جذب چربی توسط بدن سبب می‌شود تا این ویتأمین‌های نظیر ویتأمین A. E. D جذب بدن نشود. در نتیجه دفع چربی و ویتأمین‌های محلول در آن می‌تواند در طولانی مدت سبب بروز سو هاضمه در شخص شود!  پس از مصرف این مدل قرص ها فرد میتواند از گن ساعت شنی زیر لباس مجلسی فقط برای فرمدهی استفاده کند نه برای پنهان کردن چربی ها!

قرص لاغری افزایش دهنده متابولیسم بدن: این دسته از انواع قرص لاغری با افزایش متابولیسم بدن و همچنین افزایش دمای بدن سبب افزایش میزان چربی سوزی بدن می‌شود. به طور معمول این دسته از قرص‌های لاغری بر پایه کافئین ساخته می‌شوند، زیرا کافئین خود دارای تاثرات چربی سوزی است.

قرص های لاغری کاهش اشتها: این قرص‌ها با افزایش احساس سیری و در نتیجه کاهش اشتها سبب لاغری و کاهش وزن می‌شوند. اصلی‌ترین ماده سازنده این نوع از قرص‌های لاغری فیبر است. فیبر نوعی کربوهیدرات محسوب می‌شود که در بدن هضم نمی‌شود، به این معنا که مصرف کربوهیدرات قند خون را افزایش نداده و هضم نشده از سیستم گوارش خارج می‌شوند.

قرص های لاغری ممانعت کننده از جذب چربی: این دسته از قرص‌های لاغری از جذب چربی در روده جلوگیری می‌کنند و از این طریق بر روی کاهش وزن مؤثر هستند.

عوارض قرص های لاغری:

تأثیر‌گذاری قرص‌های لاغری سبب شده تا افراد تصور کنند تا قرص‌های لاغری بهترین روش برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هستند. اما بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که هر دارو وقرصی به موازات مزایای زیاد خود ممکن است معایبی هم داشته باشد. به همین دلیل قبل از مصرف هر نوع دارویی بهتر است با معایب آن هم آشنا باشید تا بتوانید با دانستن مزایا و معایب آن انتخاب بهتری داشته باشید.

استرس: یکی از بیشترین عوارض قرص‌های لاغری افزایش میزان استرس در شخص است، در این خصوص باید بدانید که اثر‌گذاری قرص لاغری بر روی افزایش استرس سبب می‌شود تا شخص به نوعی دچار اضطراب همیشگی باشد. میزان افزایش اضطراب در برخی از قرص‌های لاغری بیشتر بوده و مصرف طولانی مدت این دسته از قرص‌های لاغری می‌تواند صدمات جدی به همراه داشته باشد. از دیگر معایب قرص لاغری می‌توان به تپش قلب، سرگیجه، استفراغ و. . اشاره کرد.

بی خوابی: قرص‌های لاغری بر روی افزایش ضربان قلب و همچنین افزایش سوخت و ساز بدن مؤثر هستند. به این ترتیب این قرص‌ها به واسطه اضطراب و تپش قلب می‌توانند سبب بروز بی‌خوابی شوند. از طرفی دیگر بی‌خوابی خود بر روی سیستم ایمنی بدن تأثیرات منفی می‌گذارد و سبب می‌شود تا شخص همواره احساس خستگی بکند و در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف نظیر سرما خوردگی و. . باشد. در این خصوص بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که کم خوابی خود از عوامل مؤثر بر روی چاقی و افزایش وزن محسوب می‌شود.

افزایش فشار خون: بیشتر قرص‌های لاغری نحوه عملکرد آن‌ها به گونه‌ای است که سبب افزایش دمای بدن می‌شوند. در نتیجه افزایش دمای بدن متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند و هدف این دسته از قرص‌های لاغری این است که با افزایش متابولیسم بدن سبب افزایش سرعت چربی سوزی و در نتیجه کاهش وزن بشوند. اما در این خصوص بهتر است توجه داشته باشید که مصرف این دسته از قرص‌های لاغری ضربان قلب و فشار خون را افزایش می‌دهد. این مورد از عوارض مصرف قرص لاغری در طولانی مدت می‌تواند سبب کاهش گردش خون در بدن شود.

شرایط روحی بد: بیشتر افرادی که دچار اضافه وزن هستند از تأثیرات مخرب اضافه وزن بر روی کاهش اعتماد به نفس شکایت دارند اما بهتر است بدانید که مصرف غیر اصولی و بیش از اندازه قرص‌های لاغری می‌تواند بر روی بروز حالت‌های عصبی و رفتار‌های تهاجمی مؤثر باشد. در برخی موارد شدید مصرف زیاد قرص لاغری به واسطه تأثیرات مخرب بر روی روح و روان شخص سبب می‌شود تا فرد به خود آسیب وارد کند.

کم آبی بدن: افزایش خطر مواجه شدن بدن با کم آبی به ویژه در فصول گرم و همچنین در زمان‌هایی که شخص فعالیت فیزیکی زیادی دارد نیز از معایب قرص لاغری محسوب می‌شود. کم آبی بدن خود از جمله عوارضی است که عوارض دیگری را به همراه دارد. از جمله عوارض کم آبی می‌توان به سر درد و… اشاره کرد.

مرگ: از این مورد می‌توان به عنوان جدی‌ترین عارضه مصرف قرص‌های لاغری اشاره کرد. این عارضه بیشتر مربوط به قرص‌های لاغری است که به واسطه تبلیغات پر هزینه به فروش می‌رسند و دارای استاندارد‌های لازم و تائیدیه سازمان غذا و دارو نیستند. مصرف این قرص‌ها ریسک بسیار بالایی داشته و تا جایی که امکان دارد از مصرف قرص‌های لاغری که تائیدیه سازمان غذا و دارو را ندارند، خودداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا