اقتصادیکسب و کار ایرانی

 بهترین وکیل بانکی در تهران

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که با بانک و کارهای بانکی سر و کار نداشته باشد و خیلی از اوقات در حین انجام کارهای بانکی مشکلات مختلفی پیش می آید. این مشکلات که معمولا به دریافت تسهیلات و نحوه بازپرداخت آن ها مربوط می شود، به گونه ای هستند که رفع آن ها سخت می شود و به همین دلیل نیاز است که از بهترین وکیل بانکی در تهران کمک بگیریم تا پرونده مربوطه با هر پیچیدگی و سختی که دارد برطرف شود. اما وکیل بانکی کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟

وکیل دعاوی بانکی کیست؟

وکیل بانکی در حقیقت یکی از زیرمجموعه های وکیل تجاری است که تخصص لازم برای فعالیت در امور بانکی را دارد؛ منظور از تخصص در امور بانکی، آشنایی با تمام قوانین و مقررات، آیین نامه های بانک، تسهیلات، دریافت ها، پرداخت ها و … است. بنابراین اگر مشکلی پیش آید وکیل می تواند با اطلاعاتی که دارد مشکل را برطرف کند.

باید گفت که دعاوی بانکی انواع مختلفی دارند و بهترین وکیل بانکی در تهران باید توانایی حل رسیدگی به تمام دعاوی را داشته باشد. اما انواع دعاوی بانکی شامل چه مواردی می شود؟ این دعاوی عبارتند از:

  • دعاوی ابطال قراردادهای بانکی
  • دعاوی ابطال ضمانت های بانکی
  • دعاوی مربوط به اسناد تجاری
  • دعاوی مربوط به مفاصای وام دریافتی
  • دعاوی مربوط به دریافت مطالبات از ضامن
  • دعاوی مربوط به اختلاف در محاسبه سود و جریمه

همانطورکه گفته شد، دعاوی بانکی انواع مختلفی دارند، پس وظیفه وکیل بانکی این است که با دانش و آگاهی خود این دعاوی را حل کند. برای حل این دعاوی نیاز است که وکیل تمام اسناد و مدارک لازم را جمع آوری کند و به همراه موکل خود در مراجع قضایی حاضر شود و با سند و دلیل و استناد به قانون روند رسیدگی به پرونده را تسریع بخشد.

چه زمانی باید به سراغ وکیل بانکی رفت؟

همانطورکه می دانید، قراردادهایی که در بانک ها بین مشتریان و مجموعه های بانکی منعقد می شوند، بسیار پیچیده هستند و بندها و ماده های متنوعی دارند؛ از همین رو اگر مشکلی در این پرونده ها ایجاد شود بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. در چنین مواقعی اشخاص عادی نمی توانند شرایط را بررسی کنند و مشکل پیش آمده را برطرف سازند؛ از همین رو در چنین مواقعی باید به سراغ بهترین وکیل بانکی در تهران رفت و شرایط را برای او توضیح داد. در ادامه وکیل با علم و دانش خود دعوای پیش آمده را بررسی می کند و راه کارهای لازم برای حل مشکل را اعلام می نماید.

بهترین وکیل بانکی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

دعاوی بانکی از جمله دعاوی هستند که اهمیت نسبتا بالایی نیز دارند و به همین دلیل پرونده های مربوط به آن ها را نمی توان به هر وکیلی واگذار کرد. حال برای آنکه شما بتوانید از میان وکلایی که مشغول به فعالیت هستند، بهترین انتخاب را داشته باشید، ما ویژگی های یک وکیل خوب و برتر را موردبررسی قرار می دهیم تا با آن ها آشنا شوید.

اولین ویژگی که باید به آن اشاره کنیم، مطمئن بودن وکیل است؛ چراکه پرونده های بانکی سختی و پیچیدگی بسیاری دارند و تنها می توان آن ها را به یک وکیل مطمئن سپرد.

دومین ویژگی که یک وکیل بانکی خوب باید داشته باشد، توانایی علمی بالا و تبحر کافی در حل پرونده است. از همین رو لازم می باشد که وکیل آموزش های لازم را ببیند و به مهارت های خود بیفزاید تا توانایی حل پرونده را پیدا کند.

رک و صادق بودن از دیگر ویژگی های بارز یک وکیل خوب است؛ از همین رو هیچ وکیلی، حتی بهترین و حرفه ای ترین وکیل هم نباید به موکل خود قول دهد که 100 درصد می تواند پرونده را حل کند. همچنین وکیل خوب موظف است موکل را در جریان روند پرونده قرار دهد و بدون اغراق یا پنهان کاری شرایط را توضیح دهد.

آیا در دعاوی بانکی حتما به حضور وکیل نیاز است؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا در دعاوی بانکی حتما به حضور وکیل نیاز می باشد؟ در رابطه با این موضوع باید بگوییم که طبق قانون، حضور وکیل برای جرم هایی چون قتل ضروری و واجب است، اما دعاوی بانکی لزوما به وکیل نیاز ندارند. همچنین باید بگوییم که عدم الزام به حضور وکیل به معنای عدم نیاز شما به وکیل نمی باشد؛ چون شما اطلاعات کافی در رابطه با مسائل بانکی را ندارید و نمی توانید با تسلط کامل به پرونده رسیدگی کنید، در نتیجه به حضور یک وکیل نیاز است تا راه و روش رسیدگی به پرونده را به درستی پیش ببرد.

حق الوکاله وکیل بانکی چقدر است؟

موضوع دیگری که حائز اهمیت می باشد، این است حق الوکاله بهترین وکیل بانکی در تهران چقدر در نظر گرفته شده است؟ در پاسخ به این سوال نمی توان هزینه مشخص و دقیقی را اعلام کرد؛ چراکه هر وکیل با توجه به یکسری از فاکتورها هزینه دستمزد خود را تعیین می کند. از مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین حق الوکاله وکیل بانکی نقش دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پیچیدگی و سختی پرونده؛ مسلما هرچه پرونده سخت تر باشد وکیل حق الوکاله بیشتری دریافت خواهد کرد.
  2. مدت زمان رسیدگی به پرونده؛ هرچه یک پرونده پیچیده تر باشد، مراحل رسیدگی به آن بیشتر می شود و زمان بیشتری برای حل آن نیاز خواهد بود.
  3. بانک طرف حساب نیز می تواند در تعیین هزینه بهترین وکیل بانکی در تهران نقش داشته باشد؛ به طوری که اگر یک بانک خاص شرایط ویژه ای داشته باشد، می تواند در روند حل پرونده مشکل ایجاد کند و باعث افزایش دستمزد وکیل شود.

کلام آخر

بهترین وکیل بانکی در تهران همانطورکه گفته شد وکیلی است که در رابطه با مسائل بانکی اطلاعات لازم و کافی دارد و می تواند رسیدگی به پرونده های بانکی که ناشی از مشکلات مختلف هستند را برطرف کند. در وب سایت حقوقی وکیل از ما بهترین وکلای بانکی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید راحت تر وکیل موردنظر خود را انتخاب کنید و پرونده را با خیال راحت به وکیل بسپارید.

دکمه بازگشت به بالا