ضروری ترین لوازم سیسمونی نوزاد

از دغدغه های مادران در زمان بارداری تهیه سیسمونی برای نوزادشان است و بسیار در مورد این موضوع تحقیق و سوال می کنند و نظرات دیگران را می پرسند. این که لباس نوزاد در چه سایر و اندازه ای باشد یا برای سرگرم کردن نوزاد خود چه اسباب بازی هایی تهیه کنند. در تهیه سیسمونی نوزاد باید به این نکته مهم توجه کرد که کودک در چه فصلی متولد خواهد شد مثلا سیسمونی نوزادی که  در فصل تابستان متولد شده است تفاوت های بسیاری با سیسمونی نوزادی که فصل زمستان متولد شده است دارد.

یا اینکه جنسیت نوزاد شما چیست؟ پسر است یا دختر. طبیعی است که با تعیین جنسیت کودک لوازم سیسمونی کودک نیز تغییر خواهد کرد. پس بهتر است تا قبل از تعیین جنسیت کودک خود از خرید سیسمونی نوزاد جلوگیری کنید. مادران در این دوران با جست و جو در منابع مختلفی مثل اینترنت، اقوام و … سعی می کنند بهترین وسایل و لوازم سیسمونی را برای نوزاد تازه متولد شده خود تهیه کنند تا نوزاد در هنگام استفاده از آن آرامش داشته باشد.

مثلا خرید تخت یا پتوی نوزاد که ارتباط مستقیم با خواب کودک دارد یا شیشه شیر مناسب که باز هم ارتباط مستقیم با تغذیه کودک دارد. در این مقاله به تمامی سوالات شما مادران عزیز در مورد سیسمونی نوزاد پاسخ داده شده است و می تواند مشکلات  و ابهامات شما در مورد سیسمونی نوزاد را رفع کند.

پوشاک

راهنمای انتخاب لباس نوزاد

لباس نوزاد یکی از مهم‌ترین وسایلی است، که می‌بایست یک مادر حداقل چند نوع مختلف آن را در ساک خود به‌همراه داشته باشد. خرید لباس نوزاد  با توجه به جنسیت او متفاوت می‌باشد. برای مثال لباس نوزاد پسرانه و لباس نوزاد دخترانه کاملاً متمایز بوده، و می‌بایست به این نکته نیز دقت نمود. علاوه‌براین جنس لباس نیز بسیار مهم است.

برای نوزادان لباس‌هایی از جنس نخ و پنبه کاملاً مناسب خواهد بود. اما مورد دیگری که باید به آن دقت کنید شرایط آب‌وهوایی منطقه محل سکونتتان می‌باشد. بهتر است جنس لباس با توجه به آب‌وهوای محل سکونت انتخاب شود. همچنین بهتر است لباس سرهمی نوزاد نیز در ساک‌بیمارستان‌شما‌ وجود داشته باشد.

پوشاک

راهنمای انتخاب پتوی نوزاد

پتوی نوزاد دیگر موردی است که می‌بایست در چک لیست وسایل شما وجود داشته باشد. بهتر است پتوی نوزاد جنس بسیار نرمی داشته وبتواند گرما را به‌خوبی حفظ نماید. به این علت که اگر نوزاد احساس گرما داشته باشد، خواب راحت‌تر و شیرین‌تری نیز خواهد داشت.

دستکش و کلاه نوزاد آیا ضروری است؟

اگر محلی که در آن ساکن هستید سرد است، می‌بایست دستکش و کلاه نوزاد نیز در چک لیست ساک بهارستان شما وجود داشته باشد. به این علت که در صورت سرد بودن هوا قطعا محیط بیمارستان نیز خنک خواهد بود، و می‌بایست فرزند خود را همواره بپوشانید. به‌همین‌علت تهیه دستکش و کلاه نوزاد نیز از مهم‌ترین موارد می‌باشد.

بهترین نوع پوشک نوزاد 

همان‌طور که می‌دانید پوشاک نوزاد ممکن است اولین وسیله‌ای باشد که، پس‌از تولد به آن نیاز خواهد داشت. پوشک نوزاد خود را حتما از فروشگاه‌های معتبر یا داروخانه‌ها خریداری نمایید. سعی کنید پوشاک نوزاد خود را از چندین برند مختلف خریداری نمایید. به این علت که ممکن است، پوست نوزاد شما نسبت‌به یک برند حساس باشد و دچار آلرژی شود. درنتیجه اگر چنین موردی پیش بیاید می‌توانید برای نوزاد خود از پوشاک با برندهای دیگر استفاده نمایید.

دستمال مرطوب برای نوزاد

دستمال‌مرطوب نیز از وسایل کاربردی و مهم می‌باشد که باید در ساک بیمارستان شما وجود داشته باشد. شما می‌توانید پاها و باسن نوزاد خود را با استفاده از دستمال مرطوب کاملاً پاک کنید. سعی کنید از برندی استفاده نمایید که با پوست نوزاد شما سازگاری داشته باشد.

توجه داشته باشید برای بدنیا آمدن نوزاد قطعا شما به‌عنوان مادر چند روزی را در بیمارستان سپری خواهید کرد. به‌همین دلیل می‌بایست وسایل سیسمونی  را به‌همراه خود داشته، تا بتوانید اوقات آسوده‌تر و راحت‌تری را سپری کنید.

پوشاک

وسایل شستشو

قطعا نوزاد شما اولین حمام خود را در بیمارستان تجربه خواهد کرد. به‌همین دلیل می‌بایست وسایل شست‌وشوی او را نیز در ساک خود به‌همراه داشته باشید. برای شست‌وشوی نوزاد شما نیاز به وسایل خاصی نخواهید داشت، و به‌همراه داشتن لوسیون مخصوص نوزاد برایتان کافی خواهد بود.

حوله نوزاد مناسب

حوله نیز از دیگر وسایلی است که، وجود آن در ساک نوزاد بسیار مهم و ضروری است. حوله نوزاد را به‌خاطر طرح و ظاهر آن انتخاب نکنید، و بهتر است یک حوله پنبه‌ای و نرم را خریداری نمایید. به این علت که حوله‌های پنبه‌ای قدرت بیشتری در جذب آب دارند و برای نوزاد مناسب‌تر هستند.

همانطور که میدانید لوازم سیسمونی به قدری گسترده می باشد و برای تهیه آن یک مرکز و یا فروشگاه مناسب باید انتخاب کنید تا بتوانید تمام آنها را خریداری کنید و ما به شما پیشنهاد میکنیم برای خرید سیسمونی ارزان به وب سایت نی نی روز سر زده هم امکان خرید حضوری را دارند و هم برای خرید اینترنی میتوانید به این مجمموعه سر بزنید.

دکمه بازگشت به بالا