اقتصادیعمومی

3 راه ساده برای بهبود مهارت صحبت کردن

صحبت کردن با اعتماد به نفس انگلیسی یک هدف مهم برای بسیاری است. اغلب، به دلیل ترس از اشتباه کردن یا خجالت کشیدن خود در مقابل دیگران، تردید می کنیم. گاهی اوقات اشتباهات اجتناب ناپذیر هستند. اما مانند هر مهارت دیگری، اگر به طور منظم تمرین کنید و از این تکنیک های ساده پیروی کنید، می توانید انگلیسی گفتاری خود را بهبود ببخشید. آموزشگاه آیلتس تهران

1- گوش کنید

اولین قدم در بهبود مهارت های گفتاری شما در واقع کار بر روی گوش دادن است. گوش دادن به زبان انگلیسی چندین مزیت دارد – به شما این امکان را می دهد که کلمات، عبارات و روش های جدیدی را برای پاسخ دادن در مکالمات انتخاب کنید. ثانیاً، گوش دادن فرصت هایی را برای درک تلفظ، نحوه حذف برخی از کلمات هنگام صحبت کردن، نحوه ترکیب برخی از آنها، ریتم، لحن و صداهای زبان فراهم می کند. به چه چیزی باید گوش داد؟ منابع زیادی برای گوش دادن به آنها وجود دارد. با کلیپ ها یا ویدیوهای انگلیسی کوتاه شروع کنید: برنامه تلویزیونی انگلیسی یا کانال YouTube مورد علاقه خود را انتخاب کنید. به یک کلیپ گوش دهید و با دقت متوجه صحبت های شخصیت ها شوید. هر دیالوگ یا عبارتی را که برایتان جالب است تکرار کنید. بهترین آموزشگاه زبان تهران

همان کلیپ را تا زمانی که هر کلمه را بفهمید دوباره پخش کنید. همچنین می‌توانید زیرنویس‌ها را روشن کنید یا در صورت موجود بودن به متن فیلم نگاه کنید و گفتن دیالوگ‌ها را با شخصیت‌ها تمرین کنید.

پادکست های انگلیسی یکی دیگر از راه های محبوب برای گوش دادن به زبان انگلیسی و بهبود مهارت های شنیداری و گفتاری است. پادکست ها کلیپ های صوتی کوتاهی هستند که در موضوعات مختلف به صورت آنلاین در دسترس هستند. آنها معمولاً به صورت اپیزودهایی با موضوع یا طیف وسیعی از موضوعات منتشر می شوند. پادکست های ما برای حرفه ای ها منبع خوبی برای گوش دادن به زبان انگلیسی در زمینه محل کار است. هر قسمت بر روی یک موضوع تجاری متفاوت تمرکز می کند و نکات و تکنیک های مفیدی برای مقابله با آن موضوع ارائه می دهد. ما همچنین یک برنامه داریم – LearnEnglish Podcasts. یک قسمت جدید به صورت هفتگی در برنامه منتشر می شود، بنابراین شما هرگز محتوای لازم برای گوش دادن را ندارید.

سومین راه جالب برای بهبود شنیدن و صحبت کردن، گوش دادن به کتاب های صوتی است. کتاب های صوتی در چند سال گذشته بسیار محبوب شده اند. آنها برای افرادی که زمانی برای سرمایه گذاری در خواندن کتاب ندارند عالی هستند. آنها همچنین یک راه عالی برای کامل کردن تلفظ شما هستند. در اینجا مجموعه ای عالی از کتاب ها برای افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند وجود دارد. سعی کنید به بخشی از متن گوش دهید، صدا را مکث کنید و با صدای بلند بخوانید تا خودتان کلمات را تمرین کنید.

در نهایت، هیچ چیز نمی‌تواند بهتر از مکالمات واقعی انگلیسی با مردم باشد. به صحبت های همکاران خود که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، به صحبت های رئیس خود گوش دهید و جلسات را به زبان انگلیسی برگزار کنید، به صحبت های معلم خود که به زبان انگلیسی صحبت می کند گوش دهید – همه این مکالمات واقعی به شما کمک می کند شنونده بهتری باشید و به زبان بهتری صحبت کنید. به یاد داشته باشید که گوش دادن تا حد امکان به صحبت کردن شما کمک زیادی می کند.

2-تقلید کنید

اکنون که به مکالمات انگلیسی زیادی گوش داده اید، زمان تقلید فرا رسیده است. بله درست است! تقلید یا کپی کردن از کسی برای بهبود مهارت های گفتاری شما بسیار عالی است. متقاعد نشدی؟ نوزادان و کودکان را تماشا کنید – چگونه زبان یاد می گیرند؟ آنها هر آنچه یک بزرگسال می گوید کپی می کنند.

یکی دیگر از مزایای تقلید این است که به شما کمک می کند بدون نیاز به یادگیری قواعد گرامری در زبان انگلیسی دقیق تر شوید. با تمرین زیاد شما شروع به به خاطر سپردن تکه هایی از کلمات و عبارات خواهید کرد. این به یادآوری الگوهای کلمات در یک جمله و نحوه همراهی برخی کلمات با دیگران کمک می کند.

برای بهبود موثر مهارت های گفتاری خود، باید این مراحل را دنبال کنید:

گوش دادن: ویدیو یا کلیپ صوتی مورد علاقه خود را از هر یک از منابع ارائه شده در بخش قبلی این مقاله انتخاب کنید. صدا را پخش کنید و با دقت گوش دهید. هر چند بار که دوست دارید بازی کنید تا بفهمید هر کلمه چگونه گفته می شود.

تکرار و ضبط: پس از پخش صدا، کلمات و مکالمات را دقیقاً همانطور که شنیدید تکرار کنید. به لحن، تنش و ریتم زبان توجه ویژه ای داشته باشید. هنگام تکرار کلمات، خود را ضبط کنید. می توانید از یک ضبط کننده صدا در تلفن خود یا از یک وب سرویس مانند Vocaroo استفاده کنید. ضبط به شما فرصتی می دهد تا به خودتان گوش دهید و خود را اصلاح کنید. بنابراین، این مرحله را نادیده نگیرید.

مقایسه: دوباره به صدا گوش دهید و آن را با ضبط خود مقایسه کنید. مطابقت دارد؟ تغییراتی را که ممکن است لازم باشد انجام دهید یادداشت کنید.

درست: کل فرآیند را دوباره تکرار کنید تا زمانی که بهتر و دقیق تر شوید.

از آنجایی که این فرآیند شامل چندین بار گوش دادن به یک کلیپ صوتی است، موضوعی را انتخاب کنید که برای شما جالب باشد. اگر به روال خود پایبند باشید، در کوتاه ترین زمان شاهد بهبود در تلفظ، دایره لغات، دقت و توانایی های کلی گفتاری خود خواهید بود!

3-بخوانید

خواندن یکی دیگر از مهارت های مهمی است که باید هنگام یادگیری زبان داشته باشید. چه رمان و چه مقاله ای را ترجیح می دهید، چند مورد را بخوانید رایج ترین دلیلی که مردم در مطالعه تردید دارند این است که خواندن یک کتاب از ابتدا تا انتها زمان زیادی می برد. با این حال، هنگام یادگیری زبان انگلیسی، خواندن حتی برای چند دقیقه بسیار مفید است. مقالات کوتاه یا یادداشت های انگلیسی برای این کار عالی هستند. خواندن آنها فقط چند دقیقه طول می کشد و پیدا کردن آنها بسیار آسان است

می توانید با موادی که هر روز پیدا می کنید شروع کنید. به یادداشت‌ها و یادداشت‌ها در محل کار، جزوه‌ها و بروشورها در سوپرمارکت محلی‌تان، یا اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی در آسانسورها فکر کنید – هر کجا که هستید همیشه چیزی برای خواندن وجود دارد.

در اینجا مجموعه ای از مطالب خواندنی است که به طور خاص به شما کمک می کند تا توانایی های زبان خود را بهبود بخشید. انواع مختلفی از متون و تمرین‌های تعاملی وجود دارد که با آن‌ها می‌توانید مهارت‌های خواندنی را که برای انجام دادن خوب در مطالعه، پیشرفت در کار و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در اوقات فراغت خود نیاز دارید، تمرین کنید.

این مقالات فرصتی برای آشنایی با مسائل جهانی، روزهای خاص و جشنواره ها در حین یادگیری زبان انگلیسی فراهم می کند. شما درک مطلب خود را بهبود می بخشید و واژگان خود را در طیف متنوعی از رویدادها، جشن ها و موضوعات بین المللی توسعه می دهید. هر مقاله دارای تمرین های تعاملی برای کمک به درک و استفاده از زبان است.

اگر داستان‌ها را ترجیح می‌دهید، Story Zone در وب‌سایت LearnEnglish ما طیف وسیعی را برای انتخاب در اختیار شما قرار می‌دهد. چندین داستان به طور خاص برای زبان آموزان نوشته شده است. خواندن آنها آسان است و تمرین زبان را با فعالیت های کوتاه ارائه می دهند.

اگر به دنبال بهبود مهارت های محل کار خود در کنار دایره لغات خود هستید، مجله تجاری ما را امتحان کنید. شما زبان مفیدی را برای طیف گسترده ای از موضوعات تجاری از دیدگاه های مختلف و همچنین نکات و تکنیک هایی برای مقابله با مسائل تجاری یاد خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید که اگر هدف شما بهبود مهارت های گفتاری است، بهتر است با صدای بلند بخوانید. این نه تنها به شما کمک می کند تا کلمات ناآشنا را تمرین کنید، بلکه به شما کمک می کند تلفظ و روان خود را بهبود بخشید.

دکمه بازگشت به بالا