عمومیکسب و کار ایرانی

یخچال صنعتی نیاز به چه مراقبت هایی دارد؟

سرویس یخچال فروشگاهی یکی مهم ترین کارهایی است که در هر فروشگاه مواد غذایی، در بازه های زمانی مختلف، باید انجام بگیرد. یخچالهای تجاری در کارهای روزانه شما در هتل ها و رستوران ها، فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید نقش محوری دارند. بنابراین، خرابی این یخچال ها هزینه های زیادی را برای این مشاغل به همراه دارد. بیشتر اینکه، در طی این بیماری همه گیر کرونا، در حالی که هتل ها و رستوران ها فعالیت به خصوصی ندارند، مشاغلی مانند فروشگاه ها و هایپر مارکت های بزرگ و کوچک که مواد غذایی مردم را تامین می کنند، بهتر است که هیچگاه دچار مشکل نشوند.

نکات نگهداری و تعمیر یخچال صنعتی

یخچال برای رستوران یا کافه شما یک دستگاه ضروری و لازم است چرا که تمام نوشیدنی ها و مواد اولیه شما را به بهترین شکل خنک نگه میدارد و به همین دلیل مهم است که باید نکات نگهداری و تعمیر یخچال صنعتی را بدانید که بین بازدیدهای تکنسین فنی، نگهداری و تعمیرات منظم توسط خود شما یا پرسنل رستوران صورت بگیرد. حالا سوال این است که خود شما چه کاری از دستتان برمیاید؟ در زیر ما چند نکته مفید و کاربردی برای نگهداری از تجهیزات برودتی به شما ارائه میکنیم که سبب بهبود عملکرد دستگاه شما میشود.

شستشوی مداوم فضای داخلی و خارجی دستگاه

یکی از نکات نگهداری و تعمیر یخچال صنعتی این است که نظافت کامل تجیزات برودتی خود را به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار برنامه ریزی کنید. اقلام را از داخل دستگاه خارج کنید و در دستگاه دیگری قرار دهید. با استفاده از یک برس نرم، قفسه ها و سطوح را با آب گرم و صابون یا سرکه بشویید. اگر میتوانید کشو و قفسه ها را خارج کنید و بگذارید در محلول تا خیس شوند و وقتی تمیز شدند، آنها را آبکشی و خشک کنید.

این امر به تسهیل گردش بهتر هوا و اثر خنک کننده بهتر و سازگارتر کمک می کند. ممکن است در عملکرد فن نیز اختلالی ایجاد شده باشد، در این صورت بهترین کار تعویض آن است. تمیز کردن واشرهای درب یخچال فروشگاهی یکی از بخش هایی که در سرویس یخچال فروشگاهی باعث بهبود عملکرد آن می شود، بازبینی واشرهای درب هاست. به هر یکی از بخش هایی که همیشه در حال استفاده و در دسترس عموم است، واشر درب هاست. با استفاده از اسفنج و آب گرم به طور متناوب می توانید به خوبی واشر دور درب را تمیز کنید.

با این حال، از هیچ ماده شوینده تمیز کننده ای استفاده نکنید زیرا ممکن است به آسانی به واشر آسیب برساند. به این ترتیب، شما می توانید از هزینه های مربوط به تعمیر واشر جلوگیری کرده و همچنین با نگهداری مناسب از واشر درب، احتمال نشت هوا را به شدت کاهش دهید. گاهی اوقات، بیشتر برای یخچال تجاری، شربت، مربا و ژله و سایر مواد چسبناک ممکن است از کناره های درهای یخچال چکه کند. این مواد متعاقباً خشک شده و به واشر می چسبند و همچنین واشر را به قاب می چسبانند.

تمیز کردن فن کندانسور یخچال فروشگاهی

با برداشتن درپوش محافظ فن، با كمك پیچ گوشتی به فن خازن دسترسی پیدا می كنید. این امر به تسهیل گردش بهتر هوا و اثر خنک کننده بهتر و سازگارتر کمک می کند. ممکن است در عملکرد فن نیز اختلالی ایجاد شده باشد، در این صورت بهترین کار تعویض آن است.

تمیز کردن واشرهای درب یخچال فروشگاهی

یکی از بخش هایی که در سرویس یخچال فروشگاهی باعث بهبود عملکرد آن می شود، بازبینی واشرهای درب هاست. به هر یکی از بخش هایی که همیشه در حال استفاده و در دسترس عموم است، واشر درب هاست. با استفاده از اسفنج و آب گرم به طور متناوب می توانید به خوبی واشر دور درب را تمیز کنید. با این حال، از هیچ ماده شوینده تمیز کننده ای استفاده نکنید زیرا ممکن است به آسانی به واشر آسیب برساند.

به این ترتیب، شما می توانید از هزینه های مربوط به تعمیر واشر جلوگیری کرده و همچنین با نگهداری مناسب از واشر درب، احتمال نشت هوا را به شدت کاهش دهید. گاهی اوقات، بیشتر برای یخچال تجاری، شربت، مربا و ژله و سایر مواد چسبناک ممکن است از کناره های درهای یخچال چکه کند. این مواد متعاقباً خشک شده و به واشر می چسبند و همچنین واشر را به قاب می چسبانند. حال اگر به موقع به آن رسیدگی نکنید و در سرویس یخچال ویترینی، به آن توجه نکنید قطعا بازدهی یخچال را کاهش می دهد.

تمیزکاری داخل یخچال های فروشگاهی

این خیلی مهم است که شما به صورت دوره ای نکات مربوط به سرویس یخچال فروشگاهی را به طور کامل در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین مراحل سرویس یخچال ویترینی، تمیزکاری داخل آن و مطمئن شدن از باز بودن منافظ ورودی هوای سرد است. بسته های مواد غذایی و سایر مواردی را که ممکن است جلوی راه های خروجی را بگیرند را از درون یخچال خارج کرده و مطمئن شوید که ورودی هوای سرد به داخل یخچال بدون هیچ مانعی می باشد.

از آنجا که این منافذ کوچک یخچال اگر برفک نداشته باشد عملکرد بهتری را ایجاد می کند، مسدود بودن آن ها به وسیله برفک، قطعا سرمای همیشگی را ایجاد نمی کند. برای این کار می توانید یخچال را روی دماهای مختلف قرار داده و با یک ترموستات دستی یا دماسنج نسبتا قوی، دمای آن را اندازه گیری کنید. اگر مطابق با دمای های مشخص شده برای درجات مختلف یخچال بود، یعنی ترموستات کاملا سالم بوده و هیچ مشکلی ندارد.

گروه صنعتی  یکی از شرکتهای سازنده و مشاور برای راه اندازی آشپزخانه‌های صنعتی و انواع فست فود و رستوران است که مهندسین آن با دو دهه تجربه، به تمامی امور مربوطه تسلط کافی و وافی دارند. یخچال قنادی ویترینی تولید شده توسط صنایع برودتی برودت سرما دارای بدنه استیل یکی از بهترین و متفاوت نوع یخچال می باشد این یخچال به گونه ای طراحی شده که مشتریان در هر صنفی باشند می توانند از این محصول استفاده کنند.

سخن آخر

این مواردی که با هم بررسی کردیم، مهم ترین و البته ساده ترین بخش هایی بود که توسط هر شخصی، قابل بازبینی و بازرسی است. اما در صورتی که می خواهید یخچال فروشگاه شما به صورت کاملا حرفه ای بازرسی تمام موارد مربوط به سرویس یخچال فروشگاهی برای آن بررسی شود، بهتر است که از مراکز مربوطه یک تعمیرکار کمپرسور، درخواست کنید.

دکمه بازگشت به بالا