علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

سیستم ثبت نام باشگاه ورزشی (نرم افزار و دستگاه)

سیستم ثبت نام باشگاه ورزشی، یک سامانه آنلاین است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی در باشگاه ورزشی مورد نظر خود ثبت نام کنند. این سیستم، مزایای بسیاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سهولت استفاده، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، امکان پیگیری وضعیت ثبت نام، امکان انتخاب باشگاه ورزشی مورد نظر و … اشاره کرد.

برای پیاده‌سازی این سیستم، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت باشگاه ورزشی، استفاده از سامانه‌های آنلاین و … اشاره کرد. سیستم ثبت نام باشگاه ورزشی شامل دو بخش اصلی نرم افزار باشگاهی و دستگاه حضور غیاب است که در کنار آنها می‌توانید از گیت و قفلهای باشگاهی نیز استفاده کنید.

نرم افزار باشگاهی چیست و چه امکاناتی دارد؟

نرم افزار باشگاهی، یک سامانه مدیریتی است که به مدیران باشگاه‌های ورزشی کمک می‌کند تا به راحتی امور مختلف باشگاه خود را مانند ثبت نام اعضا، برگزاری کلاس‌های ورزشی، مدیریت بوفه، پرداخت شهریه و … مرتبط با باشگاه ورزشی خود، مدیریت کنند. این نرم افزار، امکانات متنوعی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اتصال به گیت باشگاهی، ارائه گزارشات کامل به تفکیک تاریخ، اعضاء، کسر مبلغ یا جلسات استفاده شده به صورت اتوماتیک، قابلیت تعریف سانس‌های مختلف، تفکیک رشته‌های ورزشی مختلف، کنترل دوره‌های مجاز استفاده، گزارشگیری ریز تردد اعضا و ثبت دستی تردد، ارسال پیامک اتوماتیک، هوشمندسازی مجموعه ورزشی و … اشاره کرد..

باشگاه‌های ورزشی برای مدیریت امور خود از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌کنند. این نرم‌افزارها به باشگاه‌ها کمک می‌کنند تا از طریق یک سیستم مدیریتی مرتبط با اعضا، مربیان، کلاس‌ها، تجهیزات و غیره، امور خود را به صورت بهینه و سریع انجام دهند. برخی از مزایا و مشخصات نرم‌افزارهای باشگاهی عبارتند از:

 • قابلیت چاپ کارت عضویت
 • امکان نظارت راحت‌تر بر باشگاه ورزشی
 • ثبت نام مشخصات فردی هر یک از کاربران
 • ثبت زمان ورود و خروج هر یک از ورزشکاران
 • قابلیت پیاده‌سازی و نصب دستگاه حضور غیاب
 • ثبت مبلغ‌های پرداختی بابت تمدید اعتبار کارت
 • قابلیت چاپ خروجی‌ها و گزارشات به فرمت‌های مختلف
 • قابلیت تهیه فایل پشتیبانی از اطلاعات و مشخصات ورزشکاران
 • امکان چاپ گزارش مبلغ‌های پرداختی در بازه زمانی مشخص شده
 • امکان ثبت گزارش رفت و آمد اشخاص به تفکیک تاریخ و ساعت و نرخ کسر اعتبار
 • امکان خرید مواد غذایی از بوفه باشگاه و کم شدن از اعتبار کارت و یا پرداخت در هنگام خروج
 • نظارت بر رفت و آمد افراد هنگام ورود به باشگاه ورزشی جهت میزان مانده اعتبار و رویت اعتبار فرد هنگام تردد

هر یک از نرم‌افزارهای باشگاهی، ویژگی‌ها و مزایای خود را دارند و برای انتخاب بهترین نرم‌افزار باشگاهی، باید نیازهای خود را با ویژگی‌های هر یک از نرم‌افزارها مقایسه کنید.

دستگاه حضور و غیاب باشگاهی چیست؟

برای مدیریت بهتر باشگاه ورزشی، در کنار نرم افزار به یک دستگاه ورود و خروج هم نیاز دارید که به آن دستگاه حضور غیاب یا دستگاه شهریه باشگاه نیز میگویند. دستگاه حضور و غیاب باشگاهی، یک سیستم مدیریتی الکترونیکی است که در باشگاه‌ها و مراکز تناسب اندام به کار می‌رود تا حضور و غیاب اعضا و بازدیدکنندگان را به دقت و به صورت آنی ثبت کند. این دستگاه‌ها به صورت کارتی، تشخیص چهره و یا اثر انگشت شخص را شناسایی و اجازه تردد را می‌دهند. دو نوع اصلی دستگاه‌ حضور و غیاب باشگاه‌ ها عبارتند از:

 1. دستگاه‌های کارت خوان: این نوع دستگاه‌ها به اعضا کارت حضور و غیاب اختصاصی اعطاء می‌کنند که با کارت خوان دستگاه تشخیص داده می‌شود. کاربران با قرار دادن کارت خود جلوی ناحیه کارتخوان دستگاه، حضور و غیاب خود را ثبت می‌کنند. این دستگاه‌ها معمولاً قابلیت خواندن بارکد یا RFID را دارند.
 2. دستگاه‌های اثر انگشت: این نوع دستگاه‌ها از تکنولوژی اثر انگشت برای تشخیص و ثبت تردد استفاده می‌کنند. اعضا برای ثبت ورود، انگشت خود را روی دستگاه قرار می‌دهند و اطلاعات اثر انگشت‌شان ثبت می‌شود. این روش به دلیل امنیت بالا و انعطاف پذیری در استفاده مورد توجه قرار می‌گیرد.

نمونه‌هایی از دستگاه حضور و غیاب باشگاهی عبارتند از:

 1. دستگاه حضور و غیاب ST-Face 160
 2. دستگاه اثر انگشتی تایمکس پلاس
 3. دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره MB2000
 4. دستگاه تشخیص چهره و اثر انگشت ویردی

هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب باشگاهی، ویژگی‌ها و مزایای خود را دارند و باید با توجه به نیازهای باشگاه انتخاب گردند.

دکمه بازگشت به بالا