عمومیکسب و کار ایرانی

آتلانتیس دبی: یک سفر به دنیای زیر آب

پوشش در پارک آبی دبی |تخفیف پارک آبی آتلانتیس دبی |خرید بلیط پارک آبی وایلد وادی دبی

تفریحات و جاذبه‌های هر شهری گردشگران بسیاری را به آنجا جذب می‌کند. دبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به واسطه برخورداری از جاذبه‌های زیادی که دارد جزء شهر‌های توریستی جهان محسوب می‌شود. یکی از تفریحات و جاذبه‌های این شهر مدرن و پر جاذبه پارک آبی آتلانتیس است که یک مجموعه کامل است.

معرفی پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی آتلانتیس که نام دیگر آن آکواونچر است، از بزرگترین پارک‌های آبی جهان بوده و از جاذبه‌های مهم دبی محسوب می‌شود. این پارک در کنار یکی از لوکس‌ترین هتل‌های دبی هتل معروف آتلانتیس و در جزیره مصنوعی پالم جمیرا واقع شده است. این پارک با برخورداری از امکانات مختلف شرایطی را برای شادی، نشاط و هیجان بازدید‌کنندگان فراهم کرده است. مساحت این مجموعه ۱۴۱ هکتار است و مناطق اطراف آن سرسبز و زیبا بوده و دارای آب و هوای گرمسیری است.

تمام افراد در سنین‌های مختلف می‌توانند از این پارک دیدن کرده و با ماجراجویی هیجان بالایی را تجربه کنند. این پارک حدود ۱ کیلومتر ساحل اختصاصی دارد که سبب وجه تمایز آن با دیگر پارک‌های دبی شده است؛ همچنین می‌توانید جانوران وحشی دریایی و کوسه‌ها را در محیطی امن و از نزدیک تماشا کنید. قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی برای هر بخش متفاوت است. قبل از رفتن به این مجموعه حتماً بلیط خود را بگیرید تا در زمان صرفه‌جویی کنید.

بخش‌های مختلف پارک آبی آتلانتیس

پوشش در پارک آبی دبی |تخفیف پارک آبی آتلانتیس دبی |خرید بلیط پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی آتلانتیس با جمع‌آوری تفریحات و هیجانات مختلف تجربه‌ای به یاد ماندنی را برای بازدید‌کنندگان به ارمغان می‌آورد. در هر کدام از بخش‌های آن تجربه‌ای را خواهید داشت. در زیر به بررسی بخش‌های مختلف این پارک می‌پردازیم:

سرسره آبی آکواکوندا

این سرسره طولانی‌ترین سرسره دنیا است که طول آن ۲۱۰ متر، عرض آن ۹ متر و ارتفاع آن ۲۵ متر است. برای سوار شدن بر این سرسره باید سوار تیوپ‌های مخصوص شده و از تونل تاریک، پر پیچ و خم و طولانی آن بگذرید. با سرعتی بالغ بر ۳۵ کیلومتر بر ساعت به داخل استخر پرتاب می‌شوید. این سرسره برای خانواده‌ها مناسب است زیرا تیوپ‌های آن ۶ نفره است و تمام اعضا می‌توانند از آن استفاده کنند‌.

سرسره پرش‌ایمان

از دیگر بخش‌های پارک آبی آتلانتیس سرسره پرش‌ایمان است که اوج هیجان را که تا به حال تجربه نکرده‌اید، در آن خواهید داشت. می‌توان گفت این پرش باور نکردنی جرات بالایی را می‌طلبد و هر کسی این کار را انجام نمی‌دهد. ارتفاع این سرسره همانند یک ساختمان ۹ طبقه است و پس از آن در کسری از ثانیه به پایین پرتاب می‌شوید. اوج هیجان وقتی است که شما وارد یک لوله شیشه‌ای شفاف در میان کوسه‌های خطرناک خواهید شد. آدرنالین خون به شدت بالا رفته و هیجانی به اندازه مرگ را تجربه می‌کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که هیجان را دوست داشته و ترس کمی دارید، انتخاب این سرسره برایتان مناسب است.

سرسره زوم رنگو

این سرسره پارک آبی آتلانتیس غول بزرگی است که با بالا رفتن از آن در کنار حس هیجان احساس بی‌وزنی به شما دست می‌دهد. شکل آن به صورت U است و با تیوپ‌هایی که دارد، شما به صورت عمودی به طرف بالا می‌روید.

سرسره رقابت

این سرسره دارای دو لاین جدا از هم است که بالای ساختمان به استخر پایین ساختمان منتهی خواهد شد. در اینجا دو نفر با هم رقابت می‌کنند و در انتهای سرسره برنده توسط‌مانیتور بزرگی اعلام می‌شود.

سرسره انتقام خدای دریا

با قدم گذاشتن در این سرسره خشمگین خدا بدون شک بالا رفتن آدرنالین خود را می‌بینید. در اینجا وارد یک کپسول شده و به صورت دست به سینه می‌نشینید و آماده سقوط هستید. به دلیل هیجان بالا صورتتان قرمز شده و هر لحظه منتظر پرت شدن به طرف پایین هستید. سپس با سرعتی فوق‌العاده بالا و در کسری از ثانیه به پایین سقوط کرده و به داخل استخر پرت می‌شوید. در پارک آبی آتلانتیس با سوار شدن بر این سرسره تجربه‌ای بی‌نظیر و تکرار نشدنی را تجربه می‌کنید.

سرسره حمله کوسه

این نوع سرسره یکی از سرسره‌های آبی نادر در دنیا است که با تیوپ‌های تکی یا دو نفره انجام می‌شود. سوار تیوپ شده و حرکت شروع شده و وارد تونل می‌شوید. پس از آن وارد یک آکواریوم بزرگ می‌شود که آن را لذتبخشتر خواهد کرد. کوسه‌ها در اطراف و نزدیک شما هستند و به طرف شما می‌آیند اما قبل از آنکه به شما برسند از آن عبور می‌کنید.

سرسره ترن آبی

این ترن وحشی‌ترین سرسره پارک آبی آتلانتیس است که با استفاده از فناوری‌های جدید آب را به طرف بالا هدایت می‌کنند. این سرسره شبیه یک ترن یا سورتمه مهیج، دوست داشتنی، ترسناک و جذاب است. بر روی تیوپ‌های یک یا دو نفره سوار شده و توسط پمپاژ آب به بالا رفته و در لوله‌های تاریک و سرازیری‌های زیبا سر می‌خورید. برای تهیه بلیط این سرسره هیجان‌انگیز می‌توانید به aeticket.com مراجعه کرده و آن را رزرو کنید.

تفریحات مخصوص کودکان

برای تفریح و سرگرمی کودکان در این مجموعه قسمت‌های جداگانه‌ای درنظر گرفته شده است که عبارتند از:

اسپلشرز: این منطقه برای بازی کودکان است و داراب سرسره‌های سر بسته و روباز است. وقتی والدین در حال تفریح هستند کودکان نیز می‌توانند در ابن قسمت سرگرم شده و روز خوب و پر نشاطی را تجربه کنند. این قسمت تفریحات مختلفی چون سرسره آبی و پل‌های معلق دارد.

استخر امواج: این سرسره‌ها خارج از برج‌های سلطنتی بوده و دارای موج‌های کمی هستند. سر خوردن بر روی این سرسره کودکان را شاد و سرحال خواهد کرد.

استخر خدای دریا: در این قسمت یک زمینی با ایمنی مناسب برای کودکان فراهم شده است. کودکات از سرسره بالا رفته و پس از سر خوردن در استخر‌های کم عمق پایین می‌آیند. بچه‌ها ساعت‌ها می‌توانند در این قسمت سرگرم شوند.

سرسره جنگل: این قسمت پارک آبی آتلانتیس در بین غار‌ها و جنگل‌های عجیب ساخته شده است. تجربه‌ای هیجان‌انگیز را برای کودکان به ثبت رسانده و شادی بالایی خواهند داشت. این سرسره بدون تیوپ انجام می‌شود.

سرسره کودکان: در این بخش سه سرسره لوله‌ای، دو سرسره کنار هم و یک پل طنابی وجود دارد. ارتفاع آن کم بوده و از ایمنی بالایی برخوردار است و والدین بدون دغدغه می‌توانند بچه‌های خود را سرگرم کنند.

نکات مهم در پارک آبی آتلانتیس

پوشش در پارک آبی دبی |تخفیف پارک آبی آتلانتیس دبی |خرید بلیط پارک آبی وایلد وادی دبی

برای استفاده از پارک آبی آتلانتیس دبی باید نکاتی را رعایت کرد که عبارتند از:

افرادی که از این سرسره استفاده می‌کنند، باید دارای حداقل ۱. ۲۰ متر قد باشند. در زمان استفاده از سرسره وسایل اضافه مثل عینک یا طلا نباید به همراه داشته باشید. هرگز اینگونه وسایل را در جیب لباس شنای خود قرار ندهید. در محوطه پارک کلبه‌هایی وجود دارند که در زمان ورود به بازدید‌کنندگان حوله و دستبند‌های مورد یاز را می‌دهند؛.

همچنین جلیقه نجات به صورت رایگان به افراد داده می‌شود تا از آن‌ها استفاده کنند. توجه به نکات ایمنی از دیگر نکاتی است که در پارک آبی آتلانتیس باید به آن توجه شود. بهتر است از صندل و کفش‌های مخصوص آب استفاده کنید؛ زیرا آفتاب گرم دبی وسایل تفریحی را بسیار داغ می‌کند. افراد زیر ۱۸ سال حتماً باید همراه بزرگتر وارد این پارک شوند، در غیر این صورت ورود ممنوع است. امکانات و خدمات این پارک براب مهمانانی که در هتل آتلانتیس اقامت دارند، نامحدود و رایگان است.

سخن پایانی

در مطالب فوق پارک آبی آتلانتیس مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعات خوبی در این زمینه به شما داده شد. این پارک از جاذبه‌های زیبا و جذاب تفریحی دبی است که امکانات و تفریحات مختلفی دارد. اگر قصد سفر به دبی را دارید بهتر است به این مجموعه سری بزنید.

دکمه بازگشت به بالا