اقتصادیکسب و کار ایرانی

قیمت کفسابی کف با مواد شوینده(متر مربع)

کفسابی ساختمان و خدمات ساب زنی سنگ کف

کفسابی ساختمان یا سنگ سابی ساختمان کف به مجموعه اقدامات مانند ساب زدن سنگ کف پارکینگ، ساب سنگ، کفسابی سرامیک، کفسابی موزاییک و غیره به وسیله تجهیزات و ابزارآلات مخصوص گفته می شود. استفادهطولانی مدت از هر سطحی مانند سنگ یا حتی سرامیک موجب مستهلک شدن آن خواهد شد. بااستفاده از خدمات کفسابی سرامیک، چند میلیمتر از از روی سنگ برداشته شده و سطح صاف و صیقلی به وجود می آورد. در ادامه به مزایای کف سابی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت کفسابی در تهران و دستمزدکف ساب ساختمان می پردازیم.

ابزارآلات |ساختمان |قیمت کفسابی

کفسابی ساختمان در چه مواردی استفاده می شود؟

حتی سطوح سخت و مقاومی مانند سنگ نیز بر اثر اتفاقات گوناگون ممکن است دچار ناهمواریهایی شوند. در بعضی از موارد پس از نصب سنگ ممکن است به علت ریختن ملات و رنگ، زیبایی مورد انتظار دریافت نشود. گاهی نیز پس از نصب کامل سنگ و کاشی لبه های سنگ به طور کامل در بتن کار فرو نمی رود، در این مورد وموارد این چنینی که امکان تعویض دوباره سنگ کف نمی باشد، تنها راه حل استفاده ازکفسابی و خدمات سنگ سابی ساختمان است.

کفسابی سنگ کف پارکینگ مسکونی با کفسابی

اهمیت کفسابی کف پارکینگ در ساختمان های مسکونی بیشتر است. ماشین های لوکس ساکنین باید جایپارک مناسبی داشته باشند. زباله ها و شن های کف پارکینگ محل خوبی برای پارک اتومبیل های مدل بالا نیستند. با توجه به اینکه پارکینگ از مشاعات ساختمان استاغلب توسط ساکنین تمیز نمی شود. کفسابی سنگ کف پارکینگ از مواردی است که هر چندسال یکبار باید انجام شود.

سنگ سابی وکفسابی سنگ کف پارکینگ تجاری

لکه گیری و تمیز کردن کف پارکینگ در ساختمان های تجاری درست به اندازه ویترین فروشگاه های تجاری اهمیت دارد. پارکینگ های کثیف با کف ناهموار از دید مراجعه کننده ها دور نمی ماند. رونق کسب و کارتان بستگی به جلب رضایت مشتری دارد. در اغلب موارد برای برق انداختن سنگکف پارکینگ از دستگاه های پولیش مخصوص استفاده می شوند. دستگاه کفسابی برای ساب زنی سنگ پارکینگ و از بین بردن ناهمواری های کف پارکینگ و دستگاه اسکرابر برای تمیز کردن و لکه گیری استفاده می شود.

مزایای کفسابی سرامیک و سنگ

افزایش طول عمرسنگ ها

وجود درز و شکاف دربافت سنگها یکی از نقاط ضعف سنگ به شمار می رود. زیرا که نفوذ آب و مواد دیگر درفضای خالی بین سنگها طی دراز مدت، موجب ایجاد ترک در سنگ می شود. درپروسه سنگ سابی این درز و شکافها کاملا پر و یک دست شده و از ایجاد ترکهای بعدی جلوگیری می کند.

یکسان سازی سطح با ساب زدن سنگ کف منزل

از مهم ترین مزایای کفسابی سرامیک و ساب زدن سنگ، صیقلی شدن یا به اصطلاح برقافتادن سطح سنگ است. کفسابی ساختمان صرفا برای براق شدن سنگ نیست. بلکه فرآیند کفسابی و سنگ سابی برای از بین بردن لقی و عدم تراز بودن صفحات بین سنگ نیز به کار برده می شود. شستشوی سنگ و کاشی با مواد تاثیر چندانی در شفافیت سنگ ها ندارد و فقط لک ها را از بین می برد. در صورتیکه مواد اضافه مانندچسب و سیمان که به سنگ چسبیده باشند، با استفاده از ساب زنی سنگ از بینخواهند رفت.

صرفه جویی درهزینه ها با ساب زنی سنگ

اگر قسمتی از سنگ سطحمورد نظر شما آسیب دیده یا شکسته باشد، اگر اقدام به کفسابی ساختمان نکنید، احتمالا مجبور می شوید که سنگ محل مورد نظر را به کل تعویض کنید. این کار هزینه یبسیار بالایی نسبت به قیمت کفسابی ساختمان دارد. از طرفی فقط عوض کردن قسمتی از سنگ یا موزاییک کف، باعث ایجاد ظاهر بدی می شود، زیرا باز سطح یکدست نخواهد شد. اما با انجام با یک کفسابی موزاییک یا ساب زنی سنگ می توان سطح یکدست و زیبایی ایجاد نمود و البته با هزینه مناسب تر!

دستگاه کفسابی سنگ منزل

خدمات کفسابی ساختمان بر اساس نوع سنگ و میزان مقاومت سنگ مراحلو ابزارآلات متفاوتی را می طلبد. ابتدا با دستگاه ساب سنگ و لقمه سابزنی مناسب باید یک لایه از روی سنگ برداشته شود. لقمه مورد استفاده در دستگاه باید بر اساس جنس سنگ انتخاب شود. قبل از شروع کفسابی ساختمان یا سنگ سابی کف اگر درز و شکاف های سنگ نیاز به تخلیه و بتونه کاری مجدد داشته باشد،به وسیله فرچه مخصوص این کار انجام می گیرد. بتونه کاری با استفاده از سیمان ورزین انجام می شود. پس از آن، مراحل بتونه کاری با استفاده لقمه مخصوص، ظریف کاری انجام می شود. در مواردی مانند کفسابی پارکینگ، کفسابی پله وپاگرد و همچنین سنگ سابی کف منزل و غیره کاربرد دارد.

کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک نیز مانند ساب زنی سنگ انجام می شود. گاهی سطح موزاییک و کاشی به دلایل مختلف ناهموار می شود و برای از بین بردن این ناهمواریها و زیبا شدن و براق شدن موزاییک ها اقدام به کفسابی موزاییک می کنند. همچنین گاهی پیش ازانجام عملیات پارکت و کفپوش نیز برای یکسان سازی سطح، اقدام به سابزنی سنگ موزاییک می کنند تا بستر مناسبی برای نصب پارکت و کفپوش ایجادشود. البته باید بدانید که خدمات کفسابی ساختمان و ساب زنی موزاییک برایموزاییک های برجسته انجام نمی شود و فقط روی موزاییک های صاف قابل انجام است.

کفسابی بتن

قبل از توضیح درباره کفسابی بتن باید بیان کنیم که به طور کل دو نوع بتن وجود دارد. بتن نرمه و بتن سنگ دار. در مدل اول بتن ترکیبی از ماسه و سیمان است در این مدل افراد به راحتی اقدام به سنگسابی بتن می کنند. ولی در مدل سنگدار کفسابی ساختمان امکان ندارد و یا در صورت انجام با تجهیزات معمولی نمی توان اقدام به اینکار نمود. زیرا سنگ های موجود در بتن می توانند به دستگاه کف ساب آسیب برسانند و کنده شوند. کفسابی بتن برای یکسان سازی سطح برای امور دیگر مانند کفپوش و پارکت انجام می شود. همچنین در مواردی که عوامل جوی و محیطی موجب ایجاد ترک در شکستگی در بتن شده اند، این اقدام بسیار موثر است.

کفساب حرفه ای کفسابی ایران

کیفیت خدمات کفسابی ساختمان و ساب زنی سنگ مانند بسیاری از موارد دیگر به تجربه و مهارت کفساب ساختمان بستگی دارد. اطمینان از کیفیت سطح و مقاومت سنگ قبل از انجام دادن کفسابی ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا بعضی از گونه های سنگ به علت جنس نامرغوب، مناسب برای ساب زدن سنگ نیستند. لذا قبل از تصمیم به سنگ سابی با کفساب ماهر و با تجربه حتما مشورت کنید.

این مورد که کفساب حرفه ای از کدام قسمت سطح شروع به کف سابی نماید و حتما تمامی سطوح به صورت یکدست سنگ سابی شوند، بسیار مهم است. تعداد دفعات مجاز برای ساب زدنسنگ کف باید درست انجام شوند تا به بافت سنگ آسیب نرسد. حضور به موقع وانجام کفسابی ساختمان با صبر و حوصله بر نتیجه کار تاثیر دارد. کف ساب باید به انجام تمامی خدمات کفسابی واقف باشد. استفاده درست و بجا از لقمه کفسابی سنگ متناسب با جنس سنگ از مهارت و تجربه کف ساب ایران محسوب می شود.

قیمت کفسابی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کفسابی ساختمان به موارد متعددی بستگی دارد. عواملیمانند جنس کف ساختمان، تعداد طبقات ساختمان، متراژ و مدت زمانی که برای انجام اینکار صرف می شود بر دستمزد کفساب و قیمت کفسابی ساختمان تاثیردارند. معمولا جنس سنگهایی که در کف ساختمان به کار می روند، دو نوع هستند. سنگهای نرم مانند سنگ مرمر و سنگ تراولین هستند. این سنگها که در نمای بیرون وداخل خانه استفاده می شوند از نمونه سنگ های ارزان محسوب می شوند ازین رو قیمت کفسابی ساختمان برای این نوع ها به نسبت ارزانتر خواهد شد و با نام کفسابی ارزان شناخته می شود. همچنین قیمت کفسابی موزاییک و قیمت کفسابی سرامیک بسیار کمتر از قیمت سنگ سابی سنگ و قیمت کفسابی سنگ گرانیت است.

در تعیین قیمت کفسابی سنگ این نکته نیز بسیار موثر است که آیا سنگ قبلاً ساب خوردهاست یا خیر. زیرا سنگ هایی که یک بار ساب سنگ خورده باشند، در نوبت اول ایرادات فاحش گرفته شده است و انجام دوباره ساب زنی سنگ راحت تر است، ازین رو قیمت کفسابی کف برای بار دوم کمتر خواهد شد. مقدار کثیفی و تعداد لقمه های سابزنی استفاده شده نیز مورد دیگری است که بر هزینه کفسابی سرامیک تاثیردارد. همچنین در صورت نیاز به ترمیم و دوغاب کاری در حین سنگ سابی، هزینه ترمیم به قیمت سنگسابی اضافه خواهد شد. هیچ گاه به علت قیمت کفسابی ساختمان ارزان، از شرکت های نامعتبر کمک نگیرید. زیرا خسارتوارده بر اساس کفسابی سنگ نادرست بسیار بالاتر خواهد بود.

کفسابی ارزان آیا امکان پذیر است؟

کفسابی ارزان از مواردی است که امروزه زیاد درفضای وب جستجو می شود. شاید در کل پروسه کفسابی ساختمان اقدام ساده ای به نظربرسد. اما میزان مهارت کفساب و استفاده از تجهیزات و دستگاه کفسابیکف همه و همه در نتیجه نهایی تاثیر دارد. خیلی از شرکت های کفسابی سنگ باشعار کفسابی ارزان، خدمات بسیار بی کیفیتی ارائه می دهند که موجب آسیب رسیدنبه کل کف شده و هزینه تراشی های بیشتری در پی دارد. پس همیشه به خاطر داشته باشیدکه هیچ ارزانی شگفت آوری، بی دلیل نیست.

دکمه بازگشت به بالا