عمومیکسب و کار ایرانی

7 بهترین نرم افزار و برنامه IPTV برای اندروید

تماشای نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی VOD در دستگاه Android  آسان‌تر از همیشه شده است. اما تماشای شبکه های زنده تلویزیونی چطور؟

سرویس هایی مانند Sling و YouTube TV برای دیدن شبکه های زنده تلویزیونی وجود دارد. با این حال، اگر می‌دانید به از کجا به این شبکه ها دسترسی پیدا کنید، نیازی به اشتراک برنامه‌های گران قیمت آنها ندارید. البته به جای آن می توانید از IPTV استفاده کنید که بسیار به صرفه تر است. برای این کار شما فقط به یک برنامه IPTV نیاز دارید و با خرید اشتراک IPTV می توانید به حجم گسترده تری از شبکه های تلویزیونی دسترسی پیدا کنید. اما بهترین برنامه IPTV برای موبایل اندروید و Android TV کدام است؟ برای یافتن این پاسخ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

برنامه IPTV چیست؟

برنامه های IPTV  شبیه Kodi هستند. آنها پوسته های خالی هستند که نمی توانند هیچ محتوایی را بدون وارد کردن اکانت آیپی تیوی پخش کنند. شما مسئولیت اضافه کردن کانال ها، لیست های پخش و سایر منابع را دارید. به طور معمول، نمی‌توانید از برنامه‌ها برای تماشای Netflix، Hulu یا محتوای مستقیم از سایر ارائه‌دهندگان شخص ثالث استفاده کنید. باید یک فایل M3U بگیرید که به برنامه IPTV اضافه می کنید.  در ادامه به معرفی این برنامه ها می پردازیم .

برنامه IPTV SMARTERS PRO

تلویزیون |طراحی |موبایل

اگر تا به حال مشترک یک سرویس IPTV پولی شده اید، احتمال زیادی وجود دارد که ارائه دهنده به شما امکان دسترسی به نسخه مارک دار برنامه IPTV Smarters Pro را بدهد. این نرم افزار در میان بسیاری از ارائه کنندگان آیپی تیوی متداول است. با این حال، شما نیازی به تهیه  نسخه اصلی برنامه را ندارید. تا زمانی که یک URL M3U از ارائه دهنده خود دارید، می توانید آن را به برنامه اضافه کنید و از همه ویژگی های مشابه لذت ببرید. بهتر از این ، این نسخه “برچسب سفید” Smarters Pro می تواند چندین بار ورود را بپذیرد، در حالی که نسخه های مارک دار معمولاً نمی توانند.

این برنامه از فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی درخواستی و همچنین کانال‌های دارای قابلیت CATCH-UP (اگر ارائه‌دهنده شما آنها را ارائه دهد) پشتیبانی می‌کند. برنامه IPTV SMARTERS حتی با پخش کننده های ویدیوی خارجی (مانند Perfect Player و VLC) نیز ادغام می شود. IPTV Smarters Pro در دستگاه های تلفن همراه عالی است اما واقعاً در تلویزیون بسیار جذاب تر است . این برنامه قطعا یکی از برنامه های IPTV ضروری برای Android TV است.

برنامه Lazy IPTV

تلویزیون |طراحی |موبایل

برنامه LAZY IPTV از پلی لیست های  M3U در فرمت های باز، ZIP و GZ پشتیبانی می کند. این برنامه همچنین می تواند لیست های پخش را در XSPF (فرمت لیست پخش قابل اشتراک گذاری XML) بخواند.

افزودن محتوای جدید به Lazy IPTV آسان است. می‌توانید به رسانه‌های موجود در سیستم فایل محلی خود دسترسی داشته باشید، همچنین می‌توانید URL‌ها را مستقیماً از وب یا کلیپ‌بورد دستگاه خود جای‌گذاری کنید. این برنامه با استریم های HTTP و UDP کار می کند و می تواند ویدیوها را مستقیماً از YouTube و شبکه اجتماعی VK پخش کند. همچنین یک پخش کننده صوتی داخلی برای کانال های رادیویی اینترنتی وجود دارد.

نکته مهم برای یک برنامه IPTV، Lazy IPTV از راهنمای برنامه های الکترونیکی (EPG) پشتیبانی می کند. این می تواند EPG های XMLTV ذخیره شده به عنوان نمای باز، ZIP یا GZ را بخواند.

از نقطه نظر قابلیت استفاده، Lazy IPTV به شما امکان می دهد موارد دلخواه را اضافه کنید، از پوشه های تودرتو استفاده کنید و گروه های لیست پخش ایجاد کنید. اگر تصمیم گرفتید به برنامه دیگری بروید، می‌توانید فهرست‌های پخش خود را صادر کنید. صفحه اصلی برنامه نیز کاملاً قابل تنظیم است و گزینه ای را برای افزودن میانبر به کانال های پربیننده شما و تغییر نحوه نمایش محتوا فراهم می کند.

این برنامه برای دستگاه های تلفن همراه عالی است. با این حال، برای نمایشگرهای بزرگتر Android TV چندان مناسب نیست.

برنامه TiviMate

تلویزیون |طراحی |موبایل

به نظرما TiviMate به راحتی بهترین برنامه IPTV برای Android TV است. متأسفانه نسخه موبایل در دسترس نیست.

این برنامه از چندین لیست پخش، تغییر نام کانال ها و دسته ها و دسته های پنهان پشتیبانی می کند. می‌توانید آرم‌های کانال‌های سفارشی را وارد کنید، ترتیب ظاهر شدن کانال‌ها در راهنمای تلویزیون را مجدداً مرتب کنید و از ویژگی جستجو (که هم برای نام کانال‌ها و هم برای نمایش‌های در حال پخش در حال پخش کار می‌کند) استفاده کنید.

نسخه رایگان TiviMate برای افرادی که یک لیست پخش دارند و زیاد تماشا نمی کنند کافی است. اگر از کاربران قدرتمند IPTV هستید، ارزش آن را دارد که به نسخه پریمیوم ارتقا دهید. این هزینه 4.99 دلار در سال است و به شما امکان می دهد برنامه را روی حداکثر پنج دستگاه نصب کنید. شما همچنین می توانید یک بار پرداخت 19.99 دلار را بپردازید. اگر به TiviMate Premium علاقه دارید، می توانید آن را با یک دوره آزمایشی رایگان 5 روزه آزمایش کنید.

برنامه GSE SMART IPTV

این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه های IPTV در  Google Play است ودلایل مشخصی بر کارامد بودن هم دارد. اول، این یکی از بهترین برنامه های IPTV طراحی شده برای اندروید است. طراحی شفاف و چیدمان EPG تلویزیون کابلی آن باعث می‌شود فراموش کنید که دارید تلویزیون را از طریق برنامه نگاه می کنید .

دوم، GSE Smart IPTV در پلتفرم های بسیار بیشتری نسبت به اکثر رقبای خود در دسترس است. نسخه هایی برای Android، Android TV، iOS و Apple TV پیدا خواهید کرد. این برنامه همچنین با Chromecast سازگار است. و به یاد داشته باشید، اگر می‌دانید چگونه فایل‌های APK را  بارگذاری کنید،  می‌توانید این برنامه را روی دستگاه‌های Amazon Fire TV نصب کنید.

از نظر ویژگی، برنامه GSE SMART IPTV از محتوای EPG در قالب‌های XML، ZIP و GZ پشتیبانی می‌کند.

برنامه Perfect player

Perfect Player IPTV یکی دیگر از برنامه های بسیار محبوب است. به ویژه در میان کاربران Android TV که به دنبال جایگزینی برای برنامه اصلی Live Channels هستند ، محبوبیت دارد.

این برنامه از لیست های پخش M3U و XSPF پشتیبانی می کند. و اگر می خواهید یک راهنمای برنامه الکترونیکی اضافه کنید، می توانید از XMLTV (ZIP GZ، XZ و JTV استفاده کنید.

همچنین چند گزینه رمزگشای مختلف برای انتخاب از بین Auto، Native، Software، Hardware و HW+ وجود دارد. سایر ویژگی‌ها عبارتند از توانایی تماشای محتوای ذخیره‌شده محلی، پشتیبانی از سرور پروکسی UDP-to-HTTP و همگام‌سازی خودکار با نسخه دسکتاپ برنامه برای تجربه‌ای با ثبات.

مانند GSE Smart IPTV، Perfect Player از تمی استفاده می‌کند که برای چشم راحت است و نشانه‌های طراحی خود را از EPG تلویزیون کابلی و ماهواره‌ای می‌گیرد.

برنامه IPTV

برنامه IPTV با نام ساده یکی از پربارگیری ترین برنامه های IPTV برای اندروید است که بیش از 10 میلیون نصب دارد.

همانطور که انتظار دارید، می توانید هر دو لیست پخش M3U و XSPF را به برنامه اضافه کنید. پشتیبانی از EPG در قالب XMLTV و JTV ارائه می شود. اگر یک پروکسی UDP (نصب شده از طریق شبکه محلی خود) دارید ، می توانید از برنامه IPTV برای پخش جریان های چندپخشی استفاده کنید.

این برنامه برخی از گزینه های سفارشی سازی را نیز ارائه می دهد. می‌تواند کانال‌هایی را که اضافه کرده‌اید، بسته به اینکه کدام یک را ترجیح می‌دهید، در یک فهرست، شبکه یا نمای کاشی نمایش دهد.

در نهایت ، اگر یک ست‌اپ باکس اختصاصی اندروید دارید که برای تماشای IPTV از آن استفاده می‌کنید، ارزش آن را دارد که به نسخه حرفه‌ای ارتقا دهید. این شامل ویژگی است که به برنامه اجازه می دهد تا زمانی که دستگاه میزبان آن بوت می شود، به طور خودکار راه اندازی شود. نسخه حرفه ای همچنین تبلیغات را حذف می کند و یک ویژگی “رزومه تماشا” را اضافه می کند که می تواند به طور خودکار آخرین کانال تماشا شده شما را پخش کند.

برنامه OTT NAVIGATOR

OTT Navigator بزرگترین رقیب IPTV TiviMate در پلتفرم Android TV است. مانند TiviMate، در بین کاربران قدرتمند محبوب است.

تفاوت کمی بین آنها وجود دارد; این دو برنامه دارای بسیاری از ویژگی های مشابه هستند. OTT Navigator از فیلترها (بر اساس کانال ها، دسته ها، ژانرها، فصل ها، سال ها، کانال های مورد علاقه، رتبه بندی و کشور)، سفارشی سازی کانال ها و دسته ها و ابزار جستجو پشتیبانی می کند.

از نظر ما، رابط TiviMate کمی مدرن‌تر و رابط کاربری کمی کاربرپسندتر است، اما ممکن است متفاوت فکر کنید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید بهترین برنامه IPTV برای نیازهای شما کدام است، مطمئن شوید که هر دو گزینه را بررسی کرده اید.

دکمه بازگشت به بالا