مزایای ثبت شرکت در ترکیه

اگر می خواهید اقتصاد کسب و کار خود را تغییر دهید و در ترکیه شرکت ثبت کنید و در این راه گمراه شده اید و یا اطلاعات کاملی در مورد ثبت شرکت ندارید، می توانیم در این راه شما را همراهی کنیم، لطفا مطالب را با دقت مطالعه فرمایید. برای آشنایی بیشتر با صفر تا صد ثبت شرکت در ترکیه 2024 تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تفاوت ثبت شرکت در ترکیه و ایران چیست؟

ثبت شرکت در ترکیه با ایران متفاوت است، اما توجه به نکاتی ضروری است، از جمله اینکه تعداد بسیار کمی از شرکت های ثبت شده در ترکیه قوانین تجاری این کشور را نقض می کنند و اکثر آنها مانند شرکت های ایرانی تابع قوانین تجاری کشور هستند.

لازم به ذکر است که ترکیه مانند شرکت های اروپایی دارای شرکت های با مسئولیت محدود نیست و این نوع شرکت ها در انحصار ایران است و 90 درصد شرکت های تاسیس شده توسط شرکت های ایرانی در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

اقتصاد ترکیه

قبل از انجام هر کاری و ریسک در سرمایه گذاری، باید شرایط اقتصادی کشوری را که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید تا به موفقیت برسید بسنجید. از نظر اقتصادی، ترکیه به عنوان یکی از 20 کشور صنعتی شناخته می شود. در حوزه صنایع بومی پیشرفت زیادی حاصل شده است و رشد در این دو حوزه که از منابع مهم توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود، ترکیه را به کشوری موفق در عرصه اقتصادی تبدیل کرده است.

البته لازم به ذکر است که لیر ترکیه (واحد پول ترکیه) در حال حاضر در برابر دلار آمریکا رو به کاهش است. اما با توجه به تجربیات و نگرش های دولت این کشور و برنامه های آن در عرصه اقتصادی، پاییز امسال پرداخت خواهد شد و جای نگرانی نیست.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

عدم وجود هرگونه تحریم در امور بانکی.

رشد سریع ناشی از گردشگری در کشور.

مالیات آن در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است.

این کشور برای شروع بودجه کمتری نسبت به سایر کشورها دارد.

پس از تاسیس شرکت، اقامت 1 ساله و اقامت دائم و تابعیت ترکیه پس از 5 سال اقامت دریافت خواهید کرد.

امکان استفاده از تجهیزات ویژه برای شرکت های خارجی وجود دارد.

البته علاوه بر گزینه هایی که در بالا ذکر شد، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که نزدیک بودن ترکیه به ایران از مهمترین آنهاست.

سئو |سرمایه گذاری |صنعت

شرکت محدود

این نوع شرکت می تواند توسط یک نفر تاسیس شود و حداکثر 55 کارمند استخدام کند. اما در زمان ورشکستگی و اگر به دلایلی نتواند سهام را به سهامداران تحویل دهد، سهامداران نمی توانند چیزی از شرکای شرکت مطالبه کنند. همچنین پس از ایجاد یک شرکت، می توانید دو حساب، یکی به نام شرکت و دیگری به نام خود ایجاد کنید.

نوع کسب و کار

شرکت هایی که باید در ترکیه ثبت شوند به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

شرکت

شرکت های سهامی عام را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1- شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر: همانطور که از نام آن پیداست، یک شرکت سهامی خاص و شرکتی با تعداد سرمایه گذاران اندک و محدود به 250 سرمایه گذار است.

2- شرکت سهامی عام: این نوع شرکت دقیقاً نقطه مقابل شرکت سهامی خاص است و ظرفیت 250 سرمایه گذار و بیشتر را دارد. لازم به ذکر است که هزینه لازم برای تاسیس شرکت سهامی 2800 دلار معادل 75000600000 تومان تا 27000000 دلار می باشد.

تجارت مشارکتی

در جوینت ونچر می توان از دو تا پنج شریک استفاده کرد و در صورتی که شرکت نتواند بدهی خود را پرداخت کند، شرکا مسئول پرداخت دیون شرکت می باشند.

شرکت مختلط

در برخی از سرمایه گذاری های مشترک تمام سرمایه و زیان شرکت لحاظ می شود و باید به خاطر داشت که شخص حقوقی نمی تواند جزء شرکای شرکت باشد!

شرکت موسسه مالی (بورس)

سخت ترین راه برای تأسیس شرکت، تأسیس شرکت مؤسسه مالی (بورس) است.

شرکت هایی از این نوع ممکن است با شرکت های سهامی مرتبط باشند. با این تفاوت که برای تاسیس این شرکت باید مسیری کاملا قانونی و سخت را طی کرد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه

اصل گذرنامه کلیه سهامداران شرکت (حداقل 6 ماهه)

2 عکس شخصی (3*4)

ده درصد از همه شرکا

چند نام تجاری مناسب را در نظر بگیرید

موقعیت هر فرد در شرکت را مشخص کنید

محل شرکت را مشخص کنید

مراحل لازم برای ثبت شرکت

تعیین محل استقرار به کمک شرکت مهاجرتی

اساسنامه را بنویسید

داشتن فرم ثبت شرکت

در دسترس بودن کد مالیاتی ترکیه

مالکیت اساسنامه شرکت

ثبت شرکت در اتاق بازرگانی و صنایع

چاپ روزنامه

تاییدیه ها و تاییدیه های دفتر را داشته باشید

تنظیم برنامه در بخش مالی

تأیید آدرس شرکت از بخش مالی

کارت ویزیت داشته باشید

ایجاد حساب بانکی برای یک شرکت در ترکیه

یک مشاور مالی رسمی داشته باشید

دکمه بازگشت به بالا