عمومیکسب و کار ایرانی

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد؟

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد؟

آلمان یکی از مقاصد مهم برای ادامه تحصیل، کار و مهاجرت در جهان است. افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای اهداف گوناگونی، کشور آلمان را انتخاب می کنند. ورود به خاک آلمان، مستلزم داشتن ویزای آلمان بسته به هدفی که دارید، می باشد. دریافت ویزای آلمان نیز مستلزم دریافت وقت سفارت آلمان است. دریافت وقت سفارت کشور آلمان، به دلیل تقاضای بالا و همچنین حجم زیاد پرونده های در جریان، در سال های اخیر با دشواری های زیادی مواجه است.

در گذشته، گرفتن وقت سفارت آلمان، به راحتی امکان پذیر بود، ولی در حال حاضر، متقاضیان می توانند تنها از طریق وب سایت رسمی این سفارت و یا کارگزار رسمی سفارت آلمان در ایران، وقت سفارت بگیرند. برای بسیاری از متقاضیان، این سوال که وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد، پیش می آید که در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. با ویزامتریک همراه باشید.

پیگیری وقت سفارت آلمان |نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان |وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده

مدت زمان انتظار وقت سفارت آلمان

مدت انتظار وقت سفارت آلمان، با توجه به نوع ویزا و همچنین شرایط متقاضی تعیین می شود، ولی به طور کلی و همانطور که گفته شد، به دلیل حجم بالای پرونده ها و تقاضای بالا برای ویزای کشور آلمان، مدت زمان گرفتن وقت سفارت آلمان، در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، بسیار طولانی است و با تاخیر زیادی انجام می شود. افراد برای گرفتن وقت سفارتخانه آلمان، باید ابتدا از طریق وب سایت رسمی سفارت یا کارگزار سفارت آلمان، ثبت نام کنند و در انتظار تعیین وقت سفارت و مصاحبه بمانند.

در برخی موارد که افراد، نیاز به وقت سفارت فوری دارند، از قبیل: ویزاهای پزشکی یا ویزاهای بشر دوستانه، وقت سفارت آلمان در کمتر از ۱ هفته تعیین می شود و متقاضیان می توانند برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به سفارت مراجعه نمایند. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای توریستی و ویزای شینگن نیز کوتاه است و افرادی که قصد سفر توریستی به خصوص در قالب یک تور اروپایی را دارند، در مدت کوتاهی، می توانند وقت سفارت کشور آلمان را دریافت نمایند.

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد؟

همانطور که گفته شد، متقاضیان ویزای آلمان، فارغ از نوع ویزا، باید در سیستم تعیین وقت مصاحبه سفارت کشور آلمان، ثبت نام کنند و برای تعیین وقت منتظر بمانند. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای مختلف، متفاوت است. برای مثال: مدت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی (مقطع کارشناسی یا کالج) یا ویزای کاری، حداقل ۱۲ ماه و برای ویزای پیوست به خانواده، ۴ الی ۶ ماه می باشد.

مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد، دکتری و فرصت های مطالعاتی و همچنین افرادی که دارای بورسیه تحصیلی هستند، تنها ۲ الی ۴ هفته به طول می انجامد. افراد دارای قرارداد کاری معتبر که توسط وزارت کار آلمان تایید شده و کسانی که برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کرده اند، در صورت داشتن مدارک لازم و کافی، در مدت ۲ الی ۴ هفته، وقت سفارت را دریافت خواهند کرد. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزای شینگن نیز، ۴ هفته می باشد.

چگونه وقت سفارت آلمان را دریافت کنیم؟

برای گرفتن وقت سفارت کشور آلمان، ابتدا باید در سیستم آنلاین درخواست وقت سفارت، ثبت نام کنید. پس از انجام ثبت نام اولیه، باید شماره پیگیری که برایتان ارسال می شود را یادداشت نمایید. ۳۰ دقیقه پس از ثبت نام اولیه، یک ایمیل برایتان ارسال می شود که باید آن را تایید کنید. توجه داشته باشید، در صورت ارائه و وارد کردن اطلاعات غلط، فرآیند ثبت نام را دوباره باید از ابتدا انجام دهید، بنابراین سعی کنید، در وارد کردن اطلاعات، دقت کافی را به خرج دهید. ۲ تا ۶ هفته مانده به وقت مصاحبه سفارت، یک ایمیل تاییدیه دیگر که در آن زمان دقیق وقت مصاحبه در سفارت آلمان در تهران، درج شده است، به دست شما خواهد رسید.

اگر وقت مصاحبه برای شما مناسب است، باید ظرف مدت یک هفته، آن را تایید کنید، در غیر اینصورت، وقت سفارت آلمان و مصاحبه شما، لغو خواهد شد. پس از ثبت اطلاعات و تکمیل فرم درخواست وقت سفارت، درخواست متقاضیان، بلافاصله ثبت می شود. اگر تعداد متقاضیان، کم باشد، وقت سفارت آلمان در کمتر از ۴ هفته به متقاضیان واقعی ویزای آلمان داده می‌شد، ولی همانطور که می‌دانید در ۵ سال اخیر، تعداد متقاضیان ویزای آلمان و شینگن، بیش از ۱۰ برابر سال های قبل شده است. از این رو وقت سفارت آلمان، زمانبر است و با تاخیر تعیین می شود.

مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای مختلف

ویزای توریستی، یکی از انواع ویزاهایی است که تعیین وقت سفارت آن در مدت کوتاهی انجام می شود. مدت انتظار وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی، حداکثر ۴ هفته پس از ثبت درخواست است. یکی از ویزاهایی که مدت انتظار برای وقت سفارت کشور آلمان در آن، بسیار طولانی است، ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کالج های آلمان است. مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان در مورد ویزای توریستی، حداقل ۱۲ و حداکثر ۳۶ ماه می باشد. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای انواع ویزای تجاری و کاری نیز بستگی به نوع پیشنهاد کاری یا قراردادی که با دولت و یا شرکت های آلمانی بسته اید، دارد. ولی به طور کلی، مدت انتظار برای وقت سفارت جهت ویزای کاری، حداقل ۱۲ ماه می باشد.

لازم به ذکر است، سفارتخانه ها، در نزدیکی تعطیلات مختلف میلادی و شمسی، بسیار شلوغ هستند و تعیین وقت سفارت در این زمانها، با تاخیرات بسیار زیادی همراه خواهد بود. یکی از روش های خوب برای سفر به آلمان، بدون نیاز به صف ایستادن برای تعیین وقت سفارت آلمان، اقدام برای اخذ ویزای کشورهایی مانند لهستان و پرتغال است. وقت سفارت این کشورها، با تاخیر کمتری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و افرادی که دارای مدارک کامل و کافی هستند، می توانند در زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کرده و بدون مراجعه به سفارت آلمان، به آلمان سفر کنند.

تیم ویزامتریک، یکی از شرکت های معتبر در زمینه اخذ وقت سفارت آلمان و ویزای شینگن است. این گروه با داشتن سال ها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه اخذ انواع ویزای آلمان، با هزینه های مقرون به صرفه، در مدت زمان کوتاهی، وقت سفارت آلمان را برای شما دریافت خواهد کرد. تنها کافیست مدارک لازم را به کارشناسان متخصص ما ارائه دهید و با خیال راحت منتظر تماس آنها برای تعیین روز و ساعت مناسب برای مراجعه به سفارت باشید.

وقت فوری سفارت آلمان

در حال حاضر وقت سفارت آلمان به صورت فوری برای ویزا‌های تحصیلی یا توریستی صادر نمی‌شود. وقت فوری سفارت آلمان در تهران در صورتی برای شما صدر می‌شود که شرایط اضطراری (درمان و پیشگری از بیماری، دلایل بشر‌دوستانه، زایمان، ازدواج) برای سفر کردن داشته باشید.

    همچنین در صورتی که نیروی متخصص در زمینه شغل خود هستید و از شرکت‌های آلمانی پیشنهاد رسمی دریافت کرده‌اید؛ می‌توانید بدون وقت قبلی درخواست خود را به همراه مدارک به دفتر ویزامتریک تقدیم نمایید.

وقت VIP سفارت آلمان

در صورتی که نوبت‌های عادی سفارت پر شده باشند، می‌توانید با رزرو وقت سفارت VIP‌ اقدام به ثبت درخواست ویزای خود در ویزامرتیک کنید. نوبت VIP سفارت آلمان برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند در محیطی شیگ، همراه با آرامش، پرونده ویزای خود را به ثبت برسانند. وقت VIP برای شما هزینه بیشتری دارد، ولی از نظر زمان نوبت‌دهی با وقت عادی فرقی ندارد! از طرفی با رزرو این نوع وقت بعضی از خدمات نظیر عکاسی، فتوکپی، پیگیری وضعیت پرونده ویزا با اس‌ام‌اس برای شما رایگان ‌خواهد شد.

منبع مقاله:

visametric

دکمه بازگشت به بالا