خرید آنلاین جدیدترین انواع قاب عکس شیک و محبوب

قاب عکس

همه ما خواستار به یاداوری مکان ها و لحظات زیبا و وصف نشدنی هستیم. تقریبا می توان گفت عموم افراد جامعه دوست دارند لحظات خوش گذشته خود را همیشه مقابل چشممان باشد تا برایمان تداعی خاطره شود. ساعت های خوش و لحظات شیرین ما می توانند در قالب قاب عکس های زیبا و ابزاری برای طراحی دکور تبدیل شوند. استفاده از قاب عکس برای طراحی دکوراسیون امروزه نسبت به گذشته بیشتر به چشم می خورد.

 بسیاری از افراد آثار هنری خود را با استفاده از قاب عکس در فضای مورد نظر نصب می کنند. این کار علاوه بر زیبایی محیط، می تواند به مخاطبان علایق شخصی و تمایلات فرد را نیز نشان دهد. در واقع می توان گفت قاب عکس یک پیام رسان عالی برای مخاطبان می باشد.

زمانیکه فردی در محیط خود از قاب عکس های منظره و طبیعت استفاده می کند، مخاطبان به این موضوع پی خواهند برد که این فرد علاقه زیادی به طبیعت دارد. ما می توانیم از طریق این موضوع به علایق افراد پی ببریم. یکی از بهترین گزینه استفاده از نوع چوبی قاب میباشد. البته قیمت قاب چوبی کمی بالاتر از جنس های دیگر می باشد.

دکوراسیون

انواع قاب عکس

در دهه های اخیر طیف بسیار وسیعی از قاب عکس در بازار تولید می شود شما می توانید طبق نیاز و بنا به سلیقه خود قاب عکس مورد نظر را تهیه کنید. اما به طور کلی می توان قاب عکس را به دو گروه زیر تقسیم نمود.

 • قاب عکس دیواری: همانطور که از نام این قاب عکس پیداست، برای استفاده روی دیوار مناسب هستند. از این قاب عکس می توانید برای قاب گرفتن انواع عکس های خانوادگی، آثار هنری و آثار با ارزش استفاده کنید. این قاب ها می توانند زیبایی خاصی به عکس ها و محیط شما بدهند.
 • قاب عکس رومیزی: دسته دیگر قاب های عکس برای استفاده و قرار دادن روی میز و کنسول می باشد. شاید شما نیز مکانی برای آویزان کرد قاب عکس در خانه و محیط کار نداشته باشید. قاب عکس رومیزی بهترین گزینه برای شما می باشد. از مزیت این قاب عکس ها می توان به استفاده آنها در فضاهای کوچک اشاره کرد. معمولا سایز قاب عکس های رومیزی نسبت به قاب عکس دیواری کوچک تر می باشد. از این قاب می توان برای عکس های خانوادگی استفاده کرد.

انواع قاب عکس بر اساس جنس

امروزه قاب عکس ها را از متریال های مختلفی تولید می کنند. این موضوع سبب تنوع قاب عکس ها شده است. توجه به نوع متریال به کار رفته در قاب عکس در هنگام خرید بسیار مهم است. در واقع به این نکته مهم بیشتر افراد توجه ندارند، قاب عکس ها بر اساس جنس به کار رفته در آن برای یک سبک خاص مناسب می باشند. در ادامه همراه با سایت قاب نقاشی باشید تا شما را با انواع جنس قاب عکس بیشتر آشنا کنیم.

 • قاب عکس چوبی
 • قاب عکس فلزی
 • قاب عکس شیشه ای
 • قاب عکس PVC

قاب عکس چوبی

همانطور که متوجه شدید، جنس این قاب از چوب می باشد. استفاده از چوب در قاب عکس سبب گرمی بخشیدن به محیط می شود. این نوع از قاب عکس بسیار مناسب برای قاب گرفتن عکس های خانوادگی می باشد. قاب های چوبی نسبت به دیگر قاب ها با توجه به متریال به کار رفته در آن می توانند گرانتر باشند.

قاب عکس فلزی

یکی دیگر از قاب عکس ها، قاب عکس فلزی می باشد. این قاب ها از انواع فلزات مانند استیل ساخته می شوند. اگر خواهان یک فضای مدرن و زیبا هستید حتما از این قاب عکس استفاده نمایید. قاب عکس فلزی دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و همچنین دارای وزن و قیمت بالاتری می باشد.

قاب عکس شیشه ای

متریال به کار رفته در این قاب عکس، شیشه می باشد. این قاب ها علاوه بر زیبایی محیط می تواند با بیشتر دکوراسیون ها همخوانی داشته باشد. قاب های شیشه ای می توانند فضای شما را بسیار دلبازتر و همچنین مدرن تر نشان دهند.

قاب عکس pvc

جنس این قاب ها از یک نوع پلاستیک فشرده شده صنعتی می باشد که با یک روکش روی آنرا می پوشانند. قاب های پی وی سی بسیار استحکام بالایی دارند. این قاب ها بسیار سبک هستند و برای انواع سبک ها مانند؛ مینیمال و کلاسیک مناسب می باشند.

نکات مهم در انتخاب قاب عکس

در هنگام خرید قاب عکس باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در ادامه همراه سایت قاب نقاشی باشید تا چند نکته مهم و اساسی قبل از خرید قاب عکس را برای شما بازگو کنیم. با به کار گیری این نکات می توانید به فضای خود جلوه بیشتری دهید.

 • اگر برای تصاویر هنری به دنبال قاب عکس هستید، بهتر است از قاب عکس های رنگ روشن استفاده کنید.
 • برای عکس های رسمی به دنبال قاب عکس های تیره باشید.
 • زمان خرید قاب عکس به ترکیب رنگ فضای مورد نظر دقت نمایید. سعی کنید رنگ قاب عکس شما با رنگ دیوار یکی نباشد.
 • قاب عکس را بر اساس سبک عکس و تابلو خود انتخاب نمایید.
 • ابعاد قاب عکس را مطابق با مکان نصب آن در نظر بگیرید. انواع قاب عکس عمودی برای دیوار های کوتاه و قاب عکس های افقی برای دیوارهای بلند مناسب می باشند.
دکمه بازگشت به بالا