همه پروژه‌های کشور باید پیوست سلامت داشته باشند

بهداشت |دستگاه |سئو

تکنونامه/خوزستان مشاور وزیر کشور در حوزه سلامت گفت: وزارت بهداشت نمی‌تواند این فضا را به تنهایی مدیریت کند زیرا این حوزه بسیار گسترده است و همه باید به آن کمک کنند، بنابراین مصوب کرده‌ایم همه پروژه‌های استانی در همه امور کوچک و بزرگ، پیوست سلامت داشته باشند تا از این اتفاق، حوزه سلامت سهم بیشتری ببرد و سطح سلامت جامعه بالا برود.

علی‌اکبر دور در حاشیه نشست شورای سلامت اجتماعی استان خوزستان که امروز (۱۳ خرداد ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه امروز، دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها گزارش‌های خود را ارائه کردند و موضوعات مهم از جمله حوزه‌های سلامت، بیمارستانی، بهداشت، کشاورزی مطرح و تصمیماتی گرفته شد. 

به گزارش تکنونامه، وی افزود: در وزارت کشور تصمیم گرفته‌ایم در حوزه سلامت بیشتر وارد شویم و کمک حال دانشگاه‌های علوم پزشکی و دیگر دانشگاه‌ها باشیم. در استان‌ها برگزاری کارگروه سلامت بر عهده استانداری است اما یک رویکرد متفاوت در استان‌ها ایجاد کرده‌ایم و هدف این رویکرد این است که سلامت یک امر اختصاصی نباشد و همه دستگاه‌ها و مردم به دانشگاه‌های علوم پزشکی و حوزه سلامت کمک کنند تا بتوانیم سطح سواد سلامت جامعه را بالا ببریم. در انتها، خروجی آن کم شدن بیماری‌ها و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها است.

 مسئول نظام سلامت قرارگاه وزارت کشور با بیان اینکه می‌توان از فضای کارگروه سلامت در افزایش سواد سلامت استفاده کرد، گفت: اهمیت کارگروه سلامت در بخش هم‌افزایی بسیار جدی و مهم است. این کار گروه در هر استان وظیفه هم‌افزایی را بر عهده دارد تا دستگاه‌ها را کنار هم بیاورد و در کنار این‌ها تصمیمات مهم و دستگاهی بگیرد و از آن یک خروجی داشته باشیم که سطح حوزه سلامت متغیر شود.

وی بیان کرد: طبیعتا وزارت بهداشت نمی‌تواند این فضا را به تنهایی مدیریت کند زیرا این حوزه بسیار گسترده است و همه باید به آن کمک کنند، بنابراین مصوب کردیم همه پروژه‌های استانی در همه امور کوچک و بزرگ، پیوست سلامت داشته باشند تا از این اتفاق، حوزه سلامت سهم بیشتری ببرد و سطح سلامت جامعه بالا برود. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا