عمومی

وظایف مشاور سئو چیست؟

یکی از راه های رسیدن به موفقیت در دنیای پر رمز و راز سئو استفاده از یک مشاور سئو توانا و کاربلد است

وظایف مشاور سئو چیست؟

همانطور که می دانید امروزه سئو یکی از اصلی ترین ابزار های گسترش کسب و کار و کسب درآمد است. از آن جاییکه در این زمینه بسیاری از تیم های حرفه ای در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند، باید مهارت شما به اندازه ای باشد که توان رقابت با تمامی رقبای خود را داشته باشید. به دست آوردن این توانایی کار چندان آسانی نیست و لازمه آن گذراندن دوره های آموزشی پیشرفته در زمینه سئو است.

یکی از راه های رسیدن به موفقیت در دنیای پر رمز و راز سئو استفاده از یک مشاور سئو توانا و کاربلد است. با بهره گیری از مشاوره سئو در seoedu می توانید خود را به همه رقبا ثابت کنید و حرفه خود را به یکی از پر درآمد ترین کسب و کارهای اینترنتی تبدیل نمایید. با ما باشید تا درباره دیگر وظایف مشاور سئو مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

مشاور seo کیست ؟ وظیفه مشاور سئو

اهمیت وجود یک مشاور سئو در کنار ما

در ابتدای کار ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مشاور سئو کیست؟ چه وظایفی دارد و یا چرا باید از کمک او استفاده کنیم؟ به طور کلی مشاور سئو کسی است که توانایی های لازم را در زمینه کسب و کار های آنلاین به دست آورده و حال با بهره گیری از علم روز دنیا در کنار شما به بهتر شدن هر چه بیشتر کسب و کارتان کمک کند؛ در واقع مشاور سئو کاردان سئو است.

تحلیل سایت تمامی رقبا، بررسی رتبه سایت شما و رقبایتان، تحلیل موتور جست وگر گوگل و… همگی از مهارت های مشاور سئو هستند. هدف اصلی مشاور این است که اطلاعات لازم را در همه جنبه های مختلف سئو در اختیار صاحب سایت بگذارد تا ترافیک سایت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد؛ راه رسیدن به این هدف در مهارت کافی برای تحلیل انواع سایت و نیز استراتژی محتوایی است که مشاور سئو این مهارت را در اختیار صاحب سایت خواهد گذاشت.

مهم ترین وظایف مشاور سئو

 • برای دیده شدن در گوگل باید سایت شما بهینه شود و این کار در حوزه کاری یک سئوکار توانا است. پیدا کردن کلمات کلیدی مهم و نحوه به کار گیری آن در محتوا برای بهتر دیده شدن سایت بسیار مهم خواهد بود؛ همچنین ارائه مواردی مانند تگ های هدینگ که در بهینه شدن سایت تاثیر گذار است باید در ساختار سایت به کار رود.
 • توانایی در ساخت لینک به کمک سایت های رتبه بالاتر و بهتر به منظور افزایش رتبه سایت
 • مهارت کافی در زمینه تمامی مسائل مرتبط با تولید و ابزار های آن
 • آموزش نحوه کار با ابزارهای مختلف سئو
 • مدیریت ظاهری صفحات سایت، تحلیل کلی، بررسی کد های به کار رفته و نیز مشکلات مختلف سایت
 • توجه در مسائل مربوط به سئو در گوشی موبایل
 • آگاهی از تمامی اطلاعات وب سایت و همچنین دامنه
 • آشنایی با شاخص های kpi و تلاش برای بهبود عملکرد آن
 • به کار بردن استراتژی های مناسب به منظور مشخص کردن نامگذاری URL ها

افزایش رتبه سایت

یکی از نیاز های اصلی یک سایت برای دیده شدن، افزایش رتبه آن و قرار گیری در صفحات اول گوگل است که این هدف تنها با تلاش صاحبان سایت و مهارت های کافی در این زمینه حاصل می شود. یک متخصص سئو اگر شناخت کافی از نیاز های مشتری داشته باشد و بتواند سایت های رقبا را در گوگل به خوبی تحیلی کند، به راحتی می تواند شما در این زمینه بالا بکشاند.

بررسی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی از اصلی ترین ارکان لازم برای بهینه کردن سایت و بالا آوردن سایت تا صفحه اول گوگل است که مشاور سئو توانایی کافی در زمینه کار با این کلمات را دارد. او باید کلمات کلیدی را در سایت مشابه پیدا کند و سپس نحوه به کار گیری آن ها را کنترل کند تا بهترین نتیجه حاصل گردد. مشخص کردن اهمیت کلمات کلید، چگالی به کار رفتن آن ها و نیز ایجاد برنامه مناسب برای استفاده از آن از وظایف متخصص سئو خواهد بود.

نقشه برداری از کلمات کلیدی به چه معناست؟

نقشه برداری از سایت به معنای تشخیص کلمات کلیدی اساسی برای سایت و نیز تعیین هر کدام از کلمات برای یک صفحه مربوطه از سایت است که صاحبان سایت با مشاوره سئو می توانند این کار را را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. اگر کلمات کلیدی به صورت دقیق در صفحه مناسب خود به کار روند، مشکلی برای سایت در مراحل بعدی به وجود نمی آید.

مشاور seo کیست ؟ وظیفه مشاور سئو

بهبود نرخ سی تی آر

اول از همه نرخ سی تی آر را توضیح خواهیم داد؛ نرخ CTR به میزان بازدید های کاربردان مختلف از سایت گفته می شود که در به دست آوردن این نرخ، زمانی را که کاربر در صفحه می ماند و همچنین تعداد ورود به سایت مربوطه تاثیر گذار است. اگر محتوای ایجاد شده برای سایت شما به روز باشد، کلمات کلیدی درست انتخاب شوند و همچنین دارای تراکم مناسب باشند قطع به یقیق نرخ CTR سایت شما نیز افزایش پیدا می کند. به منظور رسیدن به این مهم از مشاوران سئو در SEOEDU راهنمایی بخواهید.

توانایی تشخیص هر نوع خطا، از وظایف مشاور سئو است

گاهی به هر دلیلی ممکن است در سایت طراحی شده مشکلات ظاهری بروز دهد و یا اختلالات فنی به وجود آید؛ در این میان اگر شما یک مشاور خوب را در کنار خود داشته باشید، به راحتی می توانید مشکلات فنی را حل کرده و سایت را به روند عادی برگردانید. قدرت تشخیص و حل مشکلات زیر از توانایی های مشاور خواهد بود:

 • خطای 404
 • خطای 301 و یا 302
 • خطای مربوط به لینک های شکسته
 • خطای مرکز
 • خطای Crawl
 • محتوای تکراری
 • محتوای بی کیفیت

و در پایان، مشاوره سئو را به چه کسی بسپاریم؟

همانطور که گفتیم برای دیده شدن در دنیای آنلاین باید دارای توانایی کافی و اطلاعات به روز بوده تا در میان تیم های قدرتمند رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید. شما با داشتن یک مشاور سئوی کار بلد و آموزش دیده می توانید بدون هیچ نگرانی کارهای مدیریت سایت خود را به او بسپارید تا سرعت افزایش ترافیک سایت خود را به وضوح مشاهده کنید. مشاوران سئو در seoedu به صورت شبانه روز آماده هستند تا برای رونق کسب و کارتان در گوگل به شما مشاوره دهند.

منبع: https://seoedu.ir

دکمه بازگشت به بالا