عمومیکسب و کار ایرانی

نقد و بررسی بازی marvel’s spider-man 2

بازی Marvel’s Spider-Man 2 توسط استودیو اینسامنیاک با علاقه، شناخت و تعهد ساخته شده است. وقتی سازندگان بازی اسپایدرمن خود طرفدار دو آتشه مرد عنکبوتی باشند، قطعا باید شاهد چنین نتیجه‌ای نیز باشیم. به طوری که در بخش‌های مختلف این بازی به وضوح درک سازندگان آن از مرد عنکبوتی قابل مشاهده است. درحقیقت علاقه سازندگان این بازی به مرد عنکوبی نیز سبب شده است که شاهد باشیم هر آنچه که طرفداران این بازی می‌خواهند، به آن‌ها داده می‌شود. در ادامه با نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man 2 همراه ما باشید.

نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man 2

بازی Marvel’s Spider-Man 2 یکی از شاهکارهای استودیو اینسامنیاک است. این بازی با سورپرایزهای بسیاری برای گیمرها همراه است، به طوری که وقتی اتفاق می‌افتند، گیمر را به وجد می‌آورند.

داستان بازی Spider-Man 2 چند ماه بعد از بازی اسپایدرمن

داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2 به این صورت است که مدتی از همکاری مایلز مورالز با پیتر پارکر می‌گذرد و هر یک دارای دغدغه‌های زندگی شخصی خود هستند. پیتر ضمن اینکه به دنبال یک آینده شغلی مطمئن است، می‌خواهد رابطه خود را نیز با مری جین جدی‌تر پیش ببرد. از سویی دیگر مایلز به دنبال یک انگیزه‌نامه مناسب برای دانشگاه است. شما عزیزان می‌توانید از طریق مجموعه گیم پردایس نسبت به خرید و استعلام قیمت اکانت ظرفیتی spider man 2 اقدام کنید.

اوضاع تقریبا خوب به نظر می‌رسد تا جایی که مایلز و پیتر وارد یک نبرد مفصل و ناگهانی می‌شوند اما در پایان همین نبرد متوجه می‌شوند که باید برای یک خطر بزرگ‌تری که در راه است، آماده شوند. از جایی به بعد روایت داستان بازی با سرعت پیش می‌رود و اتفاقات هیجان انگیز بسیاری رخ می‌‎دهد.

در ابتدای بازی Marvel’s Spider-Man 2 شاید به نظر برسد که گیم پلی این بازی مشابه با نسخه قبلی است؛ در حالی که وقتی در بازی پیش بروید، لحظات غیرمنتظره بسیاری منتظر شماست؛ به طوری که حتی در ساعات پایانی داستان اصلی، اتفاقاتی که بسیاری از گیمرها رویای آن را داشتند نیز اتفاق می‌افتد.

در یک نتیجه گیری کلی از داستان بازی Marvel’s spider man 2 باید اشاره کنیم که در نیمه ابتدایی داستان این بازی، ممکن است مشابه به یک دنباله قابل قبول برای نسخه قبلی به نظر برسد، اما نیمه دوم آن گیمرها را با یک داستان معرکه سورپرایز می‌کند.

شخصیت‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2

در بازی Marvel’s Spider-Man 2 صرفا بر روی دو مرد عنکبوتی و دشمن‌های اصلی آن‌ها تمرکز نشده است و مری جین یکی از بهترین شخصیت‌های این بازی به شمار می‌رود.

سازندگان این بازی تلاش کرده‌اند با شخصیت‌پردازی خوب کاراکترها، حتی صحبت کردن آن‌ها برای گیمر خسته کننده نباشد. به طوری که این شخصیت‌ پردازی‌ها به حدی جذاب است که کمتر گیمری مایل است این بخش‌ها را تمام کند و برای ادامه روند بازی به خیابان‌ها باز گردد.

برای اینکه از بازی Marvel’s Spider-Man 2 لذت ببرید، نیاز نیست از قبل داستان‌های مردعنکبوتی را دنبال کرده باشید. شخصیت‌های این بازی مستقل هستند و احساسات‌ آن‌ها کاملا انسانی و قابل لمس است. به طوری که احساسات این شخصیت‌ها شامل مشکلاتی که در محیط کار دارند، میل به انتقام و تلاش برای سرکوب آن، ترس از مرگ، عشق ورزیدن و … همگی در این بازی قابل احساس می‌باشند. به همین دلیل گیمرها می‌توانند با کاراکترهای بازی همراه شوند و آن‌ها را درک کنند.

وقتی در این بازی یک فاجعه اتفاق می‌افتد، نه تنها تاثیر منفی خود را بر روی ساختمان‌های نیویورک می‌گذارد، بلکه می‌توان تاثیر آن را بر روی زندگی شخصی کاراکترها نیز مشاهده کرد. از پوشش سیمبیوت برای بیرون کشیدن بدترین جلوه‌های یک انسان در این بازی استفاده شده است. شخصیت ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 فقط یک هیولا نیست و به بخش‌های مختلف از داستان جهت می‌دهد. همینطور شخصیت منفی دیگر با نام کریون شکارچی نیز با هدف مشخصی در این بازی حضور پیدا می‌کند.

بهبود نقاط قوت قبلی و اضافه کردن قابلیت‌های جدید

در حقیقت رویکرد استودیو اینسامنیاک در طراحی بازی Marvel’s Spider-Man 2 این بوده است که نقاط قوت بازی قبلی را تشخیص دهد و آن‌ها را نگه دارد و همینطور نقاط مثبت بیشتری را به بازی جدید اضافه کند. به طوری که تارزنی‌ها و حرکت روان در شهر بهبود پیدا کرده است و با وجود پرواز با وب وینگ نیز امکان اجرای حرکات بیشتری نیز وجود دارد. نیویورک بزرگ‌تر و پرجزئیات‌تر شده است و کاراکترهای این بازی قابل لمس‌تر شده‌اند و بهتر از بازی‌های قبلی گیمر را با خود همراه می‌کنند.

به طور کلی به هر قسمتی از بازی Marvel’s spider man 2 مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که سازندگان برای پیشرفت و بهبود این بازی تلاش کرده‌اند. به طوری که ضمن اینکه رویدادهای داستانی بزرگ قابل فراموش نیستند، روند عادی بازی نیز منجر به سرگرمی مخاطبان می‌شود.

قصه گویی در بازی Marvel’s Spider-Man 2

قصه گویی در بازی Marvel’s Spider-Man 2 فقط صرفا داستان اصلی نیست و گیمرها در مراحل مختلف با یک مرحله فرعی غافل‌گیر می‌شوند. به طوری که این داستان‌های فرعی به شما کمک می‌کند تا شخصیت اصلی بازی را بهتر بشناسید.

تکراری شدن ماموریت‌های جانبی

یکی از معایب نسخه قبلی که در بازی Marvel’s Spider-Man 2 نیز دیده می‌شود، تکراری شدن ماموریت جانبی است. این ماموریت‌ها ممکن است به خودی خود چالش برانگیز باشند اما از یک جا به بعد این احساس وجود دارد که یک فعالیت یکسانی در تمامی این ماموریت‌ها صورت می‌گیرد. شاید بهتر بود تیم سازنده در این قسمت نیز تنوعی را ایجاد می‌کرد و مخاطب را در هر قسمت به شکل متفاوتی به چالش می‌کشید. البته در برخی قسمت‌ها با توجه به فضاسازی ویژه، هر یک از مراحل جذابیت خاص خود را دارند و بازیکنان را به هیجان می‌آورند.

سایر مزیت های بازی Marvel’s Spider-Man 2

  • تنوع عالی لباس‌های پیتر و مایلز
  • برخورداری کاراکترهای اصلی از قدرت‌های گوناگون
  • اضافه شدن قابلیت‌هایی از جمله ایجاد مسیر با تار
  • قدرت‌هایی اضافه شده به لباس
  • تنوع عالی دشمنان و ایجاد گروه‌های مختلفی از آن‌ها با الگوهای مبارزاتی غیریکسان
  • امکان مشاهده نفاط قوت و نقاط ضعف اسپایدرمن
  • ارتباط تمامی عناصر بازی به داستان
  • موسیقی متن بسیار عالی و تاثیرگذار
  • زیبایی‌های بصری محیط‌های مختلف
  • دارای فست تراول بسیار سریع

در هنگام بازی Marvel’s Spider-Man 2 حتما به کاربرد قابلیت‌های خاص دوالسنس در این بازی توجه داشته باشید. به طوری که این بازی دارای ویدیو گیم‌های بسیار زیادی است که در آن با لرزش‌های دقیق و پراز جزئیات دسته PS5 و مقاومت قابل تنظیم دکمه‌های تریگر نیز مواجه می‌شوید. سازندگان این بازی در برخی مواقع از لرزش‌های گوناگونی استفاده کرده‌اند تا بازیکنان احساس کنند در مقابل دشمنی قدرتمندتر و خاص قرار دارند.

سخن آخر

عرضه بازی Marvel’s Spider-Man 2 توسط استودیو اینسامنیاک نشان داد که این کمپانی نسبت به بازی‌های خود و گیمرهایی که آن را بازی می‌کنند، متعهد است. اگر به بازی‌های داستانی هیجان انگیز علاقه‌مند هستید، حتما این بازی را امتحان کنید. از نقاط قوت این بازی این است که می‌داند چقدر باید طول بکشد؛ به همین دلیل در طی ساعت‌ها بازی، تازگی خود را حفظ می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا