آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs

اپلیکیشن اینستاگرام همواره در تلاش است که کاربران در بستر این شبکه‌ی اجتماعی، تعاملات خود را افزایش دهند. می‌توان گفت فعالیت‌هایی که اینستاگرام برای افزایش ارتباطات کاربران انجام داده است، تاکنون بسیار موفقیت آمیز بوده است. اخیرا، اینستاگرام در این زمینه قابلیت جدیدی را به این پلت‌فرم، افزوده است. این قابلیت امکان انتشار پست مشترک یا پست دونفره در اینستاگرام است. این قابلیت در اصطلاح قابلیت Collabs نام دارد.

قابلیت انتشار پست مشترک در اینستاگرام، این امکان را فراهم می‌کند که دو اکانت مختلف یک پست مشترک را به صورت همزمان ایجاد کرده و در اختیار مخاطبان قرار دهند. در این صورت، در بالای پست مشترک اینستاگرام و در قسمتی که عکس پروفایل منتشر کننده پست نمایش داده می‌شود، همزمان عکس پروفایل هر دو حساب کاربری نمایش داده می‌شود.

همراه با آموزش پست مشترک بهتر است مطالبی در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام فالوور جمع کنیم نیز بخوانید.

آموزش |اینستاگرام

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

ممکن است، این قابلیت برای شما نیز بسیار جذاب به نظر برسد. قابلیت انتشار پست مشترک در اینستاگرام موجب می‌شود که کاربران هر دو حساب کاربری با حساب کاربری دیگر نیز آشنا شوند. به همین جهت ممکن است فالوورهای یک پیج، پیج دوم را نیز فالو کنند. در ادامه آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام با قابلیت Collabs را شرح خواهیم داد.

برای مثال، شما می‌خواهید با یک کاربر دیگر، یک پست دو نفره را در اینستاگرام منتشر کنید. در این صورت، باید شما و کاربر مقابل مراحلی را طی کنید. این مراحل، شامل ارسال دعوت از طرف یک پیج به پیج دیگر در هنگام انتشار پست مشترک در اینستاگرام است. همچنین، باید حساب کاربری دوم نیز این درخواست دعوت را قبول کند تا پست مشترک در اینستاگرام با نام هر دو حساب کاربری به اشتراک گذاشته شود.

نحوه ارسال درخواست انتشار پست مشترک در اینستاگرام

شما باید پس از آماده کردن محتوای پست مشترک، اقدام به انتشار آن کنید. در هنگامی که می خواهید این پست را به اشتراک بگذارید باید به حساب کاربری دوم یک دعوت نامه بفرستید در ادامه مراحل ارسال دعوتنامه را شرح می‌دهیم.

مراحل ابتدایی انتشار پست مشترک در اینستاگرام کاملا شبیه به پست گذاشتن عادی است. اما در مرحله‌ی نهایی که می‌توانید کپشن را تنظیم کنید و افراد را تگ کنید، مرحله ارسال دعوت‌نامه است. در این مرحله، باید گزینه‌ی Tag People را کلیک کنید. در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، باید گزینه‌ی Invite Collaborator را لمس کنید. حال در این قسمت نام کاربری پیجی را که تصمیم دارید با آن پست دو نفره را به اشتراک بگذارید، وارد کنید. هنگامی نام کابری مورد نظر یافت شد، بر روی آیکون ✔ کلیک کنید.

در پایان کار، دوباره روی آیکون ✔ کلیک کنید. به این ترتیب مراحل دعوت به انتشار پست مشترک در اینستاگرام با موفقیت پایان می‌یابد. حال باید منتظر بمانید تا کابر مورد نظر شما، دعوت شما را برای حضور در انتشار پست مشترک در اینستاگرام بپذیرد.

آموزش پذیرش درخواست پست مشترک در اینستاگرام

ممکن است یکی از دوستان یا همکارانتان، از شما برای انتشار پست مشترک در اینستاگرام دعوت کند. در این صورت شما می‌توانید درخواست انتشار پست مشترک در اینستاگرام را بپذیرید. برای پذیرش درخواست باید ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید. دعوت‌نامه برای انتشار پست مشترک، به صورت پیام دایرکت برای شما ارسال خواهد شد. وارد دایرکت اینستاگرام خود شوید و پیام دریافت‌شده از این شخص را باز کنید.

برای مشاهده دعوت انتشار پست مشترک، بر روی View Invite کلیک کنید. حال باید گزینه‌ی Review را انتخاب کنید. سپس در پنجره‌ی که مشاهده می‌کنید، یکی از 3 گزینه را انتخاب کنید. اگر تمایل دارید، درخواست دعوت انتشار پست مشترک را بپذیرید، باید گزینه Accept را انتخاب کنید. با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی Accept، انتشار پست مشترک اینستاگرام صورت می‌گیرد و پست مشترک در هر دو پیج منتشر می‌شود. با کلیک بر روی گزینه Decline، درخواست برای انتشار پست دو نفره اینستاگرام را رد می‌کنید. با کلیک بر روی گزینه Cancel نیز از صفحه خارج می‌شوید.

آموزش |اینستاگرام

آموزش حذف پیج دوم (Collaborator) از پست دو نفره اینستاگرام

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود، آیا پس از انتشار پست مشترک در اینستاگرام، امکان این وجود دارد که پیج دوم را از پست حذف کرد؟ یعنی اگر یک پست را با یک حساب دیگر به صورت مشترک منتشر کنید و سپس بخواهید که پیج دوم را حذف کنید، باید آن پست را به طور کامل حذف کنید یا خیر؟ باید گفت شما به راحتی می‌توانید پس از انتشار پست مشترک در اینستاگرام، پیج دوم را حذف کنید. البته توجه کنید که این امکان فقط برای منتشر کننده پست فراهم است.

برای حذف پیج دوم، آیکون 3 نقطه موجود در بالای پست مشترک را کلیک کنید. حال گزینه‌ی Edit را انتخاب نمایید. در صفحه ویرایش، آیکون افراد تگ‌ شده در گوشه‌ی پایین سمت چپ قرار دارد، بر روی آن کلیک کنید. حال روی آیکون ✖ که مقابل نام کاربری پیج مورد نظر قرار دارد، بزنید. برای تایید تنظیمات، آیکون ✔ را انتخاب کنید. در صفحه‌ی آخر، دوباره آیکون ✔ را لمس کنید .

با پایان یافتن این مراحل، به راحتی پیج دوم از پست مشترک اینستاگرام حذف خواهد شد. به این ترتیب این پست از پیج کاربر دوم نیز حذف خواهد شد و در پیج شما نیز نام کاربری دوم در بالای پست نشان داده نمی‌شود.

نحوه خروج از پست مشترک اینستاگرام

ممکن است، شما در خواست دعوت انتشار پست مشترک در اینستاگرام را بپذیرید. اما پس از مدتی، از انتشار پست مشترک منصرف شوید و تصمیم بگیرید که پست مورد نظر را از پیج خود حذف کنید. خوشبختانه، این امکان برای شما فراهم است. برای حذف پست مشترک از پیج خود، باید وارد برنامه اینستاگرام شوید و بر روی آیکون 3 نقطه موجود در بالای پست مورد نظر، کلیک کنید. حال در منوی باز شده، گزینه‌ی Stop Sharing را لمس کنید.

حال باید دوباره، گزینه Stop Sharing را انتخاب کنید تا به طور کامل تأیید کنید که پست دو نفره اینستاگرام از پیج شما حذف گردد. پس از انجام مراحل ذکر شده، حساب کابری شما، دیگر به عنوان منتشرکننده‌ی آن پست شناخته نخواهد شد.

در کنار تمامی این کارها برای رشد در اینستاگرام و پیشرفت بیشتر باید به فکر افزایش فالوور و تعامل باشید. یکی از مواردی که میتوان به آن اشاره کرد خرید فالوور میباشد. جهت اطلاع از بهترین سایت های افزایش فالوور اینستاگرام میتوانید به سایت های معتبر مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا