اقتصادیکسب و کار ایرانی

استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی

همه چیز درباره توری سایبان

توری سایبان یکی از مهمترین و موثرترین ابزار برای پرورش و رشد گیاهانی است که به صورت عمده کاشته شده اند و برای رشد و پرورش بهتر حتما باید در شرایط خاصی قرار بگیرند.همانطور که همه می دانید، برای پرورش و رشد گیاهان مختلف باید به شرایط و نحوه رشد آن ها توجه کنید و زمانی که قصد دارید یک نوع خاصی از گیاه را در شرایط متفاوت پرورش دهید باید تمام سعی خود را بکنید تا شرایط و محیط را برای پرورش و رشد درست آن گیاه ایجاد و فراهم کنید.

 توری سایبان همانطور که از عنوان و نام آن پیداست بر بالای محیط گلخانه قرار می گیرد و از تابش مستقیم خورشید به گیاه و آسیب رسیدن به گیاه جلوگیری می کند. البته این تنها کاربرد و فایده توری سایبان نیست چرا که این نوع از توری را در گلخانه ها برای جلوگیری از زباله های پراکنده در هوا هم استفاده می کنند.

 در سعی شده است تا از درصد هایی استفاده شود که این درصدها میزان تراکم توری را نشان می دهد و هرچه میزان درصد توری بیشتر باشد، میزان عبور نور خورشید کمتر خواهد شد. شاید از خود بپرسید که چرا باید درصد های متفاوتی برای تراکم این توری ها وجود داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که برای پرورش گیاهان متنوع، میزان احتیاج رسیدن نور به گیاه نیز متفاوت است و از طرفی فراموش نکنید که از این نوع توری در صنایع دیگر نیز استفاده می کنند. با اکسیرساز شمال همراه باشید تا درباره توری سایبان و کاربرد آن بیشتر بگوییم.

آیا میتوان از توری سایبان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد؟

 برای پاسخ به این سوال باید گفت که بله میتوان از این نوع توری در صنایع دیگر نیز استفاده کرد. هرچند که ابتدا هرگز فکر نمی شد که از این توری در صنایع دیگر نیز استفاده شود اما امروزه بسیاری از دامپروری ها، استخر های ماهی، مرغداری ها و حتی مراکز عمومی هم از این نوع توری سایبان استفاده می کنند.

 استفاده از این نوع توری ها حتی در مکان های عمومی هم رایج شده است و علت آن است که می توان از این توری های سایبان برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید استفاده کرد و سایه ایجاد کرد تا افراد به راحتی بتوانند در رویداد های عمومی حضور داشته باشند.

 استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی چیست؟

 همانطور که می دانید برای محافظت از گیاهان و محصولات کشاورزی در محیط آزاد معمولا از توری سایبان استفاده می شود که البته این توری سایبان دارای مزایای دیگر نیز است که می تواند در امر پرورش گیاهان کمک کند. پس به صورت کلی از توری سایبان برای کارهای کشاورزی و محصولات کشاورزی استفاده می شود.اما باید گفت که این چنین که فکر می کنید نیست و از این توری های سایبان در صنایع دیگر نیز استفاده می کنند.

پس توری های سایبان کاربردهایی به غیر از کشاورزی نیز دارند. به طور مثال این توری ها را در بالای استخر و پرورش ماهی نیز نصب می کنند و همچنین در بسیاری از استخر های رو باز نیز مشاهده کرده ایم که از این توری ها استفاده می کنند تا آلودگی و دیگر ضایعات وارد آب استخر نشود.در بسیاری از رویداد های عمومی و تجمعات اجتماعی از توری های سایبان استفاده می شود تا میزان تابش مستقیم خورشید گرفته شود و مانند سایه بام عمل کند

مزایا و کاربردهای توری سایبان

 یکی از مهمترین و موثرترین ابزار برای پرورش و رشد گیاهانی است که به صورت عمده کاشته شده اند و برای رشد و پرورش بهتر حتما باید در شرایط خاصی قرار بگیرند.همانطور که همه می دانید، برای پرورش و رشد گیاهان مختلف باید به شرایط و نحوه رشد آن ها توجه کنید و زمانی که قصد دارید یک نوع خاصی از گیاه را در شرایط متفاوت پرورش دهید باید تمام سعی خود را بکنید تا شرایط و محیط را برای پرورش و رشد درست آن گیاه ایجاد و فراهم کنید.

توری سایبان همانطور که از عنوان و نام آن پیداست بر بالای محیط گلخانه قرار می گیرد و از تابش مستقیم خورشید به گیاه و آسیب رسیدن به گیاه جلوگیری می کند. البته این تنها کاربرد و فایده توری سایبان نیست چرا که این نوع از توری را در گلخانه ها برای جلوگیری از زباله های پراکنده در هوا هم استفاده می کنند.

 در سعی شده است تا از درصد هایی استفاده شود که این درصدها میزان تراکم توری را نشان می دهد و هرچه میزان درصد توری بیشتر باشد، میزان عبور نور خورشید کمتر خواهد شد. شاید از خود بپرسید که چرا باید درصد های متفاوتی برای تراکم این توری ها وجود داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که برای پرورش گیاهان متنوع، میزان احتیاج رسیدن نور به گیاه نیز متفاوت است و از طرفی فراموش نکنید که از این نوع توری در صنایع دیگر نیز استفاده می کنند.

گیره نصب توری سایبان

 به غیر از کشاورزی می توان از قدرت  در مکان هایی به غیر از زمین های کشاورزی و مزارع نیز استفاده داراست که به آن ها می پردازیم:

: در دامداری ها قسمت هایی وجود دارد که فاقد سقف و پوشش می باشد که به جهت دام آزار دهنده است. تابش شدید نور خورشید و عدم وجود سایه منجر به بالا رفتن دمای بدن دام می شود که می تواند ساخت بیماری کند. خطر بعدی برای دام ها هجوم پرندگان و حشرات می باشد که می توان همین مورد قضیه را نیز حساس کارگزاری توری های سایبان یا شید گلخانه رفع کرد.

توری سایبان یا شید گلخانه پارکینگ: وقتی ماشین برای مدت طولانی در تحت تابش نور خورشید قرار بگیرید، علاوه بر این که ماشین به شدت گرم می شود و به کار گیری از آن برای مدتی مشقت بار می شود در مواقعی هم به رنگ بدنه ماشین هم جراحت می رساند هم چنین به جهت پرهیز از عکس العمل تگرگ در فصل های غیر گرم سال می اقتدار از توری سایبان به کارگیری کرد.

توری سایبان یا این که شید گلخانه استخر رشد ماهی: استعمال از شید گلخانه یا این که توری های سایبان مزیت هایی برای استخر های روباز و استخر های پرورش ماهی دارا هستند که در ادمه بعضا از آن ها را می بینیم:

  • با دقت طبیعت بعضی از آبزیان که می بایست در دمای خاصی زندگی کنند، توری سایبان سبب کمتر دمای آب و پرهیز از افزایش دمای آب می شود.
  • جلوگیری از رویش خزه ها در استخر کلیدی فیلتراسیون نو خورشید
  • صرفه جویی در مصرف آب (با دوری از تبخیر آب)
  • از ورود گرد و خاک و شاخ و برگ گیاهان به دتخل آب دوری می کند.
  • کور نمودن دید پرندگان شکاری نسبت به آبزیان

 ساخت دمای ایده آل برای گلخانه اصلی استفاده از شید گلخانه یا این که توری سایبان

 دمایی که برای گلخانه ها به تیتر دمای مطلوب در حیث گرفته می شود میان 20 الی 24 مرتبه سانتیگراد میباشد و حداکثر دمای مجاز در یک گلخانه 27 رتبه سانتیگراد می باشد. از حیاتی ترین مساعل مربوط به گلخانه ها گرما و دمای حاکم بر محفظه درون گلخانه می باشد که همیشه با آغاز فصل فصل بهار همین مسئله از کلیدی بالاتری برخوردار می شود.

میزان نور اهمیت آغاز فصل فصل بهار و طولانی تر شدن روز ها طبیعتا اکثر می شود و گلخانه ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند، با کارگزاری شید گلخانه بر بروی گلخانه می اقتدار تا سطح زیادی از ورود نور خورشید به درون و ایجاد گرما جلوگیری کرد ولی در عین حال نور گزینه نیاز گیاهان به جهت فتوسنتز آماده باشد.

تحقیقات می دانی و مشاهدات به فعالیت آمده در همین راستا حاکی از آن می باشد که گلخانه هایی که از شید های سایبان استفاده نکرده اند تا 35 % میوه ها دچار ترک خوردگی در پوست هایشان شده بودند در صورتی که گلخانه ای که از سایبان با % سایه پراکنی 50 درصد به کار گیری کرده بود این مقدار را به 25 تا 29 % کاهش دیتا بود. جالب میباشد بدانید که به کارگیری از شید گلخانه علاوه بر این که سبب بالا رفتن کیفیت میوه ها می شود در سایز میوه ها و محصولات تاثیری ندارد

عوامل اثرگذار بر قیمت شید گلخانه

 عواملی که می توانند بر قیمت توری سایبان گلخانه و شید گلخانه تاثیر دیده گیری داشته باشند غالبا متراژ و % سایه می باشد که طبیعتا هر چقدر همین مقادیر فراتر باشند ارزش نیز فراتر می رود. اما که نباید از افراد سودجو بی خبر بود که گاها توری هایی حیاتی کالا ذیل و بی میزان مرغوب بودن را مهم قیمت بالا چک کردن می نمایند اگر چه که خرید کردن شید گلخانه یا این که توری گلخانه بی کیفیت حتی کلیدی بها زیر نیز توصیه نمی شود. همینطور ادله دیگر در گزینش بها شید گلخانه عرض شید یا توری می باشد

تاثیر رنگ توری سایبان بر رشد گیاه

انتخاب رنگ مناسب برای سایبان گلخانه چیزی نیست که بتوان آن را با سلیقه یا علایق شخصی تنظیم کرد. به گفته تحقیقات انجام شده در این زمینه، استفاده از تورها با رنگ های روشن تر، به دلیل انعکاس بیشتر نور خورشید، می تواند منجر به تهویه بهتر هوای در حال گردش در گلخانه شود.

استفاده از رنگ سفید در توری سایبان می تواند میزان نور خورشید را کاهش دهد، اما برخلاف نوری که وارد گلخانه می شود کیفیت قابل قبولی ندارد. به همین دلیل است که گیاهان در گلخانه هایی با سایبان های سفید سریعتر از گلخانه هایی با سایبان های سیاه یا سبز رشد می کنند. بنابراین گفته می شود که پارچه سفید بهترین گزینه برای گیاهان گلدار است. به طور کلی توری های رنگ روشن تر، نور و گرمای خورشید را راحت تر منعکس می کنند، اما توری های تیره می توانند گرمای تابیده  از خورشید را جذب کنند. معمولاً سایبان های سیاه یا سبز به عنوان یک فیلتر عمل می کنند و جلوی نور بیشتر خورشید را روی گیاهان گلخانه می گیرند.

مزیت شید گلخانه چیست؟

از مزیت های شید گلخانه می توان به طول عمر زیاد، وزن کم و قیمت مناسب آن‌ها اشاره کرد. در روش های قدیمی حصیر را بر روی شیشه گلخانه ها پهن می‌کردند که این روش  بسیار گران تر از توری های پلیمری برای گلخانه داران بود. ولی امروزه با استفاده از توری های سایه بان که بسیار با صرفه تر و اقتصادی تر از روش های قدیمی می باشند، میزان تولید و برداشت محصول به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

از دیگر مزایای شید گلخانه یا توری سایه بان می توان به انعطاف پذیری این نوع توری سبز گلخانه اشاره نمود که باعث سهولت در استفاده و نصب ساده می‌شود. به همین دلیل امروز توری سایه بان به عنوان بهترین روش برای محافظت گیاهان در داخل و خارج از گلخانه شناخته می گردد که گیاهان را در برابر اشعه ی ماورای بنفش خورشید محافظت می کند.

گلخانه هایی که سقف های باز دارند یا از پلاستیک ها برای مسقف کردن محیط استفاه می کنند در خطر حمله پرندگان، جانوران و حشرات هستند. همچنین هنگام وزش بادهای شدید امکان آسیب دیدن محصولاتشان وجود دارد. اما نصب توری گلخانه و شید باعث جلوگیری از ورود هرگونه پرنده، حشره، حیوان و صدمه دیدن محصولات در برابر وزش باد می شود.

راهنمای خرید اینترنتی شید گلخانه

 در انواع شید گلخانه یا توری های سایبان در اندازه ها و دانسیته های استاندارد به راحتی به صورت آنلاین و اینترنتی قابل خرید کردن می باشند و همینطور شما دوستان می توانید از نظرات فنی و فن ای کارشناسان مجموعه ما بهره مند گردید تا یک فرآورده حساس میزان مرغوب بودن و متناسب اهمیت نیاز خودتان داشته باشید.

 منبع: taobao.com

دکمه بازگشت به بالا