علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

نحوه ترجمه مدرک دیپلم

در صورتی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، باید هر مدرک و مهارتی که در ایران کسب کرده‌اید را به عنوان رزومه خود به کشور مقصد نشان بدهید. بهتر است از کوچک‌ترین جزئیات هم در این امر نگذرید. حتی دیده شده است که افراد مدارک سونوگرافی جنین خود را هم ترجمه می‌کنند و به عنوان رزومه به کشور مقصد تقدیم می‌کنند. برای اینکه مدارک تحصیلی خود از جمله دیپلم را ترجمه کنید باید به دارالترجمه مراجعه کنید. مهر مترجم رسمی دادگستری باید پای مدارک ترجمه شده شما بخورد تا بتوانید برای تقدیم مدارک خود اقدام کنید. (در صورتی که موفق به دریافت دیپلم خود نشده‌اید باید از طریق آموزش و پرورش اقدام به اخذ دیپلم بزرگسالان کنید.)

ترجمه مدرک دیپلم به چه شکل انجام خواهد شد؟

کاری که دارالترجمه‌های رسمی هنگام ترجمه مدارک شما انجام می‌دهند این است که دروسی که ما در ایران می‌گذرانیم را به زبانی که برای کشور مقصد قابل فهم باشد ترجمه می‌کنند. برای مثال در نظر بگیرید در مدارس کشور ما درسی تحت عنوان هدیه‌های آسمان در مدارس تدریس می‌شود، احتمالا اگر بخواهیم عنوان این درس را به صورت تحت‌اللفظی ترجمه کنیم، شخصی خارجی نتواند از محتوای این دروس سر دربیاورد.

مدرک دیپلم یکی از مهم‌ترین مدارک در کشور ماست. دلیل آن هم این است ک امتحانات این مقطع به صورت سراسری برگزار می‌شود و هیچ گونه اجحافی در طرح سوالات ایجاد نخواهد شد. از آن جایی که سطح مدارس در شهرهای مختلف فرق می‌کند (با توجه به اینکه مدرسه نمونه دولتی، تیزهوشان و یا عادی باشد) این مسئله یکسان بودن سوالات امتحانی در این باب بسیار حائز اهمیت است.

آیا در هر نوعی از مهاجرت ریز نمرات دیپلم مهم است؟

بسته به اینکه از چه طریقی اقدام به مهاجرت می‌کنید، درجه اهمیت نمرات دیپلم شما متغیر است. حتی اینکه برای چه مقطعی قصد ادامه تحصیل در کشور مقصد را دارید نیز بسیار مهم است. در نظر بگیرید که همواره و در همه جای دنیا آخرین مدرک تحصیلی که شما اخذ کرده‌اید معیار محسوب می‌شود. اگر شما بخواهید برای بورسیه لیسانس اقدام کنید و بلافاصله پس از دوره متوسطه در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کنید، تنها مدرکی که در دست دارید همین دیپلم است، پس بهتر است که نمرات بسیار خوبی در این پایه داشته باشید.

در صورتی هم که قصد دارید برای مقاطع بالاتر از قبیل دکتری بورسیه تحصیلی دریافت کنید، باید مدارکی که در انتهای هر درجه دریافت کرده‌اید را تقدیم کنید. دیپلم نیز از مهم‌ترین مدارک دوره ابتدایی شماست و شرط مهمی در پذیرش شما می‌باشد.

جمع بندی

بسیار ممنون و خرسند هستیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به چند موضوع مهم پرداختیم از جمله نحوه ترجمه مدرک دیپلم و دلایل اهمیت ریزنمرات دیپلم برای مهاجرت.

امیدواریم که اطلاعات فوق برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه تاثیر معدل در کنکور 1401 و بورسیه تحصیلی مقطع لیسانس نیاز دارید با مشاوران تحصیلی و کارشناسان در این زمینه مشورت کنید.

دکمه بازگشت به بالا