علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

نرده شیشه ای روکار اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز به صورت روکار می باشد در واقع پایه های این نوع نرده شیشه ای بر روی زمین وکاملا در دید می باشد.پایه نگهدارنده شیشه در نصب نرده شیشه ایی اکسپوز قابل مشاهده هستند و بر خلاف نرده شیشه‌ای دفنی که پایه‌ها درون زمین کار گذاشته می شوند ،روی سطح  زمین نصب می‌شوند. همچنین، به این نوع حفاظ شیشه‌ای، نرده شیشه‌ای با پایه روکار آلومینیومی نیز گفته می‌شود. در نرده شیشه‌ای اکسپوز، پنل‌های شیشه‌ای به صورت یکپارچه به هم متصل شده و حالت یکپارچه‌ای دارند.

انواع نرده شیشه ای |طراحی |طراحی داخلی

Exposed Glass Railing حفاظ شیشه ای اکسپوز

حفاظ شیشه‌ای اکسپوز یک نوع نرده شیشه‌ای است که در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این نوع نرده‌ها با استفاده از شیشه‌های سکوریت یا لمینت ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر ضربه ، شکستگی، فشار دارند. نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز به دلیل ظاهر جذاب و زیبایی که دارند، مورد توجه طراحان قرار گرفته اند هم چنین به ذلیل اینکه طراحی این نوع حفاظ بدون مانع می باشد باعث ایجاد فضایی باز و روشن می‌شوند و منظره‌ی بیرون را به طور کامل به داخل فضا می‌آورند.

نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز معمولاً با استفاده از پایه های استیل یا آلومینیومی نگهداری می‌شوند که به شیشه‌ها استحکام و پایداری می‌دهند. این پایه ها می‌توانند به صورت قابل تنظیم باشند تا در مواجهه با نیروهای مختلف، شیشه‌ها را در جای خود نگه دارند.

برای افزایش ایمنی، می‌توان از شیشه‌های لمینت شده استفاده کرد که دو یا چند لایه شیشه را با یک لایه‌ی پلیمری میانی به هم چسبانده‌اند. این نوع شیشه‌ها در صورت شکستن، در جای خود باقی می مانند و به سمت پایین ریزش نمی کند

نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز به دلیل زیبایی، ایمنی و ایجاد فضای باز، برای بالکن‌ها، تراس‌ها، استخرها و حتی در فضاهای داخلی مانند پله‌ها و طبقات میانی محبوب هستند. با انتخاب نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز، می‌توانید به فضای خود زیبایی و احساس فضای باز بیشتری ببخشید.استفاده از نرده شیشه ای برای راه پله به شرط تعبیه شدن فلاور باکس کنار راه پله امکان پذیر می باشد.

انواع پایه نرده شیشه ای اکسپوز

  • نرده شیشه ای اکسپوز با پایه روکار آلومینیومی یو چنل

این مدل از نرده شیشه ای پایه ی روکار از جنس آلومینیوم بیلت فابریک و دارای دو پوشش رنگ الکترواستاتیک و آنادایز می باشد . کارفرما می تواند در زمان سفارش نرده شیشه ای اکسپوز رنگ پایه را با پوشش الکترواستاتیک و یا پوشش آنادایز انتخاب کند.

ارتفاع پایه نرده شیشه ای که به شکل یو می باشد 12 سانتی متر و با عمق 3 سانتی متر می باشد. این فضا جهت قرار گیری شیشه درون پروفیل می باشد.از این مدل نرد هشیشه ای با پایه روکار آلومینیومی هم در فضای داخلی مثلا برای راه پله و هم در فضای خارجی مثل بالکن می توان استفاده کرد.

  • نرده شیشه ای اکسپوز با پایه روکار آلومینیومی بی تی اس

جنس این مدل از پایه ی نرده شیشه ای از آلومینیوم اکسترود شده و با دو پوشش رنگ الکترواستاتیک و آنادایز می باشد، ارتفاع این پایه 10 سانتی متر و با عمق 2 سانتی متر می باشد این فضا برای جایگیری شیشه درون پروفیل می باشد. توجه فرمایید که اگر پایه ی بی تی اس با پوشش رنگ آنادایز می خواهید نیاز به زمان بیشتری دارد .در کل می توان از این نوع پایه نیز هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی استفاده کرد

شیشه مناسب برای نرده شیشه ای اکسپوز

  1. شیشه سکوریت :

برای نرده شیشه ای اکسپوز می توان از شیشه سکوریت در ضخامت های مختلفی استفاده کرد ، ضخامت 20 میلی متری گزینه بسیار مناسبی از نظر امنیت و استحکام می باشد

  1. شیشه سکوریت رنگی

در برخی از مواقع جهت حفظ حریم شخصی افراد از شیشه های رنگی به خصوص در فضاهایی همچون بالکن و تراس استفاده می کنند.هر چند زیبایی استفاده از نرده شیشه ای به شفاف بودن شیشه ها می باشد اما نداشتن حریم شخصی در بالکن و یا تراس گاها مانع از لذت بردن از محیط بیرون می شود

  1. شیشه سکوریت دولایه لمینت شده

شیشه ی لمینت از دولایه شیشه سکوریت به همراه طلق میانی پی وی بی تشکیل شده است.از شیشه های لمینت جهت ایمنی و استحکام بیشتر استفاده می شود.برخی از اماکن طبق ضوابط آتش نشانی می بایست از شیشه ی لمینت استفاده شود همانند بالکن هایی که در ارتفاع بالایی قرار دارند.

نرده شیشه ای اکسپوز در چه مکان هایی استفاده می شود؟

  • نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای اکسپوز یک گزینه ی عالی برای سطوح صاف همانند بالکن می باشد، بالکن ها به عنوان فضایی که با بیرون در ارتباط است باید از نمایی زیبا و جذاب برخوردار باشد. یکی از مزیت هایی که ترده شیشه ای با پایه ی اکسپوز دارد امکان تعویض پنل های شیشه ای در صورت آسیب می باشد

  • نرده شیشه ای راه پله

نرده شیشه ای اکسپوز دارای پایه همراه با کاور می باشد،به همین دلیل برای راه پله چه به صورت شیبدار وچه در حالت قوسی مناسب نمی باشد مگر اینکه پله دارای فلاور بالکس باشد

قیمت نرده شیشه ای اکسپوز

قیمت حفاظ شیشه‌ای به چندین عامل بستگی دارد، از جمله متراژ فضای مورد نظر. متراژ محل مهم است زیرا شیشه بیشترین متریال مورد استفاده در نرده شیشه ای را تشکیل می‌دهد. بنابراین، متراژ شیشه سکوریت یا لمینت مستقیماً به قیمت حفاظ شیشه‌ای مرتبط است. این موضوع در قیمت حفاظ شیشه‌ای اکسپوز نیز صادق است. اگر قصد دارید برای بالکن یا تراسی که در ارتفاع قرار دارند از حفاظ شیشه‌ای استفاده کنید، بهتر است از شیشه لمینت شده استفاده کنید که ایمنی بیشتری دارد.

توجه فرمایید که شیشه ها در نرده شیشه ای اکسپوز درون پروفیل های یو شکل قرار داده می شوند.بنابراین هرچه ضخامت شیشه و یا ارتفاع شیشه بیشتر شود باید از تعداد بیشتری پروفیل جهت ایمنی و استحکام بیشتر استفاده شود و همین موضوع خود دلیلی بر افزایش قیمت می باشد.المان موثر دیگر در قیمت نرده شیشه ای اکسپوز ابعاد می باشد، برخی از افراد جهت ایمنی بیشتر ، شیشه ها را با ارتفاع بالاتری سفارش می هند و در واقع سفارش آنها خارج از استاندارد می باشد، این موضوع نیز فاکتور دیگری در افزایش قیمت می باشد.

کلام آخر

نرده های شیشه ای اکسپوز یکی از رایج ترین انواع حفاظ شیشه ای می باشند که معمولا در تراس و بالکن به دلیل نداشتن مانع کاربرد بیشتری دارند.درتیس یکی از شرکت های معتبر در حوزه ی تولید انواع نرده شیشه ای می باشد.شما عزیزان می توانید جهت دیدن نمونه کارهای اجرا شده توسط تیم درتیس به وبسایت https://doortis.ir/ مراجعه فرمایید.

منبع : درتیس

دکمه بازگشت به بالا