اقتصادیکسب و کار ایرانی

بهترین آرایش صورت برای پوست سبزه

تست رنگ پوست سبزه

آنچه که در انتخاب رنگ آرایش شما بیشترین تاثیر را می گذارد ته رنگ پوستتان است. پوست های سبزه دارای تناژ های مختلف گرم و سرد هستند. در واقع رنگ طبیعی پوست سبزه شما به یکی از سه حالت زیر نزدیک تر است:

 1. گرم:ته رنگ‌های زرد یا طلایی
 2. سرد:ته رنگ‌های آبی، قرمز یا صورتی
 3. خنثی:ته رنگی بین سرد و گرم

همانند روش تست نوع عطر اسپرت، روش های مختلفی برای تشخیص ته رنگ پوست وجود دارد. برای مثال می توانید به رگ های مچ دستتان نگاه کنید اگر رگ های شما سبز رنگ هستند، پس پوست شما دارای ته رنگ گرم است. اگر رگ‌ها به رنگ آبی هستند، پوستی با ته رنگ سرد دارید و اگر هر دو رنگ را می‌بینید، شما دارای پوستی با رنگ خنثی هستید. روش دیگر برای انتخاب ته رنگ این است که اگر زیورآلاتی با رنگ سفید به پوست شما می آید یعنی ته رنگ سرد دارید و اگر زیورآلاتی با رنگ طلایی با پوست شما هماهنگ می شود یعنی ته رنگ پوست شما سرد است.

پوست های با رنگ گرم بهتر است از سایه هایی در تناژ گرم استفاده کنید و بلعکس.

بهترین سایه چشم برای پوست سبزه از سایت رز سفید

در ادامه به معرفی بهترین رنگ های سایه چشم مخصوص پوست سبزه می پردازیم و به شما خواهیم گفت کدام رنگ به ته رنگ پوست و رنگ چشم شما می آید یا کدام رنگ انتخاب مناسب تری برای مهمانی های شماست.

تجربه نقش مهمی در انتخاب رنگ سایه چشم مناسب پوست سبزه شما دارد، از تجربه رنگ های جدید و ترکیب آن ها با یکدیگر نترسید. رنگ های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید در نهایت زیباترین سایه چشم را برای رنگ پوست خود پیدا کنید. شما همچنین در آرایش چشم سبزه می توانید از رنگ های زیر بهره بگیرید.

سایه چشم طلایی

سایه چشم طلایی ظاهر فوق العاده زیبایی به آرایش چشم پوست سبزه می بخشد و رنگی مناسب برای پوست های سبزه روشن است. این رنگ سایه مناسب استفاده در رویدادهای مهم و مهمانی هاست.

سایه چشم کرمی براق

اگر پوست سبزه روشن دارید، استفاده از سایه های کرم رنگ که یک درجه از پوست شما تیره تر است، به چشم هایتان جلوه طبیعی و زیبایی می بخشد. می توانید در زدن سایه چشم پوست سبزه از رنگ های براق کرمی برای حالت دادن زیر ابرو و بالای استخوان چشم و برجسته تر نمودن چشم ها کمک بگیرید. برای آرایش روزانه این مدل رنگ ها بسیار شکیل هستند. استفاده از این رنگ همراه با یک پر رنگ باعث درشت تر دیده شدن چشم های شما می شود.

سایه رنگ سبز

این رنگ سایه مناسب پوست رنگ سبزه تیره یا رنگ پوست قهوه ای است. به جای استفاده از رنگ های دودی یک بار سایه چشم سبز را برای پوست سبزه خود امتحان کنید تا شما را شگفت زده کند. ترکیب این سایه با رنگ قهوه ای آرایش چشم شما را زیباتر می کند. اگر چشمان سبز رنگی دارید بهتر است از این رنگ سایه سبز همرنگ چشمانتان استفاده نکنید.

سایه چشم برنز و بژ برای پوست سبزه

رنگ برنز و بژ برای آرایش چشم مشکی با پوست سبزه بهترین گزینه است. این رنگ سایه همخوانی زیبایی با رنگ پوست سبزه شما دارد، به خصوص اگر پوست شما دارای ته رنگی گرم باشد. این رنگ سایه به صورت اکلیلی و شاینی بیشتر برای مهمانی ها و مراسم مناسب است. بهتر است در استفاده از این رنگ برای زیاده روی نکنید آن را با رنگ های خنثی و روشن یا دودی ترکیب کنید.

رنگ بنفش

بهترین رنگ سایه چشم برای پوست قهوه ای تیره رنگ بنفش است. این رنگ جلوه خاص و شجاعانه ای به چشم های شما می بخشد و برای خانم های جوان این رنگ سایه در تابستان انتخاب هوشمندانه ای است.

سایه چشم آبی برای پوست سبزه

این رنگ سایه چشم برای پوست سبزه تیره مایل به زرد و به خصوص رنگ پوست قهوه ای مناسب است. در آرایش چشم برای پوست سبزه این رنگ سایه باید با دقت به کار گرفته شود. پیشنهاد می شود برای آرایش چشم با این رنگ گوشه بیرونی چشم را سایه آبی بزنید و آن را با رنگ طلایی در گوشه داخلی چشم هماهنگ کنید. همچنین برای داشتن ظاهری پر انرژی و با نشاط می توانید از رنگ آبی روشن به همراه رنگ صورتی استفاده کنید. اگر چشمانی آبی رنگ دارید بهتر است از این رنگ در آرایش چشم استفاده نکنید تا زیبایی طبیعی چشم هایتان بهتر به نمایش گذاشته شود.

رنگ خاکستری

سایه خاکستری و دودی بهترین انتخاب برای آرایش روزمره است. رنگ خاکستری مایل به آبی برای پوست سبزه مایل به زرد مناسب است. از سایه خاکستری روشن در گوشه داخل چشم استفاده کنید. بالای چین پلک و گوشه بیرونی چشم را سایه های تیره بزنید و با سایه خاکستری داخل چشم ترکیب کنید. سایه چشم خاکستری برای پوست تیره با چشمان کهربایی مناسب است.

دودی مشکی کلاسیک

دودی مشکی کلاسیک هم برای پوست سبزه انتخاب بسیار مناسبی است و جلوه خاصی به آرایش چشم سبزه و تیره می دهد. ترکیب این رنگ با رنگ های خاکستری و آجری زیبایی آرایش‌تان را چند برابر می کند.

سایه آجری

سایه چشم آجری انتخابی هوشمندانه برای پوست سبزه به شمار می رود این رنگ سایه به خصوص در فصل پاییز و برای آرایش پاییزی بسیار مناسب است. شما می توانید این سایه را با سایه دودی، قهوه ای، کرمی یا حتی صورتی هماهنگ کنید.

رنگ صورتی

سایه چشم رنگ صورتی برای آرایش چشم خانم های جوان با پوست سبزه، شکلاتی و برنزه مناسب است. شما می توانید از رنگ های صورتی روشن و ملایم برای آرایش روزانه خود کمک بگیرید. همچنین ترکیب این رنگ با رنگ خاکستری روشن ظاهری زیبا به وجود می آورد. شما می توانید سایه صورتی را در وسط چشم و تنالیته تیره تر همان رنگ را در کنار چشم استفاده کنید.

سایه قهوه ای و شکلاتی سایه چشم مخصوص رنگ سبزه

رنگ های قهوه ای و شکلاتی برای پوست های سبزه با ته رنگ گرم بهترین انتخاب است. برای پوست قهوه ای روشن سایه قهوه ای براق مناسب است. استفاده از چند تن مختلف سایه قهوه ای در پشت پلک باعث درشت تر دیده شدن چشمان شما می شود. همچنین شما می توانید این رنگ را با سایه طلایی یا برنز هماهنگ کنید. اگر پوست تیره ای دارید از انتخاب رنگ قهوه ای تیره خودداری کنید.

در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر به معرفی بهترین سایه های چشم برای پوست سبزه پرداختیم. کسانی که پوست سبزه و تیره دارند باید آرایش های غلیظ تری نسبت به افراد با پوست روشن داشته باشند، تا اجزای صورتشان بیشتر نمایان شود و زیباتر جلوه کند. اما در استفاده از رنگ های روشن و براق زیاده روی نکنید تا چهره تان جلوه طبیعی خود را حفظ کند. برای بهتر نشان دادن درخشش طبیعی چهره از سایه‌هایی استفاده کنید که نیمه مات یا براق هستند. در ادامه به جمع بندی مطالب گفته شده و نکات مهم در انتخاب سایه چشم مناسب برای پوست سبزه می پردازیم:

 • اگر پوستی سبزه و روشن دارید بهتر است سایه هایی که یک درجه از پوست شما تیره تر است را انتخاب کنید. همچنین می توانید از رنگ های کرمی برای برجسته تر کردن چشم هایتان استفاده کنید.
 • برای پوست قهوه ای روشن سایه های قهوه ای براق را انتخاب کنید. همچنین می توانید از رنگ هایی چون سبز، آبی و ارغوانی برای زیبایی و جلوه بیشتر چشم هایتان می توانید کمک بگیرید.
 • برای انتخاب سایه چشم برای پوست سبزه و تیره بهتر است از سایه هایی یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم به سایه هایتان رنگ طلائی یا نقره ای اضافه کنید. برای این رنگ پوست از سایه تیره استفاده نکنید، اما اگر قصد زدن سایه های تیره را دارید آن را با یک سایه روشن هماهنگ کنید و از یک خط چشم تیره هم استفاده کنید.
 • علاوه بر استفاده سایه چشم برای پوست سبزه، خط چشم‌های رنگی را هم امتحان کنید برای مثال خط چشم های سبز، بنفش، آبی یا قهوه‌ای تیره زیبایی چشمان شما را چند برابر می‌کنند.
 • بهتر است از سایه چشم همرنگ چشم هایتان استفاده نکنید. برای مثال اگر چشم های سبز دارید می توانید سایه های ارغوانی، برنزی و یا قهوه ای را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با سایه رنگ چشم هایتان می توانید مقاله را مطالعه کنید.
 • پیشنهاد می کنیم برای آرایش روزمره از انتخاب سایه روشن برای پوست سبزه پرهیز کنید، به جای آن از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، صورتی و طوسی به عنوان سایه استفاده کنید و آرایش‌ چشم‌تان را با مقدار قابل توجهی ریمل کامل کنید.
 • برای مجالس و مهمانی سایه و مداد چشم نقره ای بهترین انتخاب است. همچنین می توانید از سایه چشم بنفش، آبی و سبز یا رنگ‌هایی مثل مسی و قهوه‌ای برای پوست سبزه استفاده کنید

ته رنگ پوست خود را شناسایی کنید

رنگ پوست شما هر چه که باشد، سبزه، روشن یا متوسط، آن چیزی که بهتر از همه به انتخاب لوازم آرایشی کمک می‌کند، شناختن ته رنگ پوست است. مثلا موقع خرید کرم پودر باید بدانید که بسیاری از برندهای آرایشی، چند رنگ کرم‌پودر دارند که رنگ آنها دقیقا شبیه هم به نظر می‌رسد ولی برای افرادی با ته رنگ پوست مختلف تولید شده‌اند و تفاوت‌های ریزی دارند. این کرم پودرها در سه مدل عرضه می‌شوند: سرد، گرم و خنثی. ولی این کلمه‌ها به چه معنا است؟ ورای رنگ طبیعی پوست شما، یکی از رنگمایه‌های زیر وجود دارد:

سرد: ته رنگ‌های آبی، قرمز یا صورتی

گرم: ته رنگ‌های زرد یا طلایی

خنثی: ته رنگی بین سرد و گرم

اما چطور ته‌رنگ پوست را تشخیص دهیم؟

تست رنگ سفید و کرم

دو تکه لباس یا حوله به رنگ‌های سفید و کرم بردارید و در حالی که هیچ آرایشی روی صورت ندارید تصمیم بگیرید که کدام رنگ، مکمل بهتری برای پوست شما است. اگر رنگ سفید خالص بهتر بود، ته رنگ پوست شما گرم است و اگر کرم بهتر بود، ته رنگ سرد دارید و اگر هر دو متناسب بود، ته رنگ پوست شما خنثی است.

تست رگ

به رگ‌های روی مچ دست نگاه کنید. اگر سبزرنگ هستند، پس پوست شما ته‌رنگ گرم دارد. اگر رگ‌ها آبی هستند، ته‌رنگ سرد دارید و اگر هر دو رنگ را می‌بینید، ته‌رنگ پوست شما خنثی است.

تست زیورآلات

اگر زیورآلات طلایی به چهره شما بیشتر می‌آید پس ته‌رنگ گرم دارید. ولی اگر زیورآلات نقره‌ای برای شما بهتر است، ته‌رنگ پوست شما سرد است.

نکات مهم برای آرایش پوست سبزه و گندمی و تیره

اگر قصد دارید مانند یک میکاپ آرتیست حرفه ای صورتتان را میکاپ کنید باید موارد زیر را رعایت کنید تا مناسب ترین آرایش را برای پوست تیره خود انجام دهید و چهره ای جذاب تر از قبل را تجربه کنید.

مرطوب‌کننده

کسانی که پوست تیره دارند، به خصوص اگر پوست‌شان خشک باشد، اگر به درستی آن را مرطوب نکنند، ممکن است پوست‌شان کدر و خاکستری به نظر برسد. بعد از حمام و هر بار که صورت خود را می‌شویید، حتما از یک مرطوب‌کننده خوب استفاده کنید که رطوبت مورد نیاز صورت و بدن را حفظ کند. با مرطوب‌کننده ظاهری شاداب و جذاب خواهید داشت.

ضدآفتاب

اگر پوست تیره دارید به این معنا نیست که برای محافظت از آن در برابر اشعه‌های مضر آفتاب نیاز به کرم ضدآفتاب ندارید. البته پوست‌های روشن‌تر در معرض آفتاب، آسیب بیشتری می‌بینند ولی پوست تیره هم نیاز به مراقبت دارد، بنابراین با در نظر گرفتن مناسب پوستتان، اقدام به خرید آن کنید.

کرم‌پودر مناسب

کرم پودر در واقع پایه هر آرایش است. همیشه کرم‌پودری بخرید که رنگ آن با رنگ پوست طبیعی شما متناسب باشد. همچنین می‌توانید از دو رنگ کرم پودر استفاده کنید. رنگ روشن‌تر برای مرکز صورت و رنگ طبیعی پوست برای اطراف. با این کار پوست شما روشن‌تر به نظر می‌رسد. از پودرهای شفاف اجتناب کنید چون باعث می‌شوند پوست شما کدر و خاکستری رنگ شود. همیشه کرم پودر را روی خط چانه امتحان کنید و اگر مناسب شما نیست، با ترکیب رنگ، رنگ مورد نظر خود را بسازید.

کانسیلر

برای پوشاندن لک‌های زیر چشم و سایر قسمت‌های صورت، از کانسیلر مناسب استفاده کنید. برای از بین بردن تیرگی زیر چشم کانسیلر را به شکل مثلتی روی گونه‌ها تا کنار ابرو بزنید.

هایلایتر

برای اینکه چشمان خود را درشت‌تر نشان دهید، زیر استخوان بالای ابرو، کمی هایلایتر بزنید. بالای لب‌ها هم درست روی برآمدگی لب بالایی هم می‌توانید از هایلایتر استفاده کنید. روی گونه‌ها نیز می‌تونید از هایلایتر استفاده کنید. به جای هایلایترهای نقره‌ای و صورتی باید از هایلایترهایی که ته رنگ طلایی دارند استفاده کنید.

آرایش چشم

آرایش چشم مهم‌ترین قسمت آرایش است که باعث می‌شود چشمان شما درشت‌تر و زیباتر دیده شوند. برای رویدادهای معمولی و روزمره بهتر است که از رنگ‌های روشن برای آرایش چشم اجتناب کنید و از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، صورتی و طوسی به عنوان سایه استفاده کنید و آرایش‌ چشم‌تان را با مقدار قابل توجهی ریمل کامل کنید. برای یک رویداد یا مهمانی خاص می‌توانید رنگ‌هایی مثل بنفش و آبی و سبز را امتحان کنید یا رنگ‌هایی مثل مسی و قهوه‌ای.

برای پر کردن ابروها می‌توانید از سایه ابرویی استفده کنید که چند درجه روشن‌تر از رنگ موی خودتان باشد. برای بهتر نشان دادن درخشش طبیعی چهره از سایه‌هایی استفاده کنید که نیمه مات یا براق هستند.

برنزر

برنزر یکی از محصولات آرایشی محبوب برای علاقه‌مندان به آرایش است. برنزر باعث می‌شود که پوست شما تازه‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد. برای انتخاب برنزر رنگ‌هایی را انتخاب کنید که دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست خودتان باشند و حواستان باشد که برنزر را نباید به همه صورت بزنید.

رژ لب

انتخاب رنگ رژ لب برای کسانی که پوست تیره دارند، انتخاب سختی است. رژ لب های به رنگ بژ، قهوه‌ای، شکلاتی، صورتی، طلایی، بنفش مایل به قرمز، ارغوانی و شرابی استفاده کنید. از رژ لب‌هایی که زیادی براق هستند اجتناب کنید. اگر پوست شما ته رنگ گرم‌تر دارد از رنگ‌هایی مثل هلویی و قرمز مایل به نارنجی هم می‌توانید استفاده کنید.

رژ گونه

رژ گونه یکی دیگر از لوازم آرایشی جذابی است که باعث ایجاد طراوت و تازگی در ظاهر می‌شود. رنگ‌هایی مثل هلویی تیره، برنز، نارنجی تیره، مرجانی، شرابی و طلایی برای پوست سبزه مناسب است. در مجموع برای پوست‌های تیره باید از رژ گونه‌های تیره‌تر استفاده کنید.

تجربه کنید

از اینکه از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید، نترسید و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. اگر پوست سبزه دارید به این معنا نیست که نمی‌توانید رژ قرمز یا سایه آبی داشته باشید. باید انواع آرایش‌ها را تجربه کنید تا بتوانید بهترین رنگ و ترکیب را برای خودتان پیدا کنید.

چند نکته در مورد آرایش پوست سبزه و گندمی

 • حتما از رژ گونه استفاده کنید. می‌توانید از رنگ‌های گرم مثلا برنز یا صورتی تیره استفاده کنید.
 • پوست‌های تیره‌تر معمولا چرب هستند بنابراین بهتر است از محصولات پودری برای استفاده کنید.
 • سعی کنید آرایش خود را در ساده‌ترین حالت نگه دارید. از آرایش زیاد اجتناب کنید و اجازه دهید ظاهر طبیعی و رنگ طبیعی پوست شما دیده شود و درخشش و جذابیت آن را با محصولات آرایشی پنهان نکنید.
 • خط چشم‌های رنگی را امتحان کنید مثلا خط چشم‌های آبی، سبز، بنفش و قهوه‌ای تیره. این خط چشم‌ها زیبایی چشم‌های شما را دو برابر می‌کنند

قبل از آرایش ته رنگ پوست خود را بشناسید

جدا از اینکه رنگ پوستتان سبزه است یا روشن همه افراد یک ته رنگ پوست دارند که باید هنگام خرید وسایل آرایشی و آرایش کردن به آن دقت کنند. این ته رنگ ها به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم بندی می شوند. برای اینکه بدانید ته رنگ پوست شما چیست می توانید از روش زیر کمک بگیرید.
به رگ های مچ دستتان نگاه کنید. اگر رگ های شما سبز رنگ هستند یعنی ته رنگ پوست شما گرم است. اگر رگ های آبی دارید یعنی ته رنگ پوست سرد دارید؛ و اگر هر دو رنگ را میبیند یعنی ته رنگ پوستتان خنثی است.
شناخت ته رنگ پوست به شما کمک زیادی می کند و هنگام خرید لوازم آرایش دانستن این که ته رنگ پوستتان گرم است یا سرد باعث می شود یک محصول مناسب با رنگ پوستتان را خریداری کنید.

نکات مهم آرایشی برای خانم هایی با پوست سبزه و تیره

هنگام آرایش کردن علاوه بر انتخاب رنگ مناسب با پوستتان، باید به نوع پوستتان هم توجه کنید. اینکه پوست چرب دارید یا خشک و اینکه در چه فصلی آرایش می کنید. معمولا ماندگاری آرایش در تابستان بسیار کم است و باید نکاتی را رعایت کنید که آرایش شما زود پاک نشود و از بین نرود. در ادامه نکاتی را برای داشتن آرایش مناسب با پوست های سبزه بخوانید.

1- انتخاب رنگ رژگونه مناسب

آرایش برای پوست های سبزه نیازمند یک رژگونه ی خوش رنگ و جذاب است. در واقع هر چهره ای با رژگونه زیباتر و گیراتر می شود؛ پس باید در انتخاب رنگی که مناسب پوستتان باشد دقت زیادی کرد. رنگ هایی مثل مرجانی، شرابی، طلایی، برنز، نارنجی و گلبهی تیره برای خانم هایی با پوست سبزه بسیار مناسب است. به طور کل خانم ها با پوست سبزه بهتر است از رنگ های روشن و جیع مانند صورتی کم رنگ و سرخ دوری کنند و سراغ رژگونه های تیره رنگ بروند.

2- رنگ رژ لب مناسب پوست های سبزه

تاثیر رژ لب در آرایش غیر قابل انکار است و قطعا هر آرایشی با یک رژ لب مناسب زیباتر به نظر می رسد. انتخاب رنگ رژ لب مناسب برای پوست های تیره و سبزه کمی سخت است اما در صورتی که رنگ درست انتخاب شود، شیدایی چهره تان را دو چندان می کند.
رنگ هایی چون صورتی، طلایی، بنفش مایل به قرمز، ارغوانی تیره، شرابی ماهاگونی، بژ، شکلاتی، قهوه ای نود برای خانم هایی با پوست سبزه بسیار مناسب هستند. رنگ های زرشکی با تناژ بادمجونی هم می تواند برای آرایش شب مناسب باشد.
البته اگر ته رنگ پوستتان گرم باشد می توانید از رژ لب هایی به نرگ هلویی و نارنجی مایل به قرمز هم استفاده کنید. اما به طور کل سعی کنید زیاد برق لب نزنید و از رژ لب های مات و مخملی استفاده کنید.

3- انتخاب کرم پودر مناسب با پوست های سبزه

هر میکاپ زیبا و کاملی نیازمند یک کرم پودر خوب و مناسب است. در انتخاب رنگ کرم پودر برای پوست های تیره و سبزه باید خیلی محتاط باشید. با یک اشتباه ساده می توانید کل آرایش خود را خراب کنید و باعث مصنوعی شدن آن شوید. توصیه اول برای آرایش پوست سبزه این است که همیشه کرم پودری بخرید که تا حد ممکن به رنگ پوستتان نزدیک باشد؛ نه تیره تر و نه روشن تر.

برای تست کردن نباید کرم پودر را روی دست خود بزنید؛ بلکه باید مقدار مناسبی را روی چانه یا فک خود امتحان کنید و اگر به رنگ پوستتان نزدیک بود آن را خریداری کنید. می توانید دو کرم پودر یکی روشن و یکی تیره بخرید و آن ها با را هم ترکیب کنید و رنگ کرم پودر مناسب با پوست خود را بدست آورید. در هر حالت از کرم پودرهای روشن تر اصلا استفاده نکنید چون باعث می شوند پوستتان مات و خاکستری جلوه کند و هیچ گونه زیبایی ندارد.

4- استفاده از کانتور

اگر دوست دارید چهره خود را گرم تر و شاداب تر نشان دهید می توانید از برنزر هم استفاده کنید. برنز پوست های سبزه را بسیار جذاب تر می کند ولی ضرورتی برای استفاده از آن نیست. اگر صورت گرد و چاقی دارید می توانید از تکنیک های کانتور صورت گرد کمک بگیرید و چهره خود را متعادل تر کنید. در هر حال از کانتورها یا برنزرهایی استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ پوستتان تیره تر باشند. دقت کنید که برنزر را فقط اطراف صورت و جاهایی که دوست دارید فرورفته باشد ( مانند استخوان زیر گونه) بزنید.

5- استفاده از هایلایتر

اگر می خواهید آرایش پوست سبزه شما براق و روشن به نظر برسد می توانید از هایلایتر استفاده کنید. از هایلایتر برای برجسته نشان دادن لب ها، درشت نشان دادن چشم ها، عروسکی نشان دادن بینی و جلو نشان دادن چانه استفاده می شود. هایلایتر مناسب برای خانم هایی که پوست سبزه دارند باید از بین رنگ هایی انتخاب شود که مایل به طلایی هستند نه هایلایترهایی با ته رنگ صورتی و نقره ای.

6- آرایش چشم مناسب

نه تنها در آرایش پوست سبزه، بلکه در آرایش برای هر نوع و هر رنگ پوستی آرایش چشم حرف اول را می زند. منظور از حرف اول این است که همیشه در اولین نگاه ها این چشم ها هستند که دیده می شوند. چشم ها تاثیر گذارترین عضو در صورت هستند و همین اهمیت آرایش چشم را بیشتر می کند.
برای شرکت در میهمانی ها یا جشن تولد و مراسم های بزرگ می توانید از سایه چشم های بنفش، مسی، قهوه ای، آبی تیره و سبز زمردی را امتحان کنید. اما برای روزمره و رفتن به سرکار و دانشگاه بهتر است از سایه های صورتی، آجری، قهو ه ای روشن و دودی استفاده کنید.
برای اینکه جلوه ای خاص به چهره خود ببخشید می توانید از سایه های نیمه مات هم استفاده کنید. ریمل های رنگی مانند ریمل بنفش و طلایی هم برای رنگ پوست سبزه مناسب هستند.

7- انتخاب کانسیل مناسب

اگر پوست چرب دارید دقت کنید که حتما از کانسیلرهای مناسب پوست چرب استفاده کنید تا کانسیلر زیر چشمتان خوب به نظر برسد. هنگام انتخاب کانسیلر از رنگ های خیلی روشن بپرهیزید. این رنگ ها چهره و آرایش شما را مصنوعی تر نشان می دهند و رنگ پوستتان را یکدست نشان نمی دهند. می توانید از انواع کانسیلر برای پوشاندن لک ها و تیرگی ها و جوش های قرمز صورت استفاده کنید.

8- زیرسازی آرایش را فراموش نکنید

اگر می خواهید آرایش پوست سبزه شما باعث آسیب دیدن پوستتان نشود حتما زیرسازی پوست را انجام دهید. برای زیرسازی پوست باید از پرایمر یا کرم مرطوب کننده و کرم ضدآفتاب استفاده کنید. کرم مرطوب کننده یک لایه بین پوست شما و مواد آرایشی است که استفاده می کنید و ضروری است. کرم ضدآفتاب هم برای محافظت از پوست در مقابل نور خورشید ضروری است و چه در زمستان و چه در تابستان باید از آن استفاده کرد.

9- رنگ لنز مناسب پوست های سبزه

اگر قصد دارید در آرایش پوست سبزه یا تیره خود از لنزهای رنگی استفاده کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از لنزهای رنگ روشن است. عسلی روشن، خاکستری، آبی تیره و سبز تیره رنگ هایی مناسبی برای انتخاب لنز مناسب پوست سبزه هستند.

 

برگرفته از:

https://www.sephora.com/buy/sport-fragrances

دکمه بازگشت به بالا