علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

آیا کفپوش تاتامی ضدلغزش است؟

اینکه کفپوش تاتامی را می‌توان به عنوان یک کفپوش ضدلغزش استفاده کرد، سوالی هست که این روزها زیاد پرسیده می شود. پاسخ خیر هست. در این مطلب ما در مورد تفاوت ساختار و کارایی این دو صحبت خواهیم کرد.

کفپوش تاتامی چیست و چه کاربردی دارد؟

کفپوش تاتامی،کفپوشی است که از فوم EVA با دیگر ترکیبات فوم پلی اتیلن و مواد اولیه با کیفیت تولید می شود.کفپوش تاتامی در مقایسه با کفپوش های گرانولی و سایر کفپوش ها دارای جنسی نرم تر و خاصیت ارتجاعی بیشتری می باشد.این کفپوش به گونه ای طراحی شده که لبه های شکل پازلی داشته و قابلیت جفت شدن در یکدیگر را دارند.

فروش کفپوش تاتامی |قیمت تاتامی ۳۰ میل |قیمت هر متر مربع تاتامی

کفپوش تاتامی از چند لایه تشکیل شده و دارای دو رو و دو سمت بوده که هر دو روی آن قابل استفاده می باشد.از این کفپوش در زمین های بازی کودکان،سالن های بدنسازی و مخصوصا باشگاه های ورزشی. رشته هایی مانند : کاراته،جودو،وشو و بکس و سایر رشته های ورزشی که تحرک و احتمال برخورد در آن زیاد می باشد.ایمنی و حفظ سلامت کودکان در زمین بازی و خانه و ورزشکاران در باشگاه های ورزشی مهمترین مسئله است.با استفاده از کفپوش تاتامی علاوه بر تضمین سلامت افراد شما جذابیت زیادی هم به محیط می بخشید.

در حالی که کفپوش تاتامی به عنوان کفپوش مناسب برای اتاق کودکان و سالن‌های ورزشی شهرت دارد، اما استفاده از آن بسیار فراتر از این موارد است. آن‌ها تبدیل به یک وسیله اصلی برای غرفه‌های حرفه‌‌ای نمایشگاه‌های تجاری تبدیل شده‌اند. تقریباً کاربرد بی‌پایان برای استفاده از کفپوش‌های تاتامی در داخل خانه یا مکان‌های دیگر مانند ساخت خانه درختی و ساخت کلبه چوبی وجود دارد. اتاق خواب بچه‌ها، اتاق بازی کودک، اتاق تمرینات ورزشی، کلاس‌های یوگا، سالن‌های بدنسازی و نمایشگاه‌های تجاری از جمله فضاهایی هستند که از این نوع کفپوش‌ها استفاده می‌کنند.

کفپوش ضدلغزش چیست و چه کاربردی دارد؟

این کفپوش ها از جنس PVC هستند و بر روی سطوح مختلف می چسبند. به این ترتیب با راه رفتن به هیچوجه کفپوش حرکت نمی کند و حالت سُر و لیز و لغزنده ندارد. در محیط های مرطوب با انتقال رطوبت به پا یا کفش، امکان لغزیدن وجود دارد ولی با نصب کفپوش ضد لغزش این مشکل برطرف می شود.

این کفپوش ها بسیار مقاوم و با دوام هستند و در برابر رطوبت، مواد شوینده یا تغییرات دمایی دچار فرسودگی نمی شوند. طراحی کفپوش ضد لغزش طوری است که آب به راحتی از سطح رویه عبور می کند. این محصول به صورت مشبک و دارای روزن های متعدد، تولید می شود. به این ترتیب آب در رو و یا زیر کفپوش حبس نمی شود و وارد مجرای فاضلاب می شود.

حتما شما هم تا به حال روی کفپوش های مختلفی مانند سرامیک و کاشی راه رفته اید. برخی از این کفپوش به دلیل داشتن ساختار خاص و مسطح، بسیار لیز هستند و احتمال سر خوردن روی آن ها با کفش و جوراب وجود دارد. بنابراین، کفپوش هایی که به صورت سرامیکی طراحی شده اند و سطح صافی دارند، نمی توانند به عنوان کفپوش سالمندان و کفپوش های ضد لغزش شناخته شوند.

فروش کفپوش تاتامی |قیمت تاتامی ۳۰ میل |قیمت هر متر مربع تاتامی

کفپوش ضد لغزش سالمندان از جمله کفپوش های موجود در بازار است که به دلیل داشتن ساختار غیر صاف و مسطح، می تواند از سر خوردن سالمندان جلوگیری کند. به همین خاطر، در حال حاضر در بسیاری از مراکز درمانی سالمندان از کفپوش های ضد لغزش استفاده می شود.

جمع بندی نهایی

حفظ ایمنی در محیط خانه تنها مربوط به قفل های امنیتی و نرده های محافظ نیست. اگر کفپوش pvc ها لغزنده و سُر باشند حتی راه رفتن ساده نیز می تواند به یک سانحه منجر شود. اگر به همراه کودک یا فرد سالمندی زندگی می کنید با کفپوش ضد لغزندگی محیط امنی را برایشان فراهم کنید. این کفپوش ها برای محیط هایی که با آب و رطوبت در ارتباط هستند، مناسب است. و اگر برای مهدکودک ها یا اتاق کودک، سالن های ورزشی و استخر نیاز به کفپوش تاتامی دارید، می توانید از سایت های https://foamiran.com/ و https://memareno.com/ نیز استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا