اقتصادیکسب و کار ایرانی

بررسی واردات از ترکیه به ایران

کشور ایران به عنوان همسایه شرقی کشور ترکیه شناخته می شود که تبادلات مالی و اقتصادی همواره بین این دو کشور وجود داشته است و سند های اقتصادی و بازرگانی بسیاری بین این دو کشور به ثبت رسیده است که این موضوع باعث شده است تا میزان واردات محصولات از ترکیه به ایران روز به روز در حال افزایش باشد. مسیر های ورودی کالا به ایران از ترکیه معمولا از طریق مسیر های زمینی می باشد و مسیر های دیگر از اهمیت کم تری برخوردارند.

در بعضی موارد نیز ممکن است از طریق مسیر های هوایی اقدام به واردات کالا نمایند. اما مسیر دریایی با توجه به این که بین ایران و ترکیه دریایی وجود ندارد، کاملا منتفی می باشد و فقط و تنها فقط از مسیر های زمینی و هوایی اقدام به واردات و صادرات کالا می شود. شرکت های بسیاری در سطح دو کشور در زمینه ی واردات و صادرات کالا فعالیت می کنند. در این میان شرکت هایی که بتوانند حمل و نقل آسان تر و راحت تری را انجام دهند و در مدت زمان کم تری حمل و نقل را انجام دهند و در مقابل هزینه ی کم تری را نیز دریافت کنند، بدیهی است که مشتریان و طرفداران بیشتری نیز خواهند داشت.

شرایط واردات از ترکیه

برای واردات از ترکیه و بطور کلی تمامی کشور ها، تجار و بازرگانان باید کارت بازرگانی داشته باشند تا بتوانند اقدام به واردات از ترکیه نمایند. بعلاوه واردات کالا هایی که خلاف موازین اسلامی باشند، ممنوع می باشد و از واردات این کالا ها جلوگیری به عمل خواهد آمد. آن دسته از افرادی که قصد تجارت و واردات کالا از کشور ترکیه را دارند، بایستی پس از کسب کارت بازرگانی، در سامانه ی صنعت، معدن و تجارت ثبت نام نمایند. کارشناسان فعال در وزارت صمت، همه ی موارد را به طور کامل بررسی می نمایند و هر گونه مشکل که در فرآیند ثبت و درخواست تجار و بازرگانان وجود داشته باشد، از ورود کالا به داخل خاک ایران ممانعت به عمل می آورند.

در صورتی که مشکلی در زمینه ی ورود محصولات ورودی به کشور وجود نداشته باشد، این محصولات به گمرک ایران وارد می شوند و در گمرک ذخیره می شوند تا صاحبان آن ها بتوانند از طریق ارائه  ی گواهی ها و مستندات لازم، املاک و محصولات مورد نظر خود را از گمرک های ایران ترخیص نمایند. لذا مراحل واردات و ترخیص از ترکیه به نحوی که در بالا به آن اشاره شد می باشد و افراد می توانند از این طریق اقدام به واردات کالا های مورد نیاز خود از مبادی ورودی مورد نظر خود نمایند.

شرکت بازرگانی واردات از ترکیه

کشور ایران یکی از کشور هایی است که برای تامین اقلام مورد نیاز خود، همواره به واردات کالا ها از کشور های مختلف دنیا نیاز داشته است. کشور ترکیه نیز با توجه به این که در نزدیکی و همسایگی کشور ایران قرار دارد، همواره به دنبال ایجاد راه حل های تجاری بین کشور خود و ایران بوده است. لذا همکاری های بسیار زیادی در ابعاد مختلف اقتصادی بین دو کشور ایجاد شده است که این موضوع باعث رونق اقتصادی بین دو کشور شده است.

بسیاری از اجناس و کالا هایی که در کشور ترکیه کم یاب هستند، از طریق مبادی قانونی به این کشور وارد می شوند و بالعکس آن دسته از محصولات با کیفیت و به روز دنیا که در بین ایرانیان از ارزش بالایی برخوردار هستند، از مرز وارد کشور می شوند و مورد استفاده ی عموم مردم ایران قرار می گیرند.

شرکت بازرگانی واردات و صادرات بسیاری در این زمینه به فعالیت می پردازند و اقدام به صادرات و واردات کالا ها و اجناس از کشور های مختلف دنیا می کنند. در میان این شرکت ها هر شرکت و مجموعه ای که بتواند فعالیت های مفید تر و با کیفیت تری ارائه دهد، بدیهی است که مشتریان و طرفداران بیشتری نیز خواهد داشت.

هزینه واردات از ترکیه

هزینه ی واردات از ترکیه به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که باعث افزایش یا کاهش هزینه های واردات از ترکیه می شود، این است که مقدار کالا های وارداتی چقدر باشند. هر چقدر که میزان کالا های وارداتی بیشتر باشند، بدیهی است که هزینه ی واردات از ترکیه نیز بیشتر خواهد بود. بعلاوه در بسیاری از موارد نحوه حمل و نقل کالا ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بدیهی است در مواردی که حمل و نقل کالا ها از طریق هواپیما و از راه هوایی انجام می شود، هزینه ی نقل و انتقال به مراتب بیشتر از هزینه ی نقل و انتقال کالا ها و محصولات از راه زمینی می باشد.

کالاهای مناسب واردات از ترکیه

در پاراگراف های گذشته نیز در ارتباط با انواع کالا هایی که در کشور ترکیه تولید می شوند و به کشور های مختلف دنیا صادر می شوند، صحبت کردیم، کالا ها و محصولاتی از جمله پوشاک ترک، از بهترین و با کیفیت ترین محصولاتی هستند که توسط کشور ترکیه تولید می شوند و روانه ی بازار جهانی می شوند. بعلاوه صنعت خودروسازی این کشور نیز بسیار قوی بوده و بسیاری از خودرو هایی که توسط شرکت های خودروسازی در این کشور تولید می شوند، به کشور های همسایه اروپایی از جمله آلمان صادر می شوند و کشور آلمان به عنوان یکی از بزرگ ترین وارد کننده های محصولات ترک در دنیا محسوب می شود.

گمرک ایران

مزیت های واردات با شرکت باروس

شرکت باروس یکی از شرکت های بین المللی است که مقر اصلی آن در کشور ترکیه و شهر استانبول می باشد. البته در کشور های دیگری مثل کشور های امارات و آلمان نیز شعبه دارد. از جمله ی مهم ترین و اصلی ترین مزیت های واردات کالا ها و اجناس با شرکت باروس این است که افراد در هنگام کار با این شرکت اعتماد کافی دارند که هیچ گونه خطری محموله ی آن ها را تهدید نخواهد کرد و در نهایت امنیت و آرامش، محموله ی آن ها به دست آن ها خواهد رسید. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های کار با این شرکت بین المللی این است که حمل و نقل کالا ها از طریق این شرکت بسیار سریع انجام می شود و این موضوع باعث می شود تا روز به روز بر تعداد طرفداران و مشتریان این شرکت افزوده شود.

سوالات رایج

  • محصولات اصلی تولید شده توسط کشور ترکیه کدام محصولات هستند؟

محصولاتی از قبیل خودرو ها، پوشاک، محصولات کشاورزی و … از جمله ی مهم ترین محصولات صادراتی این کشور به حساب می آیند.

  • یکی از بهترین شرکت ها در زمینه ی واردات از ترکیه کدام شرکت می باشد؟

شرکت باروس یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت ها در این زمینه می باشد.

  • مقر اصلی شرکت باروس در کدام کشور است؟

مقر اصلی شرکت باروس در کشور ترکیه و شهر استانبول می باشد. البته در شهر ها و کشور های دیگری همچون امارات و آلمان نیز شعبه دارد.

  • مراحل واردات از ترکیه به چه صورت است؟

مراحل واردات از ترکیه در قالب چند مرحله می باشد. در مرحله اول افراد باید کارت بازرگانی بگیرند. سپس باید در سامانه صمت ثبت نام کرده و در آخر مراحل استخراج کالا ها و محصولات خود را از گمرک انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا