عمومیکسب و کار ایرانی

کاردستی با جعبه ی دستمال کاغذی

انواع کاردستی با دستمال کاغذی

برای برخی از افراد که به ساخت کار دستی با وسایل اضافی و دور ریختی علاقه دارند استفاده از جعبه های دستمال کاغذی می تواند ایده جالبی باشد. عموما ساخت کاردستی با جعبه دستمال کاغذی ایده جالب و سرگرم کننده ای است. برخی از جعبه های دستمال کاغذی و رول های دستمال توالت برای تهیه کاردستی استفاده می کنند. برای این نوع از کاردستی ها می توان انواع جعبه های مقوایی کلینکس و همچنین لوله های دستمال توالت استفاده کرد و با کمی خلاقیت آنها را تبدیل به کاردستی های خارق العاده ای کرد و انواع کاردستی با جعبه دستمال کاغذی را بوجود آورد.

کاردستی با جعبه دستمال کاغذی مستطیلی

یکی از جذاب ترین فعالیت های هنری می تواند ساخت کاردستی با باشد که سبب می شود وسایل جدید و متنوعی تولید شود. اگر کمی خلاقیت به کار ببرید می توانید کاردستی های خارق العاده ای را با استفاده از جعبه ی دستمالی کاغذی بسازید. به خاطر داشته باشید برای ایجاد زیبایی بیشتر، می توانید از کاغذهای رنگی برای پوشاندن سطح جعبه دستمال کاغذی استفاده کنید و یا در صورت امکان آن را رنگ آمیزی کنید. عمدتا این می تواند یک کاردستی خوب برای کودکان باشد. در قسمت زیر تصاویری از کاردستی با دستمال کاغذی آمده است:

کاردستی با لوله دستمال توالت

همچنین می توان با استفاده از لوله دستمال توالت، کاردستی های جذاب و زیبایی را درست کرد. در برخی از موارد می توانید از چند لوله برای تهیه کاردستی استفاده گنید. می توانید آنها را برش بزنید و طرح های زیبا و متنوعی داشته باشید. همان طور که گفته شد می توانید در این باره نیز از کاغذهای رنگی برای کاور و پوشاندن لوله دستمال توالت استفاده کنید تا کاردستی زیبایی داشته باشید. در قسمت زیر تصاویر مربوط به آمده است. این تصاویر به شما کمک می کند تا یک ایده درباره چگونگی تهیه این کاردستی ها داشته باشید.

آموزش ساخت کاردستی با جعبه دستمال کاغذی

برای این کار شما به یک جعبه دستمال کاغذی خالی نیاز دارید. برای ساخت یک کاردستی ساده شما می توانید ابتدا از یک کاغذ رنگی ملایم استفاده کنید تا سطح جعبه را بپوشانید. سپس می توانید با توجه به آنچه قصدش را دارید پیش بروید. برای مثال اگر قصد دارید تا با جعبه دستمال کاغذی کیف درست کنید می توانید هم از کاغذ رنگی و هم تکه پذارچه استفاده کنید تا سطح آن را کاملا بپوشانید. سپس می توانید از روبان های پارچه ای استفاده کنید تا برای آن بند تهیه کنید. همچنین از دکمه می توان برای تزیین آن استفاده کرد. در برخی موارد می توان از وسایلی چون کاموا یا نخ های رنگی و اکلیل نیز استفاده نمود.

اگر قصد دارید که از جعبه دستمال کاغذی برای استفاده کنید، ابتدا می توانید از کاغذ یا پارچه های رنگی استفاده کنید و سطح جعبه را بپوشانید. سپس از وسایل تزیینی مختلف مانند برچسب های رنگی، نقاشی، اکلیل های رنگی و یا بندهای رنگی برای تزیین آن استفاده نمایید. عکس زیر نمونه ای از جعبه کادو ساخته شده با استفاده از دستمال کاغذی است.

همچین می توان از جعبه دستمال کاغذی برای ساخت ماشین استفاده نمود. این کار برای کودکان بسیار مناسب است و می تواند باعث رشد فکری آنها شود. شما می توانید با کمی ابتکار و خلاقیت از وسایل دور ریختی استفاده کنید و کاردستی های خارق العاده ای بسازید.

کاردستی ماشین با جعبه دستمال کاغذی

برای ساخت ماشین با کارتن دستمال کاغذی، می توانید از و رول های دستمال کاغذی اضافه استفاده کنید. شما می توانید از کاغذهای رنگی استفاده کنید و رول ها را پوشش دهید. می توانید روی یک تکه کاغذ یا کارتن تعداد دایره بکشید و آنها را برش دهید. در واقع، رول یا جعبه دستمال کاغذی نقش بدنه ی ماشین را ایفا می کنند. و دایره های برش داده شده چرخ های ماشین هستند. تصویر زیر نمونه ای از کاردستی ماشین با استفاده از جعبه و رول دستمال کاغذی است.

کاردستی تلویزیون با جعبه دستمال کاغذی

برای ساخت کاردستی تلویزیون، به جعبه دستمال کاغذی نیاز است. برای این کار یک جعبه خالی دستمال کاغذی را برمیدارید و دو طرف آن را سوراخ می کنید. این سوراخ ها باید بزرگ و با فاصله زیاد از هم باشند. سپس می توانید نقاشی ها را در درون آن قرار دهید. می توانید نقاشی را به هم بچسبانید تا به شکل یک طومار شود. سپس از یک سمت آن را بکشید تا تصاویر مختلف نشان داده شود. شما می توانید از وسایلی چون دکمه، درب بطری نوشابه و اکلیل برای ایجاد ساختارهای تلویزیون استفاده کنید. تصویر زیر کاردستی تلویزیون با جعبه دستمال کاغذی است.

همچنین می توان از رول های دستمال توالب برای نمایش نقاشی های طوماری استفاده کرد. شما می توانید دو رول را موازی باهم در یک سطح قرار دهید. سپس می توانید با چرخاندن رول یا میله، تصاویر تلویزیونی ابتکاری خود را مشاهده نمایید. تصویر زیر یک کار دستی تلویزیونی رولی است.

کاردستی با دستمال کاغذی برای کودکان

همچنین شما می توانید برای ساخت کاردستی با جعبه دستمال کاغذی برای کودکان مثل چرتکه استفاده نمایید. برای ساخت کاردستی چرتکه با جعبه دستمال کاغذی می توانید ابتدا جعبه دستمال کاغذی را با استفاده از کاغذ های رنگی بپوشانید. سپس از نی و حلقه های پلاستیکی استفاده کنید. طی ها را به عنوان ستون با فاصله های مساوی به صورت عرضی روی جعبه دستمال کاغذی می چسبانید. سپس حلقه ها را وارد می کنید تا شکل چرتکه به دست بیاید. شل زیر کاردستی چرتکه با استفاده از جعبه دستمال کاغذی است.

کاردستی گیتار با جعبه دستمال کاغذی!

همچنین شما می توانید از جعبه دستمال کاغذی استفاده کنید و گیتار بسازید. برای تشویق بیشتر فرزندنتان در زمینه موسیقی، آنها را تشویق کنید تا کاردستی ابزارهای مختلف موسیقی از جمله گیتار را بسازند. برای ساخت گیتار می توانید از یک جعبه دستمال کاغذی استفاده کنید. همچنین می توانید از یک لوله دستمال کاغذی خالی بزرگ برای اینکار استفاده نمایید. برای انجام این کار ترجیحا از جعبه دستمال کاغذی بزرگ مستطیلی استفاده کنید. با استفاده از یک قیچی یا چاقو درپوش دستمال کاغذی را کاملا جدا نمایید و سپس، پلاستیک دور لایه داخلی دستمال کاغذی را خارج نمایید. سپس یک طرف از جعبه دستمال کاغذی را برش دهید تا لوله بتواند از آن عبور کند.

ابتدا لوله را روی آن قسمت قرار بدهید سپس آن قسمت را علامت بگذارید تا بریدن آن برایتان راحت تر شود. پس بریدن، لوله دستمال کاغذی را در درون آن قرار دهید. مطمئن شوید که لوله حداقل ۵ سانت داخل رفته است. در این مرحله می توانید از چسب استفاده کنید تا از جدا شدن لوله جلوگیری نمایید.

در مرحله بعد شما می توانید رشته های کشی اضافه کنید. چند کش را دور جعبه دستمال کاغذی قرار دهید به گونه ای که به درستی از برش ها عبور کنند. اندازه و میزان ضخامت کش ها می تواند صداهای مختلفی را ایجاد نماید. در نهایت می توانید با استفاده از سایر وسایلی که در دسترس تان است به شکل دلخواه آن را تزیین نمایید. شکل زیر یک نمونه از کاردستی گیتار با جعبه دستمال کاغذی است.

ساخت خانه با وسایل دور ریختنی!

همچنین می توانید از جعبه دستمال کاغذی برای ساخت کاردستی خانه استفاده کنید. برای اینکار بهتر است از جعبه های مربعی استفاده کنید. ابتدا قسمت های پنجره را مشخص کنید و علامت بزنید. سپس ان بخش های را برش بزنید و ببرید تا خالی شود. سپس می توانید با استفاده از چسب بخش بریده شده را از یک طرف بچسبانید تا حالت متحرک پیدا کند.

همچنین می توانید قسمت درب را علامت بزنید و آن را برش دهید. سپس قسمت برش داده شده را از یک سمت بچسبانید تا حالت نیمه باز بگیرید. اگر بخواهید برای خانه تان شیروانی قرار دهید می توانید از یک جعبه دیگر استفاده کنید آن را به شکل مثلثی برش دهید و سپس دو مثلث را برهم بچسابانید و بر سقف جعبه مربعی قرار دهید. شما می توانید کار دستی خانه را در ابعاد و اشکال مختلف انجام دهید. تزیین آن بستگی به سلیقه شما دارد. برای تزیین آن می توانید از کاغذهای رنگی، پارچه رنگی، دکمه، اکلیل، و درب بطری های نوشابه استفاده کنید. عکس زیر یک از کاردستی خانه با جعبه دستمال کاغذی است.

امیدواریم که این مقاله اطلاعات مناسبی را در زمینه ساخت انواع کاردستی های مختلف از جمله کاردستی تلویزیون با جعبه دستمال کاغذی در ابعاد مختلف و رول های دستمال توالت در اختیار شما قرار داده باشد. ساخت کاردستی با دستمال کاغذی و سی دی باعث تشویق فرزند شما می شود و بخش فکری او را تقویت می کند.

مجتمع چاپ و بسته بندی آریا هنر

مفتخر است با بیش از یک دهه فعالیت، در زمینه چاپ و بسته بندی خدمات مناسبی را به شما کاربران عزیز ارائه دهد. این شرکت طراحی های منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می دهد همچنین طراحی و چاپ جعبه بسیار خاص و منحصر به فرد است.

این شرکت می تواند در زمینه هایی چون طراحی گرافیکی مانند هر گونه بروشور، کارکتر،ساخت کاردستی با جعبه کلینکس و رول های دستمال توالت یکی از ایده های خلاقانه و جالب است که منجر به تهیه وسایل جدید و مختلف می گردد. برای ساخت این نوع کاردستی ها، می توان از انواع جعبه های مقوایی کلینکس و همچنین لوله های دستمال توالت استفاده نمایید و با کمی خلاقیت و ابتکار وسایل جدید و کاردستی های متنوعی تهیه نمایید. در ادامه ضمن مشاهده مدل های متنوع و جالب این کاردستی ها، با چگونگی ساخت آنها نیز آشنا می شوید. تا پایان با این کاردستی های زیبا و جذاب همراه ما باشید.

ساخت کاردستی با جعبه دستمال کاغذی با ایده های خلاقانه :

ساخت کاردستی می تواند یکی از جذاب ترین فعالیت های هنری زیبا می باشد که منجر به تهیه وسایل جدید و متنوع می گردد. در این میان ساخت و بازیافتی به دلیل به کارگیری مواد و وسایل بی استفاده از جذابیت بیشتری برخوردار است. از جمله این کاردستی ها می توان به کاردستی با جعبه کلینکس و لوله های دستمال توالت اشاره نمود که با به کارگیری خلاقیت و ابتکار تهیه می گردند. تصاویر زیر نمونه هایی از این سبک کاردستی ها را که به راحتی تهیه می گردند نشان می دهند که هر یک می توانند الگویی برای ساخت کاردستی شما باشند.

توجه داشته باشید که برای زیبایی بیشتر کاردستی ساخته شده با جعبه کلینکس، بهتر است سطح آن را با کاغذهای رنگی مختلف بپوشانید و یا به رنگ آمیزی آن بپردازید. این کار باعث می گردد شما ظاهری زیباتر و جذاب تر داشته باشد.

 

کاردستی با لوله دستمال توالت :

با استفاده از لوله های دستمال توالت می توان کاردستی های مختلف و زیبایی تهیه کرد. بدین منظور می توانید از چند لوله دستمال توالت استفاده نموده و با برش زدن آنها و همچنین کشیدن طرح های مختلف بر روی آنها، کاردستی های زیبا و متنوعی تهیه نمایید.

همانگونه که می توانید به راحتی از ایده های به کار رفته در ساخت استفاده نموده و از این طریق اقدام به ساخت و تهیه کاردستی های جدید نمایید. تصاویر زیر می توانند ایده جالبی در این زمینه برای شما باشند.

مدلهای متنوع تری از کاردستی با دستمال کاغذی

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده کردید با استفاده از وسایل به درد نخور و بازیافتی مثل جعبه دستمال کاغذی می توان کاردستی های خلاقانه جذاب و متنوعی از جمله عروسک، ماشین، جامدادی، کاردستی در اشکال حیوانات فانتزی و بسیاری از وسایل کاربردی و تزئینی بسازید و به کودکانتان نیز آموزش دهید، زیرا ساخت کادستی ضمن ایجاد سرگرمی در رشد و شکوفایی استعداد بچه ها در آینده تاثیر بسزایی دارد.

اکنون در این قسمت مدلهای دیگری از ساخت کاردستی با دستمال کاغذی برای کودکان به اشتراک گذاشته ایم که می توانید ببینید و بعد از یادگیری به همراه کودکانتان در منزل به انجام این خلاقیت های زیبا بپردازید.

کاردستی قورباغه فانتزی برای کودک

ساخت گل های زیبا با دستمال کاغذی

خلاقیت در ساخت کاردستی با رول دستمال توالت

کاردستی گل زیبا و خلاقانه

عکس کاردستی زیبا و خلاقانه

ساخت کاردستی گل با دستمال کاغذی رنگی

تصویری از مدل کاردستی خلاقانه و زیبا

کاردستی کفشدوزک زیبا برای کودکان

ساخت کاردستی فانتزی و زیبا برای بچه ها

ساخت کاردستی جذاب و خلاقانه برای بچه ها

کاردستی ماشین با رول دستمال توالت

ایده جذاب ساخت عروسک با دستمال کاغذی

ایده ساخت کاردستی فرشته با دستمال

مدل کاردستی خلاقانه پروانه با دستمال

مدل های زیبا و جدید انواع کاردستی با جعبه دستمال کاغذی و کاردستی های ساخته شده با رول دستمال توالت را مشاهده نمودید، امیدواریم مدل های ارائه شده الگویی در جهت ساخت های جدید و متنوع برای شما باشند.

منبع : آرگاشما می توانید با استفاده از وسایلی که دیگر نیازی به آن ها ندارید و زیبایی بسازید که این کارهای هنری در عین حال می توانند بسیار کاربردی و مفید نیز باشند. ساخت و مقوا ایده ای جالب و سرگرم کننده و در عین حال لذت بخش است. درست کردن کاردستی به همراه کودکان باعث رشد ذهنی و افزایش خلاقیت آن ها می گردد، چرا که کودک با توجه به آنچه آموخته است تلاش می کند تا با استفاده از دقت و تمرکز خود و مهارت هایی که کسب کرده است بهترین و زیباترین چیز را بسازد.

با استفاده از جعبه های اضافی مثل جعبه کفش یا جعبه دستمال کاغذی با کمی خلاقیت و هنر می توان کاردستی های جالبی در قالب انواع ، تزیینی، کاربردی و … را ساخت و از این طریق در حفظ محیط زیست و حذف زباله های انبوه نیز کوشید. شما می توانید برای تزیین و دکوراسیون اتاق فرزند خود از این کارهای هنری بهره بگیرید و جلوه زیبا و هنرمندانه ای را به اتاق کودک خود بدهید.

در ادامه این مطلب مجموعه ای جالب و دیدنی از مدل های مختلف ساخت کاردستی با ایده های جذاب و کارآمد را به شکلی کاملا هنرمندانه برای مشاهده شما به نمایش گذاشته ایم.

مدل بسیار زیبا و کاربردی ساخت کاردستی به شکل کشو

نمونه بسیار زیبا و جالب ساخت شلف و قفسه با جعبه

مدل زیبا و خلاقانه ساخت آکواریوم فانتزی با جعبه

مدل جذاب و جالب کاردستی فانتزی آکواریوم با استفاده از وسایل دور ریختنی نمونه های بسیار زیبا و هنرمندانه کارهنری با استفاده از جعبه کفش

مدل جالب و بامزه کاردستی فانتزی کودکانه

ساخت کاردستی جالب پروژکتور با جعبه

نمونه بسیار زیبا جای روبان با استفاده از جعبه کفش

مدل های جالب و زیبا انواع آکواریوم فانتزی با استفاده از جعبه های اضافی

نمونه جالب ساخت ماز با استفاده از جعبه

مدل جالب و کاربردی ساخت ایستگاه شارژ با جعبه

نمونه جالب جعبه لوازم التحریر با استفاده از وسایل اضافی

مدل جالب کارهنری با جعبه به شکل زرافه

مدل زیبا و کاربردی جعبه لوازم آرایش با استفاده از وسایل دور ریختنی

مدل زیبا و جالب کارهنری با استفاده از جعبه شیر

هواپیمای فانتزی ساخته شده با جعبه

مدل بسیار زیبا کاردستی خانه با وسایل اضافی

مدل جالب و بسیار هنرمندانه هنردستی کودکانه با جعبه

مدل جالب و زیبا جای لوازم التحریر با استفاده از جعبه

کاردستی با جای دستمال توالت |کاردستی با جعبه دستمال کاغذی بدون چسب |کاردستی با جعبه دستمال کاغذی کوچک

نمونه بسیار زیبا جای لوازم آرایش با جعبه

نمونه بسیار زیبا ساخت فوتبال دستی با جعبه

مدل جالب و زیبا جای لوازم آرایش با جعبه های اضافی

نمونه های بسیار زیبا و جذاب انواع کارهنری با جعبه

مدل جالب هنرستی فانتزی ساخته شده از جعبه چای کیسه ای

مدل جذاب و دیدنی آکواریوم ساخته شده از جعبه های اضافی

نمونه جالب و خلاقانه کاردستی دوربین با وسایل اضافی

مدل جالب و زیبا جعبه لوازم آرایش ساخته شده از وسایل دور ریختنی

امیدواریم از مشاهده تصاویر جذاب و دیدنی مربوط به ساخت کاردستی با استفاده از جعبه های مختلف و اضافی لذت برده باشید و با ایده گرفتن از هر یک از آن ها بتوانید کاردستی های جالب و زیبایی همراه با کودکانتان به منظور کاربرد در مکان های مختلف بسازید و از سازه های خود نهایت لذت را ببرید. همچنین می توانید در بخش مجله ما از دیگر آموزش ها و مدل های جذاب و جالب دیدن نمایید.

نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه در کشورهای همجوار نیز آوازۀ مجموعه شرکت تندیس ماشین تبریز و خدمات بی نظیر آن زبانزد عام و خاص می باشد.

پوستر، و لوگو در خدمت شما باشد. علاوه بر این، این شرکت می تواند در زمینه های بسته بندی های، لمینت، کارتن سازی، تیزر تبلیغاتی، عکاسی صنایع، تقویم و سر رسید به شما عزیزان خدمات منحصر به فردی را ارائه دهد. این شرکت همواره تلاش کرده است تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را با کمترین هزینه به شما ارائه دهد.

 

دکمه بازگشت به بالا