آموزش 0 تا 100 نصب کولر گازی

نصب کولر گازی (Install the air conditioner) یکی از مراحلی است که در حین حال ساده به نظر می‌رسد؛ اما یک کار تخصصی و پر مسئولیتی است. چرا که اگر نکات هنگام نصب و مراحل نصب کولر گازی به‌خوبی رعایت نشود در حین استفاده از سیستم به مشکلاتی روبرو می‌شویم که گاهی جبران‌ناپذیر است و باعث کاهش راندمان سیستم می‌شود و در نتیجه افزایش مصرف برق را به دنبال دارد. گاهی حتی نیاز به تعمیر اسپیلت، سرویس داکت اسپلیت و  تعمیرات کولر گازی دارید.

در ادامه با ما همراه باشید، چرا که کارشناسان ما سعی در این داشتن تا با آموزش نصب کولر گازی (https://www.tehranservic.com/air-conditioner/ac-install/) در این مقاله شما را تا حد زیادی با نحوهٔ انجام عملیات نصب کولر آشنا کرده تا در تمام مراحل در کنار نصاب کولر گازی از انجام کلیه قسمت‌های مهم در نصب دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

آموزش |ساختمان |سایبان

نصب کولر گازی در تهران:

نصب کولر گازی نیازمند تخصص و مهارت ویژه‌ای است که تنها از طریق آموزش به دست نخواهد آمد، تجربه در این امر یکی از اساسی‌ترین معیارهای سنجش یک نصاب حرفه ایست.
نصاب کولر گازی باید علاوه بر یک نصب اصولی و بدون مشکل زیبایی ظاهری منزل مشتری را نیز حفظ کند.
برای نصب کولرگازی خود کافی است با نزدیک‌ترین نمایندگی تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید، تا در کمترین زمان نصب کولر گازی شما انجام شود. نصب کولر گازی با بهترین کیفیت به همراه لوله‌کشی اصولی را تنها از تهران سرویس آنلاین بخواهید.

 • نصب یونیت داخلی باتوجه‌به شرایط منزل در بهترین نقطه
 • نصب یونیت خارجی با رعایت استاندارد و فاصلهٔ قانونی از دیوار
 • لوله‌کشی با رعایت اصول ایمنی و داشتن کمترین خم
 • انجام عایق و پرایمر متناسب با سایز لوله و به مقدار کافی

نصاب‌های ما با رعایت تمامی اصول نصب مورد تأیید شرکت‌های معتبر جهانی همواره در تلاش‌اند تا علاوه بر کسب رضایت مشتری محترم بیشترین بازده ای را برای او به ارمغان آوردند.
انجام صفر تا ۱۰۰ تمامی مراحل پروژه‌ای نصب کولرگازی با ارزان‌ترین نرخ در سراسر تهران با حضور کارشناسان مجرب با بالاترین کیفیت را تنها از ما بخواهید.
مجموعه تهران سرویس آنلاین با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه نصب انواع برند کولر گازی و اسپلیت در کنار شماست تا نصب دستگاه شما را در کمترین بازهٔ زمانی و با بالاترین کیفیت انجام دهد.
برای ثبت درخواست نصاب کولر گازی خود همین حالا با نزدیک‌ترین شعبه تهران سرویس آنلاین به محل سکونت خود تماس حاصل کرده و یا از طریق چت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.

نصب اسپلیت در تهران :

 نصب اسپلیت به‌خصوص در فصول گرم سال و با شروع تابستان، یکی از پردرخواست‌ترین خدمات مجموعه است؛ البته پیشنهاد می‌کنیم، باتوجه‌به افزایش نسبی هزینه نصب اسپلیت در روزهای گرم سال، پیش از آغاز فصول بهار و تابستان نسبت به نصب دستگاه خود اقدام نمایید.
یکی از مهم‌ترین اصول در نصب اسپلیت و انواع کولر گازی انتخاب یک نصاب حرفه‌ای و مجرب است، چرا که این هنر نصاب شماست تا با یک نصب زیبا و اصولی علاوه بر زیبایی منزل طول عمر دستگاه شما را نیز تضمین نماید.
در بسیاری از گزارش‌های تعمیرکاران مجموعه علت بروز مشکلاتی از قبیل سوختگی کمپرسور، خروج باد گرم، آبریزش دستگاه ……. نصب غیراصولی و اشتباهات فاحش نصاب کولر گازی ذکر شده است.
به همین خاطر ما در تمامی مقالات خود از کسانی که قصد خرید کولر گازی دارند، تقاضا می‌کنیم، در انتخاب نصاب خود دقت ویژه‌ای داشته و قبل از شروع همکاری با یک مجموعه از سوابق کاری آنها اطمینان حاصل نمایید.

ابزارهای موردنیاز در نصب کولر گازی:

 • دریل
 • پمپ وکیوم
 • گیج فشار
 • جعبه‌ابزار کامل (آچارفرانسه /آچار آلن/ پیچ‌گوشتی/ انبردست/ سیم‌چین/ تراز/…..)
 • ست جوش هوا گاز
 • سیم سیار

آموزش گام‌به‌گام نصب کولر گازی

مرحله اول آموزش نصب کولر گازی

کولر گازی یا اسپلیت از اجزا و قطعات مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است که ما در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم تا شما هنگام نصب کولر گازی بهتر بتوانید با این سیستم آشنا شوید.

یونیت داخلی کولر گازی (پنل):

قسمتی از کولر گازی است که در محیط داخلی ساختمان و یا بنا نصب می‌شود که از آن باد سرد و یا گرم در فصل تابستان و زمستان خارج می شود.

پنل کولر گازی دارای قسمت‌های زیر است:

 • رادیاتور گاز موتور فن دمنده بلوور
 • قسمت الکترونیکی برد فرمان
 • دریچه‌های تنظیم پرتاب باد فلاپ سوینگ
 • قسمت نمایشگر و چشمی کنترل
 • ترمینال کابل‌های برق
 • براکت سینی
 • فیلترهای تصفیه هوا
 • قاب و یا پوسته پنل

است.

یونیت خارجی کولر گازی (کندانسور)

یونیت خارجی کولر گازی که به کندانسینگ یونیت معروف است، قسمتی است که در آن کمپرسور آیا موتور کولر گازی و همچنین رادیاتور گاز گرم موتور فن و پروانه فن، شیر سرویس و همچنین قسمت ترمینال برق تعبیه شده است.
کندانسور را در محیط خارج ساختمان مانند پشت‌بام بالکن و یا بر روی نما نصب می‌کنند.

وظیفه کندانسور

وظیفه کندانسور در دفع گرمای محیط داخل و گرمای تولید شده توسط کمپرسور به هوای آزاد است. در مرحله بعدی آموزش نصب کولر گازی نکات لازم جهت نصب کندانسور را به شما آموزش خواهیم داد.

لوله‌های مبرد (گاز)

لوله‌های گاز کولر گازی که عموماً از جنس مس هستند و وظیفه آن‌ها مسیر گردش گاز بین یونیت داخلی و خارجی کولر گازی است که به‌وسیله اتصالات فیتینگی ‌در یونیت داخلی و خارجی نصب می‌شوند.

همچنین نوع دیگر اتصال آن می‌توانند از نوع جوشکاری هوا گاز باشد.

کابل برق کولر گازی

جریان الکتریکی میان یونیت داخلی و خارجی کولر گازی از طریق کابل‌های برق صورت می‌گیرد. این کابل‌ها از دو نوع قدرت و فرمان است که در قسمت قدرت برق تغذیه کمپرسور باشد جریان بالا و در قسمت فرمان می‌توانند از دیتا و پالس سیگنال باشد؛ به همین جهت در قسمت قدرت از کابل‌های با سطح مقطع قوی‌تر و در کابل‌های فرمان با سطح مقطع پایین و ضعیف استفاده می‌شود.

شیر سرویس کولرگازی 

در قسمت یونیت خارجی دو عدد شیر سرویس از جنس برنج تعبیه شده است که در مسیر لوله‌های مسی گاز قرار دارند؛ سرویس رفت و شیر سرویس برگشت.

ریموت‌کنترل کولر گازی 

ریموت‌کنترل کولر گازی مانند تمامی ریموت‌کنترل‌ها فرمان روشن و خاموش و حالت‌های کولر گازی را صادر می‌کند و اپراتور و مصرف‌کننده توسط آن دمای تنظیمی محیط را اعمال می‌کند.

مرحله دوم آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب قطعات و اجزای کولر گازی حال نوبت آن است که هر یک از اجزایی را که در مرحله اول آموزش نصب کولر گازی به شما معرفی کردیم با رعایت اصول و نکات ایمنی نصب کنیم.

آموزش نصب یونیت داخلی پنل

همان‌طور که در موارد قبلی عنوان گردید بر روی شاسی پنل کولر گازی براکت و یا همان سینی نصب شده است که با برگرداندن پنل بر روی زمین (دقت داشته باشیم بر روی زمین از پارچه و یا مقوا استفاده شود که بر روی پنل خط‌وخش نیفتد) در ابتدا طول یونیت داخلی پنل را اندازه‌گیری می‌کنیم و این اندازه را تقسیم بر دو می‌نمایم؛ به طور مثال طول پنل ۱۰۰ سانتی‌متر است و اندازه وسط آن ۵۰ سانتی‌متر قرار دارد با خودکار و یا ماژیک ۵۰ سانتیمتر را پشت پنل علامت‌گذاری می‌کنیم. به این عمل در اصطلاح در آوردن آکس (وسط) پنل می‌گویند

دقیقاً همین اندازه را که بر روی پنل علامت‌گذاری شده بود، بر روی سینی که همچنان بر روی پنل نصب است علامت‌گذاری می‌نماییم. به این نکته دقت داشته باشید هیچگاه وسط پنل با وسط براکت و یا سینی کولر گازی یکی نمی‌باشد و همیشه دارای اختلاف چند سانتیمتری هستند. این عمل در واقع به ما کمک می‌کند تا کولر گازی را در وسط یک ضلع از دیوار و یا سازه چوبی و یا فلزی نصب کنیم که به طور استاندارد و اصولی پنل در وسط آن ضلع قرار گیرد.

همچنین در ادامه با متر آن ذیل از دیوار و یا سازه را اندازه‌گیری می‌نماییم و مانند پنل وسط آن را مشخص می‌کنیم؛ به طور مثال قسمتی که قرار است پنل کولر گازی نصب شود به طول ۴ متر است که وسط این اندازه ۲ متر است روی اندازه دو متر یک علامت با خودکار و ماژیک می‌زنیم. سینی کولر گازی را از روی پنل جدا کرده و قسمت وسطی که بر روی آن علامت‌گذاری شده بود با قسمت وسط دیوار یکی می‌کنیم دقت داشته باشید حداقل فاصله بین بالای پنل و سقف باید ۱۰ سانتیمتر باشد؛ به جهت گردش هوا از روی پنل کولر گازی. در محیط‌هایی که ارتفاع آنها از ارتفاع ۳ متر بیشتر است باید از کف زمین تا زیر پنل کولر گازی نهایتاً ۲.۵ متر تجاوز نکند.

در قسمت بعد، با استفاده از یک تراز، سینی را بر روی دیوار تراز نموده و جای ۴ عدد سوراخ را از روی سینی بر روی دیوار مشخص می‌کنیم؛ دو سوراخ در قسمت گوشه‌های چپ و راست‌بالا و دو سوراخ بر روی پایه‌های سینی گوش‌های چپ و راست پایین. در کولرها با ظرفیت بالا مانند ۲۴ هزار ۳۰ هزار و ۳۶ هزار، پنج و یا شش سوراخ‌کاری انجام شود. سینر روی دیوار برداشته و سوراخ‌ها را رول‌پلاک می‌نماییم و در قسمت بعد سینی را توسط پیچ بر روی دیوار نصب می‌کنیم توجه داشته باشید سینی بر روی دیوار حتماً باید به‌صورت تراز نصب شود؛ بدون وجود هیچ شیبی در قسمت چپ و راست. عدم تراز بودن سینی و همین‌طور پنل موجب آبریزی کولر گازی می‌شود.

در قسمت بعد پنل را که دارای دو قلاب در بالا است و همچنین دو خواهر در قسمت پایین بر روی سینی سوار می‌کنیم؛ یعنی از قسمت قلاب‌های بالا درون سینی به‌صورت نر و ماده پنل را نصب اما کارهای پایین را جا نمی‌زنیم. برای اینکه مراحل لوله‌کشی و سیم‌کشی کولر گازی را انجام دهیم. توسط یک ابزار مانند انبردست، پنل را بر روی دیوار به‌صورت نیمه قرار می‌دهیم و پس از انجام مراحل اتصال لوله‌های گاز و نصب سیم‌های برق، جا می‌زنیم (بهتر از قبل از جازدن پنل پس از انجام کار توسط آب کف و تست نشتی در قسمت اتصال لوله‌های رفت‌وبرگشت گاز صورت گیرد و پس از انجام تست نشتی پنل جفت شود)

نصب یونیت خارجی کولر گازی کندانسور

در ساختمان‌های جدید، عموماً کولر گازی ها در قسمت بالکن و تراس نصب می‌شوند و یا در برخی از موارد کندانسور در پشت‌بام و یا در مغازه‌های تجاری در بالای تابلو تبلیغاتی مغازه. فنر ۹۰ درجه خم می‌شود. کار فنر این است که اجازه نمی‌دهد دوبله به‌صورت دو پهن و یا شکسته شود. بعد از انجام خم‌کاری باید فرد از روی لوله خارج شود و ادامه مسیر لوله‌کشی صورت گیرد. در ابتدا و انتها، دو عدد مهره بر روی لوله قرار می‌گیرد و سروته لوله باید پرچ و یا له شود که از دستگاه پرچ و یا فلر استفاده می‌کنیم. در انجام لوله‌کشی، نصاب باید از مهارت خم‌کاری لوله‌ها، مهارت پر زدن و یا له کردن سر دوره‌ها برخوردار باشد؛ به دلیل اینکه در صورت انجام پرده زدن به‌صورت غیراصولی و غیراستاندارد موجب نشتی گاز و تخلیه گاز کولرگازی می‌شود.

کابل‌کشی و سیم‌کشی کولر گازی

در این قسمت از مقاله آموزش نصب کولر گازی می‌خواهیم به کابل‌کشی و سیم‌کشی‌ها بپردازیم. همان‌طور که قبلاً گفته شد در یونیت داخلی و خارجی یک ترمینال برق وجود دارد که بررسی این ترمینال‌ها عموماً از شاخص‌هایی مانند اعداد 1 2 3 4 و یا حروف انگلیسی A B C D استفاده شده است. در هنگام سیم‌کشی کولر گازی باید دقت شود تمامی ترمینال‌ها به قرینه ترمینال خود در یونیت قرینه نصب شود. یعنی عدد ۱ در یونیت داخلی پنل توسط یک سیم به عدد ۱ در ترمینال یونیت خارجی کندانسور نصب شود. به این نکته مهم دقت شود عموماً در ۹۰ درصد از کولر گازی ها که دارای ۴ ترمینال هستند. ترمینال‌های اول و دوم از سمت چپ یعنی 1 و 2 و یا A و B ، ترمینال‌های قدرت یعنی تغذیه کمپرسور کولر گازی می‌باشند

طبیعتاً برای این ترمینال‌ها باید از سیم با سطح مقطع قوی 2/5 یا 4 استفاده کرد. ترمینال‌های 3 و 4 C و D ترمینال‌های فرمان و یا تغذیه موتور فن کندانسور و یا شیر برقی کندانسور است که از چه در جریان کمتری استفاده می‌کنند و می‌توان از سیم با سطح مقطع کمتر 1/5 استفاده کرد.

تغذیه اصلی برق ورودی کولر گازی :

در تمامی کولرهای گازی با ظرفیت پایین کمتر از ۲۴ هزار تغذیه اصلی کولر گازی از قسمت یونیت داخلی پنل انجام می‌شود به صورتی که از داخل پنل یک دوشاخه و یا کابل اصلی برق (سفید یا طوسی رنگ) بیرون‌آمده است که این برق اصلی باید به فیوز مینیاتوری برق در تابلو برق و یا برق تعبیه شده توسط سیم‌کش برق ساختمان متصل شود. تغذیه برق اسید در کولر گازی با ظرفیت‌های بالا از قسمت یونیت خارجی کندانسور صورت می‌گیرد و باید برق اصلی به یونیت خارجی کندانسور و شود. نکته کابل برق اصلی کولر گازی باید هم قدرت و هم ظرفیت کابل قدرت باشد. پس از انجام مراحل لوله‌کشی فوق، تمامی متریال توسط نوار پرایمر نوارپیچی شده و به‌صورت یک‌تکه و یک‌پارچه قرار می‌گیرد و هدف از انجام نوار پرایمر عایق‌کاری در برابر نور خورشید و همچنین زیبایی و ظاهر لوله‌کشی است.

وکیوم کردن کولر گازی:

یکی از مهم‌ترین مراحل آموزش نصب کولر گازی وکیوم کردن این است. پس از انجام مراحل نصب یونیت‌های داخلی و خارجی لوله‌کشی و کابل‌کشی زمانی که از اتصال کامل لوله‌ها و فیتینگ‌ها مهره‌ها بر روی شیرهای سرویس و انشعابات لوله در زیر پنل کولرگازی مطمئن شدیم، اقدام به وکیوم سیستم کولر گازی می‌نماییم.

وکیوم کولر گازی چیست؟ منظور از وکیوم سیستم کولرگازی ایجاد خلأ در لوله‌های رفت‌وبرگشت و پنل کولر گازی است. زمانی که ما لوله‌کشی و نصب پنل را انجام می‌دهیم و فشار هوای موجود در جو وارد این لوله‌ها و پنل می‌شود و پس از اینکه نصب انجام شد باید این هوا از داخل لوله‌ها و رادیاتور پنل کولر گازی تخلیه شود این عمل را توسط یک دستگاه پمپ هوا یا اصطلاحاً پمپ وکیوم ساکشن انجام می‌دهند. برای وکیوم کردن سیستم کولر گازی باید از ابزار رابطی به نام گیج فشار استفاده کنیم گیج فشار از دو عقربه نشانگر فشار (قرمز فشار بالا آبی فشار پایین و خلا) دو عدد شیر در چپ و راست و سه عدد انشعاب شلنگ تشکیل شده است.

مرحله سوم آموزش نصب کولر گازی

در مرحله سوم از آموزش نصب کولر گازی در ۴ مرحله کامل باید به باز کردن گاز در مدار سیستم کولر گازی:

 1. پس از گذشت زمان ۳۰ دقیقه و اطمینان از اینکه در سیستم ما نشتی وجود ندارد و وکیوم در منفی ۳۰ درجه ثابت ماند درپوش‌های شیر سرویس را با آچارفرانسه باز می‌کنیم.
 2. سپس توسط یک آچار آلن در دسته آلن دو عدد مغزی داخل شیر سرویس را تا انتها باز می‌کنیم که گاز داخل کندانسور در مسیر لوله‌کشی و پنل پر شود. اولویت برای باز کردن شیرهای رفت‌وبرگشت هیچ تفاوتی وجود ندارد.
 3. سپس مجدداً در پوشه‌ای شیرهای سرویس را می‌بندیم و با آچارفرانسه محکم می‌کنیم.
 4. پس از باز کردن گاز در سیستم، تست نهایی نشتی را انجام می‌دهیم توسط ابر و محلول آب و صابون (آب کف) تمامی محل اتصالات لوله‌ها و محل‌های جوشکاری شده را مورد تست نشتی قرار می‌دهیم.

نکتهدر صورت مشاهده نشتی و حباب در اتصالات و مهره‌های شیر سرویس و زیر پنل پس از کف‌زدن اتصالات، آن اتصال را با آچارفرانسه آچارکشی می‌کنیم و اگر مجدداً آن قسمت نشتی داشت باید گاز دستگاه را جمع کنیم. آن اتصال را بازکرده، تعویض پرچ و مجدداً ببندیم و مراحل وکیوم و باز کردن گاز را دوباره انجام دهیم.

مرحله چهارم آموزش نصب کولر گازی

در آخرین مرحله از نصب کولرگازی تمامی برچسب‌ها و چسب‌های پلمب روی فلاپ سویینگ کولر گازی را جدا کرده. برق دستگاه را وصل نموده و پول را در حالت سرمایشی COOL روشن می‌کنیم. پس از اینکه کولر گازی روشن نشد و کمپرسور کولر گازی اصطلاحاً زیر بار رفت ، توسط دستگاه آمپرمتر شدت‌جریان مصرفی کولرگازی را اندازه‌گیری می‌کنیم (میزان شدت‌جریان آمپر مجاز کولر گازی بر روی بدنه کندانسور پلاک فنی آن ثبت شده است).
همچنین به صدای داخل پنل و کندانسور کولر گازی گوش می‌دهیم تا صدای غیرمعمول و غیرطبیعی نداشته باشد؛ مانند گیرکردن پروانه به بدنه در یونیت داخلی و خارجی و همچنین صدای نشتی گاز.

پس از اینکه ازش در جریان آمپر مصرفی کولر گازی اطمینان حاصل کردیم به میزان گاز موجود در کولر گازی توجه می‌کنیم به‌صورت استاندارد و معمول فشار گاز کولر گازی در حالت سرمایشی باید بین 60-70 PSI باشد. اگر فشار گاز کولر گازی پس از ۱۰ دقیقه کار کردن از این حد کمتر بود به دلیل افزایش طول لوله کشی از استاندارد داخل کارتن یعنی لوله‌کشی مازاد بر 5 متر، باید کولر گازی را شارژ گاز تکمیلی نماییم تا فشار آن به‌اندازه استاندارد برسد.

محل نصب کولر گازی و اسپلیت :

محل مناسب نصب کولر گازی تأثیر به سزایی در عملکرد و بازده این دستگاه سرمایشی دارد. محل‌هایی مانند بالکن و پشت‌بام، معمولاً برای نصب کولر گازی در اولویت هستند. یافتن محل مناسب برای نصب کندانسور یا همان پنل خارجی کولر گازی، بسیار اهمیت دارد و امروزه از ابتدای کار نقشه‌کشی بسته به نوع ساختمان، مکان آن را مشخص می‌کنند. در ادامه این مقاله شما را با نکات مهم در این زمینه آشنا می‌کنیم.

شاید بعضی افراد تصور کنند که محل نصب کولر گازی زیاد مهم نیست، اما این را بدانید که انتخاب مکان صحیح برای نصب کولر، یکی از مهم‌ترین مراحل است و در افزایش بازده دستگاه تأثیر دارد. در زیر به موارد مهمی که در انتخاب محل نصب مناسب، مؤثر هستند اشاره کرده‌ایم:

 • اگر میان دو بخش کولر گازی، ناهماهنگی و اختلاف سطح وجود داشته باشد، به قطعات داخلی آسیب می‌رسد.
 • محل مناسب نصب کولر گازی، سبب می‌شود تا باد خنک به شکل یکسان و مناسب در تمامی قسمت‌های خانه توزیع شود.
 • مناسب‌بودن محل نصب، سبب شده است تا مصرف انرژی به‌صورت بهینه انجام شود.
 • محل نصب مناسب، سبب شده است تا قطعات بهتر کار کنند و از خراب‌شدن زودهنگام آن‌ها جلوگیری شود.
 • مناسب‌بودن محل نصب، سبب شده است تا دستگاه به‌صورت بهینه کار کند و طول عمر کولر گازی افزایش یابد.

نکات مهم در انتخاب محل مناسب برای نصب کولر گازی

اگر در انتخاب محل مناسب برای نصب کولر گازی دقت کنید، بازدهی دستگاه بالاتر می‌رود و روند جریان هوای مطلوب در ساختمان بهبود می‌یابد. به‌طورکلی کولر گازی به دو قسمت تقسیم می‌شود، اولین قسمت پنل داخلی است که باید آن را در داخل ساختمان نصب کنید. دومین قسمت نیز پنل خارجی یا کندانسور است که بهتر است آن را در بالکن، پشت‌بام و فضای باز نصب کنید. موارد مختلفی در انتخاب محل نصب کولر گازی مؤثر هستند که در این قسمت به بررسی مهم‌ترین این موارد می‌پردازیم.

۱توجه به‌راحتی محل نصب کولر گازی در زمان سرویس و تعمیر

باید در زمان نصب کولر گازی، به این نکته توجه کنید که دسترسی به آن چه در ساختمان و چه در بالکن، به‌گونه‌ای باشد که در زمان تعمیر دستگاه، تعمیرکار کولر گازی برای بازدید و بررسی آن دچار مشکل نشود. در غیر این صورت، به دلیل شرایط سخت و یا زمان زیاد، تعمیرکار هزینه بیشتری را در نظر می‌گیرد؛ بنابراین بهتر است از ابتدا به این نکته توجه کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

۲توجه به تراز بودن محل نصب پنل داخلی

انتقال و هدایت هوای خنک به فضای داخلی ساختمان بر عهده پنل‌های داخلی کولر گازی است؛ بنابراین محل نصب آن‌ها بسیار پر اهمیت است. تجهیزاتی نیز در پنل داخلی وجود دارند که به‌غیراز انتقال باد خنک به فضا، دما را هم تنظیم می‌کنند و در صورت کم‌وزیاد شدن آن، پیامی را به کنترلر ارسال می‌کنند. همچنین باید به فاصله میان پنل کولرگازی تا سقف و زمین نیز اهمیت زیادی داد چرا که باید عملیات پرتاب هوا و توزیع آن به بخش‌های مختلف ساختمان، به طور صحیح انجام شود؛ بنابراین باید محل نصب پنل داخلی کولر گازی، پایین‌تر از سقف باشد. علاوه بر این، برای اینکه گاز مبرد به‌ طور مناسب در کویل کولر توزیع شود، باید پنل داخلی کولر گازی و بخش‌های مختلف آن تراز باشند.

۳انتخاب محل مناسب برای نصب‌کردن کندانسور کولر گازی

هوای موردنیاز برای تولید و ساخت باد خنک در کولر گازی توسط کندانسور تأمین می‌شود؛ بنابراین باید در زمان نصب کولر گازی، مکان مناسبی را برای نصب کندانسور در نظر بگیرید که در فضای باز باشد؛ ولی از نور مستقیم آفتاب در امان بماند، به عبارتی بهتر است در سایه قرار گیرد. اگر محل انتخاب شده برای نصب کندانسور، مناسب نباشد با فرسایش کندانسور و اختلال در امر هواسازی در کولر گازی مواجه خواهید شد.

در کل می‌توان این‌گونه بیان کرد که بهترین محل برای نصب کندانسور، زیر سقف ساختمان، پشت‌بام و بالکن است. با قرارگیری کندانسور در سایه و به‌دوراز آفتاب، هوادهی به بهترین شکل صورت می‌گیرد و در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود؛ بنابراین بهتر است در زمان نصب کولر در پشت‌بام و یا بالکن، از سایبان استفاده کنید تا کولر در برابر آفتاب مستقیم در امان بماند.

 ۴محل مناسب برای نصب کمپرسور کولر گازی

یکی از مراحل مهم در زمان انتخاب محل نصب کولر گازی، انتخاب مکان مناسب برای نصب کمپرسور است. کمپرسور یکی از قطعاتی است که در کندانسور قرار دارد و وظیفه آن، ایجاد سرمایش است. برای اینکه کمپرسور بتواند به‌خوبی کار کند، باید محل نصب آن در فضای آزاد و به‌دوراز اشیا، دیوار یا موانع دیگر ساختمانی باشد. وجود هر کدام از این موانع، جلوی تبادل صحیح گرما با محیط را می‌گیرد و سبب می‌شود تا بازدهی کولر کاهش یابد و هوای گرم و نامطبوع از کولر گازی خارج شود.

به‌مرورزمان وجود این موارد، افزایش شدید مصرف برق در کولر گازی و کاهش عمر کمپرسور را به دنبال دارد؛ بنابراین باید به دلایلی همچون جلوگیری از ورود صدای کارکرد کولر گازی به محیط ساختمان و نیاز به هوای خنک و آزاد برای عملکرد مناسب کندانسور، نصب کولر گازی را در فضای بیرون انجام داد.

نصب کولر گازی و اسپلیت در شمال تهران :

باتوجه‌به افزایش درخواست مشتریان در شمال شهر تهران مبنی بر نصب اسپلیت و انواع برند کولر گازی تهران سرویس آنلاین اقدام به تأسیس شعبه شمال شهر با شماره تماس ۲۲۶۶۹۱۹۶ نموده است.
ارائه خدمات به مشتریان عزیز شمال شهر تهران در تمام طول هفته از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب در حال انجام است.
دوستان عزیز برای مشاوره و راهنمایی بیشتر پیش از نصب دستگاه خود می‌توانند از طریق چت آنلاین به‌صورت ۲۴ ساعته استفاده نمایند.
بعد از ثبت درخواست نصاب کولر گازی تنها ۱ ساعت تا حضور کارشناس به طول خواهد انجامید.

نصب اسپلیت و کولر گازی در غرب تهران:

دوستان عزیز ساکن شمال غربی و غرب تهران برای ثبت درخواست نصب اسپلیت و کولر گازی‌های خود می‌توانند از طریق چت آنلاین و یا تماس با شماره‌تلفن ۴۴۲۸۴۷۴۳ اقدام نمایند.
خدمات نصب اسپلیت و کولر گازی بدون تعطیلی  در تمام شعب تهران سرویس آنلاین از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب در حال انجام است.

نصب کولر گازی و اسپلیت در شرق تهران :

همراهان عزیز تهران سرویس آنلاین که ساکن شرق و جنوب شرقی پایتخت هستند برای ثبت درخواست خود از طریق شماره تماس ۷۷۲۴۱۵۰۵ اقدام کرده و یا همین حالا از طریق چت آنلاین با ما در تماس باشند.
نصب اسپلیت و کولر گازی در شرق تهران به‌صورت شبانه‌روزی در تمام طول هفته انجام خواهد شد.
نرخ تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده و شما عزیزان هرگز هزینهٔ اضافی پرداخت نخواهید کرد.

نصب اسپلیت کولر گازی در مرکز تهران :

متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیر پکیج مشتریان عزیز می‌نمایند. ضمانت‌نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی خدمات کولر گازی صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می‌گردد. شماره‌تلفن شعبه مرکزی ۶۶۵۹۳۳۶۸

نصب کولر گازی و اسپلیت در جنوب تهران :

تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس ۵۵۷۹۵۴۳۴ تأسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب کولر گازی را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

منبع : https://www.tehranservic.com/

دکمه بازگشت به بالا