ماجرا و تاریخچه برند آاگ

معرفی برند آاگ؛ از  شروع تا الان این شرکت آلمانی

تاریخچه برند آاگ به حدود 120 سال پیش برمی‌گردد. برای آشنایی با برند AEG که به دلیل تولید لوازم منحصربه‌فرد و نوآوارانه همواره پیشتاز است کیک کنید.

آشنایی با تاریخچه برند آاگ که یکی از غول‌های تولید لوازم خانگی درجه یک است حدودا به 120 سال پیش برمی‌گردد. این شرکت در سال 1883 با نام Allgemeine Elektricitäts Gesellschaft به اختصار (AEG) تاسیس شد. بنیان‌گذار خستگی‌ناپذیر شرکت آاگ امیل راتناو است که در تمام سال‌های فعالیت خود به دنبال نوآوری در فرآیندهای صنعتی بود. کمپانی آاگ به‌عنوان یکی از قوی‌ترین رقیب‌های شرکت جنرال الکتریک که در امریکا به تولید لوازم خانگی برقی مشغول بود به وجود آمد.

ابزار آاگ |قیمت محصولات aeg |لباسشویی aeg ساخت کجاست

AEG از همان روزهای اول خود را به عنوان یک برند پیشرو در زمینه ارائه راه‌حل‌های نوآورانه به جهانیان معرفی کرد. معرفی برند آاگ و خواندن ماجرای به وجود آمدن این شرکت به دلیل پیشتازی آن صنعت در زمینه تولیدات لوازم خانگی باکیفیت خالی از لطف نیست. این برند کلاسیک و لوکس آلمانی سال‌ها انواع لوازم منزل از قبیل جاروبرقی، یخچال، لباسشویی و ظرفشویی باکیفیت را تولید کرده است همچنین این برند تعداد زیادی نمایندگی آاگ را در اقصا نقاط دنیا ایجاد کرده است. به همین علت آشنایی با برند AEG به نوعی یک اقدام تاریخی نیز محسوب می‌شود.

ماجرا و تاریخچه برند آاگ

در سال 1883 شرکت آلمانی Deutsche Edison Gesellschaft که (DEG) هم خوانده می‌شود توسط مهندسی به نام امیل راتناو تاسیس شد. این مهندس آلمانی مجوز اختراع لامپ برق را از توماس ادیسون خریداری کرد تا بتواند محصولاتی بر پایه آن تولید کند. چند سال بعد در سال 1887 این شرکت پس از تغییر نام با نام تجاری AEG فعالیت خود را ادامه داد. با صنعتی شدن آلمان در پایان قرن نوزدهم رونق کشتی‌سازی، خودروسازی و رشد و پیشرفت فناوری نیز مورد توجه قرار گرفت. تایملاین زمانی شکل‌گیری رویدادهای مهم برند AEG به شرح زیر است.

تاریخچه برند آاگ سال رویداد
موسس و بنیان‌گذار AEG امیل راتناو 1883
تولد اسم برند AEG تغییر از DEG به AEG 1887
استخدام پیتر بهرنز به عنوان مشاور مشاور هنری برند AEG 1907
تاسیس سایت AEG در آلمان تاسیس مرکزی برای تحقیقات 1945

بنیان‌گذار و مهندسان برند آاگ شبانه روز تلاش کردند تا شرکت AEG بتواند در عرصه زیبایی شناختی و نوآوری محصولات حرفی برای گفتن داشته باشد. این برند نام آشنا در سال 1970 باعث اشتغال‌زایی بیش از 178 هزار کارگر و کارمند شده بود که زنان حجم زیادی از آنان را تشکیل می‌دادند. این تعداد استخدام و اشتغال زنان نه تنها در آن زمان بلکه برای صنعت امروز هم رقم بزرگ به‌نظر می‌رسد.

شعار برند آاگ

شعار برند آاگ در ابتدا”Aus Erfahrung Gut” به معنی «یک تجربه» بوده است. این شعار امروزه به “Perfekt in Form und Funktion”به معنی «کامل در شکل و عملکرد» تغییر پیدا کرده است.

آشنایی با برند آاگ در ایران

کمپانی آاگ محصولات خود را به کشورهای زیادی صادر می‌کند تا همه مردم بتوانند از این برند لوکس و باکیفیت لوازم خانگی استفاده کنند. ایران هم یکی از کشورهایی است که انواع محصولات و لوازم منزل برند آاگ در آن قابل خرید است. انتخاب نمایندگی AEG مطمئن مهم‌ترین گام برای تعمیرات لوازم خانگی دارای برند نام آشنای AEG است. برند آلمانی و محبوب AEG در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین برندهای فعال حوضه خانه و آشپزخانه در ایران است.

محصولات آاگ با بهره‌گیری از جدیدترین نوآوری‌های روز دنیا و کیفیت بالا متناسب با قیمت عرضه شده‌اند. کیفیت و دوام بالا، از ویژگی‌های اصلی محصولات این برند خوش نام آلمانی به شمار می‌روند. هرچند کیفیت بالای محصولات آاگ مثال زدنی است ولی حتما در سرویس‌های دوره‌ای به نمایندگی AEG (آاگ) نیاز پیدا خواهید کرد. هنگام مطالعه بیشتر و آشنایی با برند AEG به نمایندگی رسمی آن در ایران پارسا سرویس هم برخواهید خورد. تعمیرکاران این شرکت توصیه می‌کنند که سرویس‌های دوره‌ای لوازم خانه خود را جدی بگیرید. زیرا این کار هم عمر دستگاه را افزایش می‌دهد و هم از افت عملکرد آن جلوگیری می‌کند.

مبدا برند محصولات آ ا گ

برند آاگ آلمانی است و در گذشته که نیروهای شوروی و فرانسه اقدام به بستن کارخانه‌ها در خاک برلین می‌کردند، AEG کارخانه قدرتمندی در آلمان غربی برپا کرد.

داستان لوگو برند AEG

از اولین لوگو برند آاگ که در سال 1896 به تصویب رسید تا به امروز شاهد تغییرات زیادی بوده‌ایم. در ابتدا لوگو آاگ یک طرح زیبا اما ناخوانا بود که به حالت پیچیده و قدیمی به نمایش گذاشته بود. در سال 1907 تغییراتی در لوگو برند AEG ایجاد شد که تلاشی در راستای ساده‌تر شدن آن محسوب می‌شد اما همچنان مشکل ناخوانا بودن حروف لوگو پابرجا ماند. در طول سال‌های مختلف تلاش‌های زیادی برای ساده و باظرافت بودن لوگو AEG انجام شد که نمایی از آن در تصویر زیر مشخص است.

ابزار آاگ |قیمت محصولات aeg |لباسشویی aeg ساخت کجاست

به مرور تایپوگرافی لوگو برند آ ا گ که دیدی آینده‌نگر داشت از حالت‌های کلاسیک فاصله ‌گرفت. در سال 1912 پیتر بهرنز لوگویی برای آاگ طراحی کرد که شالوده تمام لوگوهای طراحی شده در آینده را تحت تاثیر قرار داد. در سال‌های 1985 الی 1996 رنگ قرمز وارد لوگو برند آاگ شد و تغییراتی جزئی مانند تغییر زاویه جهت و قرار گرفتن در یک مستطیل در آن اعمال شد. مدتی بعد کلمه الکترولوکس زیر برند ظاهر شد و بعد از سال 2010 با ناپدید شدن این کلمه لوگو به شکل ساده گذشته بازگشت. از سال 2016 تا به امروز لوگو برند آاگ به شکلی ساده متشکل از سه حرف قرمز در کنار یکدیگر در زمینه سفید یا ذغالی رنگ ماندگار شده است.

قیمت و لیست محصولات برند AEG

برند آاگ از زمانی که اولین محصول خود یعنی لامپ برق را تولید کرد، رویای بزرگتری را در سر می‌پروراند. امروز کمپانی AEG یکی از لوکس‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات خانگی را تولید می‌کند که تعدادی از این لوازم را در اینجا مرور می‌کنیم.

  • اجاق گاز
  • جاروبرقی
  • ظرفشویی
  • مایکروویو
  • لباسشویی و خشک کن
  • کشو گرم کن (گرم نگه‌دار)

اجاق گاز آاگ

طیف وسیع اجاق گازهای AEG در سایزهای مختلف برای استفاده تک نفره و خانواده‌های پرجمعیت مناسب هستند.

مایکروویو آاگ

مایکروویوهای AEG وسیله‌ای است که با حداکثر کارایی قابلیت یخ‌زادیی، گریل و پخت انواع غذاها را دارد.

ظرفشویی آاگ

انواع ظرفشویی AEGبا ظرفیت و امکانات داخلی متنوع به‌صورت کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شده‌اند و شستشوی ظرف‌ها را به کاری بدون دردسر تبدیل کرده‌اند.

ماشین لباسشویی و خشک کن آاگ

استفاده از ماشین لباسشویی و خشک کن آاگ برای حفظ کیفیت و پاکیزگی لباس‌ها ضروری است. لباسشویی آاگ در سایزهای مختلف در بازار موجود است که با به‌کارگیری فناوری‌های جدید شستشوی البسه را بدون تغییر ظاهر انجام می‌دهد.

ابزار آاگ |قیمت محصولات aeg |لباسشویی aeg ساخت کجاست

خشک کن آاگ برای مناطقی که رطوبت هوا بالایی دارد و امکان خشک شدن طبیعی لباس‌ها وجود ندارد بسیار کاربردی است.

قیمت لوازم خانگی آاِگ

هزینه خرید ظرفشویی برند آاگ در بازار امروز از 25 میلیون به بالا شروع می‌شود. درست است که برای خرید کشو گرمکن (توکار) برند آاگ بیشتر از 22 میلیون تومن هزینه می‌کنید اما مواد غذایی به میزان مورد علاقه هر فرد گرم نگه داشته می‌شوند. همچنین قیمت اجاق گاز آاگ نزدیک به 50 میلیون تومان است.

نتیجه‌گیری درخصوص معرفی برند آ ا گ

آشنایی با برند آاگ که امروز یکی از معتبرترین تولید کننده‌های لوازم خانگی است به روزگاران قدیم باز می‌گردد. این شرکت محبوب در سال 1883 در آلمان تاسیس شد و با علاقه‌ای که نسبت به جریان برق داشت شروع به تولید محصولات برقی باکیفیت کرد. امروزه انواع لوازم خانگی، تجهیزات الکتریکی، تصفیه آب، تجهیزات تهویه، خنک کننده و رطوبت‌ساز هوا توسط برند AEG تولید می‌شود. تمام آنچه در مورد معرفی و تاریخچه برند آاگ گفته شد نشان از کیفیت بالا و محصولات نوآورانه این لوازم خانگی باکیفیت دارد. هرچند قیمت بالای تولیدات آاگ ممکن است به عاملی بازدارنده برای خرید این محصولات توسط خریداران تبدیل شود. وجود تعمیرکاران زبده و کاربلد مهر تاییدی برای دلگرم کردن خریداران و انجام هرگونه تعمیرات و خدمات پس از فروش برند آاگ است.

 

منبع: hamshahrionline.ir

دکمه بازگشت به بالا