اقتصادیکسب و کار ایرانی

آموزش بستن روسری ابریشمی بزرگ

8 مدل مختلف بستن روسری ابریشم

در این مطلب چند مدل از بستن روسری جنس ابریشم را به شما نشان می‌دهیم و در انتها ترفندهای انتخاب و خرید روسری ابریشمی مناسب را با شما در میان خواهیم گذاشت. با ما در میس رز همراه باشید.

آموزش

مدل‌های مختلف بستن روسری و شال ابریشم

روش اول: بهتر است برای مدل‌دار بستن روسری جنس ابریشم خود، قوارهٔ آن را بزرگ انتخاب کنید. روسری ابریشمی خود را روی سر تنظیم کنید. یک طرف آن را بگیرید و به سمت دیگر ببرید و با سنجاق محکم کنید. طرف دیگر روسری را مانند تصویر زیر به پشت سر ببرید. سپس از سمت دیگر روی شانه‌هایتان بیندازید.

روش دوم: روسری ابریشم را روی سرتان قرار داده و آن را تنظیم کنید. سپس آن را در پشت سر با گیره فیکس کنید. یک طرف روسری خود را بگیرید و همان‌طور که در عکس نشان‌داده‌شده، دور سرتان بپیچید. طرف دیگر روسری را هم به سمت دیگر ببرید و با سنجاق و یا گیره فیکس کنید. در آخر به همان حالتی که خودش می‌افتد رها کنید.

روش سوم بستن انواع مدل روسری و شال ابریشم: روسری را روی سرتان مرتب کنید. اگر مدل روسری شما گل‌دار است آن را طوری تا بزنید که حاشیهٔ گل‌دار آن در پایین بیفتد و نمای زیباتری داشته باشد. با گیره، روسری را در وسط و زیر گلو فیکس کنید. یک‌گوشهٔ روسری خود را به سمت مقابل برده و آن را با سنجاق و یا گیرهٔ روسری ثابت کنید. فیکس کردن موجب می­شود تا روسری ازروی سرتان لیز نخورد

روش چهارم بستن انواع مدل روسری ابریشم: در این روش نیازی نیست که روسری خود را خیلی سفت و سخت ببندید تا لیز نخورد. کافی است روسری ابریشم خود را روی سرتان مرتب کنید. سپس گوشه‌های آن را در جهت عکس و کمی شل در قسمت پایین گردن بپیچید. بعد با گیره دو گوشهٔ آن‌ها را از پشت به هم وصل کنید. پس از آن گوشه‌های روسری یا شال خود را به سمت جلو آویزان کنید. بهتر است برای این روش از مدل روسری قواره دار استفاده کنید.

10 مدل جدید بستن روسری

بستن روسری یکی از دغدغه‌های اصلی همه‌ی خانم‌هاست. اینکه چه جوری بسته بشود تا هم به صورتشان بیاید، هم جذاب باشد و هم برای کسانی که به دنبال حجاب کامل هستند، کاملاً پوشیده باشد. با توجه به تنوع در اندازه، جنس، طرح و رنگ روسری مدل‌های گوناگونی برای بستن روسری وجود دارد.

حتی در کشورهای اسلامی دیگر هم خانم‌های مسلمان از مدل‌های متنوعی برای بستن روسری استفاده می‌کنند. ولی ایران یکی از پرتنوع‌ترین کشورها هم از نظر طرح و مدل روسری و هم از نظر مدل بستن روسری می‌باشد. در این مقاله چند مدل به صورت گام به گام معرفی آموزش داده شده است.

یادگیری بستن اسکارف با سیلواشاپ

اگر مدل بستن روسری را یاد بگیرید به سادگی می توانید آن را با تمامی لباس‌های زمستانه و یا تابستانه‌ی خود ست کنید. شما نباید در تمام فصل‌های سال فقط از یک مدل پوشش استفاده کنید. با کمی تغییر در مدل بستن روسری خود می‌توانید یک استایل جدید و متنوع داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که مدل بستن روسری با جنس روسری ارتباط تنگاتنگی دارد. پس باید نسبت به جنس روسری خود، مدل بستن روسری را مشخص کنید.

نکاتی که باید بدانید

برای بستن روسری چند نکته را مورد توجه داشته باشید. اگر از هدبند استفاده می‌کنید حتماً رنگ آن با رنگ و طرح روسری و لباستان هماهنگی داشته باشد. در مواقعی که از هدبند استفاده می‌کنید بهتر است روسری با پیشانیتان کمی فاصله داشته باشد. گاهی ممکن است بخواهید موهایتان بیرون از روسری باشد، که بهتر است حتماً آرایش و نظم خاصی به موهایتان بدهید.

چون در غیر اینصورت هرچقدر که مدل روسری شیک و جذاب باشد، به خاطر آشفتگی‌های مویتان به چشم نمی‌آید. اگر لازم است برای مدل بستن روسری از گیره استفاده کنید، سعی کنید از گیره‌ای استفاده کنید که تضادی با روسری نداشته باشد و تا حد امکان پیدا نباشد. مگر در مواردی که از گیره‌های تزئینی استفاده می‌کنید. در ادامه باهم چندین مدل بستن روسری را مرور می‌کنیم.

مدل بستن روسری با حجاب

ابتدا وسط روسری را با یک گیره می‌بندیم. سپس سمت راست روسری را از سمت چپ به دور گردن می‌چرخانیم. بعد قسمت چپ روسری را به همین ترتیب به دور گردن می‌چرخانیم. بعد دو طرف را به صورت پاییون گره می‌زنیم. در آخر گره و پایین روسری را مرتب می‌کنیم. توجه داشته باشید که اگر از هدبند استفاده می‌کنید لازم نیست خیلی روسری را به سمت جلو بکشید.

در این مدل، ابتدا از ناحیه‌ی زیر گلو روسری را با یک گیره بهم متصل می‌کنیم. سپس یک طرف روسری را بالا آورده و زیر گوش سمت مخالف با گیره‌ای مخفی می‌بندیم. به طوری‌که زیر چانه کاملاً پوشش داشته باشد. در آخر طرف دیگر روسری را به همان ترتیبی که در تصویر می‌بینید به طرف مخالف با گیره به صورت مخفیانه متصل می‌کنیم.

مدل بستن روسری قواره بزرگ

امروزه روسری‌های قواره بزرگ در جنس، طرح و رنگ‌های مختلف در بازار موجود می‌باشد، که می‌توان مدل‌های جذابی به آنها داد. در مدل زیر یک طرف روسری را از پشت گردن رد می‌کنیم و از زیر گوشمان گوشه‌ی روسری را بیرون می‌آوریم و با طرف دیگر گرهی شبیه به آن چیزی که در عکس می‌بینید می‌زنیم. توجه داشته باشید که این مدل مناسب برای روسری‌های ساتن و لیز نیست.

مدل دیگری که می‌توان با روسری قواره بزرگ خلق کرد، همانطورکه در تصویر زیر می‌بینید بسیار زیبا و شیک است. در این مدل ابتدا، یک سمت روسری را از روی گوش و پشت سر و از زیر گوش دیگر بیرون می‌آوریم، سپس با طرف دیگر روسری زیر گوش گرهی مطابق شکل می‌زنیم.

در این مدل، هرسه گوشه‌ی روسری جلوی بدن قرار می‌گیرد. به این صورت که روسری را روی سر می‌اندازیم، سپس پشت روسری را به جلو هدایت می‌کنیم و از یک طرف روسری که پهن‌تر است به طرف مخالف هدایت می‌کنیم و به پشت سر می‌رسانیم. برای بهتر ماندن می‌توانیم از گیره‌های مخفی استفاده کنیم.

مدل بستن روسری و نوع مانتو

قبل از انتخاب مدل بستن روسری قبل از هر چیز باید مدل یقه‌ی لباس یا مانتوی انتخابی خود را در نظر بگیریم. زیرا برخی مانتوها و لباس‌ها دارای یقه‌ی زیبایی هستند و دیده شدن یقه باعث می‌شود مانتو یا لباس ما زیباتر دیده شود، در این صورت باید مدلی را انتخاب کنیم که مانع دید یقه‌ی آن نگردد.  چند مدلی که در زیر می‌بینید، مناسب لباس‌ها و مانتوهایی هستند که نمی‌خواهید یقه‌ی آن‌ها کاور شود. در نظر داشته باشید که تمامی مدل‌های زیر، مخصوص روسری‌های ساتن و روسری کوتاه می‌باشد.

مدل بستن روسری های ساتن و ابریشم

روسری‌های ساتن و ابریشمی به شما استایلی شیک و زنانه می‌دهند. بسیاری از خانم‌ها برای مراسم‌های غیر رسمی و حتی مناسبت‌های خیلی رسمی از روسری‌های ابریشمی یا ساتن استفاده می‌کنند؛ اما گاهی اوقات نحوه‌ی استفاده و مدل بستن این روسری‌ها به دلیل ماهیت نرم و سُر خورنده‌ای که دارند، مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

از این رو سعی کردیم چند متد کاربردی برای فرار از این مشکل برای شما گردآوری کنیم. امیدواریم آموزش‌های زیر مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد و با استفاده از این الگوبرداری‌ها، روسری‌های خود را به بهترین شکل ممکن ببندید و همواره بدرخشید و لذت ببرید.

روش اول:

برای این کار، ابتدا روسری را به اندازه دلخواه به صورت سه‌گوش تا می‌کنیم و آن را روی سر می‌اندازیم. حالا دو لبه‌ی آن را در جلوی بدن به یک اندازه می‌کنیم. مانند تصویر، لبه‌ها را به شکل چپ و راست پشت گردن می‌بریم و با استفاده از گره‌ای کوچک، آن‌ها را محکم می‌کنیم. در صورتی که بخواهیم روسری محکم‌تر روی سر بایستد، می‌توانیم با استفاده از سنجاق نیز دو لبه روسری را زیر گردن خود ببندیم.

روش دوم:

‌ساده‌ترین و راحت‌ترین و در عین حال زیباترین روش مدل بستن روسری، همان مدلی هست که اکثراً از آن استفاده می‌کنیم. فقط با کمی سلیقه به خرج دادن و تغییر در نوع گره زدن می‌توان زیبایی بیشتری به روسری داد. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید برای اینکه بتوانید مدل بستن روسری مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید، باید به یک اصل مهم توجه کنید. به طور مثال، فرم صورت شما می‌تواند فاکتور اصلی و مهمی برای انتخاب مدل بستن روسری باشد. در ادامه به طور خلاصه فرم‌های صورت را با هم بررسی خواهیم کرد.

بستن روسری برای صورت مربعی

اگر فرم صورت شما مربعی شکل است باید از مدل بستن روسری به شیوه‌ی کویتی‌ها برای بستن روسری خود استفاده کنید تا زوایای صورت خود را مخفی کنید. توجه داشته باشید که شما هرگز نباید از سبک ترکیه‌ای استفاده کنید.

مدل بستن روسری برای صورت گرد

اگر فرم صورت شما دایره‌ای شکل یا همان گرد است، هیچگاه نباید روسری خود را به صورت تنگ بپوشید بالعکس باید مدل بستن ترکیه‌ای استفاده کنید تا زوایای صورت شما آشکار شود.

مدل بستن روسری برای صورت کشیده

اگر صورت شما کشیده است، حتماً باید از سبک الامیره استفاده کنید و با کمک گرفتن از کلاه یا هدبند صورت خود را کوتاه‌تر نشان دهید. توجه داشته باشید که شما هرگز نباید از مدل‌هایی استفاده کنید که صورت شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

مدل بستن روسری برای صورت مستطیلی

اگر صورت شما مستطیلی شکل است، هرگز نباید پیشانی خود را بپوشانید و باید گوشه‌های روسری را به صورت خود نزدیکتر کنید. به این ترتیب حالت چهره‌ی شما کاملاً عوض می‌شود.

در سایت میس رز انواع روسری های مورد نیاز خود را انتخاب و خرید کنید و به فرم های مختلف ببندید و زیبا باشید.

ساده ترین روش های بستن روسری ساتن و ابریشمی

روسری ساتن خود را به زیباترین شکل ممکن ببندید

روسری های ساتن و ابریشمی به شما استایلی شیک و زنانه می دهند. بسیاری از زنان برای مراسم های غیر رسمی و مناسبت های فاخر از روسری های ساتن استفاده می کنند؛ اما گاهی اوقات نحوه ی استفاده و بستن این روسری ها به دلیل ماهیت نرم و سُر خورنده مشکلاتی را به وجود می آورند .امیدواریم آموزش بستن روسری که در این مطلب ارائه می دهیم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد و با استفاده از این آموزش و الگوبرداری از مدل های معرفی شده، روسری و شال خود را به بهترین شکل ببندید .

آموزش

آموزش ساده ترین روش بستن روسری ساتن

زیباترین روش های بستن روسری ساتن و ابریشمی روسری های ساتن و ابریشمی به شما استایلی شیک و زنانه می دهند. بسیاری از زنان برای مراسم های غیر رسمی و مناسبت های فاخر از روسری های ساتن استفاده می کنند؛ اما گاهی اوقات نحوه ی استفاده و بستن این روسری ها به دلیل ماهیت نرم و سُر خورنده مشکلاتی را به وجود می آورند. در این گزارش زیباترین و آسانترین روش های بستن روسری ساتن را در تصاویر خواهید دید .

روش اول :

روسری را روی سرتان قرار دهید. یک طرف آن را گرفته و به سمت دیگر برده و با سنجاق ببندید و محکم کنید. اما طرف دیگر روسری را همانطور که در عکس مشخص است به پشت سر برده و از سمت دیگر روی شانه هایتان رها کنید. در این روش باید زیر روسری از هدبند استفاده کنید .

روش دوم :

روسری ساتن را روی سرتان بیندازید. آن را از پشت سر با گیره به هم ببندید. سپس یک طرف روسری را گرفته و همانطور که در عکس می بینید دور سرتان بپیچانید. گوشه ی دیگر روسری را هم با سنجاق به سمت مقابل برده و با سنجاق و یا گیره محکم کنید و در همان حالتی که خودش می افتد رها کنید .

روش سوم :

این روش کلاسیک بسیار خوب و راحت است. روسری را روی سرتان بیندازید. با گیره از وسط زیر گلو آن را ببندید. سپس یک طرف روسری را به سمت مقابل برده و آن را با سنجاق و یا گیره ی روسری ثابت کنید تا از روی سرتان لیز نخورد .

روش چهارم :

روش چهارم بسیار پرشور و جوانانه است و نیازی نیست که خیلی سفت و سخت آن را ببندید تا لیز نخورد. کافی است روسری ساتن را روی سرتان بیندازید و گوشه های آن را در جهت عکس و به صورت شُل در قسمت پایین گردن بپیچانید و با گیره محل التقاط آنها را از پشت به هم وصل کنید. پس از آن گوشه هایش را به سمت جلو آویزان کنید. بهتر است در این نوع روش بستن برای حفظ زیبایی و وقار از هدبند و یقه های حجاب استفاده کنید .

مدل بستن روسری جدید

به معرفی انواع مدل بستن روسری می پردازیم که این دومدل زیبا نیز می توانند الگوی مناسبی برای شما باشند تا با استفاده از آنها روسری خود را به زیباترین شکل بسته و مثل همیشه شیک و خاص باشید .

دکمه بازگشت به بالا