مهمترین ویژگی های لباس کار نجاری؟؟؟

خرید لباس ایمنی خصوصاً در حوزه کارهای صنعتی همچون نجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لباس کار نجاری لزوماً نباید برای یک کارگاه بزرگ و حرفه‌ای باشد، بلکه یک نجار ساده در کارگاهی کوچک نیز نیازمند لباس کار مناسب است. شغل نجاری از جمله مشاغلی است که با ابزار و تجهیزات زیادی در ارتباط است؛ وسایلی که لزوم استفاده از نکات ایمنی از جمله پوشیدن لباس کار مناسب را دوچندان می‌کند. لباس کار مناسب نجاری علاوه بر رعایت نکات ایمنی از حیث راحتی کار و سرعت عمل نیز اهمیت دارد، چراکه یک نجار نیازمند دسترسی مناسب و سریع به ابزار خود است. امری که یک لباس کار نجاری خوب با طراحی مناسب، آن را به‌خوبی فراهم می‌کند.

خصوصیات لباس های کار |لباس کار ارزان قیمت |لباس کار حرفه ای

ویژگی‌های لباس کار نجاری

لباس کار مناسب نجاری باید ویژگی‌های خاص و ویژه‌ای داشته باشد. داشتن جیب‌های مناسب و نسبتاً پرتعداد یکی از مشخصه‌های اصلی است؛ امری که در حفظ و دسترسی نجار به تجهیزات نقشی تعیین‌کننده دارد. دوام و مقاومت بالای لباس از جمله مقاومت در برابر سایش از دیگر فاکتورهای مهم است. این فاکتور به کمک جنس پارچه و دوخت مناسب حاصل خواهد شد. راحتی لباس نیز عاملی دیگری است که یک نجار به‌واسطه تحرک زیاد خود به‌شدت به آن نیاز دارد. در نتیجه هنگام خرید لباس کار نجاری حتماً به آن توجه داشته باشید.

محیط نجاری اغلب با براده‌های چوب و گرد و خاک‌های حاصل از آن سروکار دارد. این موارد موجب کثیفی ظاهر لباس خواهد شد، لذا قابلیت شست‌وشوی لباس کار باید بالا باشد. از طرفی دستگاه‌ها و تجهیزات حساسی چون انواع اره و تیغه در محیط نجاری وجود دارد، درنتیجه، لزوم استفاده از تجهیزاتی مانند دستکش کار علاوه بر لباس کار نجاری نیز ضروری است. همچنین علاوه بر موارد فوق، از زیبایی و دوخت مناسب لباس نباید غافل شد؛ امری که در برخورد با مشتریان و صاحبان کار می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

حدود قیمت لباس کار نجاری

قیمت لباس کار نجاری بسته به نوع پارچه به کار رفته و همچنین الگوی دوخت می‌تواند متفاوت باشد. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت آن است که نجاری اساساً در دسته مشاغل نسبتاً پرخطر محسوب می‌شود، لذا همواره کیفیت و دوام لباس را اولویت انتخاب و خرید لباس کار مناسب نجاری قرار دهید. همان‌گونه که بیان شد، رعایت نکات ایمنی در نجاری اهمیت دوچندانی دارد، پس حتی‌الامکان باید از امکانات مناسب در این حوزه استفاده کرد. در همین راستا، تجهیزات ایمنی مانند دستکش با کیفیت نجاری و عینک محافظ تا حدی ضروری است. این عوامل نیز می‌تواند قیمت لباس کار را تحت تأثیر قرار دهد.

لباس کار نجاری : معرفی 4 فاکتور اصلی آن!!

لباس کار برای هر شغلی یکی از ضروریات به شمار می رود که برای فرد حائز اهمیت است. هر شغلی بسته به میزان خطراتی که دارد، باید لباسی مناسب و ایمن داشته باشد تا از پرسنل از هر حیث محافظت نماید. روپوش کار رستوران همانقدر اهمیت دارد که لباس کار آتش نشانی اهمیت دارد. به دلیل اهمیتی که لباس فرم دادر، باید در ابتدا راحت بوده و سپس امنیت و ایمنی لازم را برای مصرف کننده فراهم نماید.

در این مقاله قصد داریم به آشنایی با لباس کار نجاری بپردازیم. یکی از شغل های اساسی که از دیرباز تا کنون از اهمیت برخوردار بوده و طرفداران بی شماری دارد، شغل نجاری است. بسیاری از کمدها، درب و کابینت ها تولید شده توسط شغل نجاری است که به زیبایی محیط شما کمک می نماید. همانقدر که این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است، به همان میزان خطرات بسیاری را برای پرسنل به دنبال دارد. به همین دلیل باید لباس کار نجاری بسیار با دقت و از جنس مرغوب تهیه شود. خرید لباس کار یکسره برای نجاری یکی از انتخاب ها به شمار می رود و شما می توانید با سفارش لباس های ایمن و پوشیده به تولیدی لباس کار، پرسنل مشغول در کارگاه را ایمن نمایید.

ماهیت شغل نجاری

شغل و کار نجاری، به دلیل ماهیتی که دارد و با چوب و وسایل تیز وبرنده سر و کار دارد، شغلی پرخطر به شمار می رود. نجار به دلیل کار با اره و اجسام برنده، باید لباس ایمن بر تن داشته باشد و اکسسوری های ایمنی باکیفیتی را در اختیار خود داشته باشد تا از هر نوع خطر و حادثه ای مصون بماند. لباس کار نجاری و خرید لباس کار یکسره با کیفیت، نه تنها برای کارگاه های بزرگ بلکه برای کارگاه های کوچک و شخصی نیز بسیا با اهمیت است. در توضیح ماهیت این شغل باید گفته که نجار، با ابزار و تجهیزات بسیاری سرو کار دارد و همین امر سبب می شود تا لباس کار نجاری مانند بسیار پوشیده و ایمن باشد.

لزوماً نباید برای یک کارگاه بزرگ و حرفه‌ای باشد، بلکه یک نجار ساده در کارگاهی کوچک نیز نیازمند لباس کار مناسب است. شغل نجاری حرفه ای است که با ابزار و تجهیزات متنوعی در ارتباط است به همین جهت باید لباس کار مناسب و پوشیده ای برای این شغل در نظر گرفت تا بدن نجار از خطرات احتمالی مصون بماند. لباس تهیه شده برای شغل نجاری، به دلیل تجرک بالایی که دارد، باید راحت باشد و بر سرعت عمل کارکنان اثر منفی نگذارد. پیش از خرید و آشنایی با لباس کار نجاری باید فرد با اصول این کار آشنا باشد و تخصص لازم در این حوزه را فرا گرفته باشد.

ویژگی‌ لباس کار نجاری

لباس کار نجاری از ویژگی های متنوعی باید برخوردار باشد تا ضمن ایجاد راحتی برای فرد، ایمنی او را نیز به خوبی فراهم سازد. لباس ، باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد. یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب لباس کار نجاری، داشتن تعداد زیادی جیب‌های جادار باشد تا نجار در زمان کار سریعترین میزان دسترسی را به ابزار و لوازم مورد نیاز داشته باشد. فرد باید بتواند ابزار و لوازم خود را در جیب های خود قرار دهد تا بر سرعت کار او اضافه شده و به صرفه جویی در زمان کمک نماید.

از دیگر ویژگی های لباس کار نجاری، دوام و مقاومت بالای آن است. زیرا این لباس چون ساعت ها بر تن فرد است ممکن است به مرور زمان دچار سایش و پارگی شود. این لباس باید به قدری مقاوم و محکم باشد که در زمان کار و برخورد با ابزار، به راحتی پاره نشده و سالم بماند.

جنس پارچه و نوع دوخت یکی از دیگ المان های موثر در لباس کار نجاری است که کمک می کند تا مقاومت لباس در برابر سایش و پارگی بیشتر شود. با دوخت مقاوم از پاره شدن درزهای لباس در زمان تحرک فرد جلوگیری می شود. به همین دلیل باید سفارش دوخت لباس کار نجاری را به تولیدی لباس کار با کیفیت و مطمئن و با تجربه واگذار نمایید. جنس پارچه لباس کار نجاری باید به نوعی باشد که گرمای بیش از حد نجار را آزار ندهد و یا در برابر سرما، بدن فرد را محافظت نماید.

قابلیت شست و شو از دیگر ویژگی های لباس کار نجاری به شمار می رود. جنس پارچه باید به گونه ای باشد که آلودگی های محیط نجاری به راحتی و با شست و شو از روی لباس از بین بروند.

لباس کار نجاری را می توان به صورت دو تکه و یا سرهمی تهیه نمود. اما باید دقت داشت که این لباس باید داری آشتین بلندی باشد تا از دست در برابر بریدگی با چوب و تجهیزات محافظت نماید.

لباس کار نجاری

از آنجا که فضای کار نجاری با براده های چوب و گرد و خاک و اجسام تیز و برنده و سنگین سرو کار دارد، باید در خرید و تجهیز لباس کار نجاری دقت نمود. این لباس کار باید شامل موارد زیر باشد:

دستکش

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های لباس کار نجاری، دستکش است که از دست نجار به خوبی محافظت می نماید. دستکش به فرد کمک می کند تا دست او از بریدن با براده های چوب، اجسام تیز و برنده محافظت شده و مانع از رفتن براده های چوب به دست شود. دستکش نجاری باید از کیفی تبالایی تهیه شود و در برابر بریدگی و سایر آسیب ها مقاومت داشته باشد.

پوتین

از دیگر اکسسوری های مهم لباس کار نجاری، پوتین است. از انجا که شغل نجاری با چوب های سنگین سر و کار دارد باید از پوتین و کفش های مقاوم و ایمن استفاده نمود. به دلیل احتمال سقوط اجسام سنگین بر روی پای نجار، باید از پوتین های مقاوم و با دوام استفاده نمود تا آسیبی در حین سقوط به پا وارد نشود.

عینک

از مهم ترین بخش های اکسسوری های نجاری است که چشم فرد را در برابر پریدن براده های چوب و سایر آلودگی ها مخافظت می نماید.

در پایان !!

هر حرفه ای به دلیل ماهیتی که دارد، نیاز دارد تا در برابر عوامل خارجی ایمن شود. لباس فرم یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد ایمنی به شمار می رود. لباس کار نجاری یکی از شغل هایی است که باید به دقت و حساسیت تهیه شود تا از بدن فرد در برابر خطرات کاری، محافظت نماید.

منبع:

جهان ایمنی

workwear-usa.com

دکمه بازگشت به بالا