عمومیکسب و کار ایرانی

7 نکته برای پرورش گل رز در گلدان

گل رز ملکه گل‌هاست و هر باغی را زیباتر و جادویی می‌کند. با این حال اگر حیاطی برای کاشت دارید، میتوانید با پروش انواع گل رز در حیاط خود برای خود کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید. اگر به این نکته توجه کنید در میابید که به سبک سنتی اگر بخواهید پیش بروید، شما محدودیت زمانی خواهید داشت و بیشتر از چند ساعت نمیتوانید مغازه گلفروشی خود را باز نگهدارید.

در صورتی که اگر فروش گل به صورت آنلاین خود را شروع کنید، مشتریان در تمام ساعات شبانه روز میتوانند به سایت شما مراجعه کنند و ثبت سفارش کنند و فردای آن روز گل و گیاهانی که ثبت شده اند را به آدرس مشتریان ارسال کنید.

فروش گل به صورت آنلاین بسیار مزایای دیگه ام خواهد داشت که برای آشنایی با این مزایای و راه های چگونه با فروش گل آنلاین درآمد گلفروشی را افزایش دهیم؟ کافیست تا بر روی لینک کلیک کنید تا از این اطلاعات مفید و سودمند نهایت استفاده را ببرید. در ادامه7 نکته برای پرورش گل رز در گلدان را برای شما جمع آوری کرده ایم. تا انتها ما را همراهی کنید.

نکات مهم برای پرورش گل رز در گلدان

1) گلدان مناسب را انتخاب کنید

در واقع اگر تصمیم به کاشت گل رز در گلدان گرفته‌اید، باید با انتخاب گلدانی مناسبی که در آن گل رز را بکارید شروع کنید. هرچه گلدان بزرگتر باشد بهتر است، زیرا این نوع گل دارای سیستم ریشه‌ای توسعه یافته‌ای است که به فضای اضافی برای رشد نیاز دارد.

علاوه بر این، گلدان بزرگتر خاک را برای مدت بیشتری مرطوب نگه می‌دارد که به نفع شماست. یک گلدان سبک انتخاب کنید تا آفتاب زیادی به خود جذب نکند و منجر به خشک شدن خاک نشود. هر 3 سال یکبار باید یک سایز بزرگتر گلدان انتخاب کنید.

2) روی تنوع گونه های مناسب شرط بندی کنید

همه رزها برای رشد در گلدان مناسب نیستند. توصیه نمی‌شود آنهایی که از گل‌های بزرگ می‌دهند را امتحان کنید، زیرا فضای محدود خاک قادر به تغذیه آنها نیست. به دنبال انواع کوچک بگردید یا روی رزهای بوته‌ای سرمایه گذاری کنید.

3) زهکشی خوبی را فراهم کنید

برای اینکه سریع گل رز خود را بیمار نکنید، باید زهکشی مناسبی را ایجاد کنید. دقت کنید که گلدان دارای دهانه کافی باشد و بررسی کنید که آب تخلیه شود، زیرا در غیر این صورت خطر پوسیدگی ریشه وجود دارد. به یاد داشته باشید که گل‌های رز باید به طور منظم آبیاری شوند، در گرم‌ترین هفته‌ها ممکن است هر روز لازم باشد. وقتی دیدید که لایه بالایی خاک خشک و خاک پایین کمی مرطوب است، آنرا آبیاری کنید. صبح‌ها آبیاری کنید و مراقب باشید که برگ‌ها را زیاد خیس نکنید، زیرا گل رز ممکن است قارچ بگیرد یا بیمار شود.

4) تغذیه را فراموش نکنید

گل رز برای رشد سالم و شکوفه دادن خاک غنی و مغذی می‌خواهد. روی یک مخلوط خاک بهتر سرمایه گذاری کنید و آن را با کمپوست برای تغذیه طبیعی ترکیب کنید. به طور جداگانه هر ماه یک کود مخصوص برای گل رز اضافه کنید، اما در پایان تابستان اگر می‌خواهید گل را در فضای باز زمستان بگذارید تغذیه را متوقف کنید.

5) آفتاب مناسب  گل رز آفتاب بدهید

گل‌های رز گل‌های نور دوست هستند، بنابراین باید حداقل 5 تا 6 ساعت آفتاب ثابت برای آنها فراهم کنید. اگر در زمستان فرصتی برای نگهداری گلدان در داخل دارید، آن را در پنجره جنوبی یا غربی قرار دهید.

6) گل رز را مرتب هرس کنید

اگر گل‌های رز را از گل‌های بیش از حد خشک یا برگ‌های پژمرده هرس نکنید، گل نخواهند داد و زنده نمی‌مانند. اگر در حال رشد گونه‌ای چند ساله هستید، باید هر بهار گیاه را هرس کنید و شاخه‌ها و ساقه‌های خشک یا آسیب دیده را بردارید.

7) از گل رز در برابر باد محافظت کنید

هنگام انتخاب محل قرار دادن گلدان گل رز، علاوه بر نور خورشید باید به دنبال باد نیز باشید. گل رز دوست ندارد در معرض باد باشد، زیرا در غیر این صورت به راحتی زخمی و بیمار می‌شود و خاک زودتر خشک می‌شود که نیاز به آبیاری بیشتر دارد.

دکمه بازگشت به بالا