علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

مزایای گیربکس sew چیست؟

موتور گیربکس sew چیست و چه مزایایی دارد؟

در واقع همه ما موتور و کار آن را که به حرکت واداشتن اجزای مکانیکی یک دستگاه است را می دانیم اما سوالی که مطرح می شود این است که موتور گیربکس چیست و چه تفاوتی با موتور گیربکس کرانویل پینیون SEW دارد؟

موتور گیربکس sew به ادعای برخی از کارشناسان یکی از اجزای پر کاربرد در پروژه ها می باشد که شامل یک موتور الکتریکی و یک گیربکس است. گیربکس در این قطعه از دستگاه وظیفه تغییر دور موتور را بر عهده دارد. در واقع با تغییر گشتاور در موتور می توان قدرت مورد نیاز برای حرکت سایر اجزا را به دست آورد. کاری که یک موتور الکتریکی به تنهایی قادر به انجام آن نیست، از طریق گیربکس انجام شده و نتایج مثبت زیادی را به همراه دارد.

آویز |انواع گیربکس pdf |صنعت

در واقع اهمیت موتور گیربکس sew دار این است که می توان دور و قدرت و همچنین سرعت را تغییر داد. موتور های الکتریکی اغلب در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند اما برخی مواقع که نیاز است دور موتور و سرعت را به صورت معکوس تغییر داد، لازم است تا از موتور گیربکس sew دار استفاده نمود.

بالا بردن قدرت موتور در کنار کاهش سرعت موتور یکی از مواردی است که در حیطه وظایف موتور گیربکس دار قرار گرفته و با موتور های الکتریکی به تنهایی نمی توان این نتیجه را به دست آورد. تنظیم این عوامل در این مدل از موتور از طریق تغییر در اندازه چرخ دنده های موتور ممکن است که اغلب این اندازه ها در محصولات مختلف رعایت شده است. بنابراین نیازی به تغییر سایز دستی چرخ دنده ها توسط افراد عادی وجود ندارد و این کار توسط سازندگان موتور گیربکس انجام شده و به صورت آماده در بازار ارائه می شود. مواردی که بیان شد در روی این قطعه به صورت کامل حک خواهد شد.

انواع چرخ دنده در موتور گیربکس دار

در واقع چرخ دنده های موجود در موتور گیربکس sew برای تبدیل گشتاور و سرعت یک موتور الکتریکی مورد نیاز هستند تا نیاز های یک سیستم و یا پروژه را برآورده نمایند. با این شرایط طراحی، اندازه و مراحل قرار گیری چرخ دنده در گیربکس سرعت را تغییر داده و کم یا زیاد می کند. بنابراین تفاوت فاحشی میان سرعت ورودی به گیربکس و سرعت خروجی وجود دارد که از مهم ترین مشخصه های موتور گیربکس sew دار می شود.

چگونگی قدرت یک واحد چرخ دنده و توان انتقال قدرت آن بستگی به حداکثر گشتاور آن داشته که به واحد فیزیکی نیوتون متر اندازه گیری می شود. سوالی که وجود دارد این است که آیا تمامی چرخ دنده ها در موتور گیربکس sew شبیه هستند. هر چرخ دنده در این محصول بسته به نوع جریان نیرویی که انتقال می دهند از یکدیگر متمایز هستند. در نتیجه سه چرخ دنده با طراحی مختلف وجود دارد که عبارتند از:

  • چرخشی موتوری
  • چرخ دنده راست
  • دنده ای سیاره ای

در چرخ دنده های موازی شفت و دنده های سیاره ای، شفت ورودی و خروجی در یک جهت از همان سطح قرار می گیرد. بنابراین قدرت در این مدل از موتور گیربکس دار در یک خط مستقیم منتقل می گردد. گیربکس های موازی شفت در یک گیربکس سیلیکونی با موقعیت نصب چرخ دنده های موازی موتوری در دسترس هستند.

چرخ دنده سیاره در موتور گیربکس دار یک فرم خاص می باشد. در این حالت سرعت و گشتاور شفت ورودی به یک دنده حلقه خارجی ب سمت خروجی منتقل می شود و توسط سه یا چند چرخ دنده چرخشی تبدیل خواهد شد.

در چرخ دنده راست نیز در مقابل شفت درایو و شفت خروجی عمود بر یکدیگر هستند و به همین دلیل است که جریان نیرو در یک زاویه راست هدایت می گردد. سه نسخه ثابت از چرخ دنده های با زاویه راست وجود دارند عبارتند از کوپلینگ، چرخ دنده های کراس کلاسیک و یورو درایو اس ای دبلیو که مجموعه ای متنوع از آن ها را می توان مشاهده نمود.

موتور گیربکس sew

موتور گیربکس sewمجموعه ای انواع مدل های معمولی دنده و اندازه های مختلف را در بر می گیرد که یک سیستم واحد مدولار جامع را فراهم خواهد نمود. همراه با یک سیستم مدولار و اجزای دیگر می توان میلیون ها گزینه ترکیبی از موتور گیربکس sew را تهیه کرد که هر کدام کاربرد و عملکردی متفاوت دارند.

با این شرایط می توان از میان گزینه های موجود یک موتور گیربکس sew را که متناسب با نیاز هر پروژه و سیستم طراحی شده است، انتخاب کرد. آیا شما برای تولید و ساختار سیستم یا پروژه خود نیاز به یک موتور گیربکس قوی و قابل اعتماد دارید؟ اگر چنین است که موتور گیربکس sew از جمله محصولات استانداردی هستند که می توانند راه حل کار شما باشند.

این محصولات انواع مختلف دنده ها را با تعداد زیادی اندازه ی مختلف و حداکثر گشتاور تا 50000 نیوتون متر ارائه می دهد که انتخاب بین آن ها ساده تر است. در موتور گیربکس Sew می توان گیربکس های دنده ای، چرخ دنده های موازی شفت، گیربکس های سیلیکونی و موتور های دندانه دار را انتخاب کرد که هر کدام در سری های مختلف عرضه می شوند.

موتور گیربکس sew محصولی متفاوت و مقاوم است که طول عمر بالایی برای آن بیان می شود و از این رو می توان از این محصول در صنایع مختلف و ماشین آلات تبدیلی و مواد غذایی نیز استفاده نمود. کاربرد گسترده این موتور گیربکس سبب شده تا میزان استفاده از آن گسترش یابد به طوریکه که این قطعه در بسیاری از تجهیزات و پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای انتخاب و خرید گیربکس SEW

اکنون که متوجه شدیم موتور گیربکس SEW چیست؟ به نحوه انتخاب این گیربکس می پردازیم. انتخاب صحیح گیربکس مناسب که یکی از تجهیزات مهم و اصلی در راه اندازی خطوط کارخانه ها و صنایع است، بسیار حائز اهمیت می باشد. انتخاب الکتروگیربکس SEW وابسته به عواملی همچون محیط و مکان قرارگیری گیربکس، شکل و فرم نصب گیربکس، سرعت و توان ورودی (اسب بخار یا کیلووات)، شکل و فرم شافت یا هالو شافت خروجی، فرم دنده ها، مقدار نیروی اعمالی به گیربکس و غیره می باشد.

گیربکس SEW هلیکال

الکتروگیربکس SEW شافت مستقیم یا موتور گیربکس SEW هلیکال (SEW Helical Motor Gearbox): الکتروگیرکبس SEW هلیکال کوپل شده با الکتروموتور اس ای دبلیو

موتور گیربکس SEW هلیکال سری R یا الکترو گیربکس شافت مستقیم SEW، شامل سه دسته گیربکس یک طبقه یا سری RX، گیربکس هلیکال چند طبقه یا سری R و گیربکس هلیکال با یاتاقان توسعه یافته یا سری RM با کاهش دور و تبدیل گشتاور الکتروموتور قابل ارائه در نسبت تبدیل های دلخواه می باشد که در 6 مدل تک طبقه ای و 14 مدل دو طبقه ای و سه طبقه ای تناسب بهینه ای را ما بین قدرت و فضای در اختیار ارائه می کند. طیف گسترده گشتاور و نسبت های تبدیل، از جمله ویژگی های این سری از تولیدات این شرکت می باشد. اطلاعات بیشتر

گیربکس SEW حلزونی

الکتروگیربکس SEW حلزونی یا موتور گیربکس SEW Eurodrive حلزونی (SEW Worm Motor Gearbox): الکتروگیرکبس SEW حلزونی کوپل شده با الکتروموتور SEW

گیربکس SEW حلزونی سری S با خروجی 90 درجه و ترکیب گیربکس SEW هلیکال با گیربکس هلیکال – حلزونی، سبب بازدهی بیشتر، نسبت دور بالا در ابعاد بسیار کمتر نسبت به گیربکس هلیکال – حلزونی معمولی، راه اندازی و حرکت نرم، بی صدا بودن و قابلیت عدم برگشت پذیری و طراحی منحصر به فرد این گیربکس حلزونی کوچک شده است که می تواند در ازای کاهش دور، گشتاور مورد نیاز خروجی را تأمین کند. به دلیل بهره وری برجسته، این محصولات در هر بخش از صنعت کاربری دارند و دارای گشتاور و سرعت های متنوعی هستند. نسبت تبدیل در هر طبقه هلیکال – حلزونی و صدای کم این محصولات در کنار صرفه جویی اقتصادی باعث می شوند تا برای هر کاربری ساده ای مورد استفاده قرار گیرند. همچنین گیربکس SEW حلزونی سری S فلنج دار، قابلیت نصب فلنج از هر دو جهت (A و B) را دارا می باشد. اطلاعات بیشتر

گیربکس SEW صنعتی

الکتروگیربکس SEW صنعتی یا موتور گیربکس SEW Eurodrive صنعتی (SEW Industrial Motor Gearbox): الکتروگیرکبس SEW صنعتی کوپل شده با الکتروموتور اس ای دبلیو

گیربکس SEW صنعتی سری X، گیربکس هلیکال و گیربکس SEW هلیکال اریب تا 475 کیلو نیوتن متر به مشتریان ارائه می گردد. موتور گیربکس SEW Eurodrive صنعتی سری X با استفاده از چرخ دنده های هلیکال متوالی در محور های موازی، گشتاور بسیار بالا در دورهای پایین ایجاد کرده و در صنایع سنگین همچون صنایع فولاد، صنایع سیمان، صنایع پتروشیمی، صنایع مس و غیره کاربرد فراوان دارد. از دیگر ویژگی های گیربکس SEW صنعتی می توان به پیکربندی و ساختار فوق العاده مستحکم، صرفه اقتصادی و وزن کم و سیستم خنک کننده مناسب این مدل از الکتروگیرکبس SEW اشاره کرد. اطلاعات بیشتر

گیربکس SEW آویز

الکتروگیربکس SEW یا موتور گیربکس SEW آویز یا شافت موازی (SEW Parallel Shaft Helical Motor Gearbox): گیربکس SEW آویز یا شافت موازی کوپل شده با الکتروموتور اس ای دبلیو

گیربکس آویز سری F اس ای دبلیو یا گیربکس هلیکال SEW شافت موازی اسلیم یا باریک با خروجی آفست (به صورت Z)، شامل 11 سایز مختلف با نسبت تبدیل دور 3.77 تا 271.71 (یک طبقه) و 87 تا 31434 (دو یا سه طبقه) می باشد و در انواع متعددی به مشتریان ارائه می گردد. به دلیل طراحی و شکل ظاهری خاص گیربکس آویز اس ای دبلیو سری F برای کاربرد در صنایع مختلف از جمله گیربکس جرثقیل، گیربکس هوادهی فاضلاب، گیربکس کانوایر، گیربکس همزن، گیربکس صنایع شیمیایی، گیربکس صنایع فولاد، گیربکس وینچ سقفی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. سفارش مدل هایی از گیربکس SEW آویز سری F با بکلش کاهش یافته برای کاربری هایی که به دقت بیشتری نیاز دارند نیز امکان پذیر است.

 

منبع مقاله:

https://www.sew-eurodrive.de/startseite.html

دکمه بازگشت به بالا