چه اتفاقی می‌افتد اگر کسی را بعد از دیدن استوری اش بلاک کنید؟

آیا می خواهید استوری شخصی را مخفیانه در اینستاگرام مشاهده کنید؟ خیلی از مواقع می خواهیم استوری کراش خود یا شخص دیگری را به صورت مخفیانه در اینستاگرام ببینیم اما نمی خواهیم که او متوجه شود ما استوری او را دیدیم، به نظر می رسد بهترین روش بلاک کردن او پس از دیدن استوری اش می باشد اما آیا بهترین راه این است؟ در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چه اتفاقی می افتد اگر شخصی را بعد از دیدن استوری اش بلاک کنید.  اگر می خواهید بدانید چطور متوجه شویم که چه کسی بر روی لینک استوری  اینستاگرام کلیک کرده است این مقاله را از سایت Storydl بخوانید.

اپل |اینستاگرام |خانواده

قبل از هر چیزی اجازه دهید این سوال را با منبعی از سایت Quora پاسخ دهیم:

اینستاگرام معروف ترین شبکه اجتماعی است و استوری یکی از بخش های مهم این شبکه اجتماعی جذاب است. اما از آنجایی که این شبکه اجتماعی حس ارتباط را تقویت می‌کند، اما شاید این کار صحیح نباشد که شخصی را پس از دیدن استوری اش بلاک کنیم.

برای درک اهمیت این سوال، “اگر کسی را پس از مشاهده استوری او بلاک کنید، چه اتفاقی می افتد؟” ابتدا باید نقش اینستاگرام در زندگی اجتماعی را درک کرد. اینستاگرام فضای مجازی و واقعی را به هم متصل می کند و حریم خصوصی را کاهش می دهد. وقتی استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده می کنید برای لحظه ای وارد صفحه او می شوید و از طریق استوری از وضعیت او مطلع می شوید و اگر از گزینه بلاک برای متوجه نشدن کاربر استفاده کنید، اینستاگرام را از ابزاری بدون حریم خصوصی به ابزاری با حریم خصوصی کم تبدیل می کنید.

اگر استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده کنید و او را بلاک کنید آیا می‌دانند؟

مسدود کردن یک شخص پس از مشاهده داستان به این معنی است که شما نمی خواهید آن شخص در مورد شما بداند. به عبارت دیگر، شما می خواهید حریم خصوصی خود را در مورد آن شخص حفظ کنید.

اپل |اینستاگرام |خانواده

سوال، “اگر کسی را پس از مشاهده استوری او بلاک کنید، چه اتفاقی می افتد؟” به مسائل گسترده‌تر حریم خصوصی، رضایت و کنترل در عصر دیجیتال می‌پردازد. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است و این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری و تعامل معروف است و کاربران را به تعامل و اشتراک گذاری تشویق می کند. هنوز باید در شبکه های اجتماعی کنترل وجود داشته باشد و بلاک کردن شخص در اینستاگرام این کنترل را ایجاد می کند. چه کسی محتوای شما را خواهد دید و چه کسی محتوای شما را نخواهد دید؟ به همین دلیل می توانید فردی که استوری شما را دیده است را بلاک کنید. اینستاگرام امکان دیگری را برای محافظت از حریم خصوصی اضافه کرده است: دوستان نزدیک، به این معنی که شما حلقه ای از دوستان خود را در یک گروه قرار می دهید و محتوا را فقط برای دوستان خود به اشتراک می گذارید.

اگر می خواهید بدانید close friend در اینستاگرام چطور کار می کند این ویدیو را ببینید.

وقتی کسی را بلاک می کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید، مانند پاک کردن او از پیج اینستاگرام خود است. وقتی شخصی را از پیج خود بلاک می کنید، ارتباط او با شما قطع می شود. او دیگر نمی تواند استوری ها و پست های شما را ببیند یا برای شما پیام ارسال کند. اگر قبلا دوست یا فالوور بودید، این ارتباط قطع شده است. فرد مسدود شده دیگر نمی تواند با محتوای شما تعامل داشته باشد و هر مکالمه مداوم در پیام های مستقیم به طور ناگهانی متوقف می شود. با بلاک کردن شخصی، می‌خواهید نشان دهید که نمی‌خواهید با آن شخص تعامل داشته باشید.

بعلاوه بلاک کردن یک فرد تقریبا در تمامی شبکه های اجتماعی اعم از توییتر، فیس بوک و … یک اقدام قطعی است و به وضوح نشان می دهد که شما نمی خواهید با او ارتباط برقرار کنید. مسدود کردن شخصی می تواند عواقب عاطفی داشته باشد، به خصوص اگر فرد مسدود شده دوست، عضو خانواده یا آشنا باشد. مسدود کردن را می توان به عنوان یک سیگنال اجتماعی قوی که نشان دهنده تغییر قابل توجهی در رابطه است در نظر گرفت.

 

اگر نمی دانید در اینستاگرام چطور کسی را بلاک کنید ویدیوی زیر را تماشا نمایید.

 

روش آنبلاک کردن در اینستاگرام

آیا راه های دیگری برای مشاهده استوری اینستاگرام شخص بدون گزینه بلاک وجود دارد؟

اپل |اینستاگرام |خانواده

خوشبختانه، راه‌های مختلفی برای تماشای داستان شخصی بدون استفاده از گزینه بلوک وجود دارد. بیایید به چند روش مختلف نگاه کنیم:

  • خروج از سیستم: خروج از سیستم یک راه دشوار برای مشاهده استوری افراد در اینستاگرام است! پس از تماشای آن استوری، از سیستم خارج شوید! نام شما برای آنها قابل مشاهده نخواهد بود! آسان است! اینطور نیست؟
  • حالت هواپیما: گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید و استوری ها را تماشا کنید! در این حالت دستگاه شما به اینترنت متصل نیست. به این ترتیب استوری ها را بدون گذاشتن ردی مشاهده می کنید.
  • حالت ناشناس: راه دیگری برای تماشای مخفیانه استوری اینستاگرام شخصی استفاده از حالت ناشناس است. این حالت که “مرور خصوصی” نیز نامیده می شود، نام پروفایل شما را در لیست استوری پنهان می کند.
  • حساب جعلی: شاید این راه را امتحان کرده باشید! ایجاد یک حساب کاربری جعلی و تماشای پست ها و استوری ها راه خوبی برای کاربر ناشناس بودن است.
  • غیرفعال کردن حساب کاربری: اگر می خواهید راه های دیگری را غیر از مسدود کردن امتحان کنید، غیرفعال کردن حساب خود خوب است. شما باید حساب خود را حداقل به مدت 24 ساعت (یا بهتر از آن برای 48 ساعت) غیرفعال کنید. همچنین در نظر داشته باشید که گزینه ای برای غیرفعال سازی آپدیت های جدید اپلیکیشن اینستاگرام وجود ندارد. تنها راه غیرفعال کردن اکانت از طریق وب سایت اینستاگرام است.

چگونه بفهمیم کسی استوری خود را در اینستاگرام از شما پنهان می کند؟

کلام آخر

هنگامی که می خواهید کسی را از دیدن پست ها، استوری ها و غیره محدود کنید، از گزینه “block” به عنوان یک ابزار مفید استفاده کنید. بلاک کردن شخصی در اینستاگرام پس از مشاهده استوری به کاربرانی پیشنهاد می شود که نمی خواهند نام پروفایل آنها قابل مشاهده باشد. البته راه‌های دیگری برای تماشای استوری‌ها بدون برجای گذاشتن رد وجود دارد، مانند ایجاد حساب جعلی، غیرفعال کردن و غیره. اگر شخصی را بلاک کنید، رفع مسدودی بعد از 48 ساعت بهتر است.

در این مقاله سعی کردیم به سوال شما پاسخ دهیم: “اگر شخصی را بلاک کنید، آیا او می تواند ببیند که استوری او را مشاهده کرده اید؟” اگر سوال بیشتری دارید برای ما کامنت بگذارید. آیا تا به حال کسی را پس از مشاهده استوری در اینستاگرام بلاک کرده اید؟ چه راه هایی را به جز مسدود کردن ترجیح می دهید؟ ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اگر استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده کنید و او را بلاک کنید آیا می‌دانند؟

شما نمی توانید استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده کنید و بلافاصله او را بلاک کنید تا از دیدن آن جلوگیری کنید. مسدود کردن شخصی، پروفایل او را از لیست بینندگان حذف می‌کند، اما رفع مسدودی قبل از حذف استوری، پروفایل شما را به لیست باز می‌گرداند.

اگر به طور تصادفی استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده کردید چه باید کرد؟

اگر به طور تصادفی استوری اینستاگرام شخصی را مشاهده کردید، بلافاصله گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید. سعی کنید به محض اینکه از استوری شخص مقابل خارج شدید این کار را انجام دهید. امید این است که با ایجاد اختلال در اتصال اینترنت شما، پروفایل شما ثبت نشود.

آیا می توانم یک استوری اینستاگرام را بدون اینکه آنها بدانند مشاهده کنم؟

اگر میخواهید به صورت مخفیانه استوری شخصی را ببینید، گوشی خود را در حالت آفلاین قرار دهید تا دستگاه شما آفلاین باشد، پس از اینکه ارتباط شما با سرورهای اینستاگرام قطع شد استوری رو به صورت مخفیانه تماشا کنید.

اگر من کسی را در اینستاگرام بلاک کنم، آیا هنوز می تواند ببیند که هایلایت های من را مشاهده کند؟

نه، آنها نمی توانند. من آن را در اینستاگرام خود آزمایش کردم، آنها نمی توانند استوری و هایلایت ها را ببینند.

منبع:

Storyld

دکمه بازگشت به بالا