علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

عیب یابی جک پارکینگ سیماران

شرکت سیماران را می توان یکی از پیشگامان ارائه انواع مدل جک پارکینگی در کشور ما نامید.در ابتدای با همکاری نزدیک و گسترده با برند پروتکو ایتالیا توانست محصولات بسیار باکیفیت این شرکت را به بازار ایران ارائه نماید و سپس در کنار واردات همکاری آزمایشگاهی و ورود دانش و تکنولوژی را نیز انجام داد و در اواخر سال 1380 توانست محصول مشترک جک پارکینگی با پارت نامبر P ارائه کند که به دو مدل جک سیماران P4 و جک سیماران مدل P5 و همچنین سه مدل انواع جک کشویی به نام جک ریلی سیماران مدل 5P ،جک ریلی سیماران مدل 8P و جک کشویی سیماران 15P محدود گردید.

پس از پیش آمدن مشکلات ارزی و واردات اجناس غیر لوکس به کشور سیماران توانست به خوبی با دانش به دست آمده و مهندسین خود شروع به تولید جک پارکینگ سیماران فراز نماید که در مدت زمان بسیار کم بازار ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است.در این مقاله می خواهیم در مورد آموزش تعمیر جک پارکینگ با شما صحبت کنیم.

 

تعمیر جک پارکینگی در تهران |تعمیر جک درب ورودی |تعمیر خلاص کن جک پارکینگ

مشخصات انواع جک پارکینگ سیماران

      تغذیه     230V AC~50Hz

قدرت موتور      280 وات

جریان مصرفی  1.2A – 1.8A

دمای کارکرد     +80~-35

نیروی وارد فشاری   2800N

خازن راه اندازی 8UF~AC

زمان کارکرد بازو ها      21 ثانیه

سرعت کارکرد  1400 دور بر دقیقه

ابتدای این مقاله باید ذکر شود که هم اکنون و در ابتدای سال 1401 این شرکت 4 محصول جک دولنگه پارکینگ با بام فراز و پارت نامبر S ، L ،N و 4 مدل جک ریلی پارکینگ با نام فراز و در وزن 800 ،1200 ،1500 ،2000 کیلوگرم در سبد محصولات خود دارد.

یکی از مهمترین محصول و استراژیکی ترین آن در انواع مدل جک پارکینگ تولید لوازم و متعلقات مورد استفاده می باشد که خوشبختانه در این زمینه سیماران یکه تاز است و با ارائه مدار جک پارکینگ سیماران مدل Q70 و چشمی فلاشدار سیماران و ریموت جک سیماران کار را به نحوه احسن به پایان رسانده است.حتما می پرسید چرا؟خوب بسیاری از شرکت های تولید کننده جک پارکینگ ایرانی فقط جک ها و بازویی ها را تولید و از مدارهای وارداتی و یا مرسوم بازار در محصولات استفاده می کنند و هر بار بنا به صلاح دید و موجودی قطعات آن ها را جابجا می کنند.پس سیماران دارای تمام متعلقات مربوط به خود است که این کار عیب یابی و رفع مشکل را ساده می کند.

تعمیر جک پارکینگی در تهران |تعمیر جک درب ورودی |تعمیر خلاص کن جک پارکینگ

اصل اول و مهم که بسیار باید پس از تهیه مدل مناسب جک پارکینگ سیماران مورد توجه قرار بگیرد نصب و راه اندازی صحیح و اصولی آن می باشد.پس کار را به نصاب ماهر و وارد به کار بدهیئ تا دچار مشکلات مربوط به نصب نباشید و ما نیز در این نوشته به مشکلات نصب غیر اصولی جک سیماران اشاره نمی کنیم.

یکی از راه های مراقبتی در راستای افزایش عمر مفید جک پارکینگ سیماران سرویس دوره ای و یا چک کردن و تعمیر هفته ای و یا ماهیانه یکی از ساکنین ساختمان به وسیله چشم و گوش است به این ترتیب که با چشم محل اتصال پایه جک و ظاهر آن بازرسی گردد و با گوش اگر صدای ناهنجار و نامربوط شنیده شد با قسمت خدمات تماس گرفته شود.در غیر این صورت شما می توانید جهت درخواست سرویس دوره ای برای جلوگیری از رسیدن به مرحله ی یافتن عیب و هزینه های چند برابری تعمیر دستگاه،در قسمت  تماس با ما درخواست خود را ثبت نمایید. البته مراقبت های لازم جهت حفظ سلامتی دربازکن ریموتی سیماران، در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شود.

دسته اول: ایرادات برقی و یا موارد مربوط به سیم کشی و مدارات الکترونیکی

دسته دوم: ایرادات مربوط به قسمت مکانیکی جک سیماران و اتصالات جک پارکینگی سیماران

طبیعتا تمامی دستگاه های الکتریکی از جمله جک پارکینگ سیماران دچار نقص و مشکل در عملکرد خود می شوند و این امر کاملا طبیعی می باشد. لذا با توجه به گارانتی 24 ماهه شرکت باید خیالمان از این بابت راحت باشد.

خطاهای مربوط به مدار جک سیماران:

خطای روی نمایشگر دلیل و رفع عیب

n1 1- سیم های موتور جابه جا وصل شده اند 2- سوختن رله ها، ترایاک ها، اپتوکوپلر ها، اپتوترایاکها یا فیوز های مربوط به موتور یک وجود دارد یا علی الخصوص ULN2003 سوخته است.

n2 1- سیم های موتور جابه جا وصل شده اند 2- سوختن رله ها، ترایاک ها، اپتوکوپلر ها، اپتوترایاکها یا فیوز های مربوط به موتور یک وجود دارد یا علی الخصوص ULN2003 سوخته است.می دهند یا فیوزهای مربوط به موتور دو وجود دارد یا علی الخصوص ‎ULN2003‏ سوخته است۔

nr  1- سیم های موتور جابه جا وصل شده اند

2- سوختن رله ها، ترایاک ها، اپتوکوپلر ها، اپتوترایاکها یا فیوز های مربوط به موتور یک وجود دارد یا علی الخصوص ULN2003 سوخته است.می دهند یا فیوزهای مربوط به موتور دو وجود دارد یا علی الخصوص

St   المانهای متصل به ترمینال 2 در برد مشکل دارد یا پارامتر J3 در منو L2 بر روی SI تنظیم نشده است.

Go 1- پایه کلید سلکتور جابجا بسته شده است (پایه NC به جای NO بسته شده است ) 2- مرکز از جایی فرمان دائم میگیرد 3- المانهای متصل به ترمینال یک در برد مشکل دارند

tA  1- چشمهای الکترونیک در دید هم نیستند (در مد باز) 2- سیم های یکی از چشم ها قطعی دارد 3- مانعی بین دو چشم است 4- المانهای متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.

tC  1- چشمهای الکترونیک در دید هم نیستند (در مد باز) 2- سیم های یکی از چشم ها قطعی دارد 3- مانعی بین دو چشم است 4- المانهای متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.

EF  1- تست اولیه چشمها خطا دارد 2- مدار داخلی چشمها آسیب دیده اند 3- چشمی به مدار وصل نیست یا پارامتر های J1 و J2 در منوی L2 را بر روی SI تنظیم کرده اید ولی P8 را No نکرده اید.

FH 1- مانعی بین هر دو جفت چشمها در مد باز یا بسته وجود دارد 2- سیم کشی درست نمیباشد 3- المانهای متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.

سیماران در تمام تولیدات جک پارکینگ خود از مدار Q70 سیماران استفاده می کند که مجهز به سون سگمنت است و می توان ارورهای بر روی آن را دید و متناسب با آن خطا رفع نمود.در حالت معمولی و صحیح در قسمت سون سگمنت دو خط صاف مشاهده می شود و پس از مدت زمان یک دقیقه کلا به حالت خاموش و کم مصرفی می رود.یکی از کامل ترین مدارهای جک پارکینگی در کشور است که نمونه آن در محصولات پروتکو ایتالیا دیده می شود.دارای 4 دکمه از بالا به پایین است که در کنار دکمه ها دو عدد سون سگمنت جهت نشان دادن کارهای انجام داده و تایید آن می باشد.

خطای مدار q70 سیمارانالبته باید در نظر داشت که بهترین برنامه ریزی برای جک سیماران حالت اتوست و یا برنامه دهی اتوماتیک می باشد که می توان تمام مراحل باز و بسته شدن را ثبت نمود و تغییرات دیگر را پس از ذخیره شدن تنظیمات اولیه انجام داد.

کاملا در عکس های قرار داده شده مشخص است که بر روی نمایشگر دو حرف انگلیسی و یا یک حرف و عدد قرار داده شده که می تواند به ما علت فالت و خطا را بگوید تا بدون گشتن برای پیدا کردن عیب سراغ قسمتی که باعث بروز خطا گردیده را تعویض و یا تعمییر و رفع عیب نماییم.

نمونه ای از خطای مدار سیماران q70ایرادات مربوط به جک و بازویی سیماران:

باید در نظر داشت که با فرمان باز و بسته دادن به بازویی ها موتور دراثر کار داغ می شود و بسیار طبیعی است و اگر این داغ شدن غیر معمول بود یعنی موتور و یا روتور دچار ایراد گردیده و بایستی به قسمت خدمات ارسال گردد.

اگر جک ها پس از بستن و باز شدن صدای کارکرد و غیرمعمول دارند بایستی در قسمت تنظیمات زمان کار موتورها کمی تغییرات اعمال نماییم تا بهترین حالت را برای آن ذخیره نماییم.مشکل دیگر کم شدن قدرت و فشار جک سیماران می باشد که این مسئله در طول مدت زمان روی می دهد و به احتمال بسیار قوی مشکل با تعویض خازن راه انداز جک حل می شود.

ایرادات مربوط به قفل برقی:

خوشبختانه در تمام مدل از جک پارکینگ سیماران می توان بدون قرار دادن کارت مل یک مدل قفل برقی مناسب نصب نمود.حال اگر در طول مدت نصب در زمان فرمان دادن به جک ها قفل برقی عمل نکند بایستی ترمینال خروجی قفل را از روی مدار تست کنیم که با یک لامپ و یا تستر قابل اجرا است و اگر خروجی برق نداشت پس مدار جهت سرویس باید به قسمت خدمات ارسال گردد.

انواع مدل ریموت قابل ست شدن به جک سیماران فرکانس 433 هستند و مدل ارائه شده شرکت ریموت سیماران مدل A1 می باشد.پس از طریق منوی تنظیمات می توانید به مقدار لازم ریموت به سیستم تعرف نماییدو مشکلی از این بابت ندارید.جهت افزایش برد ریموت از ترمینال آنتن که بر روی مدار قرار دارد می توانید استفاده نمایید و با اتصال یک مدل مناسب آنتن افزایش برد ریموت را داشته باشید. امیدوارم مقاله آموزش تعمیر و عیب یابی جک پارکینگ سیماران تمامی سوالات شما را درباره عیب های جک سیماران برطرف کرده باشد.

دکمه بازگشت به بالا