عمومیکسب و کار ایرانی

گونه گذاری با تزریق چربی به گونه

یکی از شایع‌ترین و بارزترین نشانه‌های پیری، گونه‌های توخالی یا فرورفته است. از دست دادن حجم گونه به طور طبیعی با افزایش سن رخ می‌دهد، اگرچه برخی از بیماران این پدیده را خیلی زودتر از دیگران تجربه می‌کنند. برای زیباجویان نسبتاً جوان، که ممکن است کاملاً آماده، مایل یا قادر به انجام عمل جراحی تهاجمی‌ نباشند، ‌ها می‌تواند ظاهری بی نقص تر و جوان‌تر را به صورت شان بازگرداند. عوارض رایج تزریق چربی به صورت معمولا تورم، کبودی و احساس بی حسی در ناحیه تزریق شده است که البته موقتی خواهد بود.

تزریق ژل یا تزریق چربی در گونه

تزریق به دو صورت چربی یا ژل انجام می شود. هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. از نکته های مثبت هر دو، آن است که بدون بیهوشی انجام می شود و به صورت سر پایی می باشد. ولی از آنجایی که برای تزریق از نسج نرم و مایع استفاده می شود شاید نتوان قرینگی صد درصد در دو طرف صورت مشاهده کرد. حدود دو سوم چربی های تزریق شده به صورت طبیعی به مدت چند هفته جذب بدن شده و حجم باقی مانده را نمی توان تخمین زد. ژل نیز که از هیالورونیک اسید یا مایع میان بافتی بدن انسان تشکیل شده است، پس از 8 تا 10 ماه کاملا جذب می شود.

تزریق فیلر اصولا نباید باعث کبودی و تورم قابل توجه شود مگر اینکه حین تزریق سوزن ناخواسته وارد رگ یا یک منبع خون دهنده شود. لازم به ذکر است پس از انجام عمل ، ممکن است تا جراح بینی به شما پیشنهاد کند تا به منظور ایجاد تناسب بیشتر میان اعضای صورت تزریق چربی در گونه  انجام دهید.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای تزریق چربی در گونه محسوب می شوند؟

داوطلبین ایده آل برای تزریق چربی به گونه، افرادی هستند که گونه های آنها بنا به دلایل مختلفی از قبیل از دست رفتن حجم بافت در اثر بالا رفتن سن، آسیب دیدگی، کاهش قابل ملاحظه وزن، عوامل ژنتیک یا بدشکلی های مادرزادی، نیاز به برجسته شدن داشته باشد. این روش برای آندسته از افرادی که به ناهنجاری های متابولیسم چربی یا انعقاد خون مبتلا هستند، دارای مشکلات پزشکی مزمن یا عفونت حاد بوده یا وزن بدن آنها پایین می باشد و از منابع چربی کافی برخوردار نیستند، گزینه مناسبی محسوب نمی شود..

نحوه گونه‌گذاری با تزریق چربی

گونه گذاری با تزریق چربی به صورت کاملا تخصصی و پیشرفته انجام می‌شود تا عملکرد درستی از خود نشان بدهد. از مراحل انجام گونه‌گذاری با تزریق چربی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. ابتدا باید یک مرکز معتبر را برای تزریق انتخاب کرد.
 2. مورد آزمایش و بررسی توسط پزشک قرار گرفت.
 3. در این مرحله چربی برداری را انجام می‌دهند؛ یعنی از بدن خود فرد مقداری سلول چربی جدا می‌کنند.
 4. سلول‌های چربی را آماده می‌کنند؛ یعنی مواد موجود در آنها را جداسازی کرده تا چربی خالص به دست بیاید.
 5. فرد را آماده می‌کنند تا تزریق چربی را انجام بدهند.

تمام مراحل گفته شده باید طبق اصول و استانداردهای پزشکی انجام شود تا فرد دچار عفونت و مشکل نگردد و در نتیجه بهترین عملکرد را روی صورت خود پس از تزریق مشاهده کند. در مرحله برداشت چربی و همچنین تزریق چربی همواره از سرنگ یا همان سوزن‌های مخصوص استفاده می‌شود که این سوزن‌ها هیچ گونه علامتی روی پوست باقی نمی‌گذارند و جای آنها به سرعت بهبود پیدا می‌کند.

مزایای گونه‌گذاری با تزریق چربی

گونه‌گذاری با تزریق چربی مزایای بسیار فراوان و گسترده‌ای دارد که این مزایا باعث شده تا افراد با اطمینان بیشتری به سراغ این روش رفته و گونه‌های خود را حجیم کنند. از این مزایا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. حساسیت ندارد.
 2. ایمنی بالایی دارد.
 3. چربی جابجا نمی‌شود.
 4. ماندگاری بیشتری دارد.
 5. چهره طبیعی‌تر دیده می‌شود.
 6. عفونت ندارد.
 7. بهبودی آن بسیار سریع است.

لازم به ذکر است که استفاده از چربی طبیعی برای تزریق به گونه مسلما سلامتی افراد را بهتر تضمین خواهد کرد و در نتیجه می‌توان به راحتی این روش را انتخاب کرد و گونه‌هایی حجیم در اختیار داشت. البته ناگفته نماند که پس از تزریق چربی به گونه صورت شما کبود نخواهد شد و هیچ گونه اثری از تزریق هم باقی نخواهد ماند.

کاشت گونه با تزریق چربی چه عوارضی دارد؟

کاشت گونه با تزریق چربی در کنار مزایای فراوان همواره معایبی هم در خود جای داده است که این معایب تنها به دلیل تزریق نادرست و انتخاب مرکز نامناسب برای تزریق می‌باشد. از معایبی که ممکن است هنگام گونه‌گذاری برخی افراد با آن مواجه شوند می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تزریق نادرست باعث کبودی و ورم صورت می‌شود.
 • ممکن است دچار عفونت گردد.
 • متقارن نبودن گونه پس از تزریق

عوارض گفته شده همه قابل جبران و ترمیم هستند؛ به همین دلیل عوارض این روش زیاد مورد توجه قرار نمی‌گیرد. لازم به ذکر است که برای ترمیم ورم و کبودی می‌توان از کمپرس سرد استفاده است و برای درمان عفونت از آنتی بیوتیک استفاده نمود و در صورت یکسان نبودن گونه‌ها تزریق را دوباره انجام داد.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به گونه

قبل از اقدام برای تزریق چربی به گونه شما باید مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام بدهید تا دچار مشکلات نشوید. قبل از اقدام برای تزریق شما باید ابتدا توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرید تا از وضعیت جسمانی و سلامت شما مطلع شود، سپس پزشک صورت شما را معاینه کند و از آن عکس برداری نماید، سپس باید از مراحل انجام مطلع شد و در آخر هم باید از هزینه فعالیت مطلع شد. با رعایت کردن مراقبت‌ها و فعالیت‌های قبل از تزریق چربی به گونه مسلما هم می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید و هم با اطمینان بیشتری آن را انجام بدهید.

مراقبت‌های لازم پس از پروتز گونه با چربی

پس از انجام پروتز گونه با چربی نیز باید مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام داد تا تزریق عملکرد بهتری از خود نشان بدهد و شما دچار عفونت و کبودی و سایر مشکلات نشوید. پس از انجام تزریق باید فعالیت‌های زیر را انجام بدهید:

 1. باید از کمپرس سرد استفاده کنید تا کبودی و تورم صورت خود را کاهش بدهید یا کلا از بین ببرید.
 2. افراد سیگاری باید پس از تزریق کشیدن سیگار را کنار بگذارند.
 3. مصرف دارو‌هایی مانند ویتامین ای، داروی ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری نمایید.
 4. از فعالیت سنگین و حتی ورزش کردن هم تا چند روز جلوگیری کنید تا چربی کاملا تثبیت شود.

هر اندازه که شما مراقبت‌های بعد از تزریق چربی را بهتر انجام بدهید مسلما نتیجه بهتری هم خواهید دید. افرادی که پس از تزریق، مراقبت‌ها را به درستی انجام ندهند ممکن است چربی تزریق شده جابجا شود یا دچار کبودی و ورم زیاد و عفونت شوند؛ پس باید نکات را رعایت کنید تا بهترین گونه‌گذاری را انجام بدهید و از گونه‌های برجسته و صورت زیبا لذت ببرید.

تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد |تزریق چربی به گونه نی نی سایت |عوارض تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به گونه که امروزه به امری رایج تبدیل شده همواره میزان ماندگاری خاصی دارد. در صورتی که از چربی بدن خود فرد استفاده شود، مسلما ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. در صورتی که شما بتوانید از چربی بدن خود برای تزریق به گونه و برجسته کردن آن استفاده کنید، مسلما این عمل دائمی خواهد بود و به مرور زمان دچار تغییر حالت نمی‌شود و نیازی به تمدید آن ندارید؛ اما اگر از ژل استفاده کنید مسلما پس از مدتی جذب شده و دوباره نیاز به تزریق پیدا خواهید کرد؛ به همین دلیل به افرادی که علاقه به گونه‌گذاری دارند توصیه می‌کنیم تا از چربی طبیعی استفاده کنند و همیشه آن را همراه داشته باشند.

ماندگاری بالای تزریق چربی به گونه باعث شده تا این شیوه محبوبیت زیادی را به دست بیاورد و افراد تمام مراحل آن را با اطمینان انجام بدهند و گونه‌های خود را برجسته و زیبا نمایند تا چین و چروک پوستشان هم از بین برود.

چه زمانی به تزریق چربی گونه فکر کنیم؟

افراد ممکن است با گذشت زمان دچار افتادگی گونه و چین و چروک پوست صورت شوند که این زیبایی چهره آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در این صورت باید مورد درمان قرار بگیرند. اگر می‌خواهید افتادگی گونه و پوست خود را از بین ببرید بهترین راه تزریق چربی می‌باشد؛ زیرا روشی ماندگار و دائمی است که برگشت ندارد.

زمانی که احساس می‌کنید پوست شما دچار فرورفتگی و کاهش حجم شده به خصوص در ناحیه گونه یا اگر می‌خواهید از یک روش جوان‌سازی استفاده کنید که ماندگاری و دوام بیشتری دارد، می‌توانید به تزریق چربی به گونه و صورت فکر کنید. مواجه شدن با موارد گفته شده باعث می‌شود تا افراد به فکر زیباسازی صورت خود افتاده و با انتخاب تزریق چربی به گونه به راحتی و با اطمینان کامل آن را انجام بدهند و از زیبایی خود لذت ببرند. ما دکتر سعید ساعدی را به شما معرفی میکنیم.

گونه‌گذاری با تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی هستند که دارای مشکلاتی مانند از دست رفتن حجم بافت گونه در اثر بالا رفتن سن، آسیب دیدگی گونه، کاهش زیاد وزن، ظاهر بد مادرزادی یا ژنتیکی و… هستند که اصولا به این افراد توصیه می‌کنیم از روش تزریق چربی برای گونه‌گذاری استفاده کنند.

مسلما جوانسازی و زیباسازی صورت برای بانوان امری واجب و ضروری است، اما روش‌هایی موجود همواره هم زمان و هزینه زیادی نیاز دارند و هم ماندگاری زیادی ندارند؛ اما تزریق چربی به دلیل ماندگاری بالا و عملکرد عالی توانسته به یک روش ایده‌آل تبدیل شود. این شیوه برای بسیاری از افراد مناسب است تا با کمک آن گونه‌گذاری کنند؛ پس سن در زمینه انجام آن نقشی ندارد و فرد تنها به زیبایی خود توجه می‌کند.

البته کهن سالان و افراد لاغر بیشتر برای استفاده از این روش در اولویت هستند؛ زیرا با تزریق چربی به گونه می‌توان هم افتادگی و چروک پوست صورت و گونه را درمان کرد و هم می‌توان با گونه‌گذاری چهره را شاداب‌تر و زیباتر نمود. در کل قبل از انجام این فعالیت پزشک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد تا بدانید که این شیوه برای شما مناسب است یا خیر؟

گونه‌گذاری با تزریق برای چه افرادی منع شده؟

گونه گذاری با تزریق برای گروهی از افراد منع شده است که زمان مراجعه به پزشک هم منع استفاده برای آنها توضیح داده می‌شود. افراد زیر مجاز به انجام تزریق چربی به گونه خود نیستند:

 • خانم‌های باردار؛ زیرا نمی‌توان از بدن آنها چربی برداشت.
 • افراد زیر ۱۸ سال.
 • افرادی که قصد انجام عمل جراحی صورت را دارند.
 • افرادی که دارای شکستگی گونه یا زخم در این ناحیه هستند، نمی‌توانند تزریق انجام بدهند.
 • افرادی که دارای عفونت در ناحیه گونه هستند هم از تزریق منع شده‌اند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری‌های اختلالات انعقادی خون و بیماری‌های قلبی و عروقی هستند نیز از گروه منع شده هستند.

این دسته از افراد نام برده باید مراقب باشند؛ زیرا در صورت انجام تزریق به اصرار خودشان ممکن است دچار بیماری‌های ناگواری شوند که درمان آنها بسیار سخت خواهد بود.

برای انجام تزریق چربی به گونه برای برجسته کردن آن باید همواره به مرکزی مراجعه کنید که هم دارای سابقه و اعتبار و مجوز باشد و هم دارای پزشکانی مجرب باشد که در زمینه جوانسازی و زیباسازی صورت افراد مهارت و تخصص لازم را دارند. با مراجعه به سایت آراکام می‌توان به پزشکان مجرب دسترسی پیدا کرد و با اطمینان کامل در این مجموعه معتبر و شناخته شده تزریق چربی به گونه را انجام داد همچنین تمام نمونه کارها در صفحه آپارات موجود است.

دکمه بازگشت به بالا