شرایط مناسب برای کاشت مو در آقایان چیست؟

اهمیت کاشت مو در مردان

به نقل از بهترین دکتر کاشت مو در تهران بهتر است یک نگاه اجمالی به اهمیت ایمپلنت مو برای مردان داشته باشیم. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای این عمل زیبایی ابداع شده و عمده افراد می‌توانند این کار را انجام دهند. بنابراین شما نباید کم پشتی موی سر یا طاسی را تحمل کنید چرا که دیدن این وضعیت سر در آینه قطعاً برای شما آزاردهنده خواهد بود و به تدریج روحیه شما را ضعیف کرده و اعتماد به نفس شما را پایین می‌آورد. از سوی دیگر کم پشتی یا طاسی سر باعث می‌شود سن انسان بیشتر از حد طبیعی به نظر برسد.

به همین دلیل است که اغلب ما با دیدن یک فرد طاس فکر می‌کنیم که او سن بالایی دارد در حالی که ممکن است در دوران جوانی باشد. جالب است بدانید که طبق دنیای مد، داشتن مو‌های پرپشت و خوش‌حالت بخشی از خوش‌تیپ بودن به حساب می‌آید. لذا با توجه به دلایل ذکر شده لازم است که شما در اولین فرصت به یک متخصص پیوند مو در آقایان مراجعه کنید تا در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید این عمل زیبایی برای شما انجام گیرد.

بهترین دکتر کاشت مو در تهران |بهترین کلینیک کاشت مو در شیراز از نظر مردم |بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران

 بانک موی مناسب برای کاشت مو در مردان

به نقل از سایت دکتر گویا همانگونه که گفته شد برای اینکه بتوانید از خدمات پیوند موی طبیعی در آقایان استفاده کنید لازم است شرایط انجام این عمل زیبایی را داشته باشید که مهمترین شرط آن برخورداری از یک بانک موی قوی است. در جلسه مشاوره متخصص ابتدا به سراغ قسمت پشت سر می‌رود چرا که مو‌های این قسمت بهترین گزینه برای ایمپلنت مو هستند. اما در صورتی که طاسی سر به شدت پیشروی کرده و در نتیجه تراکم مو در قسمت پشت سر نیز کم باشد، متخصص به سراغ مو‌های سایر قسمت‌های بدن شامل ریش، موی سینه و حتی دست و پا خواهد رفت. براساس نوع بانک مو، روش کاشت برای شما انتخاب می‌گردد. البته اگر بتوانید بهترین متخصص پیوند مو در مردان را پیدا کنید مطمئن خواهید بود که نتیجه عمل حتی با یک بانک موی ضعیف نیز فوق‌العاده می‌شود.

کاشت مو برای آقایان
نتیجه کاشت مو
 1. بروز عوارض جانبی در یک ماه اول
 2. ریزش موها در سه ماه اول و ورود به مرحله استراحت
 3. شروع رشد فعال مو در مرحله دوم
 4. رویت نتیجه نهایی کاشت مو در سه ماهه سوم
آمادگی قبل از کاشت
 1. شرکت در جلسه مشاوره
 2. بررسی صلاحیت فرد برای کاشت مو
 3. عدم مصرف دخانیات و الکل به مدت یک ماه قبل
 4. عدم مصرف داروی رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل
بانک موی مناسب اولین و بهترین بانک مو، قسمت پشت سر است اما اگر تراکم مو در این قسمت مناسب نباشد، می‌توان از موی ریش نیز استفاده کرد.
هزینه کاشت مو در مردان براساس الگوی طاسی سر، شدت طاسی، تعداد گرافت مورد نیاز و روش انتخابی، هزینه کاشت در بین افراد مختلف، متفاوت است.

روش‌ های کاشت مو برای مردان

به طور کلی روش‌های مختلفی جهت ایمپلنت مو وجود دارد و متخصص باید بهترین روش را براساس دلیل و شدت ریزش مو و همچنین قدرت و نوع بانک مو برای فرد مراجعه‌کننده انتخاب نماید. برای مثال در صورتی که بانک موی پشت سر بسیار قوی باشد ولی پوست آن قسمت لایه لایه شده است، قطعاً روش اف آی تی نسبت به روش اف یو تی برتری دارد چرا که در این روش از پانچ‌های کوچک برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود.

در  روش FUT لازم است که جراحی در محل بانک مو انجام گرفته و یک نوار باریک از پوست برداشته شود تا بتوان فولیکول‌ها را در زیر میکروسکوپ جدا نمود. این روش بسیار زمان‌بر است و البته نیازمند قوی بودن سیستم ایمنی بدن خواهد بود. در حال حاضر روش‌هایی همانند SUT، روش میکروگرافت و روش DHI به‌ عنوان بهترین و جدیدترین روش های پیوند مو در مردان شناخته شده است که بر مبنای تکنولوژی پیشرفته پیش ‌می‌روند.

 مدت زمان کاشت مو در مردان چقدر است؟

مدت زمان کاشت مو یا فرایند جراحی پیوند مو با در نظر گرفتن تعداد گرافت مو و فاکتورهای دیگری مشخص خواهد شد. از جمله فاکتورهای دیگری که در مدت زمان کاشت مو تاثیر دارند می‌توان به علل ریزش مو، روشی که برای کاشت مو انتخاب می‌شود، مهارت و تجربه پزشک مربوطه و تجهیزاتی که جهت کاشت استفاده می‌شوند اشاره کرد.

کاندید مناسب برای کاشت مو در آقایان

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید برای ایمپلنت طبیعی مو در آقایان اقدام نمایید:

 1. اولین شرط لازم، برخورداری از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌های خاص است چرا که هر بیماری می‌تواند فولیکول‌ها را به تدریج از بین ببرد.
 2. همچنین در صورتی که بیماری خودایمنی دارید تا زمانی که این عارضه برطرف نشده است بهتر است به سراغ کاشت مو نروید.
 3. لازم است که از بانک موی قوی برخوردار باشید تا مطمئن شوید نتیجه کاشت مو در آقایان به بهترین شکل ممکن بروز خواهد کرد.
 4. فراموش نکنید که اگر دلیل ریزش مو درمان یا برطرف نشود باز هم نتیجه پیوند مو در مردان با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین در اولین قدم باید درمان را آغاز نمایید.
 5. آن دسته از مردانی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و استفاده از دخانیات دارند باید حداقل یک ماه قبل از کاشت این عادت را ترک کرده و تا یک ماه بعد از پیوند مو به سراغ این مواد نروند. اگر اراده قوی برای ترک دخانیات و الکل را ندارید بهتر است هزینه و وقت خود را برای کاشت مو تلف نکنید.

آیا کاشت موی مردانه دائمی است؟

دائمی بودن نتایجی که از کاشت مو حاصل می‌گردد با توجه به موارد مختلفی تعیین خواهد شد. در برخی افراد ممکن است کاشت مو نیاز به چند جلسه جراحی داشته باشد. اما در اغلب موارد می‌توان گفت کاشت یا پیوند مو به عنوان یکی از شیوه‌های دائمی تلقی می‌گردد زیرا پس از طی شدن دوران نقاهت که فولیکول‌های پیوندی شروع به رشد کنند و قسمت‌های خالی سر را پر کنند در نتیجه موهای جدید به صورت طبیعی روند رشد خود را طی خواهند کرد. فولیکول‌های مو به صورت دائمی جابجا شده و به صورت اولیه خود برنمی‌گردند. طول عمر فولیکول‌هایی که کاشته می‌شوند مشخص بوده و گاهی ممکن است آن‌ها نیز به صورت کمتری مو تولید کنند.

سن مناسب کاشت مو برای آقایان

یکی از عوامل مهمی که در نتیجه حاصل از کاشت مو تاثیر دارد سن فرد برای انجام این روش است. بنابراین باید محدودیت سنی مشخصی که از سوی پزشک مطرح شده مورد توجه قرار بگیرد. البته برای تعیین سن مناسب جهت کاشت مو بهتر است عواملی مانند جنسیت و علتی که سبب ریزش مو شده مورد توجه قرار بگیرد. مردانی که ریزش موی آن‌ها به دلایل ژنتیکی وابسته است و یا الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنی دارند باید بعد از 27 سالگی برای کاشت مو اقدام کنند. به همین ترتیب آقایانی که قبل از سن 27 سالگی موهای آن‌ها ریزش داشته باشد باید منتظر بمانند تا الگوی ریزش مو در آن‌ها به صورت مشخص ثابت شود سپس اقدام به پیوند مو نمایند.

 آمادگی ‌های لازم جهت کاشت مو در مردان

قبل از اینکه پیوند طبیعی مو را انجام دهید باید چند توصیه زیر را جدی بگیرید تا در نهایت این عمل زیبایی با موفقیت به انجام برسد:

 1. در صورت حساسیت به ماده بی‌حسی و یا مصرف نوع خاصی دارو حتما موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 2. همانگونه که گفته شد حداقل یک ماه قبل از کاشت مو دخانیات و الکل را ترک کنید.
 3. مصرف دارو‌ها و خوراکی‌های رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل از پیوند طبیعی مو ممنوع است.
 4. به مدت دو هفته قبل از کاشت حتماً رژیم غذایی سالم داشته و بدن خود را به خوبی تقویت کنید. همچنین بدن را به حالت هیدراته نگه دارید.
 5. چند روز قبل از کاشت مو به هیچ عنوان به سراغ نوشیدنی‌های حاوی کافئین نروید.

توصیه ‌های مراقبتی بعد از کاشت مو در مردان

 1. با توجه به اینکه دخانیات باعث کاهش اکسیژن خون و اختلالات در خون‌رسانی می‌شوند بنابراین لازم است به مدت یک ماه بعد از پیوند مو این مواد را کنار بگذارید.
 2. برای جلوگیری از رقیق شدن خون و احتمال خونریزی در محل پیوند و بانک ‌مو، بهتر است تا دو هفته مصرف دارو‌های رقیق‌کننده و همچنین الکل را ترک کنید.
 3. در زمان خواب باید سر زاویه ۴۵ درجه نسبت به بدن داشته باشد. اینکه شما تا چه مدت باید به این روش بخوابید بستگی به میزان تراکم موی کاشته شده و همچنین روش پیوند مو دارد. بنابراین طبق دستور متخصص عمل کنید.
 4. بعد از پیوند طبیعی مو لازم است بیشتر از قبل به تغذیه خود اهمیت دهید. مصرف میوه و سبزیجات به افزایش آنتی‌اکسیدان در بدن کمک می‌کند. همچنین در تغذیه خود باید دقت داشته باشید که عناصر معدنی مانند روی، آهن و مواردی از این قبیل برای فولیکول‌ها لازم بوده و اگر دچار فقر شوند از بین خواهند رفت.
 5. روزانه باید مصرف آب خود را افزایش دهید تا خونرسانی به فولیکول‌ها و در نتیجه تقویت آن‌ها بیشتر شود.
 6. لازم است شوینده خود را عوض کرد و تا مدتی که پزشک توصیه کرده است از شامپوی تجویز شده استفاده نمایید.
 7. از شستن سر تا ۴۸ ساعت بعد از کاشت مو خودداری نمایید.
 8. توصیه می‌کنیم که تا مدتی برای حمام رفتن به هیچ‌ عنوان در زیر فشار آب قرار نگیرید. بهتر است از یک ظرف برای ریختن آب بر روی سر خود استفاده نمایید.
 9. هرگونه دستکاری پوست سر شامل ماساژ دادن و یا خاراندن، به ضرر فولیکول‌های پیوندی تمام خواهد شد. لذا برای موفقیت نتیجه کاشت مو در مردان لازم است که اگر دچار خارش شدید شرایط را تحمل کنید و به هیچ عنوان فشار به فولیکول‌ها وارد نکنید.

روند رشد پس از کاشت مو در مردان چگونه است؟

یک متخصص حرفه‌ای قبل از اینکه بخواهد پیوند مو در مردان را انجام دهد حتماً جلسه مشاوره‌ای برای مراجعه‌کنندگان برگزار خواهد کرد. در این جلسه نه تنها سلامت عمومی فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد بلکه لازم است توضیحاتی در مورد روند انجام کار و همچنین نتیجه نهایی پیوند مو در مردان ارائه شود چرا که فرد متقاضی باید ذهنیت درستی نسبت به مراحل کار، طول دوران نقاهت و مدت زمان لازم برای رسیدن به رشد مو‌های پیوندی داشته باشد. ما نیز در این مقاله به طور مختصر و البته مفید توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم:

در ابتدا لازم است بدانید که بعد از انجام کاشت مو، باید ۶ ماه صبر کنید تا بتوانید ۵۰ تا ۷۰ درصد نتیجه ایمپلنت مو را شاهد باشید. در این ۶ ماه اتفاقاتی رخ می‌دهد که با آگاهی کامل می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی، این بازه زمانی را سپری کنید. برای مثال به مدت دو هفته با عوارض جانبی همانند التهاب، ورم و کبودی مواجه خواهید بود. این عوارض روند نزولی دارند و با گذر چند روز شدت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

سپس در سه ماهه اول شوک ریزشی مو‌ها رخ می‌دهد. جالب است بدانید که تقریباً همه افراد متقاضی کاشت مو در مردان زمانی که شاهد ریزش مو هستند نگران شده و با متخصص تماس می‌گیرند چرا که فکر می‌کنند نتیجه پیوند شکست خورده است. در صورتی که این اتفاق نشان‌دهنده پیروزی کاشت مو بوده و شما باید از این شرایط خوشحال باشید. در واقع فولیکول‌ها در سه ماه اول وارد فاز استراحت می‌شوند تا در سه ماهه دوم با قدرت بیشتری بتوانند رشد کنن.

در سه ماهه سوم بعد از کاشت مو در مردان می‌توانید ۹۰% از نتیجه نهایی این عمل زیبایی را شاهد باشید. بنابراین همانگونه که متوجه شدید حداقل یک سال زمان لازم است تا بتوانید به نتیجه ‌ایده‌آل و دلخواه خود از پیوند طبیعی مو در مردان دست پیدا کنید. در این مدت نباید هیچگونه استرسی داشته باشید و از طرف دیگر باید تمامی توصیه‌های مراقبتی ذکر شده توسط متخصص را جدی بگیرید تا فولیکول‌ها با محیط جدید سازگار شده و با قدرت در پوست سر مستقر شوند.

منبع : آپارات

دکمه بازگشت به بالا