تاثیر رنگ پوست در لیزر موهای زائد

آیا رنگ پوست در لیزر موهای زائد تاثیر گذار است؟ تاثیر  پوست در تا چه اندازه می باشد؟ بهترین شرایط پوست برای لیزر مو های زائد چیست و بسیاری دیگر از سوالات این چنینی هنگام اقدام شما برای لیزر مو های زائد به وجود می آید. ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی این موضوعات و ارائه راهکار به شما می پردازیم.

قبل از هر چیزی شما می توانید به صورت رایگان و تلفنی از مشاوره رایگان مطب زیبایی پارسی در خصوص لیزر مو های زائد استفاده کنید. اما باز به موضوع اصلی مقاله برگردیم. در ادامه مقاله به صورت کامل با تاثیر رنگ و جنس پوست بر لیزر مو های زائد صحبت کنیم. در جواب سوالی که پرسیده شد باید بگویم بله. هم رنگ پوست بر نتایج مو های زائد تاثیر گذار می باشد و هم لیزر در موارد نادر بر رنگ پوست شما تاثیر می گذارد.(البته در صورت انتخاب نادرست دستگاه).

باید بدانید که افرادی با پوست های تیره هنگام اقدام برای لیزر احتمالی زیادی دارد که دچار سوختگی شوند. همانطور که می دانید دستگاه های لیزر مو های زائد با جذب ملانین(رنگ دانه) های مو رشد آن هارا متوقف و سپس آن ها را ضعیف می کند و بدین ترتیب آن ها را از بین می برد. برای افردای که پوست های تیره دارند این احتمال وجود دارد که پرتو های لیزر علاوه بر حمله کردن به رنگدانه های مو به رنگدانه های پوست هم به علت تجمع زیاد رنگدانه حمله کنند و فرد را دچار سوختگی کنند.

خوشبختانه دستگاه های لیزر برای افرادی با پوست های تیره وجود دارند که می توانند احتمال سوختگی را در فرد بسیار کاهش دهد. باید بدانید که اگر دارای پوست تیره هستید حتما باید قبل از اقدام برای از بین بردن مو های زائد خود به وسیله لیزر با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

طراحی |قیمت لیزر موهای زائد مردان اصفهان |لیست قیمت لیزر در اصفهان

بهترین شرایط پوستی برای لیزر

افرادی با پوست های روشن و مو های تیره بهترین کاندید برای لیزر مو های تیره می باشند. اما دستگاه های خاصی و جود دارد که مخصوص لیزر برای افرادِ با پوست های روشن و مو های روشن و یا پوست های تیره و با مو های تیره طراحی شده اند. شما در مقاله ی بهترین دستگاه لیزر مو های زائد می توانید با آن آشنا شوید.

بهتر است تا سه روز قبل از اقدام برای لیزر مو هتاثیر لیزر موهای زائد بر رنگ پوست ، لیزر روشی غیرتهاجمی و ایمن جهت از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است که امروزه افراد زیادی از این روش برای حذف موهای زائد خود استفاده می کنند. برخی از افراد اعتقاد دارند که لیزر موهای زائد باعث تیره تر شدن پوست می شود و برخی دیگر می گویند که لیزر، پوست را روشن تر خواهد کرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیر بر رنگ پوست بپردازیم‌. لطفا با ما همراه باشید.

آیا لیزر موهای زائد باعث تیره تر شدن پوست می شود؟

برخی از افراد از عوارض لیزر پوست می ترسند و گمان می کنند که با انجام لیزر پوست آنها تیره خواهد شد. تیرگی پوست بعد از لیزر در بسیاری از موارد مشاهده شده است اما این تیرگی عموما به دلیل سوختگی ایجاد می شود. فولیکول های مو در زیر لایه اپیدرم هستند و از طرفی داخل اپیدرم رنگدانه های پوست یا همان ملانین ها وجود دارند، طی فرآیند لیزر پرتو نور باید از اپیدرم عبور کند تا به فولیکول مو برسد و این عامل سبب تاثیر پرتو نور روی ملانین شده و در اثر سوختگی ممکن است که پوست را کمی تیره تر از حالت قبلی کند. البته لازم به ذکر است که این عوارض موقتی هستند و فقط در اثر سوختگی ایجاد می شوند و پس از گذشت حداقل سه ساعت و حداکثر ۲ تا ۳ روز این تیرگی برطرف خواهد شد.

آیا لیزر موهای زائد باعث روشن تر شدن پوست می شود؟

همان گونه که گفته شد برخی از افراد نیز معتقدند که انجام لیزر سبب روشن شدن پوست خواهد شد. در واقع لیزر فرآیندی است که طی آن پرتو نوری لیزر از اپیدرم که حاوی ملانین است عبور می کند. این نور توسط ملانین جذب شده و به گرما تبدیل می شود و سبب تاثیرگذاری روی فولیکول های مو شده و با آسیب به آنها از رشد موها جلوگیری می کند. در این مورد این نکته قابل ذکر است که با وجود این که لیزر رشد موهای زائد را به عقب می اندازد اما هرگز باعث از بین رفتن دائمی موها نخواهد شد. طبق تحقیقات انجام شده برخی از افراد نیز ممکن است شاهد روشن شدن پوست در ناحیه لیزر شده باشند. اما تاثیر لیزر بر رنگ پوست (هم روشنی و هم تیرگی) موقتی بوده و پس از چندین روز پوست به رنگ طبیعی خود باز خواهد گشت.

کدام برند دستگاه لیزر باعث تغییر رنگ پوست می شود؟

یکی دیگر از عواملی که موجب می شود، برند دستگاه لیزر است. طبیعتا هر چه کیفیت دستگاه لیزر بیشتر باشد میزان سوختگی کمتر خواهد بود. یکی از بهترین و ایمن ترین دستگاه های لیزر را می توان الکساندرایت عنوان کرد. میزان سوختگی در این دستگاه بسیار کم است چرا که هیچ دستگاه لیزری میزان سوختگی را به صفر نمی رساند. استفاده از دستگاه هایی که درجه حرارت و پرتو بالایی دارند میزان سوختگی بیشتر است.

مراقبت های لیزر موهای زائد برای جلوگیری از سوختگی پوست

همان گونه که توضیح داده شد اپیدرم لایه ای از پوست است که حاوی رنگدانه های ملانین است. هنگامی که پرتو نور از اپیدرم عبور می کند در اثر برخورد با ملانین به گرما تبدیل شده و سبب سوختگی می شود. این سوختگی در بیشتر موارد طبیعی بوده و پس از چندین روز از بین می رود اما گاهی اوقات افراد غیر متخصص درجه حرارت لیزر را بالا می برند و سبب سوختگی پوست می شوند.

سوختگی پوست دارای درجات مختلفی است. اگر درجه حرارت دستگاه بالا نباشد سوختگی متوسط و طبیعی بوده و به راحتی بهبود می یابد اما اگر درجه حرارت دستگاه بالا رود علاوه بر سوختگی ملانین، پوست شما نیز در اثر درجه حرارت بالا نیز می سوزد و شدت سوختگی بیشتر می شود.

سوختگی شدید با استفاده از لیزر شامل علائمی چون التهاب، تورم، درد و سوزش است. در صورتی که پس از لیزر با این علائم رو به رو شدید قطعا شما دچار سوختگی شدید شده اید و هر چه سریع تر باید به پزشک مراجعه کنید. از دیگر علائم بارز سوختگی با لیزر می توان به تغییر رنگ و تیره تر شدن ناحیه لیزر شده اشاره کرد. در صورتی که با استفاده از دستگاه های تخصصی و زیر نظر افراد متخصص لیزر انجام دهید میزان سوختگی به حداقل خواهد رسید.

جهت پیشگیری از سوختگی با لیزر حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱_ مراجعه به مرکز تخصصی لیزر موهای زائد

در درجه اول باید نسبت به تخصصی و بهداشتی بودن مرکزی که قرار است برای لیزر به آن مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که کلینیک مورد نظر باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد و تمامی مراحل لیزر در آن باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

۲_ نوع دستگاه لیزر

از سلامت و معتبر بودن دستگاهی که قرار است با آن لیزر پوست شما انجام شود اطمینان حاصل کنید. به علاوه توجه داشته باشید که دستگاه لیزر باید با نوع پوست و موی شما هماهنگ باشد.

مراقبت های بعد از سوختگی پوست با لیزر

اگر پس از لیزر علائم سوختگی را در پوست خود مشاهده می کنید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • محل سوختگی را خنک نگه دارید به این منظور تکه های یخ را درون محفظه ریخته و روی ناحیه سوخته قرار دهید. این کار را در بازه زمانی 10 دقیقه یکبار انجام دهید تا پوست فرصت استراحت داشته باشد.
  • • به هیچ عنوان تاول های سوختگی را دستکاری نکنید این کار باعث بروز زخم و عفونت خواهد شد.
  • • جهت درمان زخم های سوختگی از بانداژ استفاده کنید اما آن را روی زخم محکم نبندید.
  • • به جای خود درمانی و بکارگیری روش های غیر علمی سریعا به مرکز پزشکی مراجعه کنید.
  • • خودسرانه از روغن ها و انواع کرم ها استفاده نکنید و حتما قبل از استعمال هر ماده ای روی پوست با متخصص مشورت کنید.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد برای جلوگیری از سوختگی پوست

کلینیک پارسی یکی از برترین مراکز جهت لیزر پوست است که از دستگاه های با کیفیت و برندهای معتبر جهت لیزر استفاده می کند و میزان سوختگی را به حداقل می رساند. جهت انجام لیزر ایمن و با قیمت مناسب به بهترین مرکز لیزر موهای زائد در اصفهان مراجعه کنید. موهای زائد به هیچ عنوان با نور خورشید برخورد ننمایید چرکه می تواند روی اثر بخشی لیزر برای شما تاثیر گذار باشد. درصورتی که مطالب ارائه شده رضایت شما را جلب نموده است پایین تر از همین خط گوشه سمت چپ، به این مطلب امتیاز دهید. و در انتهای مقاله دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا