کتاب های روانشناسی که زندگی شمارا تغییر می‌دهند

ارتباطات |چوبی |خودکار

ترند مطالعه در کشور ایران، این روزها مخصوص کتاب‌های روانشناسی است. دلیل این موضوع وجود مشکلات اقتصادی و روحی در بین احاد جامعه است که باعث می‌شود تمایل افراد به مطالعه کتاب‌هایی با زمینه پیشرفت و توسعه‌فردی همراه باشد.

کتاب‌های روانشناسی اگر متناسب با روحیه و نیاز هر شخص باشد، احتمالا تاثیرگذاری بالایی در زندگی شخص خواهد داشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم 5 کتاب روانشناسی که زندگی شمارا دگرگون می‌کنند را به شما معرفی کنیم. این کتاب‌ها با توجه به ماهیت و درون مایه‌ای که دارند مناسب اکثر افراد جامعه هستند به اصطلاح کتاب روانشناسی عمومی هستند و مناسب هر سلیقه، سن و جنسیت های مختلف هستند، در ادامه این مطلب شمارا با کتاب های روانشناسی معروف آشنا می‌کنیم.

فهرست 5 کتاب روانشناسی که زندگی شمارا تغییر می‌دهند:

  • کتاب معجزه شکرگزاری
  • کتاب عادت های اتمی
  • کتاب 48 قانون قدرت
  • کتاب رازهای تاریک روانشناسی
  • کتاب زبان بدن

کتاب زبان بدن | تاثیر حرکات بدن را دست کم نگیرید!

کتاب زبان بدن نوشته جو ناوارا مامور سابق اف‌‌بی‌آی است که در آن به صورت تخصصی و با استفاده از تجربیات شخصی خود حرکات بدن و زبان بدن افراد را تفسیر می‌کند.

جو ناوارا در این کتاب ثابت می‌کند که زبان بدن تا چه حد اهمیت دارد و حتی صدای آن از صدای زبان سخن بیشتر است. او در ابتدا به حرکات عمومی بدن اشاره دارد و آن‌ها را بررسی می‌کند و سپس به کاوش در حالت‌های چهره و توضیحات آن می‌پردازد. در بخش پایانی به طور مفصل هر حرکت بدن و حالت جهره را مورد بررسی و تفسیر قرار می‌دهد.

خواندن این کتاب در همه زمینه‌های ارتباطات زندگی برای شما سودمند خواهد بود و موجب می‌شود از زبان بدن افراد، درک بهتری از احساس درونی و نیت آن‌ها داشته باشید.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک | تکنیک‌های کنترل ذهن افراد

رازهای روانشناسی تاریک کتابی نوشته شده توسط ویلیام کوپر است. کوپر در این کتاب مفهوم “روانشناسی تاریک” را برای مخاطبین شرح می‌دهد و معتقد است افرادی که از این موضوع مطلع نیستند همان افرادی هستند که مورد سواستفاده قرار می‌گیرند.

روانشناسی تاریک به معنای کنترل ذهن افراد بدون مطلع شدن خودشان است.  شاید به خودتان بگویید نیازی به کنترل ذهن دیگران ندارید و این کاری اخلاقی نیست، اما نکته اصلی اینجاست که اگر از این تکنیک‌ها مطلع نباشید احتمالا بر علیه شما استفاده خواهند شد. پس اگر دنبال کتابی در این زمینه هستید که به شما کمک کند، انتخاب صحیح کتاب رازهای روانشناسی تاریک نوشته ویلیام کوپر است.

کتاب 48 قانون قدرت | کتابی برای کسب قدرت

کتاب 48 قانون قدرت نوشته رابرت گرین روانشناس مشهور است. او در این کتاب به بررسی قدرت به عنوان یکی از جنبه‌های رفتاری انسان می‌پردازد.

رابرت گرین با بررسی زندگی افراد مشهور دنیا در طول تاریخ و شیوه برخورد آن‌ها با چالش‌های زندگی، چکیده‌ای را استخراج کرده که در 48 قانون قدرت آن را به خواننده ارائه می‌دهد. هر یک از این قوانین، یک فصل از کتاب را به خود اختصاص داده است.

به عقیده نویسنده شما پیش از آن‌که فردی قدرتمند باشید باید به یک روانشناس خوب تبدیل شوید تا بتوانید ویژگی‌ها و رفتارهای دیگر انسان‌ها را به درستی در نظر بگیرید و در روابط با آن‌ها عملکرد بهتری داشته باشید.

کتاب عادت های اتمی | تاثیر شگفت‌انگیز کارهای کوچک ولی دائمی

عادت های اتمی یک کتاب خودیاری نوشته جیمز کلیر است که بر قدرت تغییرات کوچک و تدریجی در ایجاد نتایج بلند مدت تمرکز دارد. این کتاب چارچوبی عملی برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت های بد ارائه می دهد که بر اساس تحقیقات علمی و مثال های واقعی زندگی می کند.

جیمز کلیر با این استدلال شروع می شود که عادت ها بلوک های سازنده زندگی ما هستند و تغییرات کوچک در عادات ما می تواند منجر به تغییرات بزرگ در نتایج ما شود. او بر اهمیت تمرکز بر سیستم‌ها به جای اهداف تأکید می‌کند و پیشنهاد می‌کند که ما باید به جای تکیه بر اراده و انگیزه، به ایجاد عادت‌هایی بپردازیم که خودکار و بدون زحمت هستند.

در ادامه کتاب نویسنده راهکارهایی را برای حذف عادات بد و ایجاد عادت‌های خوب ارائه می‌کند که این کتاب را به یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌های روانشناسی برای تغییر تبدیل کرده است.

کتاب معجزه شکرگزاری | پرفروش ترین کتاب روانشناسی در ایران

کتاب معجزه شکرگزاری نوشته راندا برن از نویسندگان معروف و تاثیرگذار جهان است. او در این کتاب قوانین شکرگزاری را در 28 روز برای شما شرح می‌دهد و بینشی جدید را به زندگی شما اضافه می‌کند. شما پس از خواندن این کتاب نعمت‌هایی را خواهید دید که پیش از این از وجود ن‌ها در زندگیتان غافل بودید.

راندا برن در ابتدای هر روز توضیحات و پیش زمینه‌هایی ارائه می‌دهد تا شما را پذیرای تمرینات پایان روز کند. در انتهای روز شما تمرین آن روز را انجام خواهید داد و داشته‌هایی که از پیش به درخواست نویسنده لیست کرده‌اید را شکرگزاری می‌کنید.

این مطلب برگرفته از سایت بدونیم است.

دکمه بازگشت به بالا