بلندگوی تحت شبکه ضدآب، قابلیت مهم بلندگوی‌های تحت شبکه

یکی از سیستم‌های ارتباطی که امروزه در ادارات، سازمان‌ها، کارخانه‌ها و سایر محیط‌های کاری استفاده می‌شود، سیستم پیجینگ است. این سیستم‌ها این امکان را فراهم می‌کنند تا پیام‌ها و اعلان‌های صوتی، به‌راحتی در بخش‌های مختلف محیط کار پخش شود. سیستم‌های پیجینگ امروزی، تحت شبکه هستند و جایگزین سیستم‌های آنالوگ شده‌اند. این سیستم‌ها، عملکرد و کارایی بهتری دارند و مزایای مختلفی را ارائه می‌دهند. یکی از اجزای اصلی این سیستم، بلندگو است که پیام‌ها و هشدارها، از طریق آن به گوش مخاطبان می‌رسد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بلندگوی تحت شبکه ضدآب آشنا کنیم.

  بلندگوی تحت شبکه ضدآب

منظور از بلندگوی تحت شبکه ضدآب چیست؟

بلندگوهای تحت شبکه که با عنوان بلندگوی VoIP، بلندگوی IP یا بلندگوی SIP نیز شناخته می‌شوند، نوعی بلندگو هستند که می‌توان آن‌ها را به شبکه پیجینگ متصل کرد. این بلندگوها از طریق سیستم پیجینگ تحت شبکه، قابل کنترل و مدیریت هستند و به فناوری PoE مجهز شده‌اند. منظور از این فناوری این است که بلندگوهای تحت شبکه، امکان دریافت داده و توان را به‌وسیله کابل اترنت دارند.

این اسپیکرها به‌راحتی نصب می‌شوند و سیم‌کشی آن‌ها پیچیده نیست. همچنین می‌توان آن‌ها را به‌آسانی با دستگاه‌ها و سیستم‌های تحت شبکه ادغام کرد. برخی از این بلندگوها در برابر نفوذ رطوبت مقاوم هستند که به آن‌ها بلندگوی تحت شبکه ضدآب می‌گویند. از مزایای مهم این اسپیکرها این است که می‌توان آن‌ها را از طریق شبکه و به‌وسیله نرم‌افزارهای مدیریتی تحت وب، کنترل و هر کدام را به‌صورت جداگانه تنظیم کرد.

از اسپیکرهای تحت شبکه در فروشگاه‌ها، هایپرمارکت‌ها، بیمارستان‌ها و … برای پیجینگ، هشدارها و پیام‌ها، موسیقی پس‌زمینه، پخش اذان و … استفاده می‌شود. اگر تصمیم به خرید و اطلاع از  قیمت پیجینگ گرفته‌اید، شرکت جوان پردازش، مدل‌های مختلفی از بهترین پیجینگ‌های تحت شبکه را به شما ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 انواع بلندگوی تحت شبکه ضدآب

انواع بلندگوی تحت شبکه

انواع گوناگونی از این بلندگو در دسترس است که در این قسمت، آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

بلندگوی دیواری یا ستونی

این بلندگوی تحت شبکه، بر روی دیوار نصب می‌شود و کارخانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و غیره، برای سیستم‌های پیجینگ خود از این نوع اسپیکر استفاده می‌کنند. این بلندگوها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به بلندگوی ستونی اشاره کرد. اگر می‌خواهید صدا را در جهت خاصی پخش کنید، بلندگوهای دیواری گزینه مناسبی برای شما هستند.

 بلندگوی دیواری یا ستونی

بلندگوی تحت شبکه ضدآب سقفی یا آویزان

طراحی این بلندگوها، به‌گونه‌ای است که به‌راحتی روی سقف نصب می‌شوند و می‌توان از طریق آن‌ها اعلان‌ها، موسیقی پس‌زمینه، اذان و غیره را پخش کرد. کاربرد این بلندگو در فروشگاه‌ها، ادارات، مدارس، بیمارستان‌ها و .. است و قابل نصب بر روی سقف‌های کاذب هستند. این بلندگوی تحت شبکه ضدآب، در برابر نفوذ رطوبت مقاوم هستند و می‌توانند صدا را در یک محدوده وسیع پخش کنند.

ساختار این بلندگوها به شکلی است که می‌توان آن‌ها را از سقف آویزان کرد. از بلندگوهای آویز در سیستم‌های پیجینگ فضاهای بزرگ مانند سیتی‌سنترها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن‌ها موسیقی پس‌زمینه یا اذان پخش کرد. این بلندگوها به‌راحتی با دکوراسیون‌های مختلف یکپارچه می‌شوند و در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند.

بلندگوی شیپوری

این نوع بلندگو، به‌گونه‌ای طراحی شده است که برای فضای باز مناسب است. بلندگوهای شیپوری معمولا در مکان‌های عمومی مثل پارک‌ها، ورزشگاه‌ها، ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. بلندگوهای تحت شبکه، صدای شفاف و رسایی تولید می‌کنند و در اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند.

   بلندگوی شیپوری

بلندگوی رومیزی

اگر به‌دنبال بلندگوی کوچکی می‌گردید که از آن در ویدیو کنفرانس‌ها و جلسات آنلاین خود استفاده کنید، بلندگوهای رومیزی، گزینه مناسبی برای شما هستند. این اسپیکرها ابعاد کوچکی دارند و می‌توانید آن‌ها را جلوی خود و بر روی میز قرار دهید. همچنین اسپیکرهای رومیزی دارای میکروفن داخلی هستند و برای جلسات کوچک و ویبنارها کاربرد دارند.

بلندگوی پرتابل

این اسپیکرها، قابل حمل هستند و به‌آسانی می‌توان آن‌ها را جابه‌جا کرد. بلندگوهای پرتابل در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و برای رویدادهای فضای باز مناسب هستند. این بلندگوها ممکن است دارای باتری قابل شارژ داخلی باشند یا به طور مستقیم به برق شهر وصل شوند.

سخن پایانی

بلندگوی تحت شبکه یا IP، جزو بلندگوهای پیشرفته محسوب می‌شوند در سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه جوان پردازش به کار می‌روند. از مهم‌ترین مزایای این بلندگوها می‌توان به امکان کنترل از را دور از طریق وب، ادغام با دیگر دستگاه‌های تحت شبکه، نصب آسان و راحت، امکان مدیریت و نظارت متمرکز و عدم نیاز به سیم‌کشی پیچیده اشاره کرد. کاربرد این بلندگوها برای پخش پیام‌ها و هشدارها، اذان، موسیقی پس زمینه و … است. شرکت جوان پردازش، طراح و ارائه‌دهنده انواع سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه، افتخار دارد که باکیفیت‌ترین بلندگوی تحت شبکه ضدآب را با گارانتی معتبر و قیمت مناسب عرضه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا