اقتصادیکسب و کار ایرانی

بروکر آلپاری یا فارکس تایم برای ترید در ایران مناسب است؟

آلپاری یا فارکس تایم ؟

 آلپاری یا فارکس تایم

برای اینکه بین بروکر آلپاری و فارکس تایم یکی را انتخاب کنیم ، در قدم اول باید بدانیم بروکر یا به اصطلاح کارگزار چیست؟ بروکر می تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد که به صورت واسطه میان سرمایه گذاران و سازمان بورس اوراق بهادار یا سایر بازارها، فعالیت می کند. بروکر شخصیتی است که معاملات میان فروشنده و خریدار را متناسب با شرایط بازار، ترتیب می دهد. بروکر یا کارگزار یک واسطه معتبر میان سرمایه گذار و بازار تجارت، به حساب می آید.

موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که، هنگام انتخاب بروکر جهت ترید در بازار، یک بروکر پذیرفته شده و معروف را انتخاب نمایید.

بروکرها می توانند واسطه گری را در چندین کلاس مختلف دارایی، از جمله سهام، فارکس، املاک و مستغلات نیز انجام دهند. توجه داشته باشید که بروکرها مبلغی را به عنوان کارمزد از شما دریافت خواهند کرد.

بروکرهای حرفه ای، خدمات پشتیبانی مناسبی را در بستر معاملاتی به شما ارائه می دهند. بنابراین هنگام انتخاب بروکر توجه فرمایید که در میان بازارهای مالی معتبر باشد.

علاوه بر موارد گفته شده، با شناخت بیشتر نسبت به بروکرها، می توانید از میان بروکر آلپاری یا فارکس تایم دست به انتخاب بزنید.

ویژگی های قابل دسترس بروکرها برای تریدرهای ایرانی

بروکر آلپاری یا فارکس تایم می تواند جز گزینه هایی باشد که می توانید به عنوان بروکر انتخاب نمایید. به دلیل تحریم هایی که در بازارهای جهانی برای ایران وجود دارد، انتخاب بروکر مناسب کار دشواری خواهد بود. بنابراین یکی از بهترین کارها، انتخاب بروکرهایی است که امکان ترید به صورت آزمایشی را فراهم ساخته اند. و به دلیل سوء استفاده هایی که امکان دارد صورت بگیرد، بروکری که خدمات پشتیبانی ارائه می دهد را انتخاب نمایید.

بروکرهای با سابقه و مجربی را انتخاب نمایید که در این حوزه تجربه و تخصص کافی را داشته باشند.

روش های واریز و پرداخت وجه بروکری که انتخاب می کنید، باید متناسب با شرایط ایران باشد.

آفرهایی که بروکر های گوناگون به شما ارائه می دهند را مقایسه نمایید و از میان آنها، بهترین را انتخاب نمایید.

برای ایرانیانی که به خرید و فروش در فارکس مشغولند، امکان برداشت و واریز وجه به صورت ریالی وجود دارد. بنابراین شما می توانید متناسب با بروکری که انتخاب می نمایید، مبادلات خود را نیز انجام دهید.

بروکر آلپاری یا فارکس تایم، مسئله این است.

هنگام بررسی یک بروکر، باید معیارهای گوناگونی را مد نظر داشته باشید. در ادامه به بیان برخی از این معیارها پرداخته ایم.

  • خدمات پشتیبانی
  • شرایط معاملاتی و انواع حساب ها
  • شرایط واریز و برداشت وجه
  • امنیت
  • کمیسیون

برای اینکه بدانید بروکر آلپاری یا فارکس تایم، چه تفاوت هایی دارند و چه خدماتی را به تریدرهای ایرانی ارائه می دهند، ادامه مطلب برای شماست.

بروکر آلپاری یک بروکر در بازار جهانی فارکس است. این بروکر اصالتا متعلق به کشور روسیه است و در سال ۱۹۹۸، کار خودش را آغاز کرده است. به مرور توانست در کشورهای آمریکا، انگلستان و قبرس شمالی، شعب جدیدی تاسیس کند. این بروکر از بزرگترین رگولیشن های جهان، لایسنس و مجوز دریافت کرده. همین موضوع می تواند تریدرهای حرفه ای را به سوی آن جذب کند. اما بروکر آلپاری بزرگترین شوک خود را زمانی تجربه کرد که دلار آمریکا ارزش خود را دربرابر فرانک سوئیس از دست داد.

این اتفاق باعث تعطیل شدن شعب آمریکا و انگلستان بروکر آلپاری شد. اما می توان گفت همین مشکلاتی که برای بروکر آلپاری رخ داد، باعث شد که ایرانیان بتوانند همچنان از آن استفاده کنند.  چرا که بسیاری از بروکر های حرفه ای زمانی که فعالیت خود را گسترش دادند، ایران را تحریم کردند. با توجه به تمامی موارد گفته شده، بروکر آلپاری در حال حاضر بیشترین کاربرد را در میان ایرانیان دارد‌. شاید با خودتان بگویید چرا بروکر آلپاری که در یک برهه زمانی ورشکست شد، اینقدر محبوبیت دارد. در جواب می توان گفت در زمان ورشکستگی بروکر آلپاری، بسیاری از بروکرها و بانک های بین المللی نیز این شکست را تجربه کردند.

برخی تریدرها عقیده دارند که امکان دارد بروکر آلپاری، همکاری خود را با تریدرهای ایرانی قطع نماید. اما احتمال این موضوع به دلیل اینکه هیچ رگولیشن اروپایی معتبری در آلپاری وجود ندارد، بسیار پایین است.

حالا می‌خواهیم به بررسی بروکر فارکس تایم بپردازیم. این بروکر هم در بین تریدرهای ایرانی طرفداران بسیاری دارد. بروکر فارکس تایم در سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را آغاز نمود. تکنولوژی به روزی که فارکس به تریدرهای خود ارائه می دهد، باعث شده است محبوبیت خاصی داشته باشد. بروکر فارکس تایم در قاره های اروپا، آمریکا و آسیا شعبه دارد و همین تنوع باعث ایجاد فضای رقابتی خوبی در این بروکر شده است. حداقل واریزی که باید برای شروع سرمایه گذاری و ترید در این بروکر داشته باشید، 10 دلار می باشد. نکته ای که در حال حاضر وجود دارد، این است که مالکین بروکر فارکس تایم تصمیم به قطع همکاری با تریدرهای ایرانی گرفته اند. اما تریدرهای ایرانی در خارج از کشور می توانند همچنان از این بروکر استفاده نمایند.

با توجه به توضیحات ارائه شده، شما می توانید بروکر آلپاری یا فارکس تایم را برای کار در بازار فارکس انتخاب نمایید.

آکادمی پریسا نصر

آکادمی پریسا نصر به آموزش مربوط به معاملات فارکس، ارزهای دیجیتال و … می پردازد. این آکادمی با آموزش های حرفه ای در این حوزه، به تریدرهای ایرانی کمک می کند از بین بروکر آلپاری یا فارکس تایم، یکی را انتخاب کنند. هرکدام از این بروکرها  مزایا و معایبی دارند که می توانید با شرکت در دوره های آموزشی سرکار خانم پریسا نصر، از آن ها آگاه شوید.

آلپاری فارکس |آلپاری ورود |ثبت نام در سایت آلپاری

شما می توانید از این کلاس های آموزشی در قالب ویدیوهای آموزشی آفلاین و دوره های آنلاین، استفاده نمایید. با شرکت در وبینارهای آموزشی آکادمی پریسا نصر، در حوزه تریدری به بهترین خودتان تبدیل شوید و نسبت به رقبای خود در بازار فارکس، حرفه ای تر عمل کنید. برای شروع کار می توانید نحوه ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر آلپاری یا فارکس تایم را از این آکادمی بیاموزید.

 پریسا نصر

دکمه بازگشت به بالا