علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

چگونه تعمیرکار موبایل شویم؟

امروزه همه به دنبال یک شغل با درآمد خوب می‌باشند، البته اگر این شغل سرمایه اولیه بالایی نیز نخواهد، افراد بسیار بیشتری به آن توجه می‌کنند.  در حال حاضر تعمیر موبایل ایفون و سامسونگ چنین ویژگی را دارد.  چرا که فاصله بین مدت زمان آموزش شما و همچنین ورود به بازار کار بسیار کوتاه می‌باشد. در این بخش به دنبال یافتن پاسخ سوال « چگونه تعمیر کار موبایل شویم؟ » خواهیم بود. البته شما بعد از مطالعه این مقاله برای پرسش های زیر پاسخ‌‌هایی جذاب خواهید داشت.

آموزشگاه تعمیرات موبایل

  • درآمد روزانه تعمیرات موبایل چه میزان است؟
  • درآمد تعمیرات موبایل 1400 چه میزان بوده و آیا افزایش یافته است؟
  • آینده شغلی تعمیرات موبایل در ایران به چه صورت است؟
  • آموزش تعمیرات موبایل آنلاین با کیفیت چه ویژگی دارد؟
  • سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست؟
  • مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل در ایران چیست؟
  • آموزش تعمیرات موبایل حضوری بهتر است و یا آنلاین ؟
  • نظر کاربران در مورد شغل تعمیرات موبایل چیست؟

به نقل از آموزشگاه پل، در سال 1402 بهترین شغل برای کسب درآمد، تعمیرات تخصصی موبایل می‌باشد.  چرا که در حال حاضر افراد متخصص در این حوزه بسیار محدود می‌باشند و اکثر افراد معمولا آموزش های تجربی دیده اند.  اگر متقاضیان این رشته بتوانند از چند آموزش مناسب استفاده کنند و از همه مهمتر نیز برای تمرین آن تلاش کنند، به شما اطمینان می‌دهیم که یک بازدهی بسیار عالی به دست آورند. نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشند استفاده از ابزار تخصصی مورد نیاز این رشته می‌باشد.  تهیه این ابزار برای فرد هزینه بسیار بالایی در پی ندارد، اما توجه به این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین راه برای تبدیل به یک تعمیرکار موبایل شدن چیست؟

چندین راه برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار موبایل وجود دارد. اولین راه این است که شما در یک مرکز تعمیرات موبایل مشغول به کار شوید و به صورت تجربی آموزش های مورد نیاز خود را کسب کنید.  دومین راه این است که از در یک آموزشگاه معتبر ثبت نام نمایید و تعمیرات موبایل را فرا بگیرد. سومین راه حل شما در این است که یک آموزش تعمیرات موبایل آنلاین تهیه کنید و شروع به آموزش خود نمایید. در اولین راه مدت زمان آموزش شما بین 1 تا 3 سال می‌باشد و از طرفی رزومه و سابقه شما تنها نکته مثبت شما برای پیدا کردن کار در این حوزه است.

آموزش تعمیر موبایل در مجتمع پل

اما در راه حل دوم معمولا مدارک تعمیرات موبایل فنی حرفه ای و همچنین آموزش های چند لایه شما می‌تواند فرآیند یادگیری شما را جذاب کند. اما نکته بسیار مهم آن در این است که شما باید در یک مرکز تعمیرات موبایل حضور داشته باشید تا بتوانید تمرینات خود را به پایان برسانید.  مشکل این روش آموزش تعمیرات موبایل نیز در این است که شما باید زمان و برنامه ریزی روزانه خود را برای آموزش دست خوش تغییر قرار دهید.

در نهایت بهترین راه در این است که شما یک مرکز معتبر برای آموزش تعمیرات موبایل پیدا کنید. البته این مرکز باید به نحوی باشد که برای شما یک مدرک معتبر به همراه داشته باشد. دومین نکته آن در این است که آموزش های آن به روز باشد و در نهایت هزینه آموزش آن نیز معقول باشد.  بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط متخصصین این حوزه در حال حاضر بهترین تعمیرات موبایل، آموزش آنلاین لیمو می‌باشد. شما صرفا با استفاده از مینی دوره رایگان آن می‌توانید به کیفیت و سرفصل های مهم این دوره پی ببرید.

درآمد تعمیرات موبایل 1400 چه میزان بوده و آیا در سال 1402 افزایش یافته است؟

درآمد روزانه یک تعمیرکار موبایل در شهرهای کوچک بین 300 تا 500 هزار تومان است. البته این آمار در شهرهای بزرگ 30 تا 60 درصد بیشتر می‌باشد.  به این نکته توجه داشته باشید که مهمترین پارامتر در میزان درآمد یک تعمیرکار موبایل تخصص او می‌باشد. زمانی که فرد نتواند عیب یابی یک دستگاه تلفن را با استفاده از ابزار تخصصی و نرم افزارهای اصلی این حوزه انجام دهد. کاملا طبیعی است که بازار کار داغی نداشته باشد.  در نتیجه با هر قیمتی ممکن است که تعمیرات موبایل انجام دهد.

 به عنوان مثال میانگین درآمد تعمیر کاران موبایل در تهران بین 6 تا 20 میلیون تومان است. به نظر شما اختلاف قیمت 14 میلیون تومانی چه علتی دارد.  در سال 1402 با توجه به افزایش قیمت قابل توجه گوشی های موبایل هزینه تعمیرات آن نیز به مراتب افزایش یافته است. با توجه به این که مقدار آن شهر به شهر بسیار متفاوت است. بهتر است که در مورد آن آمار و ارقامی منتشر نکنیم.

دوره تخصصی تعمیرات موبایل

مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل در ایران چیست؟

اگر بخواهیم صادقانه با این موضوع برخورد کنیم، هر شغلی معمولا مزایای و معایب خاص خود را دارد.  به عنوان مثال یک شغل ممکن است که بازار کار رقابتی داشته باشد و به طبع مزایای آن نیز درآمد بالای آن باشد.  در ایران اصلی ترین مزیت شغل تعمیرات موبایل در این است که شما می‌توانید با یک سرمایه اولیه بسیار کم به یک درآمد بسیار عالی دست پیدا کنید. به همین دلیل است که اکثر افراد به دنبال پاسخ سوال « چگونه تعمیر کار موبایل شویم؟ » می‌باشند.

اما این شغل معایبی نیز به همراه دارد، که اگر فرد به صورت اصولی آن را شروع کرده باشید، ✅ هیچ گاه با آن مواجه نخواهد شد. به عنوان مثال یکی از مهمترین معایب این کار در این است که بدون دانش تخصصی باید هزینه بسیار زیادی را به عنوان خسارت پرداخت کنید. شما امروزه اگر یک تعمیر بسیار ساده برای گوشی آیفون انجام دهید، دستمزد آن در حدود 2 الی 3 میلیون خواهد بود.

مدت زمان صرف شده از شما کمتر از 4 الی 5 ساعت می‌باشد. اما اگر شما دانش کافی نداشته باشید و به صورت غیر عمد به دستگاه طرف مقابل آسیب وارد کنید، باید خسارتی در حدود 40 الی 50 میلیون تومان برای برد اصلی آن پرداخت کنید.  البته مجدد روی این موضوع تاکید می‌کنم که فرد در صورتی که تخصص کافی نداشته باشد با این چالش مواجه می‌باشد.

آموزش تعمیرات موبایل حضوری بهتر است و یا آنلاین ؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که افراد بعد از سوال « چگونه تعمیرکار موبایل شویم » از شما خود میپرسند، این است که از آموزش حضوری استفاده کنیم و یا آموزش خود را به صورت آنلاین پیگیری کنیم. باید به شما بگوییم که بهترین راه است که یک آموزش تعمیرات موبایل آنلاین با کیفیت پیدا کنید که پشتیبانی قوی و همچنین آپدیت منظم داشته باشد.

در این صورت شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید آموزش های خود را مرور کنید و در صورتی داشتن سوال نیز با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.  اما از طرف مقابل اگر شما از آموزش حضوری استفاده کنید، زمان و برنامه ریزی آن در دست استاد خواهد بود و از طرفی مرور دوره نیز برای شما کار به شدت سختی خواهد بود.

البته شما باید دوره ای را انتخاب کنید که به زوایای فیلم برداری دقت کافی داشته باشد. به عنوان مثال آموزشگاه پل از یک تیم حرفه ای فیلم برداری برای آموزش تعمیرات موبایل آنلاین خود استفاده کرده است.  چرا که او به دنبال  این است که هنر جو به خوبی با نحوه در دست گرفتن ابزار آشنا شود. در نتیجه آموزش آنلاین تعمیرات موبایل با کیفیت است به شرطی که برای پیدا کردن آن زمان کافی صرف شود.

آموزش آنلاین تعمیرات موبایل

سخن پایانی

در این بخش به صورت کامل و جامع به بررسی پاسخ سوال « چگونه تعمیر کار موبایل شویم » پرداختیم. در صورتی که هنوز شما در مورد بازار کار تعمیرات موبایل در ایران و یا چگونگی ورود به این حرفه سوال دارید. پیشنهاد ما به شما این است که آن را در بخش کامنت ها با ما مطرح نمایید. در این صورت متخصصین این حوزه در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ آن را برای شما ثبت خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا