عمومیکسب و کار ایرانی

رایج ترین خدمات کلینیک زیبایی آنیل

امروزه بسیاری از افراد برای زیباتر شدن، دست به هرکاری می زنند. به یکی از این کارها می توان مراجعه به انواع کلینیک های زیبایی و استفاده از خدمات آن اشاره کرد. در ادامه به برخی این خدمات زیبایی از جمله بهترین روش کاشت مو، مزوتراپی مو و لیزر موهای زائد آقایان می پردازیم.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

طبیعتا افرادی سراغ کاشت مو می روند که به هر دلیلی دچار ریزش مو و طاسی شده اند و همچنین کسانی که به طور مادرزادی موهای کم پشتی دارند. در ادامه توجه شما را به بررسی انواع مختلف روش های کاشت مو جلب می کنیم.

بهترین روش کاشت مو متناسب با نوع پوست و مو هر فردی انتخاب می شود. هر شخصی هم می تواند با در نظر گرفتن مزایا، معایب و میزان هزینه هر یک از روش های کاشت مو، یک روش خاص را برای کاشت موی خود انتخاب کند.

چه عواملی در انتخاب بهترین روش کاشت مو باید دقت شود؟

همانطور که می دانید برای داشتن نتیجه مطلوب بعد از کاشت مو، باید مراقبت هایی ویژه ای از موها و پوست سرتان در قبل و بعد از عمل کاشت، لحاظ کنید و به نکات مربوطه دقت به عمل آورید. بنابراین برای انتخاب بهترین روش کاشت مو توجه شما را به نکات زیر جلب می کنیم.

برای آنکه به بهترین نتیجه بعد از عمل کاشت موی خود برسید، پیشنهاد میکنیم نکاتی که در ذیل بیان شده است را در خود بررسی کنید و اگر شرایط مربوطه برای کاشت مو را داشتید برای این کار اقدام کنید.

به شرایطی که برای انتخاب بهترین روش کاشت مو باید توجه کرد عبارتند از:

بررسی میزان طاسی؛

بررسی وضعیت بانک مو؛

بررسی میزان تراکم مورد نیاز؛

دقت به نوع پوست سر؛

توجه به وجود یا عدم وجود بیماری خاص.

انواع روش های کاشت مو برای انتخاب بهترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

در این روش از کاشت مو، زخم نواری در پوست سر ایجاد می شود. پزشک متخصص مربوطه میزان مورد نیاز موها را از بانک مو (موی پشت سر) و از پشت گوش به صورت دانه به دانه برداشت می کند و بعد از خارج کردن فولیکول های مو، آن ها را در جای خالی پوست سر پیوند می زند.

مزایا و معایب این روش از کاشت مو کدامند؟

مزایا

در این روش سرعت زیاد و دشواری کاشت مو کمتر است، به همین دلیل هزینه ی آن نیز کمتر خواهد بود. کاشت به روش FUT نیازی به تراشیدن مو ندارد. تمام مراحل کاشت مو در یک روز انجام می شود. از آنجایی که در این روش، پزشک موهای برداشت شده را زیر میکروسکوپ قرار می دهد و سپس فولیکول ها را ازآن استخراج می کند، تعداد فولیکول های استخراج شده سالم بیشتر خواهد بود.

معایب

در روش FUT نمی توان از موهای بدن و موهای صورت و گردن برای کاشت مو استفاده کرد. و همینطور زخمی که در این روش به جای می ماند به صورت نواری بوده و اصلا مطلوب نیست چرا که هر چه زخم بزرگتر باشد، طبیعتا دیرتر بهبود می یابد.

روش FUT بهترین روش کاشت مو برای افرادی که پوست سفتی دارند و ه ورزشکارانی که ورزشهای سنگین انجام می دهند نیست.

آیا بهترین روش کاشت مو کاشت به روش FIT است؟

 می توان پاسخ این سوال را اینگونه داد که بله کاشت مو به روش FIT یکی از بهترین روش های کاشت مو است. در این روش برداشت فولیکول های مو از بانک موی سر فرد انجام می شود و در قسمت های طاس سر پیوند زده می شود. برداشت به صورت دانه به دانه همانند روش قبلی انجام می شود.

مزایای بهترین روش کاشت مو

 در روش FIT مشکل ایجاد زخم نواری وجود ندارد و زخم بزرگی ایجاد نمی شود، چرا که در این روش، برداشت فولیکول های مو از طریق دستگاه انجام می شود و به همین دلیل دیگر نیازی به برداشت نواری از سطح سر نیست و خونریزی نداشته و نیازی به بخیه هم نیست. به همین دلیل این روش کم تهاجمی است.

کاشت مو به روش FIT  برای کسانی که پوست سر سفت  با انعطاف پذیری کمی دارند نیز محدودیتی ایجاد نمی کند، بنابراین می توان این روش از کاشت مو را به چنین افرادی نیز پیشنهاد داد. در این روش محدودیتی بعد از کاشت مو برای ورزش وجود ندارد.

کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش SUT  همانند روش FIT عمل برداشت فولیکول های مو از طریق دستگاه ایجاد می شود و سرعت انجام پیوند زدن نیز بالاست. در این روش اگر پزشک، مهارت کافی در استفاده از دستگاه را داشته باشد خطر آسیب به گرافت ها را پایین می آورد.

در روش SUT نیز سرعت کاشت مو بالا بوده و امکان کاشت کامل مو در یک جلسه وجود دارد، اما هزینه کاشت مو به روش SUT بیشتر از روش های FUT و FIT است.

کاشت مو به روش Micro FIT

در این روش همانند روش FIT برداشت فولیکول های مو به صورت واحدی انجام می پذیرد و تنها تفاوت آن با سایر روش ها که باعث شده عنوان بهترین روش کاشت مو به آن نسبت داده شود، استفاده از ابزار های دقیق در برداشت فولیکول های مو است. در این روش نیز امکان کاشت مو بدون تراشیدن مو وجود دارد اما هزینه آن نسبت به سایر  روش ها بیشتر است.

کاشت مو به روش BHT

در این روش از موهای بدن، مانند: ریش، سینه و پشت بدن هر فردی برای کاشت مو انتخاب می شود. این روش بر پایه روش FIT است و از تکنیک های SUT و MFIT نیز استفاده می شود. اما چون که موهای بدن، مناسب کاشت در قسمت سر نیستند و جلوه ی خوبی به موهای شما نمی دهند، نمی توان از آن به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد کرد.

کاشت مو  به روش ترکیبی

همانطور که از نام این روش پیداست، از ترکیب چند روش برای کاشت مو استفاده می شود. ترکیب روش های FUT و FIT . در روش ترکیبی بیشتر فولیکول های مو از طریق روش FUT برداشت می شوند و از روشFIT  جهت افزایش تراکم موها و بهبود نتایج استفاده می شود.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی یکی از روش های تقویت مو برای توقف ریزش مو است که اغلب، افرادی به این روش روی می آورند که از ریزش مو و آلوپسی رنج می برند. در روش مزوتراپی مو مواد مغذی مانند ویتامین ها، پروتئین ها، عصاره بعضی از گیاهان دارویی و اسید های آمینه از طریق سرنگ به پوست سر تزریق شده و باعث تقویت موهای سر می شوند.

کاربرد مزوتراپی مو چیست؟

همانطور که گفته شد مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو  و تقویت موها انجام می شود. بعضی از افراد برای تقویت موهای خود و جلوگیری از ریزش مو از داروی موضعی ماینوکسیدیل استفاده می کنند که پیشنهاد ما برای تاثیر پذیری بیشتر استفاده از روش مزوتراپی مو برای تقویت موها ی شماست چرا که  تاثیر گذاری روش مزوتراپی به مراتب بیشتر از استفاده از داروهای موضعی می باشد.

البته در روش مزوتراپی در موارد دیگر همچون: درمان چربی پلک، از بین بردن چربی های موضعی، برطرف کردن چین و چروک ها (جوانسازی پوست)، درمان لکه های پوستی نیز می توان استفاده کرد، اما مزوتراپی مختصص مو برای درمان ریزش و آلوپسی مو انجام می شود.

مزوتراپی مو چه مزایایی دارد؟

مزوتراپی مو با تزریق مواد مغذی و مفید بر پوست سر، روی لایه های مختلف پوستی اثر می گذارد و در نتیجه باعث تقویت مو می شود. مزایای مزوتراپی عبارتند از:

مزوتراپی مو خونرسانی ناحیه تزریق را بهبود می بخشد؛

از تحلیل رفتن فولیکول های مو جلوگیری می کند؛

ترشحات چربی پوست را کنترل می کند؛

برای بهبود نتایج کاشت مو نیز تاثیر گذار است؛

بافت پوست و فولیکول ها با تزریق ترکیبات دارویی که انجام می شود، تغذیه می شوند.

مزوتراپی مو چه عوارضی دارد؟

همانطور که گفته شد در روش مزوتراپی مو، مواد مغذی از طریق سرنگ به پوست سر تزریق می شوند، و با توجه به فرو رفتن سوزن در پوست سر امکان احساس درد، کبودی، التهاب، تورم و در بعضی موارد نادر، عفونت وجود دارد.

مزوتراپی مو به چه کسانی توصیه می شود؟

همانطور که در مطالب قبل هم اشاره شد، مزوتراپی به افرادی توصیه می شود که به هر دلیلی دچار ریزش مو شده اند  و از این بابت رنج می برند، آن ها می توانند با روی آوردن به روش مزوتراپی مو ریشه موهای خود را تقویت و از ریزش موها جلوگیری کنند. افرادی که به هریک از انواع آلوپسی مبتلا شده اند می توانند روش مزوتراپی مو را برای درمان خود انتخاب کنند.

مزوتراپی مو به چه افرادی توصیه نمی شود؟

خانم های بالای 60 سال سن دارند.

اقایان بالای 40 سال که از طاسی شدید رنج می برند.

خانمهای باردار.

کسانی که دچار مشکلات ژنیتیک هستند و به دلیل ژنتیکی جنس موی خوبی ندارند.

کسانی که در حال شیمی درمانی هستند.

افرادی که ریزش موی آن ها به دلیل بیماری زمینه ای خاصی مانند سفلیس است.

افرادی که به بیماری هایی همچون: هپاتیت، دیابت، ایدز، هموفیلی و …. مبتلا هستند.

کسانی که التهابات پوستی دارند.

چه مراقبت هایی بعد از مزوتراپی مو باید لحاظ شود؟

بهتر است تا 8 ساعت بعد از مزوتراپی مو، سر خود را نشویید. بعد از گذشت سه روز حمام کنید. با آب گرم دوش نگیرید چرا که امکان ایجاد التهاب و کبودی وجود دارد.

از داروهایی مانند ماینوکسیدیل، مواد آرایشی، حالت دهنده مو، داروهای تقویت کننده مو و هم چنین دورهای ضد التهابی (آسپرین و ایبوپروفن) و ویتامین E تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی استفاده نکنید.

اگر دچار برآمدگی در ناحیه تزریق شده اید، نشان دهنده واکنش پوست سر شما به محلول مزوتراپی است و این به این معناست که شما به مزوتراپی حساسیت داشته اید و در صورت بروز این مشکل حتما با کلینیک مربوطه تماس بگیرید.

مایعات زیاد مصرف کنید.

از آنجایی که ورزش باعث تعریق می شود بنابراین این تعریق موجب خروج محلول از پوست سر شده و به همین دلیل توصیه می شود تا حداقل بعد از دو روز بعد از مزوتراپی، ورزش نکنید.

لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد یعنی چه؟

لیزر موهای زائد یکی از روش های رایج برای زدودن موهای زاید است، اما تفاوت قابل توجهی که با سایر روش دارد در این است که در روش لیزر برای همیشه از دست موهای زائد خلاص می شوید، اما در دیگر روش ها امکان رویش مجدد موها وجود دارد.

لیزر موهای زائد آقایان چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد هم برای بانوان و برای برایآاقایان انجام می شود. در لیزر موهای زائد آقایان، عمل زدودن موهای زائد از طریق دستگاه های لیزر همچون دستگاه الکساندرایت و دایود انجام  می پذیرد که بسته به نوع پوست و موی هر فردی نوع دستگاه نیز انتخاب می شود، چرا که در رسیدن به نتیجه دلخواه انتخاب درست دستگاه بسیار تاثیر گذار است.

لیزر موهای زائد آقایان در چند جلسه انجام می شود؟

از انجایی که موهای زائد بدن اقایان نسبت به خانمها ضخیم تر و از تراکم بالاتری برخوردار است بدیهی است که اقایان نسبت به خانمها به تعداد جلسات بیشتری جهت مشاده نتیجه دلخواد و همچنینی به تعداد جلسات یاداور سالانه بیشتری نیاز دارند تا درصد زیادی از تاثیرگذای عمل لیزر را در خود مشاهده کنند.

لیزر موهای زائد آقایان چه مزایایی دارد؟

بزرگترین مزیتی که می توان برای لیزر موهای زائد آقایان بیان کرد خلاص شدن همیشگی از دست موهای زائد و عذاب آور است که احساس بهتری به هر فردی انتقال می کند. لیزر موهای زائد آقایان راهی دقیق تر برای حذف موهای زائد نسبت به سایر روش ها است .

حتی اگر  هزینه ی از بین بردن موهای زائد از طریق لیزر را مورد بررسی قرار دهید، خواهید فهمید که از لحاظ هزینه ای هم برای شما به صرفه تر از سایر روش ها است.

لیزر موهای زائد آقایان چه عوارضی دارد؟

در لیزر موهای زائد اقایان و بانوان عوارض خاصی گزارش نشده و تنها عوارضی که می توان در حین لیزر موهای زائد نام برد، در بعضی موارد و اکثرا در جلسات اولیه لیزر، درد در ناحیه لیزر است و بعد از لیزر، امکان قرمز شدن  ناحیه لیزر شده وجود دارد که جای نگرانی نداشته و زود از بین می رود.

همچنین بهتر است بعد از انجام لیزر، نواحی لیزر شده را از تابش مستقیم آفتاب حفظ نگه دارید تا تاثیرگذاری این عمل بالاتر برود.

لازم به ذکر است که ممکن است با مراجعه به مراکز غیر معتبر دچار عوارضی همچون: سوختگی ناحیه لیزر شده، زخم، تغییر رنگ پوست و آکنه شوید. پس در انتخاب کلینیک مناسب و معتبر، دقت به عمل آورید.

ایا لیزر موهای زائدآاقایان موجب ناباروری آن ها می شود؟

برخی از افراد می پندارند لیزر زیر بغل و ناحیه تناسلی به غدد مربوطه اسیب می رساند اما این باوری اشتباه است چرا که نفوذ اشعه لیزر روی لایه ابتدایی از پوست انجام می گیرد و به غدد مربوطه نمی رسد.

حتی بعضی از افراد بر این باورند که لیزر ناحیه تناسلی موجب ناباروری آن ها میشود ولی باید گفت که این نیز باور غلطی است، چون نفوذ لیزر کمتر از آن است که به اندام های جنسی شما آسیب برساند.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها از تراکم بیشتری برخوردار بوده و ضخامت بیشتری دارد و به همین دلیل نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن همیشگی موهای زائد نیاز دارند. با توجه به موارد گفته شده هزینه ناشی از لیزر موهای زائد آقایان نیز بیشتر می شود.

اگر تمایل به لیزر کل بدن و حتی نواحی خاصی از بدن مد نظرتان است میتوانید از خدمت لیزر موهای زائد آقایان کلینیک زیبایی آنیل استفاده کنید و هزینه لیزر نواحی مختلف بدن را در این سایت مشاهده فرمایید.

ایا لیزر موهای زائد آقایان تاثیر گذار است؟

جواب این سوال بله است چرا که لیزر با تابش اشعه و دادن گرما به ناحیه مورد نظر، فولیکول های موهای آن ناحیه را از بین می برد و همین امر سبب از بین رفتن همیشگی موهای زائد شده و می توان گفت نه تنها روش لیزر موهای زائد برای خانم ها موثر است، بلکه برای آقایان نیز تاثیر گذار است.

کلام آخر

شما می توانید با استفاده از خدمات مختلف کلینیک زیبایی آنیل (https://anylclinic.com) اعم از انواع روش کاشت مو و یافتن بهترین روش کاشت مو، مزوتراپی مو و لیزر موهای زائد استفاده کنید و با بهره بردن از هریک خدمات یاد شده به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

دکمه بازگشت به بالا